21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

FINSKO: „Havlovská diplomacie“ mlčí

„Má nevina věc nezjednodušuje,“ řekl K. „Záleží na mnoha jemnostech, do nichž soud zabředá. Nakonec však vytáhne nějakou velkou vinu odněkud, kde původně nebylo vůbec nic.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Formánek 2.2.2022 1:29

Paní Räsänenová mi mluví z duše, když nechápe, proč by se její církev měla zůčastnit Gay Pride, stejně jako nechápu, proč už Duka dávno neexkomunikoval Halíka za podobné excesy jako je přednáška šílené GLBT aktivistky převlečené za řeholnci na církevní půdě.

Ale její citát z bible, to je typický příklad toho,

jak blbí kacíři berou Bibli zároveň doslova a zároveň prapodivně rozumují a moralizují a já to vnímám jako nákazu Církve obecné protestantskou prudérií a pseudoracionalitou, která staví před závorku hříšného těla ten správný heterosexuální styk v manželství.

V naší theologické tradici je absence hříchu nesplnitelný ideál, protože homosexuální styk i předmaželský sex, dokonce i sex v maželství je hříšný, tedy je podléháním animalitě. Ve vrcholném středověku, který já považuji za vrchol civilizace vůbec, nebyly homosexuální styky nijak výrazně pronásledovány a vůbec neexistoval pojem homosexuality jako esence.

ALe budu bojovat za to, ab mohla mluvit svobodně, to je i důvod, proč nesmíme dopustit tzv. maželství pro všechny a hlavně všechny ty hate speach protidemokratické údajně lidskoprávní zákony.

P. Jiří 1.2.2022 21:13

Ekoaktivisti bez IQ nebulte, Arabáčci koukají přes Mrtvé móře a u Gibraltaru, jakže se v EUVatikánské latríně zas usazují Hoblíkovi neostředověké exkrementy, aby mohli vykládat co všechno způsobilo opadlé árijské křesťanství z Vatikánu a že ten jejich Akbar bude přeci jen lepší.

J. David 1.2.2022 18:59

Nu, jeden je buzereant, jiný hesychasta, třetí je agnostik (etc. variant je přehršel). Ale kriminalizovat jejich pojmenování, toť praktiky pro "kongregaci nauky víry", veselé to inkviziční mnichy. Tak i ve Finsku ti luteráni blbnou, ehm., tedy juristé (na studiích jsme právníky považovali za blbé kalkulačky s olbřímím zdrojem v obřití, a ejhle. Paragraf vynáší více, než jakýkoliv Joule pragmatického akademika.

V. Čermák 1.2.2022 19:15

Tak při vaší Exhibici jste se náhle ocitnul Mimo mísu...;-D

V. Čermák 1.2.2022 18:10

Tak já, jakožto Křesťan a v Boha věřící člověk považuji to, že dotyčná "Věřící" Bohem a Biblí se ohánějící dáma stojí před soudem, je v Pořádku. Mohlo by se tam hodně věcí osvětlit. Homosexualita samozřejmě není v souladu s Boží vůlí, jako kterákoliv jiná Nemoc. Protože Nemoc to je, ne, že ne. A Nemocní styky mají, neměli by se jimi chlubit, natož na ně být Hrdí. Ale tlouci Nemocného Bohem považuji za velmi Nechutné. Ta Fanatická věřící by měla raději svoji Víru podrobit Samopřezkoumání. Že zrovna o tomto píše jednoduchá Bobo se slečnou ve vleku jim body nepřidá...;-DRv

V. Sember 1.2.2022 18:50

Homosexualita není nemoc. V lidských dějinách se vyskytovala zcela běžně. Například v římských legiích to bylo normální. Sexuální pud museli nějak ventilovat a znásilňovat okolních národů bylo nepřípustné. Nejen však v legiích, ale i v samotném Římě si patriciové včetně některých císařů občas našli nějakého přítele. Nicméně na prvním místě byl vztah se ženou a založení rodiny. Homosexuální hrátky byly jen úlety v rámci uspokojení libida.

Tohle se normálně vyskytuje i v přírodě. Avšak na úrovni Římanů či Řeků. Sexuální pud je silnější než pud sebezáchovy. Což je tak trochu oxymóron, jelikož právě sexuální pud umožnuje přežití toho či onoho druhu.

Homosexualita by však měla zůstat na přirozené úrovni. To znamená jako doplněk. Ne jako absolutní náhražka vztahu mezi mužem a ženou, samcem a samicí. Je to jenom náhražka k udržení sexuálního pudu, ne k přežití živočišného druhu.

To říkám jako alfa samec, který k ukojení svého libida vyhledává jenom ženy. Muž a žena, samec a samice, je něco jako jin a jang

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jin_a_jang

V. Čermák 1.2.2022 19:11

Místo slova Nemoc můžeme použít slovo Úchylka. To, že za Řeků a Římanů běžná, nic na věci nemění. Je to ale úchylka od normálu, za kterou by nikdo neměl být odsuzován, ani se jí chlubit, či být na ni hrdý...

J. Černý 1.2.2022 19:26

Homosexualita je genetický defekt, takže ji nemůžete získat a ani vyléčit. Ale může se stát módou jako v klasickem Řecku nebo nyni v uměleckých kruzích hledající různé prožitky. Pak to neni homosexualita, ale móda.

Š. Hašek 1.2.2022 19:52

Ano.

A díky tomu, že to je abnormalita, jsme tady.

I ti duhový, i ten "nadčecháček z Orlíka", který si je hýčká. I ty komisařky z brusele, které si myslejí, že je deset věcí mezi nohama.

Zkráceno.

A. Renjascu 1.2.2022 21:54

A můžete mi dát odkaz na nějakou relevantní studii, která by prokazovala generickou danost či vrozenost homosexuality? Asi by to byla novinka, protože ještě nedávno v lidovkach psali, že se žádný gen homosexuality nepodařilo nalézt a že se téměř jistě asi nenajde. Pokud žádná taková studie není, tak stále platí anatomické poznatky, které určují, které orgány jsou kompatibilní a které nikoliv.

V. Kučer 1.2.2022 22:20

Homosexualita je v mozku a ví se jak vzniká. Stručně, pokud je embryo mužského pohlaví začne organismus ženy produkovat testosteron ale pokud ho z nějaké příčiny neprodukuje narodí se kluk jak buk ale má ženský mozek. Testosteron je možno dodat v počátku těhotenství uměle, po narození se s tím nedá nic dělat. U děvčat je to obráceně ale asi to bude složitější protože u ženských je docela normální bisexualita.

A. Renjascu 1.2.2022 22:40

Můžete sem dát odkaz na tu studii a také zda prošla oponenturou. A taktéž by mě zajímal ten ženský mozek u homosexuálů, pár jich totiž znám a nepřipadá mi ani náhodou, že by měli ženský mozek. Nepletete si to s vyšinutým homosexuálním kadeřníkem či módním návrhářem? A samozřejmě by mě ještě zajímalo, kdy žena produkuje v těhotenství testosteron, to je pro mě totiž novinka, protože vysoká hladina testosteronu u žen nesvědčí těhotenství. Testosteron vždy produkovalo mužské embryo a nikoliv žena, která jej může mít maximálně zvýšený, ale placenta jej umí změnit na estrogen. Dokonce se při vysoké hladině dávají prostředky na jeho snížení. Jinak embryo ma svůj vlastní krevní oběh.

http://m.prima-kojeni.cz/news/bude-to-holka-nebo-kluk-/

V. Kučer 3.2.2022 20:23

Knihu o tom jsem stáhnul před několika léty bohužel na jméno autora si nevzpomínám, byl to psycholog, psal o diskriminaci, rasizmu a do toho patřila i homosexualita. Pro nás laiky není důležité znát jak působí v těle těhotné ženy testosteron ale měli bychom vědět že homosexualita je vrozená, není škodlivá a není to ani přednost, dotyčný se s tím musí naučit žít. Homosexuál může mít heterosexuální styk a obráceně, také lesba může mít děti. Znám ženskou která zjistila po letech že její manžel je Gay, nechtěli se rozvést kvůli dětem, řešila to tím že hledala milence, manžel ho už měl. Pokud na tu knihu náhodou narazíte doporučuji přečíst, je volně ke stažení.

A. Renjascu 4.2.2022 9:43

Nedokázal jste uvést žádnou relevantní studii o vrozenosti homosexuality, nedokázal jste uvést ani žádnou recenzi těchto studií, pištěte o nějaké knize, ale nevíte o jakou knihu jde, napsal jí psycholog a nikoliv genetik, nevíte ani jak v těle těhotné ženy působí testosteron, ale zato víte, že homosexualita je vrozená. No nedivím se, že dnešní doba je tak plná pavědeckých názorů a různých gendr, green či covid ideologií, protože důležitý je názor a nikoliv vědecky prokázaný předpoklad. A to je ten velký rozdíl mezi předchozí moderní dobou založenou na vědeckém poznání a současnou postmoderní či nejnověji postfaktickou dobou založenou na pocitech, názorech a ideologiích všeho možného typu. Snad budete mít stejné pochopení pro pedofilní, zoofilní, nekrofilní... skupiny, které se ohánějící stejnou vrozeností a tudíž neměnností "své orientace" a začínají se taktéž hlasit o svá práva. Poslední pokus o snížení věkové hranice legálního sedne v EU na dvanáct let zatím neprošlel, ale časem se to jistě taktéž podaří. Koneckonců pedofilové již skrytě s LGBT... organizacemi spolupracují, takže se jejich agendu brzy naučí používat. Nač se zatěžovat názory, když stačí "hluboce" lidský příběh, pár novinových článků a pořadů a správný názor a je to hotovo.

V. Kučer 1.2.2022 22:28

Kdysi jsem to vygůgloval, psali tam že testosteron žena netvoří když je ve stresu. Hodně homosexuálů se prý narodilo za WW2 v Německu když spojenci bombardovali.

V. Němec 1.2.2022 22:03

Pane Sembere, myslíte vážně, že "sexuální pud je silnější než pud sebezáchovy"?

Až se budete topit, budete myslet na to, že byste si přál, aby vás vytáhla třeba Monica Bellucci? Nebo se spokojíte i se starým škaredým rybářem?

M. Innemann 1.2.2022 16:27

Politická prostitutka Bobina a pomatená Lipovská. Ty budou ve jménu "Svobody a demokracie" někoho moralizovat. Ten NP je čím dál větší žumpa :-P

J. Vlček 1.2.2022 16:43

A z jaképak žumpy jste vylezl vy, pane prostitute? Táhne to z vás na dálku. ;-D

A. Renjascu 1.2.2022 16:43

Máte něco k obsahu článku a nebo jste si jen potřeboval zaštěkat.

Žumpa je všude tam, kde je povolený jediný správný názor a to naštěstí NP ještě není, ale to samozřejmě lidé s totalitním myšlením jako vy nedokáží pochopit.

Š. Hašek 1.2.2022 18:33

Kšssc, černý brejle!

Tak nelez do žumpy a dívej se na navoněnou ČT09.

J. Černý 1.2.2022 19:27

Píše prostitut.

J. Jurax 1.2.2022 13:59

No, kdyby v tom Finsku potřebovali pomoc, mohli bychom nim tam poslat Bobliga z Edelstadtu. Exhumovat a oživit by se ho jistě vyplatilo, odsoudil k upálení i kněze. Má tudíž správnou praxi; v EU by se jistě v budoucnu uplatnil.

Š. Hašek 1.2.2022 15:05

Tak i to Finsko se dočkalo svojí Urválkyně.

Jak říká Klaus, jim nejde o pravidla a staré pravdy. Jim jde o nadvládu a rozvrat. Rozvrat myšlení, rozvrat rodiny, rozvrat ....... .

V. Čermák 1.2.2022 18:14

Ta "obžalovaná" tu hloupost někoho těpat Bohem použila asi v dobré víře. Lepší by ale bylo odvolávat na Tradici a zdravý Rozum. ;-D

J. Urban 1.2.2022 13:17

proc ten debilni titulek? Jaka to je ta "havlovska diplomacie"? jako ze by se melo Finsko "humanitarne" bombardovat - aby havlovska diplomacie nemlcela? Jo, bylo by hezke kdyby se oficialni ceska diplomacie ozvala, co treba TOP vznikla z KDU??

J. Černý 1.2.2022 14:34

Já tomu rozumím, havkoidni zastánci lidských práv jsou někde zalezlí. Řeší olympiádu.

Š. Hašek 1.2.2022 15:01

Ten titulek je trefný.

Sbor mudroláskařů na Hrádečku byl z 80% složen z komunistů. Někdy až sekyrářských. A filosoficky směska nechutná, vzděláním dosti hloupý. Drzý.

Dnes jsou všichni na straně "bruseleUSA lásky a pravdy". A říkají nám "čecháčci z králíkáren".

Za citát z Bible se jeden čas předstupovalo před Urválka, "šťastnější" před mládežnickou komisi pod vedením Kohouta, Šiklové a Chramostové. Děly se věci.

P. Molík 1.2.2022 12:44

Obžaloba na sebe v tomto finském případě mně velmi připomíná obžalobu urválkovského typu. Urválkovci ve službách stalinského režimu jsou epigoni různých inkvizitorů typu Bobliga z dob čarodějnických procesů. Eurohujerský systém pod taktovkou EU generuje takovéto čarodějnické manýry. Pro mě jsou bruselští byrokrati a jejich patroni v nadnárodní úrovni a ponížení služebníci typu Niedermayera či Polčáka na úrovni národních států morálním odpadem. Kriminalizace pro názor vždy bývala údernou zbraní státu proti všem, kteří si dovolili samostatně uvažovat. Nyní jde o to, že paní obviněná rebeluje a nechce papouškovat oficiální dogmata z eurohujerkého katechismu a dovoluje si nedodržovat pravidla autocenzury v intencích bruselských přikázání.

L. Harvánek 1.2.2022 12:14

Odsoudit čin znamená odsoudit osobu? Já s tímto výrokem souhlasím. Zejména pak když onen odsouzeníhodný čin je amorální. Takže podle žalobce nesmíme odsoudit vraha, byť vražda je odsouzeníhodný čin? A když jsme u těch biblických výroků, přiznávám, že jsem křesťan a homosexualita je něco, co odsuzuji. Tedy abych se přesně vyjádřil tak jen tehdy, když se někdo s ní vychloubá a prezentuje se jako homosexuál. Jinak takový člověk je pro mne jako každý druhý a nevidím důvod, proč bych se mu vyhýbal či mu odmítl v případě potřeby poskytnout pomoc.

M. Valenta 1.2.2022 12:36

Jak se homosexuál prezentuje nehomosexuálně tak abyste ho neodhalil? A tím opravdu nemyslím paví pera pochody městem.