23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

EVROPA: Boj o svobodu slova

EUvsDisinfo je webovou stránkou, která byla v roce 2015 založena vůdci EU, aby potírala údajnou „ruskou propagandu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 17.4.2018 16:49

Re: Není svoboda

# RobertFisk : "V # Douma , # Syria "nebyl žádný útok chlórem, britský novinář Rober Fisk oznámil z Douma ve východní části # Ghouta for Spirit Radio. - https://twitter.com/SyrianaAnalysis/status/986001655115272194

Chybné vyšetřování OSN o Sýrii -https://consortiumnews.com/2017/03/11/a-flawed-un-investigation-on-syria/#comment-249059

J. Ticháček 17.4.2018 18:43

Re: Není svoboda

Zinscenované?

To prohlášení ani nemusí znamenaty že tam něco objevili. A po pravdě řečeno, oběti chemického útoku dokáže natočit každý puberťák disponující mobilem stejně starým, jako je on sám.

S. Netzer 17.4.2018 10:36

Re: Není svoboda

A tu ruskou svobodu by chtěli takoví Zingové zavést i v celé EU.

P. Vaňura 17.4.2018 12:20

To, že může fungovat Aeronet je důkazem svobody slova!

Svobodu hlásat to, co chce režim jsme tady měli už za Gottwalda a dokonce i za Hitlera!

Za první republiky bylo alespoň nemyslitelné stíhat poslance za jakékoliv slovní projevy! Tato svoboda dnes sluníčkářům velice vadí!

P. Zinga 17.4.2018 12:32

Re: Není svoboda

Můžeš mě,Milko, nahlásit.

J. Kanioková 17.4.2018 21:42

:)))))))))))))

To mi připomíná časy "domovních důvěrnic", chicht

V. Novák 17.4.2018 13:04

Re: Není svoboda

https://www.youtube.com/watch?v=lSXwG-901yU

Že by Aeronet, AENews (to je kdo?), Russia Today - nebo nějaký jiný kremlobot?

Kdepak - Farda a Netzer vědí své a ze svého Pevného Přesvědčení se nenechají svést nějakou americkou televizí!

J. Farda 17.4.2018 13:21

Re: Není svoboda

Já vím své, Vy víte své, to jste Štastný Člověk ... :-)

V. Novák 17.4.2018 13:25

Re: Není svoboda

A to americké televizní zpravodajství jste si pustil nebo se mu radši zdaleka vyhnete, aby nic nenarušilo vaši Víru Uhlířskou?

J. Farda 17.4.2018 13:40

Re: Není svoboda

Nejsem a nebyl jsem nikdy komouš, dobrý muži, tudíž Váš ftip o mé uhlířské víře je vtipný asi tak jako ruská anekdota o Ivánu Iváničovi. Pokračujte ve svém synkrezi ruské propagandy a tvrdé skutečnosti, imperialistické a zaprodané propagandě ČT se vyhýbejte jako čert kříži, žijte a nechte žít! Vyhovuje Vám na rozloučenou více pozdrav Howgh nebo Zdravstvujte? Každopádně žijte blaze, psychoanalytiku Nováku ... :-)

V. Novák 17.4.2018 14:04

Re: Není svoboda

Víra Uhlířská není omezena pouze na komunisty - jak ostatně vy dokazujete každým svým příspěvkem.

A co - podíval jste se na to zpravodajství?

No tak...

Přece si věříte natolik, že nějaký americký reportér z místa vámi nemůže otřást natolik, abyste musel z diskuze utíkat! Vzpomeňte na Jana Lucemburského...

P. Aron 17.4.2018 14:53

Re: Není svoboda

Poslední dobou si všímám často, jak některým lidem už vůbec nejde o fakta nebo aspoň snahu je hledat v té směsi informací, ale o tu víru. A hrozně je rozhodí, když jim tu víru berete. Je to již po staletí stejný vzorec myšlení. Stejně vadili reformátoři církve, kteří přitom nechtěli zrušit víru. Jen reformovat instituce. A tak nejen, že ohrožovali hlavně ty instituce a prebendy s nimi spojené, ale také víru prostých lidí v pana faráře, v pana biskupa, prostě v existující řád světa. A pan farář s panem biskupem je v tom pochopitelně utvrzovali a volali kacíř, útočí na svatou matku církev. My to známe v moderní podobě třeba za komunismu, kdy kdo nesouhlasil s jedinou hlásanou pravdou byl stoupenec imperialistů. Pak ti co byli odpůrci komunistů zvítězili, dostali se k moci. Ze začátku byla podpora i víra. Pak jak lidi ztráceli iluze, začali občas pochybovat včetně mě o tom, zda ta vrchnost, establishment není špatný už od základu jsme zase za kacíře.

P. Aron 17.4.2018 15:27

Re: Není svoboda

pravdu jste si naběhl. Ten článek se snaží tvrdit : Pokud ČT zveřejní podobný fake stala se obětí rafinované lsti. Pokud to udělá někdo jiný, jde o šíření fake news. A to přesto, že ČT má obrovský štáb lidí který má možnost a měl by mít i povinnost zprávy ověřovat. Na rozdíl od menších či malých společností a serverů.

O formulacích a nálepkování ani nemluvě : desinformační server, propagandistický server.

J. Václavíková 17.4.2018 9:45

Pročpak se asi všichni proruští hejkalové

tak bojí toho, že jejich dezinformace, jimiž zaplavují net, budou rozkrývány? A proč pořád ječí jak prorvaní o cenzuře, když jim ve skutečnosti nikdo nebrání, aby lhali, ani poledne nedrželi? Tolik hysterie, když se jim někdo odváží říct, vy lžete :-))))

K. Janyška 17.4.2018 9:51

Re: Pročpak se asi všichni proruští hejkalové

Jsem antiruský a antiunijní hejkal. A vím proč... Dzp.

P. Aron 17.4.2018 9:57

Re: Pročpak se asi všichni proruští hejkalové

Děkuji za věcný, slušný a nehysterický příspěvek. Jak to děláte ?

P. Han 17.4.2018 10:10

Re: Pročpak se asi všichni proruští hejkalové

Krafáte. Já pana Zingu nemusím, stejně jako nikoho z toho proruského tábora. Ale proč vy tolik ječíte, když jsou "rozkryty" vaše dezinformace, vaše fake news, kterými zaplavujete svět?

M. Prokop 17.4.2018 10:49

Re: Pročpak se asi všichni proruští hejkalové

Bohužel nejsou cenzurovány jen ruské desinformace (pokud by se dařilo cenzurovat JENOM je, bylo by to jen nebezpečné, jako je cenzura vždy), ale jsou cenzurovány nebo někde i trestány informace, nezapadající do momentálně oblíbené politické doktriny. A to už je velmi nebezpečné.

Mám-li volit mezi nebezpečím desinformací a nebezpečím zneužití cenzury, volím to nebezpečí desinformací. Cenzura mi přímo brání ve výběru, desinformace se mne "jen" snaží zmást.

B. Hejda 17.4.2018 9:37

Žádná cenzura, natož ministerstvo pravdy se nekoná

Podstatné je zmínit, že EUvsDisinfo není žádné Ministerstvo Pravdy. Jediná jeho pravomoc je zveřejnit informaci, kterou považuje za nepravdivou, argument, proč ji považuje za nepravdivou a zdroj, který ji jako nepravdivou nahlásil. To dává dostatek možností každému čtenáři udělat si vlastní názor. Nevím, co by na tom mělo být špatného.

(A pokud má někdo pocit, že udělali chybu může jim o tom říct na jejich hlavní stránce, nebo přímo u příslušného hlášení - těch je už přes tři tisíce a většina z nich je nesporná).

V. Církva 17.4.2018 9:56

Re: Žádná cenzura, natož ministerstvo pravdy se nekoná

Jenomže to co píšete je nepodstatné. Podstatné je, že tato organizace lže že má vyvážené experty a hlavně je financována z fondů EU. To je naprosto nepřijatelné. Tím že je podporován EU slouží jako určitá autorita. A dovedu si představit, že salámovou metodou může začít fungovat jako “Ministerstvo Pravdy”. Pro nás je pak ostuda, že Open Societs působí u nás.

B. Hejda 17.4.2018 13:26

Re: Žádná cenzura, natož ministerstvo pravdy se nekoná

Podstatné je, že ten úřad jenom zveřejňuje ověřené informace v reakci na články, na které ho někdo upozorní, což žádným způsobem neohrožuje svobodu slova.

Dovozovat, že jednou někdo výrazně změní jeho náplň práce a on se stane Ministerstvem Pravdy je jako dovozovat, že Stomatologická komora jednou nainstaluje kameru do každé spíže a zakáže nám jíst sladké jenom proto, že její členové nám (za peníze státu!) říkají, že to nemáme přehánět s cukrem.

R. Langer 17.4.2018 17:44

Re: Žádná cenzura, natož ministerstvo pravdy se nekoná

Ten úřad lže, a o nějakém ověřování nemůže být ani řeč.

V. Novák 17.4.2018 12:50

Re: Žádná cenzura, natož ministerstvo pravdy se nekoná

A tak tamní soudruzi tedy stáhli své desinformace dobrovolně - nebo až poté, co jim hrozil soud?

M. Prokop 17.4.2018 9:26

Pokus potírat ruskou propagandu ruskými metodami

není moc úspěšný.

Jiná a důležitější je otázka, jak to dělat jinak, když v dnešním přívalu informací promíchaných desinformacemi má málokdo čas důkladně ověřit, co je co.

Viz článek vedle o z balkonu vypadlém novináři. I pokud si bude někdo chtít ověřit informace, má vůbec tu možnost, při podezření na státní zásah?

V. Církva 17.4.2018 10:02

Re: Pokus potírat ruskou propagandu ruskými metodami

Samozřejmě ruští dezinformátoři se taky činí. Řešením je jako vždy demokratizace, svoboda slova a novinářská etika a profesionalita. Na tom je třeba stále pracovat. A jak vidíme v Evropě, čím víc si politikové, novináři ale i lid myslí, že je víc demokratický a jde správným liberálním směrem, tím víc směřuje k potírání všeho ostatního a totalitě.

V. Novák 17.4.2018 13:23

Re: Pokus potírat ruskou propagandu ruskými metodami

Pokud psal nějak nelichotivě o ruských soukromých žoldnéřích, obrátil bych se spíše na ty žoldnéře. Tahle prapodivná sorta lidí je tom jako Siciliáni - nemají rádi žádné svědky, nejen ty Jehovovy...

F. Navrátil 17.4.2018 9:24

Takhle se do čela boje za pravdu neprošvejkujeme

U nás máme naštěstí dvě podobné instituce. Jednak je to neziskovka Evropské hodnoty v čele s pornohercem Jandou a jednak oddělení boje proti hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra vedené Romancevovou, manželkou propagandistické hvězdy České televize Romanceva. Říkám naštěstí, protože první parta není brána vážně. Ta druhá bojuje za vítězství zdeúřední pravdy typicky úředně. Úředníci berou plat a flákají se.

M. Valenta 17.4.2018 9:17

Rada pro autora,

desinformačními weby či jinými zdroji se nezabývat.

P. Zinga 17.4.2018 12:37

Re: Rada pro autora,

Napište to anglicky,pane Valento. Nebo německy. Třeba si to autor přečte.

I. Mertl 17.4.2018 9:16

Neblahá role českých posluhů

míní článek, překládaný českým posluhou Peterem Zingou.