24.6.2024 | Svátek má Jan


BIG BEN: Bezděké komedie světových událostí

18.5.2024

Jen takový malý soupis těch nejlepších z prvního pololetí roku 2024.

Bavorští policisté vykonávají pochůzky v trenýrkách. Získat nové uniformové kalhoty od bavorského ministerstva vnitra trvá několik měsíců. „Noste zatím, jaké seženete,“ radí ministerstvo. Prý za to může ukrajinská válka.

https://www.police1.com/uniforms/german-police-go-pantless-in-union-video-to-protest-uniform-shortage

Belgická armáda by v obraně proti případnému útoku během několika hodin musela házet kamením, protože nemá dost střeliva. Říká bývalý zástupce vrchního velitele obrany Generál Marc Thys. Prý za to může ukrajinská válka.

Nejmíň 163 europoslanci (z celkového počtu 705) jsou vyšetřováni za korupci, podvod, krádež, šikanu, sexuální harašení, dohazování kšeftíků příbuzným a kámošům a podobné radovánky. Člověk se diví, že jich je tak málo.

Anglie

Hadriánova zeď, postavená v polovině 2. století, aby chránila římskou Anglii před skotskými divochy, byla právě vyhlášena poutním památníkem LGBTQ+, díky nejnovějšímu objevu historické vědy, že římský císař Hadrian byl rozšafník na své vojáky. Status památky světového dědictví UNESCO se tím neruší.

Přestaňte používat urážlivá slova jako „manžel“ a „manželka“, vyzvala své duchovní britská metodistická církev, neboť tyto pojmy „nejsou pro mnohé lidi realitou“. Vydala k tomu manuál zvaný „Průvodce inkluzivním jazykem“, který by „nepůsobil bolest skupinám marginalizovaným a démonizovaným obecnou kulturou a bral na vědomí, že vztahy se vyskytují v mnoha různých vyjádřeních.“

USA

Manželství je rasistické, sděluje ve vědecké práci publikované v časopise Journal of Marriage and Family profesorka Bethany Letiecq z George Mason University ve Virginii. Dospěla k tomu vědeckou metodou vycházející z premisy, že „fundamentalismus manželství se dá chápat jako ideologický a kulturní fenomén, jehož stoupenci věří v nadřazenost dvourodičovské sezdané rodiny, ale jenž je, stejně jako strukturální rasismus, klíčovým prvkem bělošské heteropatriarchální supremacie“.

Britská zvířátkovská charita Peta zachránila v Plymouthu raččátko uvázlé na střeše, s pomocí hasičského sboru a s výdaji tisíc liber. V Sandringhamu osvobodila tři holuby z královské rezidence. Obě události se staly mediální senzací.

„Make coffee not war“ je zřejmě nejnovější slogan torontské policie a strategie zvládání pouličních výtržností. Policisté ji vyzkoušeli poprvé úspěšně v lednu na demonstraci hamásomilných muslimů, kteří jim vyhrožovali, že je zabijí a pohřbí „šest stop hluboko.“ Policisté odpověděli pokojným odchodem a vrátili se k nim s tácy čerstvě uvařené kávy.

Izrael

Izraelští vojáci neznásilňují Palestinky, jak v jednu chvíli tvrdili různí činitelé OSN. Jejich nevinu v tomto ohledu potvrdili i Hamás a televize Al-Džezíra. Z toho pak vzklíčila vysvětlení, že neznásilňují jen proto, že jsou rasisté. A pak taky, že tou „absencí znásilňování realizují určité politické cíle,“ napsala ve své doktorské práci izraelská politoložka Tal Nitzan. Těmi cíli je „posílení mezietnických bariér, zdůraznění mezietnických rozdílů a dehumanizace arabských žen v pohledu vojáků“. Takže vlastně zase ten rasismus.

Geniální řešení výtržností páchaných na amerických univerzitách obdivovateli hamásovského terorismu vymyslel Írán a Hútiové v Jemenu. Když se vám, dětičky, nelíbí v Americe, pojďte studovat k nám, na štědré stipendium. Tady si můžete nadávat Americe a Sionistické entitě beztrestně a s našimi diplomy seženete práci v kterékoli islámské zemi.

Ale každá dnešní komedie by byla neúplná bez „Biden Gaffs“ jak Američané říkají veselým bidenismům. Z těch letošních nejvíc pobavil příkaz izraelskému premiérovi, aby neútočil na Haifu. Což Netanyahu promptně slíbil.

O svém úspěchu ekonomickém se Biden pochlubil, že v Severní Karolině vytvořil 440 nových pracovních příležitostí. Ve zdravotnictví zařídil, aby covidové vakcíny dostalo 720 milionů Američanů. V zahraniční politice se setkal s německým prezidentem Miterrandem. A přemluvil mexického prezidenta Al-Sisiho, aby otevřel humanitární koridor do Gazy.

Převzato ze serveru DENIK TO.

________________________________________________________

Kurasovy knihy najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras/

ben

Deník zamilovaného viruse
Uprostřed jedné z virových epidemií se mladý hippie virus zamiluje do mileneckého páru svých nakaženců a odmítá je zabít. Stává se tak pro virusový establishment stíhaným disidentem a bezděkým vůdcem vzpoury, jejímž posláním je zachránit Zemi před hrozící katastrofou působenou lidstvem.

Antonín a František jsou naživu
Rozmarná detektivní novela situovaná do 60. let. Poslední kusy (náhodně objevený balík) z dávno vyprodaného vydání. Kniha oceněna Cenou Jiřího Marka za nejlepší detektivku...

Malá paměť
Malá paměť je memoár, napsaný v trysku za první koronavirové karantény, komponovaný na přeskáčku, komicky vzpomínající na události a osobnosti, které Bejamina Kurase přivedly k psaní jako celoživotnímu řemeslu.

Sex nás všechny přežije
Články na lechtivá témata, původně psané pro Playboy.

Tao sexu
S obvyklým humorem, spikleneckým pomrkáváním na znalce a laskavou shovívavostí k neznalcům, zábavně, srozumitelně a svižně nastiňuje obnovování tradic staročínských taoistických sexuálních technik a taoistické životní filozofie. Proplétá je anekdotami ze staré Číny a z nedávné Hané, kde se určité formy taoistického sexu bezděky pěstovaly za dob hlubokého komunismu.

Soumrak bílého muže
Nové vydání úspěšné analýzy naší doby, rozkrývající informovaně a místy humorně příčiny, ideje a události vedoucí k sebedestrukci moderní západní civilizace, líčící vývoj od jejího vrcholu přes totalitní ničivé politické ideologie 20. století, psychologii sebemrskačství a ztráty pudu sebezáchovy ve 21. století.