22.4.2024 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

BIG BEN: Ani Orwell, ani Huxley

Přečtěte si v deníku Le Figaro varování bývalého šéfa francouzské rozvědky DGSE Pierre Brochanda, že „následkem masové imigrace hrozí občanská válka Francii a hluboké konflikty všem multikulturním zemím“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 2.12.2023 19:46

Nemusel, stejně jako Fiala nemusel. Jest otázkou, zda by na odmítnutí neměl koule stejně jako je neměl Fiala.

Ono premiér v podřízené gubernii to nemá jednoduché. Je sice formálně zvolen a ta gubernie je taky formálně samostatná. Má vlajku, prezidenta a židličku v OSN a tak, ale ve skutečnosti je podřízena čtvrté říši EU a spravuje ji premiér jako říšský protektor. A říšský protektor ví, kde je jeho místo a kam má směřovat jeho loyalita.

D. Laurencikova 2.12.2023 14:13

Okamura určitě nezrealizuje opak svého programu. Proč by to měl dělat? Aby nedocházelo k realizaci opaku předvolebních slibu, k tomu je potřeba také přímé demokracie. Které strany ji chtějí zavést?

D. Laurencikova 2.12.2023 14:09

Přečtěte si jeho program, tam to jistě najdete. A nezapomeňte číst i programy jiných stran, než zas zvolíte ty proislamske - pardon, ty proevropské, současnému Západu zcela oddané.

M. Kocián 2.12.2023 11:08

Jen ne železnou oponu tam, kde byla - to bychom mohli poznat situaci migrantů blíž, než by nám bylo milo. Ale vrátit se do časů raného novověku a osmanských vpádů by v nějaké modernější podobě rozhodně smysl mělo.

K. A. 2.12.2023 15:13

Německo i Rakousko může být brzy (dvě generace?) pod vládou islámu, otázka uzavřených hranic vůči těmto dvěma zemím je podle mě důležité téma.

M. Kocián 3.12.2023 7:54

Když se vymezíme proti západu i východu, budeme na ostrově, na kterém není dost surovin potřebných k našemu přežití. Asi to bude třeba řešit diplomatičtěji.

P. Diviš 2.12.2023 11:13

" Potřebovali bychom vrátit železnou oponu tam, kde byla, ..." to je poněkud problematické ekonomicky.

V. Církva 2.12.2023 8:25

Tak v každém případě je třeba zbrojit, jak především domobranu, proti džihádistům tak i technologicky proti Rusku. A hlavně efektivně a dle zkušeností jak z Ukrajiny, tak z Afghánistánu, Německa a dalších islámských zemí.

Z důvodů v článku zmíněných jsem taky donedávna říkal, že Rusko není nebezpečí. Z dlouhodobého hlediska není, z krátkodobého bohužel ano.

Z dlouhodobého si tu děcka dovezly pěkný problém, s pomocí západních 60tníků a právníků ale i dogmatického liberalismu (a to původně i libertariánství) si pěkně nadrobily!

A neodpustím si ještě k filmu Hranice od toho chlápka Hollanda. Po plyšáku se dlouho nepouštěl seriál 30 případů majora Zemena až to vyřešili tak, že po filmu vysílali dokument o realitě komunistických 50tek.

Na Hranici bych nechal svině sedět v kině, a vůbec bych Hollandovou nekomentoval. To jen pomáhá levičákům.

Dal bych povinně předfilm se záběry ze 7.října, z aktivit ISILu, z některých čtvrtí Francie a agresívních demonstrací islamistů, s vlajkami s plány jaké islamisté mají s Evropou a ukázku běžného dne života žen v Jemenu, Afghánistánu a na BV a zde zmíněná prohlášení šéfů rozvědky.

Pak ať už si Holland sbírá ceny za humanizaci migrantů!

J. Plzák 2.12.2023 9:34

Tak v každém případě je třeba zbrojit...

Hlavně ale pronajmout ostrov, od Chorvatů, Řeků, či Taliánů, a tam okamžitě, bez milosti - žena, těhotná, dítě, džihádista, všechny kdo přicházejí nelegálně, internovat.

Výjimky: jen když se Německo uvolí, je přijmout.

P. Diviš 2.12.2023 11:20

Liberalismus s tím nemá nic společného, rozhodně neříká, že mají být připrchlíci vítáni, ubytováváni a krmeni.

A Holland je Agnieska, tedy žena. Že je film tendenční, to asi jo. Neviděl jsem a nejspíš ani neuvidím.

F. Navrátil 2.12.2023 7:45

Selektivní paměť je vrcholem nechutnosti. Ve výčtu řádění islámských teroristů chybí Kosovo a Bosna. Omluvou není, že tam islámští teroristé bojovali s podporou NATO. A že tam vznikly dva muslimské pastáty, které jsou nástupištěm islámských nelegálů do Evropy. Islám je jen jeden a využívání islámu pro krátkodobé mocenské účely je svinstvo.

V. Církva 2.12.2023 8:37

V Bosně nešlo jen o černobílý boj hodných Srbů proti zlým muslimům, za které se postavilo NATO. Zásahu NATO předcházelo vraždění mezi Srby a Chorvaty a pak právě mezy Srby a muslimy.

S faktem že NATO upřednostilo muslimy a s konečnými důsledky by se ale souhlasit celkem dalo poměrně realita.

K. A. 2.12.2023 8:48

To máte pochopitelně pravdu. Ale hlavní problém byl právě opačný černobílý narativ o zlých Srbech a hodných muslimech a Chorvatech. Nechci nekriticky omlouvat Srby, ale západ podporoval "demokrata západního střihu" Franjo Tudjmana, který mj. jako vystudovaný historik popíral holocaust a pak vyhnal z Chorvatska srbskou menšinu. V Bosně jsme slyšeli jen o etnických čistkách páchaných Srby, jak je potom možné, že po válce je procentuální podíl muslimů větší než před válkou (že by jen porodnost?) a že srbské enklávy na západě Bosny úplně zmizely.

P. Diviš 2.12.2023 11:26

Ono je to tam vzájemné, rozdíl byl jen v tom, kdo měl k prasení více sil. Srbové (v JNA jich bylo nejvíc a zdědili nejvíc zbraní), po nich Chorvati a Bošňáci nejméně.

Tudjman skutečně z Krajiny vyhnal Srby, ovšem až dlouho potom, co tamní Srbové vyhnali Chorvaty. Moje teta, tvoje teta ...

I ty enklávy mizely všem, nejvíc ty muslimské.

F. Navrátil 2.12.2023 10:51

Zejména Německo podpořilo Bosnu, Kosovo a Chorvatsko. Za druhé světové války masakrovaly Srby a Židy divize chorvatská SS Kama, kosovskoalbánská divize SS Skanderbeg a bosenská islámská divize SS Handschar. Dopouštěly se takových zvěrstev, že se jich štítil i Wehrmacht. Ale Německo na své přátele ve zbrani nezapomíná!

P. Diviš 2.12.2023 11:28

Jo, za války Chorvati i Albánci využili "vrátit" Srbům to, co jim dlužili z dob, kdy byli silní zase Srbové. Krajové zvyklosti.

V. Petr 2.12.2023 14:55

Naprostá pitomost! Srbové zavraždili akorát arcivévodu Ferdinanda!

J. Jurax 2.12.2023 19:30

No, katoličtí Chorvaté pod vlajkou císaře bojovali proti pravoslavným Srbům.

Když se pak dostali pod Jugoslávii, jíž vládlo Srbsko, byly problémy; narazily na sebe dva nacionalismy. Koneckonců Ustaša vznikla počátkem roku 1930. Za WWII byl vzniknuvší Chorvatský stát spojencem Německa. Chorvatští ustašovci a srbští četnici se radostně pobíjeli a etnicky čistili; je ale fakt že Mihailičovi četnici bojovali taky proti Němcům a Italům; a protože byli věrni králi v exilu, tak občas i proti Titovým internacionálním komunistům. No a pak to Tito srovnal do latě a držel pohromadě železnou rukou a obratnou politikou.

No a po rozpadu Jugoslávie rozpory a vzájemné uzemní nároky vyvřely znovu.

P. Diviš 2.12.2023 11:22

V BiH i v Kosovu ty islámské teroristy vyrobili hlavně srbští teroristé.

Tamní islám byl dost nevýbojný a že by to bylo nástupiště, to je taky pitomost. Kudy by se tam dostali?

J. Jurax 2.12.2023 19:08

No a ty srbské teroristy vytvořili zase albánští hrdlořezové z UÇK.

J. Kostelanský 2.12.2023 6:50

Nakonec možná budou mít pravdu Rusové, kteří již 200 let říkají, že dekadentní Západ bude jednou zachráněn Ruskem. :-)

Otázkou pak je, o co si za tuto "službu" řeknou...

P. Dvořák 2.12.2023 7:37

Dekadentní Západ podle taktovky Strýčka dělá všechno pro to, aby sebe i Rusko dokonale vyčerpal. Džihádisti bez Západu umí tak akorát střílet z kalašnikova, ale to bude v Evropě stačit, takže za Velkou louží budou mít od nich pokoj.

V. Církva 2.12.2023 8:41

Západ by záchranu potřeboval, ale klín klínem z teorie nevytlačíte. A mimochodem, i Rusko bude mít s islámem velké problémy, zatím na ně zdá se umí líp.

Když už tyto úvahy, poměrně reálné je, že tento prostor pak dobije Čína. ani to nebude nějaká výhra v loterii, ale Čína už bude civilizovanější a lepší když alespoň ti tady pak udělají pořádek. Ale to až si to tu kompletně rozvrátíme.

V. Církva 2.12.2023 8:43

No dobyje i dobije.

P. Diviš 2.12.2023 11:29

Co? To už přece známe z dob poválečných, plnou podřízenost. Jen si tehdy říkali sověti.

R. Langer 2.12.2023 12:02

Ano, i ti z Ukrajiny. ;-D

P. Hatina 2.12.2023 6:17

No právě, ten výsledek odpovídá současnému stavu výuky na Západě, vůbec se nešprtat nějaká stará fakta, ale myslel pěkně v souvislosti..Což značí vyřvávat jen to co jsi právě teď někde slyšel,,

P. Dvořák 2.12.2023 7:40

Ani nemusí poslouchat. Stačí při jízdě v MHD posílat palcem displej každou vteřinu dál a dál.

T. Kohout 2.12.2023 1:24

Doporučoval bych nezapomenout, kdože podporoval ty "barevné Revoluce", tu šílenou zrůdnost.

P. Diviš 2.12.2023 11:31

Nejhorší byla ta velká říjnová ...

... v listopadu. :-P