17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiri Polivka 3.12.2007 19:33

neco neni pravda

Mila pane Neffe:

Vetsina faktu ve Vasem clanku o evropske snaze usnadnit roaming je pravdiva. S americkymi sluzbami telefonnimi a mobilnimi mam ovsem zcela jine zkusenosti.

Pokud jsem zatim behem  ~13 let zjistil, velke telefonni spolecnosti (ted se to jmenuje Verizon) nestydate kradou, a pokud si stezujete, napisou "no tak kdyz uz jste nas chytil, my vam tedy neco vratime" Ukradli obvykle 200-250 dolaru, vrati 50-80.  Mobilni telefony- funguji, jen platite-li nad $40 mesicne. My mame jen "zakladni" sluzbu za $20 mesicne, a to nas AT&T nema rada. Pokryti jen nekdy a nekde, casto to nefunguje ani doma, o jinych statech nemluve.  Evropsky typ mobilnich telefonu, kde si koupite pristroj a jen zaplatite, co provolate, tu existuje asi 2 roky. Karta ovsem za mesic propadne, pokud neutratite aspon $50 mesicne. System nuti uzivatele zaplatit (a protelefonovat) aspon 600-800 babek rocne, jinak Vas proste "vypnou".

Zlodeji jsou vsude. Nejmodernejsi mobily maji dnes v Koreji a Japonsku, ale hlavne na to, aby z uzivatelu (zejmena deti a mladeze) stahly co nejvic penez.

Drzim palce, aby se aspon v Evrope nejaky pokrok povedl!  Z USA musite do Evropy privezt mobil aspon za $80 mesicne ci vic, taky patricne vybaveny, aby fungoval (zaplatite $200 a vic). Na obcasne zavolani mi to prijde hodne rozmarile.

brana 3.12.2007 20:19

Re: neco neni pravda a mnohe je jinak.

I ja tenkrat za svezi nezkusene mladistvosti jakou sala dnes pan Neff, jsem si myslival ze svobodny podnikatel je oproti zamestnanci statniho monopulu prevazne preferuje kulantnost a serioznost. Ach kde jsou ty panicke casy.

Fafa 3.12.2007 17:26

Balance,

Od kdy má pravicové vidění světa něco společného s naivní hloupostí. Pokud Vám někdo půjčí peníze a chce od Vás 50% úrok, nazvete ho lichvářem 

Balance, pravicovym videnim sveta je si tu pujcku nevzit, levicovym videnim sveta je tu pujcku zakazat. Pak existuje jeste revolucni videni sveta, pujcku si vzit, nevratit a veritele zavrit za lichvu. ;-D

Zen 3.12.2007 19:11

Re: Balance,

Hele, voni chytrej, jmenujou mi jedinej stat na svete, kde je lichva povolena!

Ciste pro jejich informaci: Nas trestni zakon takovehle pocinani postihuje (mistni pravnici jiste doplni podrobnosti), jen tomu nerika lichva.

Fafa 3.12.2007 19:45

Zene,

kde je podle Vas hranice lichvy?

Ve Statech jsou na trhu nabidky na kreditni karty s urokovou mirou 24 % p.a., je to podle Vas lichva? A cesky trestni zakonik se zrejme nevztahuje na firmu Provident. Uroky  206,8 %, na to by byl pysny i Harpagon.

http://www.provident.cz/faqs/view/74

Anděla 3.12.2007 20:18

Re: Balance,

Otec vlasti Karel IV byl pravděpodobně levicový vládce.

Sam 3.12.2007 17:15

jako člověk z telekomunikací...

...musím s Astonem nesouhlasit - i když jako zákazník drahých mob. operátorů bych rád přikyvoval;-) Pravdu však nemá ani Říman

Věc se má takhle:

Problém vznikl již ve chvíli, kdy si Evropské státy živelně rozdávaly licence na provozování mobilních služeb za horentní sumy. Tehdy byla bližší košile miliard v kapse státu než kabát promyšlené společné telekomunikační politiky napříč Evropou. Lokální minikonkureci si operátoři od té doby  chrání jako oko v hlavě  a propojení sítí připouštějí jen za drastické ceny pro zákazníky.

Řešením tedy není regulace, ale motivace výrobců mobilů aby podporovali i další přenosové technologie v jednom přístroji. Dnes může jít např. o technologii přenosu hlasu přes internet (VoIP) prostřednicvím např. WiFi

Tím ovšem nechci říci, že by neměl vzniknout nadnárodní politicko-odborný orgán, který by se zabýval společnou telekomunikační politikou EU. Nevyznávám státní intervencionismus lokální či Bruselký. Jde ale o liberální opatření, které vyzní ve prospěch zákazníka.Taková koordinace je totiž velmi potřebná abychom se v budoucnu vyhnuli podobnému řádění nenasytných lokálních vlád u jiných technologií v budoucnu.

brana 3.12.2007 20:30

Re: jako člověk z netelekomunikací si dovoluji podtrhnout nejasne:

Nevyznávám státní intervencionismus lokální či Bruselký ale nadnárodní politicko-odborný orgán ve prospěch zákazníka (Prazsky?). Koordinace je totiž velmi potřebná abychom se v budoucnu vyhnuli podobnému řádění nenasytných lokálních vlád u jiných technologií v budoucnu .

Sam 3.12.2007 22:59

Re: Re: jako člověk z netelekomunikací si dovoluji podtrhnout nejasne:

Chtěl jsem říci, že internecionimus by měl nahradit nadnárodní telekomunikační orgán, který bude koordinovat telco. politiku EU a vytvářet jasmá transparentní pravidla pro EU telco trh.

Mrzký kazatel 3.12.2007 14:19

Člověk se na veřejnosti musí ovládat! Jinak je nežádoucí!

Pane Neff, díky za milost. Vy víte o co go.

klaaarka 3.12.2007 14:16

levne volani ... :-)

Je ovsem taky pravda, ze pokud se na zaklade eurounijnich direktivnich opatreni bude muset snizit cena za roaming, operatori si to budou pravdepodobne kompenzovat zvysenim jinych cen, napriklad vnitrostatni hovorne, sms a dalsi sluzby. Takze vetsine zakazniku se to zjevne prilis nevyplati. Ale pan Neff hodne cestuje, ze ano.... :-)))

OMar 3.12.2007 14:20

Re: levne volani ... :-)

nehledě na cestovní zvyklosti pana Neffa, kteréže to služby se po zavedení euroroamingu zdražily? 

David 3.12.2007 14:39

Re: Re: levne volani ... :-)

Naprosto přesně. Ve správné snaze boje s eurohujery je tak snadné ignorovat, že ta EU byrokracie dělá i správné věci. Přes veškeré pindy o zvýšení "místních služeb" po vynuceném zlevnění roamingu, se nci takového nestalo. A nestane.

kdochceš 3.12.2007 14:06

Nefe

Nefe,  Nefe..   úúúplně mimo seš.

Snugi 3.12.2007 15:09

Re: Nefe

OK, ale co tak nějaký argument? Jinak poněkud hooodně zbytečný komentář ....

Zen 3.12.2007 19:13

Re: Re: Nefe

Argument? Netreba!

Kdo neni s nami, ...

Xaver 82.117 3.12.2007 14:05

Říman je normální trokavec

A není to poprvé. Ten umí jen prdět za větrem.

F. Čech 3.12.2007 13:30

Co chcete po Římanovi

Vždyť je to vedle Béma jeden z nějvětších Klausových poskoků. Proti EU je díky tomu ze zásady. Já tvrdím jedno: Čím více EU, tím méně postkomunistického marasmu v našem českém krtinci, který si myslí, že je středem světa. Proslulí bruselští úředníci nás nestojí ani 1 procento ve srovnání s řáděním současných českých mafiánů, kteří měli před 20ti lety téměř bez výjimky legitimaci KSČ v kapse!

honzak 3.12.2007 13:40

Re: Co chcete po Římanovi

tomu Čechu jistě sám nevěříš, že?

David 3.12.2007 14:36

To není o víře či nevíře, to je o realitě

Přestože z Bruselského aparátu občas vyleze šílená zhavadilost a přestože je jedním z pilířů evropského socialismu a multikulturalismu, je jako celek 1000x profesionálnější, rozumnější a kvalitnější než český aparát - státní, krajský či municipální.

Xaver 82.117 3.12.2007 15:23

Vidím to velmi podobně...

R^

Cricket 3.12.2007 13:24

Aston střelil kozla

Ochraňuje právě evropskou centální regulační byrokracii a její bujení. Vždyť Redingová chce právě to, aby evropská komise měla k ruce nový regulační úřad s novou várkou úředníků (až 110)a novým nemalým rozpočtem. Aby mohla nařídit národním regulátorům co a jak mají regulovat (navíc - k jejich vlastní "tvořivosti"). K tomu má mít několik nových prostředků- třeba onu popisovanou "funkční separaci" - tedy nucené rozdělení firmy. Tedy, kdyby mi evropský regulátor nařídil rozdělit svoji firmu, tak bych mu nejdříve nakopal pr/del a pak, nemoha nic dalšího dělat, asi pomalu skončil s podnikáním.  Neff se tady zastává alternativních operátorů- ale nikoliv těch, kteří si sami budují nějaké služby a struktury, či sítě, ale pouze těch překupníčků, kteří jen čekají na příležitost, kdy jim regulátor předhodí nejakou příležitost ke kšeftu, aniž by sami museli něco zainvestovat. Zkrátka zde pan Neff nějak nepochopil, oč v této kauze běží...

Anděla 3.12.2007 13:40

Re: Aston střelil kozla

110 úředníků - to je asi jako ve dvou českých menších městech. Fakt rozbujelá byrokracie.;-)

Honza42 3.12.2007 13:47

Re: Re: Aston střelil kozla

Dopručuji těm, kdo chtějí levný roming, aby si je vzali na byt a stravu. Přece nemužou chtít tu láci zadarmo.

Cricket 3.12.2007 14:18

Re: Re: Aston střelil kozla

A víte, že každý úřad bují? Tohle je jenom začátek. Bohužel začátek konce. Bez ohledu na to, co považujete za bující byrokracii (pro mne to je každý jeden evropský úředník navíc) se zde mimo jiné jedná o odklon původní myšlenky evropské regulace (postupné snižování sektorové regulace k plnému uplatňování soutěžní regulace) zpět k tuhé regulaci sektorové!  Na tom nevydělá nikdo, nejméně pak proklamovaný zákazník alternativního operátora.

Vám se nezdá, že toto všechno jsou pomalé, ale nezvratné kroky k evropské plánovací komisi? Už se těším, jak mi vnoučata zase budou stát frontu na hayzlpapír :-/

Starý J. 3.12.2007 17:11

Re: Re: Aston střelil kozla

Dalších 110 úředníků, dalších! K těm tisícům! Nějak Vám Andělko chápání textu dělá potíže!

Kolda 3.12.2007 13:12

Tak to Aston prekvapil

Jako příznivce státu a regulace jej tu nevídáme často.

V USA však zásahy státu spočívaly především v rozbití monopolu a podpoře konkurenčního prostředí. Určitě ne v regulaci cen. To je totiž vskutku protitržní opatření a k ničemu dobrému to nepovede. Kromě toho, že Aston krátkodobě na cestách ušetří.

Spring 3.12.2007 12:13

Ondřeji a jak by se Vám líbilo toto:

Postavám si domek, k němu pěknou asfaltovou cest, vše za své. Ale v okolí si další přistaví domky a chtějí používat moji cestu. Dám jim pronájem, rozpočítám kolik mě stála, opravy atd. Oni(sousedi) řvou že je to moc, začnou se domáhat práva, chtějí to skoro zadarmo. To se mi nelíbí, nevím proč bych to měl dát za hubičku...chci na tom neprodělávat a vytvářet rezervy a přiměřený zisk - no proč ne?

A situace je podobná. V telkomunikacích je unbadling lokal loop, netačí to,všichni chtějí volat a nejraději zadarmo. Zadarmo to ale je a bude pouze z okna. To ostatní bude vždy něco stát.

Ondřeji, tady diskutujete o drobných za telefonování, ale na této straně vpravo nahoře  čteme o zdažení plynu a elektřiny - proč nekřičíte tady, proč nekřičíte, že voda 50 x dražší než v roce 2000?? Přes stromy nevidíte les?

Zen 3.12.2007 19:21

Re: Ondřeji a jak by se Vám líbilo toto:

A jak vam se libi, ze pripojku .... sam zaplatite a pote bezuplatne prevedete lokalnimu distributorovi energie? Samozrejme, nemusite, ovsem potom vas distributor nepripoji ...

Spring 3.12.2007 12:04

Ondřeji a jak by se Vám líbilo toto:

Postavám si domek, k němu pěknou asfaltovou cest, vše za své. Ale v okolí si další přistaví domky a chtějí používat moji cestu. Dám jim pronájem, rozpočítám kolik mě stála, opravy atd. Oni(sousedi) řvou že je to moc, začnou se domáhat práva, chtějí to skoro zadarmo. To se mi nelíbí, nevím proč bych to měl dát za hubičku...chci na tom neprodělávat a vytvářet rezervy a přiměřený zisk - no proč ne?

A situace je podobná. V telkomunikacích je unbadling lokal loop, netačí to,všichni chtějí volat a nejraději zadarmo. Zadarmo to ale je a bude pouze z okna. To ostatní bude vždy něco stát.

Ondřeji, tady diskutujete o drobných za telefonování, ale na této straně vpravo nahoře  čteme o zdažení plynu a elektřiny - proč nekřičíte tady, proč nekřičíte, že voda 50 x dražší než v roce 2000?? Přes stromy nevidíte les?