28.2.2024 | Svátek má Lumír


DOKUMENT: Zhasněte ruskou ambasádu

7.12.2022

Svobodní Rusové podporují petici Pojďme zhasnout ruskou ambasádu v Praze, která požaduje odpojení velvyslanectví Ruské federace od dodávek vody, elektřiny a plynu. Tuto petici už podepsalo více než dvanáct tisíc lidí a další signatáři rychle přibývají.

Na první pohled je to velmi radikální požadavek, ale skutečně jen na první pohled. Je potřeba si uvědomit zásadní věc. Rusko na Ukrajině cíleně útočí na kritickou infrastrukturu a civilní objekty. Rusové posílají rakety a bomby na ukrajinské teplárny, elektrárny a vodárny jenom proto, aby nyní v zimě zlomili odpor hrdinných Ukrajinců. Uvědomme si, že Ukrajinci mrznou ve svých bytech bez vody a elektřiny jen kvůli záměrnému ruskému barbarství a úmyslu jim co nejvíce ublížit.

Proto lidově řečená myšlenka, aby Rusové ochutnali svoji vlastní medicínu, má hodně do sebe. Nebylo by skutečně od věci, kdyby Česká republika odpojila objekty patřící Ruské federace od energií, aby stoupenci válečného zločince Putina pocítili, co je to žít v nevytopených místnostech, bez vody a elektřiny. Na druhé straně je třeba si uvědomit, že podobně by se pak mohlo zachovat Rusko k České republice na svém území. Vše je třeba promýšlet do důsledků.

Nicméně tento nápad by měl vést k zamyšlení, jak ještě více účinněji zasáhnout Rusko tak, aby nemohlo vést agresivní válku. Sankce proti němu fungují, dokazuje to mimo jiné neschopnost Moskvy vyrábět moderní zbraňové systémy bez západních komponentů a zahájit na Ukrajině rozsáhlejší vojenskou ofenzívu.

Nejdůležitějším úkolem však nyní je prostřednictvím dalších účinných restrikcí zamezit Rusku v masivním bombardování a raketovém ostřelování Ukrajiny.

Vitalij Ginzburg,
předseda Svobodných Rusů v České republice