14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

EVROPA: Boj o svobodu slova

EUvsDisinfo je webovou stránkou, která byla v roce 2015 založena vůdci EU, aby potírala údajnou „ruskou propagandu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kopis 17.4.2018 21:10

Bolševici měli k cenzuře vždy blízko

není jediný důvod, proč by se mělo politbyro EU chovat jinak. Jen to dokresluje bolševický obrázek EU s Junckerem, Mogheriniovou a spol!

K. Janyška 17.4.2018 20:44

Tak je to, ne jinak !!!

3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost stojí a rostou výhradně na kvalifikovaných zákazech, tedy zákazech, stanovených soukromým právem a EU stojí na příkazech. Což nevidíte onen rozdíl a onen protisměr ?

EU bude buďto postavena na negativní smlouvě, tedy na principu já pán-ty pán, nebo prostě nebude !!! Spontánní řád lidského světa v Evropě ji nedovolí. To, co je popsáno v článku jsou spontánní a neosobní projevy toho, co říkám... Dzp.

J. Kanioková 17.4.2018 16:56

Díky za informace..

P. Aron 17.4.2018 15:01

Tohle jsou tajné informace vedoucí k bombardování ?

Zdůrazňuje se, že „francouzské služby zanalyzovali očitá svědectví, fotografie a videa, které se objevily na speciálních stránkách, v mediích a na sociálních sítích ve chvílích a dnech útoku", také byly zanalyzována „svědectví speciálních služeb".

„Prozkoumání videí a fotografií na síti, na kterých jsou zachycené oběti, umožnilo říct, že většina z nich není narafičená. Spontánní povaha rozšíření fotografií na všech sociálních sítích potvrzuje, že nejde o foto ani videomontáž," uvádí se v dokumentu.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12691-francie-utok-syrie-priznalo-zavery-socialni-site-media

J. Kanioková 17.4.2018 16:40

Taky jsem na twitteru viděla pár drsných fotek,

ovšem v komentářích k nim byla spousta obvinění jiných lidí, že jsou to fotky z jiných útoků, ze starších událostí, odjinud.

J. Kanioková 17.4.2018 16:54

Dodatek

"Taky jsem na twitteru viděla pár drsných fotek" z útoku chem. zbraněmi..

P. Grigar 17.4.2018 21:23

Re: Tohle jsou tajné informace vedoucí k bombardování ?

...výpovědi osob přímo na místě útoku jsou slušně řečeno nevěrohodné. Uvádějí "chemický zápach.." jenže údajně použitý sarin je bezbarvá kapalina bez zápachu, pouze nečistá forma(neprofesionálně vyrobený..) může páchnout po hořčici nebo spálené gumě. Ve srovnání s ostatními BCHL je relativně stálý a snadno detekovatelný ( např.ORM-17-Oritest).Optimální účinek dosahují aerosoly nebo páry, tekutý v kapkách nebo kalužích je málo efektivní, tenze jeho par je oproti vodě cca.10%. Osoby zasažené sarinem vypadají jinak, měl jsem možnost vidět na vlastní oči, na to nezapomenete. Zápach chloru ucítí i vaši sousedi, když vám ve skříni s úklidovými prostředky bouchne WC dezodorant vedle SAVA do bazénu.

Experti na místě mohou odebírat vzorky a provádět testy,citlivost detekční trubičky na sarin(DT 11) je 0,05mg/m3, ale kdo vám zaručí jejich nepodjatost.

Celkově z mého pohledu jsou hrůzy chemického útoku v Sýrii.. propagační kecy pro amatéry.

P. Aron 17.4.2018 14:56

pane Zingo díky za článek

Myslím, že je to velmi ilustrativní. Ano takhle dnes vypadá práce mainstreamových médií a různých organizací ať už naše Jandovy Evropské hodnoty či různé organizace, které se tváří, že odhalují desinformace.

V. Braun 17.4.2018 17:35

Re: pane Zingo díky za článek

Za prvé, kde jsou v článku zmíněna nějaká mainstreamová media? Nikde. Za druhé, pan Zinga operuje slovem cenzura, tedy zákaz publikování. Kde je v článku zmíněn nějaký zákaz publikování. Nikde.

A. Alda 17.4.2018 14:45

Dík za informace.

Doufejte, že Vás za to odhalení neznovičukují.

K. Janyška 17.4.2018 13:32

Tak je to ne jinak !!!

3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost stojí

a rostou výhradně na kvalifikovaných zákazech, tedy zákazech, stanovených soukromým právem a EU stojí na příkazech. Což nevidíte onen rozdíl a onen protisměr ?

EU bude buďto postavena na negativní smlouvě, tedy na principu já pán-ty pán, nebo prostě nebude !!! Spontánní řád lidského světa v Evropě ji nedovolí. To, co je popsáno v článku jsou spontánní a neosobní projevy toho, co říkám... Dzp.

B. Hejda 17.4.2018 13:06

Podstatnější dezinformace

Zamaskována autorovým hysterickým zveličováním role, kterou má EUvsDisinfo, se skrývá jiná podlá dezinformace.

Snaží se tvrdit, že ty tři články "odhalily" pravdu o ukrajinských fašistech a potvrdily nějaká tvrzení Moskvy a za to měly být potrestány.

Ale tak to vůbec není - každý z těch článků se zaprvé zabýval jiným tématem, zadruhé nic neodhalily, ani se o to nepokoušely.

Celý spor o jejich údajné šíření ruské propagandy spočívá v tom, že ty weby skutečně opakovaly ruská stanoviska či zprávy (nejspíš skuečně falešné či dezinterpretované) ruských "expertů", to ani nepopírají. Ale (nakonec úspěšně) se hájili tím, že šlo o korektně ozdrojované citace. A korektně ozdrojovaná citace manipulativní či falešné zprávy se stává legitimní informací o tom, co někdo tvrdí.

Pan Zinga tedy velmi umně zamotal podstatu věci, vytvořil naprosto falešný dojem a je jasné, že takovému člověku vadí web zabývající se bojem s dezinformacemi založeným na faktech.

P. Chládek 17.4.2018 11:00

Bazinga......

P. Zinga 17.4.2018 12:33

Re:

Nejsem zběhlý v nové bla-bla. Co znamená to Bazinga?

G. Mýtič 17.4.2018 15:27

Re:

Vy si evidentně vystačíte s bla-bla vlastním, že ;)?

Ś. Svobodová 17.4.2018 15:30

bazinga

je odkaz na seriál Teorie velkého třesku, kde se používá slovo "bazinga!" ve smyslu: Dostal jsem tě! Nachytal jsem tě! Mám tě!

J. Skála 17.4.2018 13:00

Re:

Mně maminka vždycky říkala, že dělat si legraci z něčího jména je ubohist,

V. Novák 17.4.2018 13:06

Re:

Navíc mi přijde, že ausgerechnet nějaký Chládek, by si měl dát na legraci ze svého jména docela majzla - mohl by dopadnout jak Husák...

K. Janyška 17.4.2018 10:37

Na pravdu každému kašlu, ještě nedávno se psala azbukou,

mně zajímají výhradně relevantní informace o skutečnosti... Dzp.

H. Lukešová 17.4.2018 10:26

Šokující cenzura chránící propalestinské aktivisty

včera se dalo spustit video na you tube a jinde, o tom, jak organizace Studenti pro spravedlnost v Palestině, se vysmívají holocaustu, oslavují vraždu 6 milionů Židů, jiní ho popírají, dnes lze přehrát pouze na stránkách vimeo.com

https://vimeo.com/247680980

Komu může vadit pravda? Muslimům? Levičákům? Popíračům holocaustu? Antisemitům. Kdoví jestli odkaz na vimeu vydrží do zítřka či déle...

K. Janyška 17.4.2018 10:35

Re: Šokující cenzura chránící propalestinské aktivisty

Já mám s popíráním holocaustu velké problémy. To prosadili židovští socialističtí násilníci.

Byl jsem v Osvětimi dvakrát a mě nebude nikdo přesvědčovat o existenci této zrůdnosti. Ale svoboda názoru a přesvědčení měla být zachována a je více, než historická pravda.

Za všechno mohou náboženství, virus, nasazený do myslí lidí, kterého se nelze zbavit ze sztarchu z jákéhosi Boha. Civilizace je motorem vývoje lidského světa a je počadatelem jeho spontánní řád. Ne náboženské tradice, ne cokoliv jiného... Dzp.

H. Lukešová 17.4.2018 10:51

Re: Šokující cenzura chránící propalestinské aktivisty

Tady jde o něco jiného, ať si každý popírá, co chce, to mi srdce nerve, nicméně mi vadí ta cenzura, že video kritizující nacismus či propalestinské aktivivisty nevydrží do "zítřka", kdoví jestli vůbec zítra půjde video na vimeu přehrát. Svobodu buď máme nebo nemáme, hanobit Židy a Izrael je dovoleno, neli žádoucí, kritizovat muslimy nebo tzv. Palestince je zakázané...A to je popření veškeré svobody, vždyť EU jede proti svobodě internetu jako v Íránu, Saudské Arábii či v Číně a to není svoboda, ale diktatura, diktatura neomarxismu, antisemitismu a proislamismu...

K. Janyška 17.4.2018 13:31

Re: Šokující cenzura chránící propalestinské aktivisty

Rozumím vám. To mi vadí také... Dzp.

J. Farda 17.4.2018 10:17

Není svoboda

jako svoboda - ruská svoboda je nejsvobodnější, pašáci z Aeronetu, AENews a Russia Today lžou nejsvobodněji, sláva jim! K Radiu Jerevan blahé paměti jim už mnoho neschází ... :-) http://forum24.cz/ceska-televize-vysilala-falesne-zabery-ze-syrie-raduje-se-dezinformacni-aeronet/

P. Han 17.4.2018 10:28

Re: Není svoboda

Nezdá se vá, že jste si naběhl na vlastní vidle? ČT použila bez ověření záběry z twitterového účtu korespondenta ruské televize, které neměly s bombardováním Damašku nic společného. Takže Aeronet v tomhle nelhal. Něco jiného jsou ovšem spekulace, proč to ČT udělala. Ty už patří - jako 99 % zpráv Aeronetu - do říše bájí. Podle mě k té chybě došlo kombinací lenosti a blbosti, což u personálu ČT není žádná novinka.

J. Farda 17.4.2018 12:15

Re: Není svoboda

Kupodivu pane Hane nezdá - Vám zase asi uniklo, což registruji já, že prvotně programově lhal (fejkoval) ten Rus. Rusové (nejen Lavrov) nejdřív prohlásili, že v té Sýrii jejich odborníci šetřením na místě žádné chemikálie nenašli, a za pár dní prohlašují, že to tam zincenovali Angláni. Zinscenovali co - bojový plyn, který tam předtím Rusové nenašli? Prostě jak Rus otevře ústa, lže! Že to ČT v přípravě odflákla, je pravda, a dobře jim tak, bo všechno od Rusů smrdí ... :-)

V. Novák 17.4.2018 12:48

Re: Není svoboda

Lavrov ani nikdo ze zamini nic takového netvrdil.

Zástupce ministrestva obrany řekl, že tam, kam se jejich odborníci dostali, žádné stopy použití otravných látek nenašli (to ještě byla značná část Dúmy pod kontrolou džihádistů) a jediná nemocnice v Dúmě žádné zasažené nehlásila.

Poněkud si přizpůsobujete skutečnost.

J. Farda 17.4.2018 13:06

Re: Není svoboda

Ti ruští chemičtí odborníci v khaki byli vidět ve zpravodajství TV, pravda, na ČTV, a bylo jasně komentováno, že v akci prověřují "zasažená" místa. A pokud to neřekl Lavrov, tak to byl vrátný od něj, a naši prosťáči novináři to naivně převzali jako oficiální stanovisko ruské vlády ergo ministerstva! Dúma je - k Vaší námitce - obsazená už třetí den a dosud nic nenašli, zahraniční odborníky tam nepouštějí, takže co?! Zato ale víme, že to tam za britský žold zinscenovaly "bílé přilby". V případě Skripala nejdřív žádný novičok nebyl, pak byl nejspíš z Česka a nakonec to je provokace MI6! Prostě Rusům ani slovo, lhali, lžou a lhát do sich por budou ... :-)

V. Novák 17.4.2018 13:19

Re: Není svoboda

Dúma je obsazená a odborníci tam mohou - ovšem vzhledem k tomu, že místy ještě probíhají boje se zbytky zřejmě sebevražedných bojůvek (i v Čechách se střílelo ještě 9.května 45 a později) a není zcela odminováno, nelze jim zaručit absolutní bezpečnost. A odborníci OPCW jsou vědci, ne vojáci ani žoldnéři, aby se hrnuli do palby.

Co převzali naši novináři, mě nezajímá - já jsem se podíval přímo ke zdroji a v době, kdy vaše "neupochybnitelné zdroje" opakovaly co údajně Lavrov prohlásil, na oficiálním webu ruského zamini nic takového nebylo. Lavrovových vyjádření hafo - k chemickému útoku v Dúmě nic. Vzhledem k manipulacím (a taky pitomosti) našich presstitutů, věřím radši oficiálním zdrojům.

P. Han 17.4.2018 13:50

Re: Není svoboda

Představte si, že mi to neuniklo. "ČT použila bez ověření záběry z twitterového účtu korespondenta ruské televize, které neměly s bombardováním Damašku nic společného." Toto jsem napsal a z toho je snad kdekomu možné odvodit, že ty záběry na twitterovém účtu onoho ruského novináře byly falešné. Proč se tomu divit, není to první případ. Pokud se pamatuji, Rusové jednou dokonce, aby diskreditovali Američany, použili scény z videohry. Což se profláklo samozřejmě také, ale k některým jedincům se to už nedoneslo, případně je jim to fuk a ty lži opakují stále. Ale to, co píšete teď, už nemá nic společného s tím, na co jsem reagoval, a vůbec nic s tím, co je obsahem vámi citovaného článku. Ani s článkem pana Zingy. Jediné, co to všechno spojuje, jsou Rusové, Rusové, Rusové... Nemám je rád, nikdy jsem je rád neměl a nikdy jim neuvěřím, pokud to nebude sakra dobře podepřené z jiné strany. Ale to už jsme se od toho, že ČT přebírá neověřené informace a je jim celkem jedno od koho, docela vzdálili.