4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

EVROPA: New Green Deal a jeho důsledky

Zažíváme v současnosti zvláštní politickou absurditu. Posledních více než sto let politická levice vždy bojovala za zájmy chudších vrstev společnosti, zatímco pravice snahou o zachování kapitalismu usilovala o zlepšení životního údělu všech vrstev společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Brunner 6.9.2021 22:53

R^

J. Brunner 6.9.2021 22:35

R^R^R^

J. Jurax 6.9.2021 20:33

Inu, musí najít ideologicky vyhovujícího dodavatele, co umí požadovanou elektrárnu postavit. Což je velice obtížný úkol.

J. Jurax 6.9.2021 20:29

Já se co malé pachole učil, že sázeli topoly co větrolamy ... :-)

J. Jurax 6.9.2021 20:28

Nepřemýšlí ... hm ... ono holt ne každý je astrofyzik, že ... :-)

J. Jurax 6.9.2021 20:26

Jak souvisí domněnka, že člověk je všemocný, s ateismem, tedy zjednodušeně řečeno s odmítáním bohů, o nichž jejich vyznavači občas tvrdí, že jsou všemocní?

J. Jurax 6.9.2021 20:19

Jistě. A čipy a elektroniku pro ně ekologicky nakoupíme v Číně. Tedy bude-li za co.

J. Jurax 6.9.2021 20:17

Jenom aby! Točíte-li kolem na hřídeli, zadýcháte se a tudíž emitujete víc zločinného kysličníku!

J. Jurax 6.9.2021 20:14

I tenhle text by měl být na předních stranách deníků a vysílán v prime time na TV.

Aby bylo jasno, kam nás do rudozelena zblblá EU a její tuzemští přicmrdovači jak ovce vedou.

F. Navrátil 6.9.2021 20:14

Nevidín úpadek Evropa tak černě. Nakloněná rovina, klín, páka, kladka, kolo na hřídeli a šroub bude technika tolerovaná aktivisty NGD.

J. David 6.9.2021 18:11

Ani ne tak o klima, ale o spodní vodu v regionu Reichenbergu. Tož asi tak.

Z. Lapil 6.9.2021 17:52

Pro toho, kdo se v životě nepotkal se zeměměřičstvím, bývá naprostou novinkou sdělení, že hladina Jadranu je v docela podstatně jiné nadmořské výšce než hladina Baltu. Rozdíl je asi 40cm a počátky jsou v Terstu a - věřte nevěřte - v Kronštadtu čili na ostrově nedaleko Petrohradu. Hledaje to dozvěděl jsem se, že místní pevnost se v r. 1921 vzbouřila proti bolševikům.

V ČR je základní nivelační bod v Lišově (jižní Čechy).

Zajímá-li vás výškové měření, tak pro laika stravitelné je toto: https://stavarna.com/download2/2299_2451_cs_nivelace-mericske_body,_vyskovy_system.pdf

M. Pivoda 6.9.2021 17:04

Cituji z prvního odstavce: " ... Zažíváme v současnosti zvláštní politickou absurditu. Posledních více než sto let politická levice vždy bojovala za zájmy chudších vrstev společnosti, zatímco pravice snahou o zachování kapitalismu usilovala o zlepšení životního údělu všech vrstev společnosti. ... "

Posledních více než sto let? Hm. Cituji Wikipedii:

... Otroctví bylo v USA zrušeno prezidentem A. Lincolnem v roce 1863 – ale pouze na území Unií neovládaných "povstaleckých států" a z propagačních důvodů (snaha o zabránění uznání Konfederace Evropou). Otroctví v celých USA bylo zrušeno až víc než půl roku po jeho smrti 6. prosince 1865. Z formálního hlediska však došlo ke zrušení otroctví na území USA až v únoru 2013, kdy jako poslední americký stát dokončilo ratifikaci třináctého dodatku ústavy Mississippi.

J. Janotová 6.9.2021 17:02

Tak napadá: za WWII dokázaly USA postavit prototyp jaderného reaktoru za přibližně 2 roky. Byla to akce nutná, tedy byly k dispozici peníze i lidé. Jasně, fúzní reaktor je daleko složitější. Přesto se domnívám, že kdyby se stal "prioritou č. 1" , šel by vývoj daleko rychleji. Jenže KDO z udělá z jaderné fúze "prioritu č.1"?

P. Brich 6.9.2021 16:28

Ty ovšem rostou na stromech hnojených různými recykláty!!;-D

P. Brich 6.9.2021 16:25

Ti vyhynulí bolševici chtěli poroučet větru, dešti, aby ochránili družstevní lány s rozoranými mezemi.

Ti současní používají různé mimikry, např. Zelení, Piráti, ... nejsou takoví čučkaři a chtějí zachránit rovnou celou planetu!!;-€EU;-O

V. Novák 6.9.2021 16:08

Že je hurikán obrovský VZDUŠNÝ vír, to je obrovské překvápko!

M. Pivoda 6.9.2021 16:05

Útok hurikánu IDA nepřišel do New Yorku prý z moře, ale ze vzduchu (déšť). Lidská adaptace na změnu klimatu je prý pomalá, prý klopýtá za přírodou.

What went wrong? New York City has been relatively forward-thinking when it comes to preparing for floods. For years, the city put in more permeable architecture, like green roofs and rain gardens, and upgraded pumps and drainage pipes. But while Sandy caused an intense storm surge, where the ocean rushed into the city, the problem New York faced last week was pluvial flooding, the kind caused by rainfall.

The big problem: Climate change and adaptation efforts are running at different speeds. Adapting will take time and money, and hundreds of billions of dollars, while climate change is already making floods bigger and deadlier.

V. Chrastina 6.9.2021 15:33

Kvůli bláznivé Grétě a jejím žvástům je lidstvo na kolenou. Bude se muset zvdnout a začít stejně hlasitou obranu svého nezadatelného práva na rozuný přístup ke klimatu. Na děravý pytel klimaalarmistů je třeba hrubá záplata, to by na ně mělo platit. Tož tak!!

L. Beneš 6.9.2021 15:33

Chudáci Němci. Putin je bude mít zcela v hrsti. A nechá zmrznout ubohé Ukrajince. Teď jim zemřel ten velvyslanec v Pekingu. V tom má prsty nejspíš také on nebo aspoň ÚV komunistů ČLR.

L. Beneš 6.9.2021 15:30

No vidíte! A já jsem pomálu uvěřil tomu, že Benátky jsou zaplavovány mořskou vodou, protože někdo má rád bifteky, které se jak známo dělají z hovězího (beef), tedy z masa krav, které na pastvinách prdí, a tím zvyšují obsah CO2 v atmosféře a kvůli tomu tají ledovce v Grónsku.

J. Matuška 6.9.2021 15:29

Demagogičtí politici bývají občas likvidováni revoluční "gilotinou". Horší to je s demagogickými úplatnými "intelektuály". /Co se jich vynořilo v souvislosti s "pandemií" covidu.../

V. Novák 6.9.2021 15:26

Dobrá zpráva pro přátele i nepřátele Green Dealu - dnes, 6. 9. 2021 uložil barž Fortuna poslední trubku větve A plynovodu NS2 s číslem 200 858. Zbývá vyzvednout oba konce a propojit je, což může trvat několik dní. Bude následovat kontrola, tlakování a další kontroly, pak plnění plynem - a větev A plynovodu může začít fungovat někdy v listopadu-prosinci roku tohoto.

Větev B má začít dodávat plyn Němcům v nejbližší budoucnosti.

Boh dá, že zimou nezahyneme! Nebo aspoň Němci...

M. Pivoda 6.9.2021 15:24

Ve 21. století jsou vojensky důležitější inteligentní drony, nikoliv tanky.

M. Pivoda 6.9.2021 15:22

"... přijde nějaký osvícenější druh, planeta Země na to má času dost."

Netrpělivý americký inovátor Elon Musk ale nechce čekat tak dlouho. Elon chce zachránit, nebo alespoň zálohovat, lidský rod (humanitu) na vzdálené a (pro biologický druh) nehostinné planetě Marsu (již do konce tohoto desetiletí).

Jiný inovátorský přístup: Američan Ray Kurzweil chce naskenovat a uploadovat lidský mozek na počítač. V této odolnější formě (než biologický lidský mozek) by snad mohl být lidský život snadněji přenesen z planety Země na nehostinnou planetu Mars.

V. Novák 6.9.2021 15:12

"poručíme větru dešti" byl verš z jedné nepříliš povedené budovatelské písničky. Můžete uvést, kdy a kde se bolševici pokoušeli poroučení větru dešti v míře větší, než nebolševici?

V. Novák 6.9.2021 15:06

Jsou místa, kde pevnina doslova "tančí" - v Neapolském zálivu je tzv. Serapidův chrám - ve skutečnosti zbytky místních masných krámů. Sloupy toho "chrámu" jsou do několika metrů provrtané mořskými mlži - půda na níž stojí musela během 2000 let klesnout o více než 9 m a zase se zvednout.

Na Maltě (resp. u ostrpva Gozo) jsou rozvaliny římské vily několik metrů pod hladinou.

No a Benátky se nepotápějí kvůli rostoucí hladině světového oceánu, ale pokračují v procesu, který probíhá od středověku - skutečně se potápějí.

L. Beneš 6.9.2021 13:58

Vzpomínám si, že v kterémsi románu od Julese Verna sledují hrdinové vznik ostrova, který se kdesi vynořil z moře, aby za nějaký čas opět pod vodní hladinou zmizel. Ostatně před časem došlo k něčemu takovému poblíž Islandu. Otázkou je jenom to, co se rozumí pod slovy za nějaký čas. Pět roků, pět set nebo pět tisíc let? Nebo i víc? A pokud jde o Nizozemsko a německé pobřeží v Severním moři, východo- i západofríské ostrovy mizí spíše v důsledku erozivní činnosti moře nežli kvůli stoupání mořské hladiny. Na západní straně ostrovy "ubývají", na opačné straně je materiál mořem přinášený ukládán a ostrovy tak zdánlivě "putují" směrem na východ.

V. Kučer 6.9.2021 13:46

Apokalypsa nastane až Evropa ztratí obranyschopnost. Zelení nechápou že k výrobě oceli pro Tanky je zapotřebí uhlí a že své krásné ideály mohou uskutečňovat pouze tehdy pokud jsou pod ochranou NATO. Beze zbraní to prostě nejde a k jejich výrobě Green Deal nestačí.

L. Beneš 6.9.2021 13:39

Diskutuje-li se o tom, zda moře zaplaví New York nebo jiné město, je zajisté namístě otázka, zda pro dané místo stoupla hladina moře, nebo zda se snad nepotápí část dotčeného kontinentu. Dnes už neplatí dřívější tvrzení, že např. Skandinávský poloostrov se "vynořuje", zatímco jiné části pevniny klesají? Kde je ta pevná nulová "hladina", od níž se pokles či vzestup počítá?