22.6.2024 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

FINSKO: Volby jako výraz nálad v Evropě

Obrovské zisky euroskeptických Pravých Finů přivedly evropský tisk k velmi tvrdým komentářům. Třeba italská la Repubblica píše, že krajní pravice ze severských zemí vyhlašuje jihu Evropy bleskovou válku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 20.4.2011 20:23

kritika je férová ve všech směrech

Kritika předlužených zemí je férová ve  všech směrech.

1.  Na  půjčování předluženým zemím žádný stát nevydělá. Kdyby  existovala naděje  , že tyto "výhodné" půjčky budou vráceny, tak bye  se do tohoto byznysu pustili banky. Jestliže   jdo banky od  toho, tak je  bankrot nevyhnutelný.

2. Argument, že ve  Španělsku  a Irsku způsobil  zadlužení soukromý sektor také neobstojí - kdyby  byly vlády a  parlamenty  zopdovědné, tak by  dluhy soukromých neživotaschopných podniků nesanovaly.  

Osobně  se  divím, že  daňoví poplatníci, kteří mají financovat  mejdan předlužených zemí,  drželi hubu a  krok tak dlouho ! 

M. Prokop 20.4.2011 18:24

Já jsem jenom zvědavý

jaké euroskeptiky budeme volit zde. O Bobo ani o tu její Solidaritu bych  si neopřel kolo a SSO jeví značnou neschopnost. Vše ostatní je víceméně probruselní. ODS si Topolánkem a Vondrou těžce nasrala na hlavu.

D. Švik 20.4.2011 14:00

ČT veřejnoprávní hnůj

Opět mě ze židle zvedla ČT která finské volby komentovala: třetí skončila populistická strana Praví Finové. Kdo do prde.e dal těm vyžírkům z ČT právo nálepkovat nějakou stranu ve Finsku? Na to si udělám názor sám. Od veřejnoprávního média očekávám zprávu- třetí skončili Praví Finové, kteří mají takový program. Stop, tečka. A od téhlete vlády, která se prohlašovala za konzervativní, jsem očekával zrušení toho veřejnoprávního hnoje

J. Dobrý 20.4.2011 14:22

Re: ČT veřejnoprávní hnůj

nalepkovani ma u nas dlouhou strategii, pamatujete na zpravy pred r. 1989? Kazda zprava ze zapadu mela povinne nalepku co si o ni mame myslet. Napriklad se mluvilo o cviceni  "imperialistickych" armad NATO atd.

J. Dobrý 20.4.2011 14:23

Re: ČT veřejnoprávní hnůj

dlouhou tradici, ne strategii, asi zkraty na mozku

V. Kolman 20.4.2011 14:39

Re: ČT veřejnoprávní hnůj

Máte pane Dobrý pravdu, také si na to "nálepkování" a ideologicky "správné" zaměření zpráv vzpomínám.

       Zvláště pak na "krásný" začátek zpráv: "VysílámezprávyčeskoslovenskéhorozhlasuMoskva. PrvnítajemníksvazusovětskýchsocialistickýchrepubliksoudruhLeonidIljičBrežněv.....bla....bla....bla.....

      Ještě teď se mi dělá nevolno při této vzpomínce.

P.S. - Mezi slovy v předposlední větě jsem nedělal mezery ZÁMĚRNĚ. Ono to "hlásání" znělo opravdu takhle "kafemlejnkovatě".

V. Kolman 20.4.2011 14:41

Re: ČT veřejnoprávní hnůj

Koukám, že se technika zbláznila a "ukradla" mi pravé konce řádků :-))

P. Sulc 20.4.2011 21:00

Re: ČT veřejnoprávní hnůj

Jenze, pane Kolmane, za bolsevika jste alespon vedel na co nadavat, a komu. Jenze ted, vsichni ti zvoleni bajecnym, netecnym narodem se prohlasuji za vlastence a demokraty.Kdyz zvanily za bojsevika, vedel jste co so o tom myslet. Kdyz zvanil Topolanek ci Jyrka, to bylo horsi, vzdyt to vlastne byli ti "demokrate" .Takze, : v Cesku pesky jako za vozem, ze ?

B. Rybák 20.4.2011 21:02

Re: ČT veřejnoprávní hnůj

Souhlasím s Vámi. Neschopnost či neochota oddělit zprávy od komentářů je smutným a bohužel tvořivě rozvíjeným nešvarem z dob totality. Už jenom za známkování pomocí termínů "pravicoví extrémisté, krajní pravice (ve spojení s např. s neofašismem) by měli dostat padáka.

F. Ryzý 20.4.2011 11:10

A jaký je v tom rozdíl

jestli peníze daňových poplatníků jdou na záchranu hýřící vlády v Řecku nebo na záchranu velkých bankovních domů ? To druhé je ještě horší. Navíc moc nerozumím tomu, proč by zadlužení soukromého sektoru mělo vést k vysoce deficitnímu státnímu rozpočtu a potažmo státnímu bankrotu.

D. Švik 20.4.2011 13:42

Re: A jaký je v tom rozdíl

Žádný. Celý článek je úplný blábol. Výsledek finských voleb je /po Nizozemsku/ jasný další signál- pracující evropan ze severu už nemá chuť dále dotovat lenochy na jihu.

F. Eliáš 20.4.2011 11:08

Nechápu zděšení EU

U nás  také nevnímáme unii nijak kladně. Je to normální lidský postoj, vyvolaný reakcí na kroky politiklů z EU

A. Reček 20.4.2011 9:35

Občané nechtějí přispívat na bankéře.

Proto ve volbách dávají hlasy těm politikům, kteří jsou nespokojení s chováním vedení EU k původcům finančních krizí.  Proč představitelé EU jsou povolní k bankrotářskému hospodaření finančních oligarchů?  Proč by měly státy je zachraňovat, vždyť oni se stali lichváři na úkor občanů. Proto nemá cenu zachraňovat zbankrotované banky.  Od nich stát by peníze nazpět stejně nedostal.

P. Sulc 20.4.2011 2:29

Kdybyc veril na pambicka,

tak bych se modlil, dokonce i v kostele, aby to tem Finum vyslo. Je to a vzdy byl, statecny narod, ktery na rozdil od jinych, do sebe zahledenych, se nebal bojovat s presilou a kde se lide neboji rici sve mineni. Jen bych rad vedel, jak to ze o tak dulezitych vecech rozhoduje parlament. Jinde to jsou vlady. Asi se Finove pri vztupu do Unie ci podepsani Lisabonky nenechali jen tak tahat za nohu. Jestlipak tam nadavali presidentu jako ti bajecni Cechackove Klausovy ?

J. Kanioková 20.4.2011 10:28

Souhlas, asi finský Telička byl jinačí borec

a Finům držím palce.

D. Švik 20.4.2011 13:55

Re: Kdybyc veril na pambicka,

Souhlasím a ještě dodávám Finsko je nádherná země.Jeďte mrknout.

P. Sulc 20.4.2011 20:53

Re: Kdybyc veril na pambicka,

To mrknuti jsem uz promeskal, tak alespon 20 let. Jednak bydlim pres more a jednak jsem uz chcipackej starej dedek, kterej si tak dojde nekdy pro mliko, casteji k doktorovy. Mejte se primove.