20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

DŽIHÁD PROTI IZRAELI: Jaký je postoj Turecka

Vražedný útok Hamásu, který tato skupina nazvala „Operace bouře al-Aksá“, opět odhalil převládající turecký názor na arabsko-izraelský konflikt.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brich 23.10.2023 11:47

Islám je nenávistná a vražedná ideologie maskující se jako náboženství!!;-€

V. Církva 23.10.2023 7:11

No Ataturk se musí obracet v hrobě. Pokoušel se vychovat vzdělaný národ co nebude propadat demagogiím islámu.

No Ergodan možná není ve skutečnosti až tak věřící, miluje ale moc a petrodolary

H. Lukešová 23.10.2023 6:32

Nechápu ty přehnané ohledy na palestinské nacisty v Gaze. Palestinští teroristé spáchali nebývalý masakr na židovský svátek Simchat Torah, který případ na šabat. tím nejsurovějším způsobem povraždili tím nejsurovějším 1400 Židů, nevinných mužů, žen, dětí, které dějiny od konce druhé světové války nepoznaly, a proč má mít pro Boha Izrael nějaké ohledy na populaci, která z 80% volí a podporuje Hamas?

Z jakého důvodu?

Když spojenci za WW2 spalovali německá města kobercovými nálety i s civilisty, Berlín, Hamburk, Drážďany, či v Japonsku Tokio. Bylo jim lhostejno, že s nacisty a průmyslníky zahynou i civilisté. Proč se po Židech vyžaduje jiné chování? Každý má takovou vládu jakou si zaslouží, neb chodíme k volbám.

A nabízí se další bolestná otázka? Odkud palestinští nacisté znali místa umístění kibuců, škol, školek a dalších objektů, kde žili civilisté a děti? No od palestinských dělníků z Gazy, kteří byli očima teroristické organizace Hamas, teroristé měli u sebe přesné mapy, kde tyto objekty jsou. No a odkud je získali? Od dělníků, kteří pracovali v Izraeli. Tolik se Izrael snažil o mírové soužití s Araby, o pozvednutí Gazy po ekonomické stránce, zatímco tito tzv. Palestinci je nenávidí k smrti. Lidské zrůdy se zřejmě nikdy nezmění. Pro Izrael je to poučení a memento.

Lidé z kibuců a obcí poblíž Gazy byli ti nejnaivnější a nejmírumilovnější Izraelci, přáli si mír, snažili se s tzv. Palestinci v Gaze vyjít, byli levicoví idealisté, velmi kriticky se dívali na židovské osady na sporném území Judsku a Samaří no a velmi na svůj omyl doplatili. Židé z osad v Judsku a Samaří vědí, co jsou palestinští nacisté zač, každý den se s nimi potýkají, každý den čelí stovkám násilným útokům ze strany palestinských Arabů. Takže budíček pro izraelskou levici by měl být takový, že mír s palestinskými Araby není možný a především je nutné nikdy nedovolit vznik další teroristické entity na židovském historickém území Judsku a Samaří.

V. Církva 23.10.2023 7:41

Tak myslím, že článek naznačuje o čem to je. O těch co dělají i v Evropě binec, znásilňují, teroristické útoky a i když tu jde o Izrael začnou pořádat v Evropě! stotisícové demonstrace a vraždit evropské učitele. Proč Irán, což nejsou Arabové! má hlavní cíl zničení Izraele?

Jde o islám a o islám a jeho "zabíjejte nevěřící"

Ano a jde tu o universalisty kteří si myslí, že všechny náboženství a civilizace jsou stejné!

Nejsou a pokud to budou ještě chvíli tvrdit a zvát krvavý středověk do Evropy bude to konec naší civilizace a pokroku.

A pro nás ostatní, magoři patří do blázince ať už jsou to islamisté, progresivisté, nebo neobolševici! Jak tam dostat progresivisty a kohokoliv kdo ještě pořád vítají islám do Evropy nevím, ale udělal bych všechno proto je dostat z politiky do léčeben. Přesvědčování zdá se nefunguje!

Mimochodem Greta už není jenom proti CO2. Je i propalestinská aktivistka. Tady švédský "Barnevernet" taky evidentně zaspal.

H. Lukešová 23.10.2023 7:57

No Hamas jedná podle své Charty, která obsahuje islámský náboženský hadís: který ospravedlňuje protižidovské násilí a prorokuje budoucí velký masakr Židů: „Čas (vzkříšení) nepřijde, dokud muslimové nebudou bojovat proti Židům (a zabíjet je); dokud se Židé neschovají za kameny a stromy, které budou volat: Ó muslime! Žid, který se za mnou schovává, pojď a zabij ho!’“

Jinako filtr mi nedovoluje odeslat příspěvek s citací Koránu, který mluví o stínání hlav "nevěřícím", zřejmě je moc krutý. Nesvatá aliance mezi muslimy a levičáky ohrožuje bezpečnost samotné Evropy, protože muslimové zabíjejí všechny "nevěřící", ne jen Židy. Evropa zažila spousty teroristických útoků, které zabíjeli i lidi nežidovského původu. A všechny tyto zločiny evropští progresivitě kryjí. A Greta? Nevím, co na ni říci? Snad jen se zamýšlím, jestli by ji nevyléčil z palestinianismu pobyt mezi palestinskými muslimy ať už v Gaze či Judsku a Samaří.

P. Vychodil 23.10.2023 10:41

palestinský nacista...to jsi dcerko vymyslela svojí vlastní hlavou ?

nicméně, sleduji tvoje mentální výblitky, nikdy jsem i nemyslel, že náboženští sionističtí fanatici tvého typu se nacházejí v česku..

H. Lukešová 23.10.2023 11:12

Chovejte se slušně, Vychodile a nelepte se na mě... Já vidím, jaké je uvažování palestinců jako jste vy... Je smutné, že takové lidské zrůdy jako jste vy vůbec žijí v České republice.

M. Krátký 23.10.2023 11:29

BLBE ZALEZ !!!!!!!!!!

V. Kuhaj 23.10.2023 13:39

Na Hitlera, který chtěl Židy vyhladit se zlobíme, a na Palestince, kteří chtějí totéž, ne? Proč ne?

M. Grundmann 23.10.2023 0:14

Turecko si nárokuje vedoucí úlohu na středním východě jako dědic Osmanské říše. Izrael je pro Turecko přirozeným konkurentem. Není důvodu, proč by Turecko mělo politicky Izrael podporovat.

K. Machala 23.10.2023 1:34

Důvodů je hodně. Třeba obchod a prosperita a životní úroveň. Ty se budují nekonfliktním bezpečným prostředím, mírem, spoluprací a především svobodou. Z té profituje nejvíc jednotlivců, vzejdou z ní miliony svobodných myšlenek a nápadů. Násilí vede opačným směrem. Ovládání jiných zemí prosperitu nevytváří ani s nějakými surovinami pod zemí, viz SSSR a Rusko. I v Turecku je pro většinu lepší dobrý život a ne pocit ovládání lidí za hranicemi, což je ostatně jen iluze, ve skutečnosti ovládá jen malá skupinka, ne obyčejný Turek çi Rus.

J. Huml 23.10.2023 2:26

Presne tak, Rusku jen pomohla obchodni aktivita s prohnilym Zapadem. Totalita je zkazou obyvatelstva.

M. Krčmář 23.10.2023 6:38

Úroda řàdně sklizena pole uklizena,inu Turecko.

V. Církva 23.10.2023 7:53

Tak samozřejmě že to Turecku ani Rusku nic dobrého nepřinese. Jen bych nepodceňoval zfanatizování davu těmi skupinkami.

Rusové jsou celkem sympatičtí lidé stejně tak i Turci. Jenže já se většinou kamarádil s inteligencí a tupý dav blbnul s Gottwaldem a Stalinem i u nás.

Rusové (tedy jejich ca 50%) zdá se opravdu věří ruskému světu od Aljašky po Lisabon, nebo alespoň jejich výjimečnosti skvělému SSSR a návratu jeho hranic. Oni nakonec na brainwash byli zvyklí za komoušů a neposunuli se. Turecko naopak udělalo posledních 100 let velký posun k sekularizaci rozumu a civilizaci, přesto jak se tu píše za 30 let Ergodan a jeho parta už dokázala společnost nakazit.

No a abychom se dostali i blíž, v Evropě zase řádí mor universalismu, co si myslí že se k islámu máme chovat jako k rovnocenné kultuře. Taky to tupé stádo neočkované zážitkem komunismu hloupě přijímá.

P. Vychodil 23.10.2023 9:54

má ovšem problém, Irán, již dnes významný geopolitický hráč spolu s RF, Čínou, možná i Indií, proti USA.

Turecko zmizí z geopolitické mapy světa, za jak dlouho, je otázkou. Ovšem taktéž Izrael zmizí...