4.2.2023 | Svátek má Jarmila


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zima 3.12.2007 9:29

Pane Neff, není to jenom telefon,

v takové energetice je ten podvod na českém občanovi ještě větší a co se týká např. zemědělství, tam objevil Gandalovič "české tradice" - kolchoznictví, atd.. A to ten Říman sám nepatří mezi ty vyložené blby, kteří se za peníze českých daňových poplatníků vedeni guru kLausem flákají ve vládních funkcích a u EU, kde předvádějí český přínos Evropě . Ale blbost není zadarmo, dokud Češi dopustí, že "národní zájmy" definuje prognostická sebranka, kLaus, CEP a spol., ať platí. 

Kenavp 3.12.2007 9:49

Re: Pane Neff, není to jenom telefon,

Vy jste nemocný bolševik, nelze Vás brát vážně. Nebylo by od věci změřit si teplotu...

Saša 3.12.2007 9:24

Je to jen stará hra s novým zbožím.

Chleba za svobodu.

M. Zima 3.12.2007 9:37

Jo, správně,

za kLausovu. Ale ani jeho nenecháme na holičkách, během vyšetřovací vazby kvůli privatisaci, LTO, kampeličkám, fondům, vysqueezování, ... mu budete moci nosit balíčky. (ne ty jeho pověstné úsporné, ale podle EU norem, aby si udržel navyklý standard)

tosek 3.12.2007 9:22

kotrmelce p. Neffa

Pane Neffe, to jsou mi kotrmelce, ještě 7. listopadu jste na Neviditelném psu psal, že všechno špatné pochází od státu a všechno dobré je dílem jen a pouze soukromníků. A teď voláte, aby hodný stát (ano, jistě píšete EU) hlídal ty zlé soukromníky, resp. soukromé firmy podnikající v telekomunikacích. Nějak byste si měl ujasnit svoje názorová východiska. Jinak ovšem s Vámi v zásadě souhlasím, ODS totiž u nás nehájí práva jednotlivce, jak se sama holedbá, ale takřka všechny její kroky jdou ve prospěch velkých nadnárodních firem.

drak 3.12.2007 9:53

Re: kotrmelce p. Neffa

Těch firem je po Evropě už tak málo, že si už skoro nekonkurují ale naopak začínají vznikat neprokazatelné kartely. Za této situace i přes to, že jsem spíše zastáncem působení trhu musím přiznat, že ta regulace je už dnes jediné, co ty , co ty telekomunikační padouchy ještě může donutit chovat se alespoň trochu slušně. Přestávám pak mít pocit, že si z daní platím něco, co mi jen a pouze škodí.

Jura Jurax 3.12.2007 11:16

Re: Re: kotrmelce p. Neffa

Jojo - a což padouši energetičtí? Regulaci na ně - a fofrem, zdražují jako jedna rodina!

Historik 3.12.2007 8:47

Téměř každý, kdo není slepý si musí všimnout tiché kartelové dohody

mezi našimi bankami. Ty dělají takové praktiky, jaké se snad neděly ani za komunistů (pomineme li superzlodějnu zvanou "měnová reforma" roku 1953), totiž zavádějí na existující účty poplatky, aniž se obtěžují klienta vůbec informovat, natož s ním uzavřít novou smlouvu.

A podplacení politici nedělají téměř nic.

Pytel 3.12.2007 11:12

Re: Téměř každý, kdo není slepý si musí všimnout tiché kartelové dohody

Termín "superzlodějna" je poněkud maloměšťácký. Nazývejme to správně lidově jako "zůčtování s maloburžoazií" ;-)

Kylchap 3.12.2007 8:38

Modrásci,

zase podléhají "jediné správné ideologii". Uvědomujete si modrásci, že i antimonopolní úřad je regulátor. U el. energie, plynu se také oddělily sitě od dodavatelů. I u železnice dochází k oddělení vlastníka dopravní cesty od dopravců. V bezdrátových telekomunikacích nás to teprve čeká.

Kajda 3.12.2007 8:46

Re: Modrásci,

Takže můžeme doufat, že stejně jako u elektřiny a plynu došlo oddělením dodavatelů a sítí ke zdražení energií, tak tomu bude i v telekomunikacích?

Historik 3.12.2007 8:48

Re: Re: Modrásci,

Za zdražení elektřiny nese odpovědnost EU, tady EU spíše "kope" za občany.

Kajda 3.12.2007 9:01

Re: Re: Re: Modrásci,

Ale ke zdražení došlo ještě před vstupem ČEZu na evropskou burzu. Před vstupem na burzu prodávál ČEZ na tuzemském truhu elektřiná dráž než za kolik ji vyvážel. V EU vzrostly ceny z důvodu nedostatku elektřiny a její zvýšené poptávce a náš největší výrobce se z toho snaží vytěžit maximum. Ale nejde jen o to, kolik si účtuje ČEZ, ale i kolik si účtuje dopravce v mém případě PRE. A tak je to se vším, s plynem s vodou a dále přibudou i telekomunikace.

Historik 3.12.2007 9:09

K současnému zdražení ale nedošlo před vstupem do EU, ale už

před tím vstupem na nás EU chtěla přeřazení elektřiny do vyšší sazby DPH. A energetická burza je zase požadavek EU. "Podpora" OZE je pak "třešnička na dortu."

Úplně by stačilo zavést exportní kvóty na elektřinu, tedy něco, co po nás chce EU vždycky, když je to pro nás nevýhodné (naposledy kvóty na mléko).

Jinak, samozřejmě, PRE i EON zdražily více, než ČEZ a tady je tan monopol krajských "energetik" dokonce uzákoněn.

Jiřik 3.12.2007 9:09

Dotaz

1. Můžeš mi prosím nějak dokázat svou tezi "Před vstupem na burzu prodávál ČEZ na tuzemském truhu elektřiná dráž než za kolik ji vyvážel." ?

2. "V EU vzrostly ceny z důvodu nedostatku elektřiny a její zvýšené poptávce a náš největší výrobce se z toho snaží vytěžit maximum."  - není to nějak v rozporu s předchozí větou? ;-) 

stepanek 3.12.2007 8:26

pro-business x pro-market

cesti politici - a nejen oni - nerozlisuji mezi temito  pojmy. " business"

da neco na jejich ucty, " market"  tj v konci obcane jim jsou ukradeni. 

Kajda 3.12.2007 8:15

Jsem naprosto nevzdělána

v oblasti telekomunikací. Jsem pouhý uživatel telefonu, a proto bych ráda věděla, jak to v té Americe s telefonováním vlastně je. Najde se tady kromě protiregulačních plkalů nějaký znalec, který je schopen odpovědět na úrovni tj. stručně vysvětlit jak to tedy je? Děkuji.

tich@dohoda 3.12.2007 8:43

Re: Jsem naprosto nevzdělána

nevim , co mate presne na mysli: nicmene v USA volate do vsech siti za stejnou cenu, tedy mobilnich i pevnych linek, volani do vsech statu USA je take za stejnou cenu/vyjimky jsou Aljaska a Hawaii/ . U pausalnich tarifu je spousta benefitu, volani v ramci rodiny zdarma, prevadeni neprovolanych minut do dalsiho mesice, bezplatne vikendy a noci dava temer kazdy operator k pausalu. Nevim ted presne ale pomer predplacenych sluzeb vers. pausaly je v USA cca 85:15 v CR snad obracene. Pozor u mobilu se odecitaji/uctuji i prichozi hovory, ovsem napr 1000 volnych minut nebyva nic vyjmecneho, tedy v CR/EU vlastne 500 volnych minut. Je to jen ve zkratce a hodne obecne ale v zasade to tak funguje, jinak kazdy operatot nabizi ruzne sluzby a benefity axtra aby nalakal zakazniky na pausal, predplacene sluzby mivaji dosti  drahe volani.

tich@dohoda 3.12.2007 8:45

Re: Re: Jsem naprosto nevzdělána

oprava: !! pausaly v USA cca 85% predplacene sluzby 15% tedy obracene nez jsem uvedl

Kajda 3.12.2007 8:53

Re: Re: Jsem naprosto nevzdělána

Děkuji za vysvětlení. Ale jak je možné, že to v Americe takto funguje, když u nás se účtuje meziměstský tarif s tím, že jsou vyšší náklady na propojení než u místního hovorného? Domnívám se, že je to pouze dílem operátora a ne technickým problémem nebo se mýlím?

GLOWi 3.12.2007 8:59

Re: Re: Jsem naprosto nevzdělána

Myslim, ze otazka byla spise na regulaci provideru nez na ceny ..

Jiřik 3.12.2007 9:06

Dotaz

A v jaké výši se pohybují paušály? Já platím u českého T-Mobilu 150 Kč (7 USD) paušál bez daně, v tom mám 100 volných SMS a 20 volných minut měsíčně do všech českých sítí, po vyčerpání benefitu platím 1 Kč (5 centů) za SMS, 3,20 Kč (0,65 USD) za volání do vlastní sítě a 5,20 Kč (1,05 USD) za volání do jiných sítí. Lze přikoupit příplatkové paušály v řádu desetikorun měsíčně na zvýhodněná volání o víkendech, na pevné linky, na vybraná čísla atd.

tich@dohoda 3.12.2007 9:29

Re: Dotaz

vite, $7 to je v USA opravdu malo penez , to i spatne placena uklizecka vydela za 1 hod. prace, vcelku znam sveho operatora Sprint, za $50 /bez dane/ mam 600 volnych minut /pozor prichozi hovory se uctuji, tedy 300 min./ veekends a noci neomezene zdarma. Za pevnou linku spol.  Bellsouth cca $20 pausal, vsechny hovory v ramci predcisli 305 zdarma, mimo toto predcisli cca 5-7 centu minuta. U nas dost lidi vyuziva spol. Metro-PCS /je to pro lidi co necestuji/ ta spol. ma dost slabe pokryti signalem v USA ale  pokud jste v oblastech jako Atlanta, Miami a pod, tam je signal v pohode a za 45 USD/mesicne  mate neomezene hovory pro cele USA a take neomezene sms, ma to kamarad, predpokladam, ze to tak porad je . Obecne plati: volani do vsech siti za stejnou cenu, pokud jste v jinem state USA, muze se stat, ze vam nauctuji roaming, tam zalezi na operatorovi a smlouve, mam dojem, ze u me, pokud presvihnu volne min. platim cca 5-7 centu za min.

HP 3.12.2007 18:44

ticha@dohoda plka

Popsat stav umi kazdej, kdo si to umi anglicky precist, nebo si zavoilat na info linku a zeptat se. Nicmene vysvetlit PROC to tak je uz je horsi. Priznam se ze take nevim.  p.Neff naznacuje ve svem clanku ze to je ragulavi. Nicmene kdyz se rekne A melo by se rici take B, jaka ze presne tu regulaci v USA maji. Nejak nic nevim o tom ze by nekdo nekomu stanovoval ceny ... Anebo ze by ty levne ceny prinesl trh ? Spis se priklanim k tomu druhemu, jak to dopada kdyz se zacnou regulovat ceny jsem uz zazil a ted myslim ze se o to pokousi take Mugabe a lidi ji travu (doslova ! :-(( )

ZR 3.12.2007 7:58

Do kouta?

Ne Říman do kouta, ale pan Neff by měl za takovéto články jít KLEČET NA HRÁCH, DO KONCE ŽIVOTA ! To jste mě teda zklamal, pane regulátore.   :-(

Honza42 3.12.2007 7:48

Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

a řádně mu jeho obor podnikání v zájmu obecného blaha zregulovat. Tuším, že se věnuje popularizaci a školení v oblasti digifoto. Nebylo by dobré v rámci vzdělanosti a obecného blaha vůbec, aby to nadále dělal za ceny stanovené Evropskou plánovací komisí?

Ono jásat nad regulací, když já na tom vydělám a zplatí to někdo jiný, jakpak se tomu říká? Že by splněný sen závistivce? Hm, ale na tom stál komunismus. Alespoň víme kam Evropa směřuje.

BOMBON 3.12.2007 10:25

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

naprosto a uplne presne!!!

jasani dementu nad regulacnimi opatrenimi (protoze jsou zrovna v jejich prospech) se podoba jasani luzy pri "rozkulaceni" bohace. to bych blil(Y)

Raff 3.12.2007 10:27

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

R^R^

Pavel41 3.12.2007 11:10

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

Ale že umí ve svůj prospěch řádně brnkat na správné struny, že? Od nadávek, promitivních zjednodušení ve svých "úderných" úvodnících až po "rozbor", kterému naletí adresáti prvého stylu jedna radost...Nejdříve mne překvapoval, teď už začínám chápat  - zpětně se vybarvuje;-(

Neff 3.12.2007 13:02

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

Z čeho žije pan Neff? Teď už jen z toho, jak je považován za všeználka který komentuje pro ČRo a ČT odborné počítačové věci a také z dividend, ale na hlavní porevoluční rozjezd získal peníze takzvanou vitřní privatizací Mladé Fronty, kterou ta parta, co tam dělala před revolucí, levně zprivatizovala a obratem s velkým vývarem střelila zahraničnímu mediálnímu koncernu.

S takovým startovním bonusem by si pohodlný život mohl zařídit prakticky každý, ale drtivá většina si musí na všechno tvrdě vydělávat a střádat.