26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

EVROPA: Marx – myslitel pro chudé

Anglická Wikipedie označuje Marxe za hlavního architekta moderních společenských věd. Česká Wikipedie se vyjadřuje méně obdivně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 11.6.2018 21:30

Marx myslitel pro líné, blbé

a tyrany. Legitimizoval nenávist, násilí, krádeže a vraždy.Myslitel pro lůzu. A samozřejmě pro "humanitní" obory - to se nevylučuje.

R. Langer 11.6.2018 22:20

Re: Marx myslitel pro líné, blbé

Přesně.

Z. Frys 11.6.2018 18:27

Ekonomické nesmysly

K. Marxe vyvrátil už zakladatel rakouské ekonomické školy Carl Menger, a především brněnský rodák Eugen Böhm-Bawerk (Karl Marx and the close of his system). https://mises.org/library/karl-marx-and-close-his-system

Bohužel, jeho ekonomické fantamagorie stály život mnoha desítek milionů lidí. Marxismus více než cokoliv jiného připomíná náboženské sektářství, K. Marx nepříliš inteligentního proroka. http://www.bastiat.kvalitne.cz/Rothbard_Marx.htm

Karl Marx, mizerný ekonom a druhořadý filozof, byl líný, nemytý, špínou zapáchající a práce se štítící celoživotní somrák. Takový pravý prototyp socialisty. A co přinesl socialismus? Jen násilí, násilí a násilí. A bídu. Opravdu nechápu, jak může někdo toto odporné howado obdivovat.

M. Pivoda 11.6.2018 18:32

Re: Ekonomické nesmysly

Nikdo vás nenutí, abyste to howado přímo obdivoval.

Ale nebylo by pro českého občana odvážnějším počinem zaútočit na některé to současné, živé české hovado (v nejvyšších státnických funkcích), než rozbíjet mrtvou sochu Karla Marxe?

Z. Frys 11.6.2018 18:50

Re: Ekonomické nesmysly

Vy budete, Pivodo, asi podobné bezcharakterní howado. http://kelnar.aspone.cz/

Myslitel chudý duchem - pořád tady tapetujete kecy o vašem vývoji AI. Proč jste si tedy nazaložil firmu a nevyvíjel tu vaši verzi AI, když to bylo tak geniální? Mohl jste být miliardář, bohatší než Gates. Místo toho tady pořád melete ty svoje fantasmagorie o technologickém komunismu. Nejste náhodou Marxův prapralevoboček?

M. Pivoda 11.6.2018 19:21

Z. Frys: Jako Hurvínek válku

Z. Frys si představuje vývoj oboru umělé inteligence jako Hurvínek válku. Podobný projekt, kterého jsem se účastnil já v 80. letech v Česku, byl v USA financován již o dobu více než 35 let a stále ještě není zcela finančně soběstačný. https://www.wired.com/2016/03/doug-lenat-artificial-intelligence-common-sense-engine/.

A s tím odborně nekompetentním komunistou Kelnarem (v zašívárně zvané Ústav teorie a metod řízení při VUT Brno) jste se střelil do vlastní nohy. Sarkasticky: Gratuluji!

Až svoje "Svědectví o době minulé zveřejním", to se teprve dozvíte o českých vědeckých a výzkumných hovadách.

P. Han 11.6.2018 20:24

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku

Celý národ si sedne na prdel a bude číst Pivodu.

R. Langer 11.6.2018 20:26

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku

Jestli se za těch 35 let nikam nedostali, asi to nebude taková pecka jak si ve svých fantasmagoriích představujete. :-D

P. Han 11.6.2018 20:42

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku

Pan Pivoda je něco jako strýc František ze Saturnina.

Z. Frys 11.6.2018 20:28

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku

Aha, tak ony všechny ty firmy s Google v čele si vyvoj AI představují jako Hurvínek válku, že. Asi čekají na Pivodu, až jim řekne, jak jsou blbí. A to "Svědectví" vydejte, co nejdřív, ať se pobavíme. Podle toho, co tady píšete,jste buď regulérní blázen, nebo totální 6l6.

R. Langer 11.6.2018 20:39

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku

Ale vždyť pan Pivoda je takový fantasta lehce zmatený moderní dobou, která mu poměrně dost uniká, takže staví na zkušenostech svého ze mládí a podle toho to pak vypadá. On to asi nedělá schválně, a zřejmě proto tak obdivuje i toho Marxe, protože tak ho to v mládí naučili a tak to holt bude pravda. ;-)

Protože pokud ne, tak je to pomatený komouš křížený se zeleným. :-D

M. Pivoda 11.6.2018 20:46

Pro Romana Langera

Já si myslím, že Marx by složitou tématiku umělé inteligence určitě pochopil mnohem rychleji než dnešní ekonomové.

Najděte si ve Wikipedii ohledně předstihu Ciolkovského ohledně raket do vesmíru: "... Tsiolkovsky's further research had neither monetary nor moral support. In 1914, he displayed his models of all-metal dirigibles at the Aeronautics Congress in St. Petersburg but met with a lukewarm response."

R. Langer 11.6.2018 21:00

Re: Pro Romana Langera

Ciolkovskij byl ovšem na rozdíl od tupce a příživníka Marxe skutečný génius. Ovšem netuším, proč ho taháte do diskuse o tupém štvavém hovadu, které žádnou inteligenci nikdy nemělo, natož aby poznalo nějakou umělou. A jak vás tak delší dobu pozoruji, tak vy s tím poznáváním inteligence máte také dost velké problémy. :-)

M. Pivoda 11.6.2018 21:05

Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby

Výše Roman Langer napsal ohledně vývoje oboru umělé inteligence:

"Jestli se za těch 35 let nikam nedostali, asi to nebude taková pecka jak si ve svých fantasmagoriích představujete. :-D"

Téma umělé inteligence jsem pod článek o Marxovi nezavedl já. Viz výše.

R. Langer 11.6.2018 21:09

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby

Vy už plácáte úplné blbosti, uvědomujete si to vůbec?

M. Pivoda 11.6.2018 21:14

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby

Respektuji vás jako českého voliče.

R. Langer 11.6.2018 21:20

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby

Ano, také jsem rád, že lidé jako vy u nás nevolí.

Z. Frys 11.6.2018 22:57

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby

Začínám mít pocit, že to "Pivoda" je nějaká beta verze umělého inteligenta nevalné kvality. Turingovým testem by asi neprošel.

M. Prokop 11.6.2018 21:37

Re: Ekonomické nesmysly

Trefa.

Teoretik jako Marx, v praxi by krachnul za týden.

K. Janyška 11.6.2018 19:31

Re: Ekonomické nesmysly

Marx a Freud jsou autory dvou největších vědeckých omylů s nejtěžšími dopady pro lidstvo, říká Hayek. A já mu a tomu rozumím a absolutně s níma stím tím souhlasím. Vůbec nedokázali vysvětlit entitu lidská mysl... Dzp.

K. Janyška 11.6.2018 18:27

NESMYSLNOST, ZVRÁCENOST A ZLOČINNOST SOCIALISMU.

Lidský svět vyrostl bez lidské organizační zásluhy jako spontánní řád a nemohl jinak. Tak vzniklo ve vesmíru úplně všechno. I lidská mysl je souběžným vývojovým informačním adaptačním uzlem této megasložité řídící struktury a je jeho vnitřní součástí. Máme ji v hlavě a nedá se předat na ústřední výbor nebo jiné řídící autoritě a řídit přežití člověka odsud nebo jiným mechanismem.

Neexistuje žádná možnost jak předávat svoji situaci informačním kanálem někam, kde by nám každému každým okamžikem říkali, co máme dělat. Tato funkce náleží jen a jen lidské mysli spojené s tím kterým lidským tělem. Socialismus však řízení lidí příkazy předpokládá, tedy napadá možnost jejich přežití v samotném zárodku. Jiná totiž neexistuje.

Ještěže socialisté nemají technické prostředky k tomu, aby kontrolovali, že na ně lidi, včetně jich samotných, kašlou. Oni sami, ti nevzdělanci, by nepřežili, kdyby se snažili svoji vizi dotáhnout do konce.

L. Novák 11.6.2018 18:21

Hmm, no to je síla...

Vzpomínám si, jak jsme museli ty bláboly Marxe, Lenina a dalších povinně studovat a dělat si z nich výpisky. jednou jsem si vypsal z textu ty největší kraviny, kde jedna vylučovala druhou a vůbec to nedávalo smysl. Soudruh RSDr. Freml byl spokojen a ostatní se dusili smíchy, když jsem vybrané výroky předčítal... :-P

M. Pivoda 11.6.2018 18:28

Re: Hmm, no to je síla...

Možná, že by se tomu zasmál i Karel Marx.

R. Langer 11.6.2018 20:29

Re: Hmm, no to je síla...

Jestli měl takový smysl pro humor jako vy, tak zřejmě moc ne. :-P

P. Čoupek 11.6.2018 17:29

Dne 6.5.2018 jsem napsal doporučenou výzvu svému europoslanci L. Nidermayerovi, jehož frakce "Evropské lidové strany" Junckera do čela komise navrhla, aby ho odvolali. Pan Niedermayer se k tomuto nijak nevykádřil a nic neudělal. Tím u mne ztratil veškerou ktedibilitu.

M. Prokop 11.6.2018 17:30

Re:

Hujer Niedermayer? Kredibilitu? Kde by ji vzal?

V. Kain 11.6.2018 17:44

Re:

Juncker jakoby Marxovi z oka vypadl,ne tak podobou jako na 100% charakterem.

Č. Berka 11.6.2018 14:38

To jsou hrozné kydy

opsané z knih, které se snaží marxe za každou cenu očernit. Omezit se na stopu Marxe na text wikipedie je legrační. Marx prostě má v ekonomii, sociologii, historii své místo.

Smát se, že Marxovi umřely děti může ten, kdo neví, že v roce 1900 v českých zemích z 1000 novorozenců umíralo do jednoho roku věku zhruba 220. Nemoci a smrt se nevyhýbaly ani šlechtickým a panovnickým rodinám.

Marx v XIX. století byl nejgeniálnějším myslitelem. Není jednoho národohospodáře, který by se Marxem nezabýval. Sám jsem se od něho mnoho naučil. Jeho působení bylo ohromné. Marxism vynutil reformy. Sociální reformy jsou prací ideí Marxových. Na duchovní směry, politiku vlád, na vše měl marxismus vliv.

—Tomáš Garrigue Masaryk, Velicí mužové

P. Lenc 11.6.2018 16:48

Re: To jsou hrozné kydy

Jistě soudruhu.Jenom ty stovky milionů mrtvých zavražděných ve jménu toho "myslitele" jsou pouhou statistickou chybou učiněnou ve jménu "rovnosti".Blb vaší velikosti je opravdu nepřéhlednutelný.

B. Hamal 11.6.2018 16:56

Re: To jsou hrozné kydy

To není od Masaryka hezké, že Marxe, který se možná ještě v pěti letech počurával, považoval za geniálního myslitele. Snad někdo konečně odhalí aspoň to, že Marxovým tátou byl ve skutečnosti Rus.