19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EVROPA: Boj o svobodu slova

EUvsDisinfo je webovou stránkou, která byla v roce 2015 založena vůdci EU, aby potírala údajnou „ruskou propagandu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 17.4.2018 12:41

Re: Neblahá role českých posluhů

Jestli já jsem posluha, tak co jste Vy? Když nikomu neposluhujete, tak proč jste tak blbé?

V. Pokorný 17.4.2018 9:15

Zeptám se, nepřímo.

Třeba mi někdo napoví. Myslíte, že to S. Netzer je Němka, nebo němkyně, nebo Němec?

Jinak, samosebou, je ta sebranka, která je u moci, a skoro všude je to stejné, a hlavně ve vedení EU, pakáž, která by potřebovala odstranit. Ta eurounijní určitě a jakkoliv.

T. Hraj 17.4.2018 9:12

potřebný text, nicméně

Článek obsahuje pouze fakta a jejich analýzu. Pro argumentaci v debatě s eurolevicovým aktivistou je tedy bohužel nepoužitelný.

Ukládám si.

V. Novák 17.4.2018 9:16

Re: potřebný text, nicméně

Pro argumentaci v debatě s Frau Netzer je nepoužitelné cokoli, protože cokoli, co by se v debatě dalo použít, prohlásí za "rusáckou propagandu" - a pošle vás s ní velmi noblesně do prdele.

S. Netzer 17.4.2018 9:00

Zinga,

strčte si tu vaši GEFIRU za klobouk, vy ruský švábe.

V. Novák 17.4.2018 9:04

Re: Zinga,

Velmi sofistikovaná polemika...

S. Netzer 17.4.2018 10:06

Re: Zinga,

A že vás tady je!

V. Novák 17.4.2018 12:52

Re: Zinga,

Nás, kterým jsou vaše výštěky beze smyslu a s nulovou informační hodnotou k smíchu?

Ano - je.

Kocajdank!

J. Hanzal 17.4.2018 9:04

Re: Zinga,

Řekla věrná soudružka. Už jste jen k smíchu.

R. Langer 17.4.2018 12:53

Re: Zinga,

Běž někam, tupá Pátá kolono... :-D

K. Janyška 17.4.2018 8:50

3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost stojí

a rostou výhradně na kvalifikovaných zákazech, tedy zákazech, stanovených soukromým právem a EU stojí na příkazech. Což nevidíte onen rozdíl a onen protisměr ?

EU bude buďto postavena na negativní smlouvě, tedy na principu já pán-ty pán, nebo prostě nebude !!! Spontánní řád lidského světa v Evropě ji nedovolí. To, co je popsáno v článku jsou spontánní a neosobní projevy toho, co říkám... Dzp.

P. Lenc 17.4.2018 8:05

Začínám mít dojem,

že komanči byli naprostí břídilové.

J. Nový 17.4.2018 8:46

Re: Začínám mít dojem,

Byli. Současní mocipáni jsou mnohem protřelejší a sofistikovanější. Zároveň občanům EU a zvláště těm západním stačí málo. My z Východu jsme opatrnější a umíme číst mezi řádky. To je jediné plus, které nás bolševik naučil. Nynější mocipáni vědí, že lidem stačí tvrdit, že je zde demokracie a zároveň se dají používat totalitní prostředky, když je nějak zdůvodníte. Stačí říct, že je to v zájmu "evropských hodnot", "svobody", "boje proti nenávisti" a prostě jakéhokoliv "dobra". Lidé se pak nechají třeba i kopat do zadku, když je to dobře zdůvodněno. A kdyby náhodou někdo napsal, že je to špatně, tak se v zájmu dobra použije cenzura.

V. Student 17.4.2018 9:01

Re: Začínám mít dojem,

Nejvíc mi za komunismu vadilo - vedle zavírání za názor, ale s tím se lidé denně nesetkávali a ne každý měl někoho zavřeného za politiku - to jejich lhaní, tutlání a převracení pravdy, TV zprávy, o kterých všichni věděli, že jsou vylhané. Pomlouvání názorových odpůrců... I proto jsem nadšeně zvonil klíči, už jsem měl toho urážlivého oblbování dost.

Dneska? V čem je rozdíl, proboha?! Snad jenom v tom zavírání za názor, ale skandalizování lidí, kteří říkají pravdu o migraci, politických hrátkách atd., odtud je ke kriminalizaci krůček!

Jestliže ve Švédsku byl odsouzen člověk, který uvedl, že migranti páchají více trestných činů než ostatní, pak je úplně jedno, že dostal jakýsi podmíněný trest. Příště bude hůř. A odůvodnění, že tohle se říkat nesmí bez ohledu na to, jestli to pravda je nebo není, je prostě děsivé...!

V. Novák 17.4.2018 9:13

Re: Začínám mít dojem,

Mně tedy nejvíc vadilo, že někdo někde rozhodoval, zda moje cesta do většiny světa je "v zájmu socialistického státu" (obvykle nebyla) - ale to překrucování a filtrování informací, které z nás dělalo nesvéprávné "tohle smí lid vědět - a tohle by nepochopil!" mi vadilo taky mocně. Koneckonců, s tím se člověk setkával denně, zatímco se zamítnutí devizového příslibu nebo výjezdní doložky celkem zřídka - když věděl, že je žádání stejně na dvě věci...

Tenkrát jsem sedával u rádia VEF (sovětské, nejspíš z vojenského odvozené, protože s výbornou selektivitou) a filtroval rušičky na RFE a RL.

A teď se dnes a denně setkávám s překrucováním a filtrováním informací, třeba v naší-vaší ČTv. Aby člověk vyhledával na webu - a filtroval ty tuny fake news ze všech stran.

Ono je důležité nejen co se řekne - ale i (a často víc) to, co "se" zatají.

V. Student 17.4.2018 10:46

Re: Začínám mít dojem,

Vidíte, na ty (ne)výjezdy do zahraničí by jeden zapomněl! Sousedi nesměli ani do Jugoslávie!

V. Novák 17.4.2018 12:57

Re: Začínám mít dojem,

Mě právě tohle štvalo nejvíc. A když přestávalo, stačilo zajet do Berína na Friedrichsrasse... IMHO je svoboda pohybu ta první a nejzákladnější svoboda vůbec - kdybych si směl zajet po libosti třeba do Mnichova, mohla by mi být ČSSR-cenzura ukradená. Dověděl bych se co bych potřeboval. Jenže pak by byla ta cenzura zbytečná, že...

Do jugošky jsem se taky podíval až po VLSR.

R. Langer 17.4.2018 12:54

Re: Začínám mít dojem,

Tak poučili se, no... :-(

S. Netzer 17.4.2018 9:00

Re: Začínám mít dojem,

U nekritického hlupáka taková reakce nepřekvapí. Zinga může být spokojený.

R. Langer 17.4.2018 12:57

Re: Začínám mít dojem,

Jo, to u kritického hlupáka, jako jsi ty, Pátá kolono, nepřekvapí vůbec nic. :-D

V. Šťastný 17.4.2018 6:34

S čím větší vervou

budou tyto instituce označovat někoho, jako šiřitele nesprávných názorů, s tím větším zájmem si budu v jejich textech číst.

J. Schwarz 17.4.2018 7:21

Re: S čím větší vervou

Sám jsem na většinu zajímavých stránek narazil poté, co o nich eurohujerská média napsala že jsou "protievropské", islamofobní či Kremlem placené... "Evropské hodnoty", časopid Respekt a podobné tiskoviny jsou, dá se říct, skoro jakýmsi adresářem zajímavých zdrojů informací...

S. Ševeček 17.4.2018 0:32

internet budou muset

zrušit.

J. Sinnreich 17.4.2018 16:06

Re: internet budou muset

Internet nebude EU rusit. Naopak, pouze pekne cenzurovat a pokutovat nespravne nazory. Dovolit pouze ty "spravne" informace. (Cina muze byt prikladem). Prijde to drive, nez si kdo dovede predstavit.