27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

BIG BEN: Ani Orwell, ani Huxley

Přečtěte si v deníku Le Figaro varování bývalého šéfa francouzské rozvědky DGSE Pierre Brochanda, že „následkem masové imigrace hrozí občanská válka Francii a hluboké konflikty všem multikulturním zemím“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pokoutný 4.12.2023 9:08

Včera jsem zrovna viděl na YT kázat jednoho Pákistánce, sídlícího v Londýně, jak bylo v zemích JV Asie všechno žůžo a sluníčkové, než přišli zlí britští kolonizátoři. A tak teď bydlí v Anglii, aby se jim pomstil.

J. Makovec 3.12.2023 22:39

A proto mám rád Poláky. Ti to pochopili a ta jejich druhá nejsilnější armáda v NATO po Turecku (USA nepočítám) se jim bude ještě hodit... A dost možná to nebude ani proti Rusku....

M. Kocián 4.12.2023 7:04

Jako že nám zase obsadí Těšínsko?

J. Makovec 16.12.2023 10:08

Vlastně i ano, stejně jako jsme ho za Masaryka obsadili my když jsme měli ještě nějakou armádu....

J. Farda 3.12.2023 21:21

A to vše se děje ve jménu Boha milosrdného a slitovného! Inšallah!!!

L. Horák 3.12.2023 19:26

Jak to vypadá na západ od nás, aby jsme ještě nelitovali likvidace plotů na západní hranici. A nakonec příšerná představa, že jedinou nadějí proti islámu bude Čína,

J. Karza 3.12.2023 9:30

Je tu jedna kacířská myšlenka. Předpoklad, že by bylo všechno horší, až to tu ovládnou akbarové, je příliš automatický a ve koncem předsudečný. Bude to velká změna, to ano, ale těžko to může být horší, než neoliberální dekadence.

J. Jurax 3.12.2023 10:35

Bude to horší.

Ve jménu Alláha velkého a slitovného, jehož je Mohamed, budiž jeho jméno pochváleno, prorokem, zakážou Vám alkohol, ba i pivo, ze švestek se budou smět dělat výhradně povidla a nebude vepřové, neboť prase je tvor Alláhu nelibý a pravověrným zapovězený.

A pokud nekonvertujete k islámu, zvýší Vám daně - budete platit džizju.

A když konvertujete, budete muset mlátit čelem o tépich pětkrát denně a dodržovat o ramadánu měsíc půst.

D. Laurencikova 3.12.2023 17:47

To predposledni jeste v tom lepsim pripade. V horsim pripade bude ten clovek zabit.

H. Lukešová 3.12.2023 19:16

Nejvíce muslimové nenávidí bývalé muslimy, tj. muslimské apostaty (odpadlíky) a ty nenávidí i západní levice, které kazí její ideální pohádku o krásném islámu. Je třeba pochopit, že islám je náboženství Zla, neznající lásku, soucit a slitování.

Víte o tom, že Hitler obdržel od palestinského muftího Husseiniho titul "čestný muslim" a muftí Husseini od Hitlera "čestný Árijec"?. Bojovým heslem muslimských jednotek SS bylo "Alláh na Nebi, Hitler na Zemi"...

D. Laurencikova 3.12.2023 19:56

Ano, cetla jsem o tom, pani Lukesova. Napr. v knizce s nazvem "Reconquista, Menschenrecht oder Islam". Autor, Michael Ley, varuje pred islamem jako pred nejvetsim fasistickym nebezpecim pro Evropu vsech dob. Protoze Stalin a Hitler mohli zabit miliony lidi, ale nemohli znicit evropsky civilizacni fundament. Islam s jeho tisiciletou zkusenosti Jihadu ho znici! Dnesni zeleni a rudi "antifasisti" a jejich pomahaci jsou vlastne zapleteni s tou samou zumpou, jako jejich otcove a dedove.

H. Lukešová 3.12.2023 20:05

Jistěže. Zelení, pohrobci Hitlera, Stalina, maoistů, polpotovců a nyní velcí přátelé muslimů a představte si, že i u některých lidí, kteří se u nás hlásí k pravici, se těší popularitě Zelená Annalena Baerbock, jak je správná, že je rázná proti Rusku. Jenže co to pomůže, když vítá islám. Ano, i já jsem ji byla upřímně vděčná, když jsem četla, že odsoudila zvěrstva Hamasu na Židech v Izraeli, což u levičáků není samozřejmostí.

D. Laurencikova 3.12.2023 20:29

Annalena Baerbock plati u zdejsi pravice jako naprosto hloupa husa a kazdy je rad, kdyz tato "diplomatka" Nemecko nekde blamuje jenom trochu a ne presprilis. Samozrejme, ze odsoudila zverstva Hamasu, ktery normalni clovek by je neodsoudil? To je jeji dzob!

A ted jeji ciny: Annalena Baerbock chce otevrit dvere a vrata pro dalsi palestinske uprchliky pred israelskymi bombami, jakoby tady tech povykujicich palestinskych Arabu v ulicich bylo malo.

Annalena Baerbock umoznila spolu s Nancy Faeser dokonce dvema tuctum Scharia soudcum s Afganistanu presidleni do Nemecka spolu se dvema sty rodinnymi prislusniky. Jeji presidlovaci program pro Afghance stale trva. To, ze je tvrde proti Rusku a za KAZDOU CENU chce podporovat Ukrajinu "jak dlouho a vsim, co bude Ukrajina chtit, a je jedno, co na to reknou nemecti volici", to ji v mych ocich nedela lepsi nebo zodpovednejsi, ale naopak!

J. Karza 3.12.2023 21:54

V tomto kontextu je dobré si uvědomit, že jsme ekonomicky a politicky zcela závislou zemí. Naše politická třída je rovněž závislá na svých zahraničních patronech. Za této situace jsou naše šance dlouhodobě vzdorovat mizivé.

J. Karza 3.12.2023 10:55

Ano, to je takový lidový folklór představ. Skutečnost může být odlišná a mnohem barvitější.

M. Kocián 3.12.2023 11:49

Co vám brání zajet si do nějaké země, kde už je to v proudu, vyzkoušet si to a uspokojit tak svou zvědavost? Jsem si jistý, že nás ostatní k tomu nepotřebujete.

J. Karza 3.12.2023 12:20

Ale no tak. Za prvé jsem v arabských zemích často a dlouho pobýval, takže si to vyzkoušet nepotřebuji. Za druhé mluvím o nové společnosti, která pravděpodobně vznikne v Evropě. V některých ohledech bude pravděpodobně negací té staré, v jiných zase syntézou obou civilizací. Nové společnosti mají obecnou tendenci utvářet životaschopnější ekonomickosociální poměry, než ty staré.

Budoucnost nikdo nezná a moje úvahy jsou pouhé spekulace. Ale naše civilizace nebude zdaleka první, která podlehne barbarům. Historická vodítka existují a stojí za to nad tím uvažovat. Vlastně, nestojí uvažovat nad ničím jiným.

V. Petr 3.12.2023 16:15

Když podlehla barbarům římská civilizace, nastalo TISÍC let temna. Temná století následovala i po pádu dřívějších civilizací!

J. Karza 3.12.2023 17:24

To je klišé. Středověk nebyl dobou temna ze všech úhlů pohledu. Nejčastěji se toto pojmenování užívá kvůli úpadku svobody myšlení a kulturnímu monopolu katolické církve. V jiných ohledech byly poměry lepší.

Nicméně, tempo společenského vývoje je dnes mnohem rychlejší, takže úpadek asi nebude trvat tisíc let. Ale obecně máte pravdu. Cyklus úpadku civilizací vykazuje obecně stále podobné rysy. Vrcholný rozvoj, úpadek, mocenský překryv barbary, chaos, vytváření nové prosperující společnosti. Jediné, co lze tvrdit s jistotou, že pohyb, i ten společenský, se nezastaví.

M. Kocián 4.12.2023 7:08

No, civilizace se lépe boří, než budují. A ty výhody středověku by mne zajímaly.

D. Laurencikova 3.12.2023 17:54

Vas postoj perfektne demonstruje to, proc se to barbarum dari. Jak to, ze jim vyssi civilizace podlehnou. Protoze nemaji ani chut, ani odvahu se branit. Nemaji zadne presvedceni, nevi, kdo vubec jsou a je jim to stejne jedno..., "nejak bylo nejak bude"... Takovy postoj nema proti daleko silnejsimu fanatikovi vubec zadnou sanci. Inşallah.

J. Karza 3.12.2023 18:19

To se mýlíte. Barbarům se daří ne proto, že by si to někdo přál a nebo se jim nechtěl postavit na odpor. Ale proto, že potenciál rozvoje civilizace se vyčerpal, společenské vztahy jsou příliš komplikované, hospodářství neefektivní a společnost je rozdělená a postrádá vizi a vůli dalšího rozvoje. Je vyčerpaná, vyžilá a unavená. To zdaleka přesahuje jakékoli volní rozhodnutí a možnosti ovlivnění jedincem. Nemůžete ukázat na nikoho prstem a říci, je to vina těch a těch. Je to vina všech, a proto jejich čas minul.

Proboha osobo, mne neobviňujte z úpadku, který pozoruji a popisuji.

D. Laurencikova 3.12.2023 18:40

Ale vzdyt vy rikate vlastne to same co ja, kde ja mluvim o nejakem prani?? Barbarum se nikdo nestavi na odpor, protoze toho neni schopen ani k tomu ochoten. Akorat je jeste treba dodat, ze kdyz se proti tomuto upadku a pasivite a neochote se branit nejaky jedinec prece jen ozve, ten to pak ma tezke. Ten se musi branit predevsim odporu z rad tech dobyvanych. To vidim kolem sebe dnes a denne.

J. Karza 3.12.2023 18:50

Nemůžete bojovat jako společnost proti barbarům a zároveň pěstovat kulturu potírání hate speach. Naše zaslepenost, zahleděnost do sebe, naše neotřesitelná pýcha otvírá barbarům dveře.

J. Makovec 3.12.2023 22:50

Máte bohužel dost pravdu ten svět jak ho známe v nějaké dlohodobé perspektivě nepřežije. Ještě mne napadlo jako alternativa že se některý evropský stát změní v tuhý autoritativní režim nepříklad cestou vojenského puče, který nebude respektovat přebujelá "lidská práva" a bude schopen za sebe bojovat. Ale dost možná se v něm nenajde dost odohodlaných lidí a vše se rozpustí v nekonečných protestech, stávkách a chaosu ...

J. Lukavsky 4.12.2023 7:47

"že se některý evropský stát změní v tuhý autoritativní režim nepříklad cestou vojenského puče" myslíte něco jako Chile? No to bylo kvikotu od dobroserů všech zemí.... ale asi je to jediné co zbývá. J.L. end

M. Kocián 4.12.2023 7:11

Má na pobyt v arabských zemích stejný názor i vaše manželka/dcera? Čím obohatí Arabové naši civilizaci? A slyšel jste někdy, že ztraceno je jen to, čeho se sami vzdáme?

H. Lukešová 2.12.2023 13:37

Vážně "nevinní civilisté"?

Od doby, kdy teroristé z Hamásu a Islámského džihádu spolu s obyčejnými arabskými muslimy z Gazy napadli Izrael, vraždili, znásilňovali a unášeli ženy a děti, se vedou debaty o tom, jak moc jsou nevinní. A o tom, jakým způsobem má vést Izrael v Gaze válku.

V následujících týdnech různí politici světa, představitelé OSN a nevládních organizací kritizovali Izrael za údajně „nepřiměřenou reakci“ a kázali mu morálku o tom, jak je nutné vyhnout se civilním obětem v Gaze. To je velmi ošemetné, když Izrael bojuje proti islámské teroristické skupině, jejíž jedinou skutečnou obrannou strategií je schovávat se za civilisty. Bojovat proti islámským teroristům bez zabíjení civilistů je jako snažit se napadnout Rusko a přitom se vyhnout chladnému počasí. Je to nemožné.

Zatímco Hamás používá pacienty na jednotkách intenzivní péče a děti na novorozeneckých odděleních jako lidské štíty pro své základny, co si myslí „obyčejní Palestinci“, o nichž jsou liberálové přesvědčeni, že jsou nevinní?

Nedávný průzkum veřejného mínění, který provedla organizace Arabský svět pro výzkum a rozvoj (AWRAD) mezi arabskými muslimskými obyvateli „Západního břehu Jordánu“ a Gazy, známými jako „Palestinci“ ukázal znepokojivá fakta.

Z nich 74 % podpořilo zvěrstva Hamásu ze 7. října. Z toho 59 % je podporuje „extrémně“ a dalších 15 % pouze „do jisté míry“. Pouze 7 % bylo „extrémně proti“ a 5 % „poněkud proti“.

To znamená, že 75 % palestinských Arabů podporuje vraždění, znásilňování a únosy Židů a pouze 12 % z nich to vše odsuzuje.

Pouze 7 % palestinského arabského obyvatelstva bylo „extrémně“ proti vraždění a únosům dětí.

Jedná se o morální nebo taktickou námitku? Podívejme se na rozdělení podle regionů. V oblastech Judeje a Samaří, kde vládne Palestinská samospráva, 83 % respondentů schvaluje zvěrstva Hamásu. Jen 7 % je odszuzuje. V Gaze bylo nadšení o poznání menší - 63 %. Po týdnech bombardování a náletů se však zdá, že pouze 20 % z nich usoudilo, že to byl špatný nápad.

H. Lukešová 2.12.2023 13:39

Proč bylo jen 7 % lidí na „Západním břehu“, ale 20 % lidí v Gaze proti? Odráží těch 13 % Gazanů navíc lidi, kteří si (o něco) více váží lidského života, nebo příznivce teroristů, kterým se stejně jako jejich soukmenovcům na palestinských územích, když bojuje někdo jiný? Kdyby útok přišel z území Palestinské samosprávy, bylo by 83 % (místo pouhých 63 %) obyvatel Gazy nadšeno masakrem a stínáním hlav Izraelců?

Průzkum položil ještě několik dalších otázek, které se dostaly k jádru věci.

Většina se domnívala, že zvěrstva Hamásu jsou islámskou odpovědí na „znesvěcení Al Aksy“ tím, že Židé mohli vkročit na místo bývalého svatého chrámu.

V Gaze a na „Západním břehu Jordánu“ 98 % respondentů uvedlo, že jako „Palestinci“ pociťují nad válkou "hrdost".74 % respondentů očekává, že boje skončí porážkou izraelských sil v Gaze. Pouze 17 % podporuje dvoustátní řešení, zatímco 77,7 % si přeje zničení Izraele a jeho nahrazení „palestinským státem“.

Jsou v Gaze nevinní civilisté? Pravděpodobně mnohem méně než v Berlíně nebo Tokiu v roce 1944.

Němci podporovali Hitlera a Japonci císařskou válečnou mašinérii. Těch disidentů a odpůrců, kteří nesouhlasili nejen z taktických, ale i morálních důvodů, byla menšina. Mezi takzvanými „Palestinci“ je jich mnohem menší menšina.

„Palestinská“ většina si přeje válku za účelem likvidace Izraele vedenou islámskými teroristy. Nestěžují si a nevolají po příměří proto, že nechtějí válku, ale proto, že prohrávají válku, kterou chtěli. Stále chtějí válku, jen ji chtějí vyhrát.

H. Lukešová 2.12.2023 13:40

Když trávíte veškerý svůj čas sněním o napadení a odstranění jiné země, jste sice civilista, ale nejste o nic nevinnější než průměrný člen nacistické strany.

V současné době je Hamas mnohem populárnější v Judeji a Samaří pod kontrolou Palestinské samosprávy (88 % souhlasu) než v Gaze (59 % souhlasu), ovšem brigáda Al Aksa, vojenská část Hamasu, má mezi tamějšími palestinskými Araby velkou oblibu (86 % souhlasu) a (69 %) v Gaze. To jsou čísla, pro která by americký prezident Joe Biden zabíjel.

Brigády al-Kásam, přímá teroristická odnož Hamasu, má u palestinských obyvatel podporu 95 % a v Gaze 78 %, Islámský džihád má 93 %ní oblibu v Judeji a Samaří a 72 % v Gaze. Brigády mučedníků Al Aksá podporují tzv. Palestinci v Judeji a Samaří z 88% a v Gaze z 70%.

75 % lidí na území Palestinské samosprávy a 68 % lidí v Gaze chce vládu národní jednoty složenou z různých islámských teroristických skupin, která by samozřejmě zahrnovala i Hamás.

Z průzkumu veřejného mínění jasně vyplývá, že „Palestinci“ chtějí, aby jim vládli teroristé. Chtějí válku. A pak naříkají do kamer médií, když k válce, kterou požadovali, skutečně dojde.

To je to, co „Palestinci“ chtějí a koho mají rádi. Koho nemají rádi? Všechny.