23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

BIG BEN: Ani Orwell, ani Huxley

Přečtěte si v deníku Le Figaro varování bývalého šéfa francouzské rozvědky DGSE Pierre Brochanda, že „následkem masové imigrace hrozí občanská válka Francii a hluboké konflikty všem multikulturním zemím“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 2.12.2023 12:08

Muslimske obyvatelstvo Evropy nezadrzitelne roste, uz dnes je EU mnohde "Eurabia". Budoucnost tohoto pulkontinentu patri nepochybne islamu, a sice zavinenim, nebo zasluhou samotnych evropskych "elit".

V. Petr 2.12.2023 12:33

Mě by vůbec nevadilo, kdyby bruselské "elity" nakonec skončily jsou socialističtí magoři v Iránu. Ale jak k tomu přijdou ostatní?

D. Laurencikova 2.12.2023 14:02

Velice snadno: volili pořád ty samé Arschlochy!

P. Diviš 2.12.2023 11:09

"Pak si vedle toho přilepte pár obrázků drahých stíhaček, které zůstanou zaparkované v hangárech, protože válčit se nebude ve vzduchu, ale v ulicích měst. A za jejichž cenu se mohl vycvičit a vyzbrojit, ale nevycvičil a nevyzbrojil, milion bojeschopných obránců."

Neexistuje jen jedno nebezpečí. Proti jednomu jsou (i) stíhačky, proti druhému spíše tajné služby a policie. Tajné služby podjebával Zeman, policie se zabývá spíš buzerací na silnicích, takže u ní by to chtělo změnu či doplnění výcviku. Totéž v případě armády, ta je určena a cvičena na boj s jinou armádou (nejen v Česku). Takže také doplnnit výcvik o spolupráci s policií, je to přece jenom jiný styl boje, než proti standardní armádě nepřítele. Jo a ten milion, má o výcvik zájem, nebo alespoň jen mírný odpor? Je to totiž nejen nepohodlné, ale i hodně drahé.

P. Sura 2.12.2023 11:39

Ten milion k výcviku se bude těžko hledat. Taky mě to napadlo, když se rozhlídnu po generacích, kterých by se to mělo týkat. Už nechtějí dělat ani řidičák, natož zbroják.

P. Diviš 2.12.2023 11:46

Ano. Dobrovolné zálohy existují, ale moc velký nával do nich není.

V. Petr 2.12.2023 12:27

Víte, jak to bylo za komunistů. Kdo nechtěl do armády, toho zavřeli, ALE po propuštění z vězení ho ZNOVU povolali do armády a když nechtěl, tak ho znovu zavřeli. A to se mohlo opakovat. Vím o jednom, kdo si tak odseděl deset let...

F. Navrátil 3.12.2023 8:05

Pokud myslíte tajnými službami Koudelkovu BIS, tak ta se nezabývala zpravodajstvím, ale politikou. Místo zpravodajských informací přinášela eseje o nutnosti opravit dějepis pro základní školy v kapitole o národním obrození. Místo reálné činnosti si fabulovala příběhy o novičoku a ruských špionech ve Vrběticích. Mimochodem, už generál Koudelka výbuchy vyšetřil? Ostatní zpravodajské služby pracovaly standartně a prezident s nimi neměl žádné spory.

P. Sura 2.12.2023 10:44

Je potřeba začít rozdělovat migranty na dvě zásadní skupiny - a) uprchlíky před válkou (ale nikoliv občanskou, protože to je jejich problém) a b) uprchlíky před PRACÍ. což je většina.

P. Diviš 2.12.2023 11:11

U skupiny b) to nemusí být zas až tak horké. Je převážně chyba západních zemí, že připrchlíky "krmí", aniž by museli pracovat. IMHO velká část z nich pracovat chce, problém je, že neumí to, co trh práce žádá.

P. Sura 2.12.2023 11:36

Jenže chybí doma !!

P. Diviš 2.12.2023 11:47

To už mne tak nesere, všechny ty zdrojové země mají značný přebytek obyvatelstva.

P. Sura 2.12.2023 22:03

Ano, mají ale vyzivuje jim ho okolní svět. A za to je mu spilano do znecistovatelu a emisnich gauneru. Protože vyrábějí pro ten rozvojový svět několikrát víc než sami potřebuji.

V. Kučer 2.12.2023 13:25

Uprchlíci z neevropských zemí prchají hlavně z důvodu přelidnění což je příčina jejich válek a hladomorů. Evropa není nafukovací

P. Sura 2.12.2023 10:39

Ano pane Kurasi, opět zásah na komoru!

Z toho Vašeho popisu prrspektivy sice depku nemám, protože já si už brzo umřu. Ale radost mi naopak dělá, že svět, který se nechal tak dlouho oblbovat spasitelskými myšlenkami, má dne už dostatek informací k tomu, aby všechny ty spasitele poslal tam, kam patří (škoda že se to tu nesmí napsat!!).

P. Diviš 2.12.2023 11:12

Tady ještě smí, vedle na Lidovkách a podobně by to neprošlo bez banu.

D. Laurencikova 2.12.2023 12:14

Vidite, sam to rikate. A to je prave ten duvod, proc tento Zapad nema sanci. Tady je lhano a narizeno lhat a sice cim dal vic a take spehovat se navzajem. Pravda ma za nasledek vylouceni z diskurzu, socialni postih, penezni pokuty az po vezeni. "Zadna islamizace neexistuje" - to je nase mantra. Dobre si to pamatujte, at se nedostanete do nesnazi. ;-)

J. Lukavsky 4.12.2023 7:55

"Tady je lhano a narizeno lhat" ano a důkazem je, že váš příspěvek se nikdy na Psovi neobjevil a byl ihned a preventivně vymazán. Prostě cenzura jak za R-U. No v diskusi jsou naopak vítáni oponenti neb se člověk dozví na co se připravit. J.L. end

D. Laurencikova 4.12.2023 8:56

Mate vy vubec poneti o tom, jak se maze a neobjevuje vsude jinde?? Asi ne, protoze jinak byste tuto moudrost nenapsal. NP je jediny portal, kde si jeste muzete skutecne napsat co chcete. Diky za to!

J. Nevrkla 2.12.2023 9:27

Dobrý, ale ty kozáky tam plést nemusel, od těch žádné nebezpečí nehrozí.

J. Plzák 2.12.2023 9:26

Jó, jó, za komunistů bylo líp, bylo kam utéct.

Kam dnes?

K. A. 2.12.2023 8:41

Je to výzva. Češi dělají jednu chybu, že se vždy spoléhají na mocného spojence a když ten selže, tak to vzdají. Potřebovali bychom vrátit železnou oponu tam, kde byla, mít silnou armádu, zastavit veškerou migraci, spojit se nějak blíže se Slováky a vytvořit spolek států s podobnými zájmy, kromě V4 zejména Srbsko, Choravatsko, Slovinsko, Rumunsko. Bohužel naše mocenská elita kráčí s morálním zápalem v oku a s nenávistí k dezolátům za osudem Francie a Švédska. Mí přátelé, kteří se mnou celkem souhlasí, že migrace je největší problém, nechtějí volit Okamuru, ale volí raději kultivovanější pětikoalici, tedy mezi tím i promigrační Piráty nebo TOP09. Kdyby měli odvahu volit podle programu, tak to podle mě vygeneruje lepší protimigrační politiky než je Okamura. Problém jsou dva druhy lidí:

1) Lidé, kteří nemají odvahu vyvodit závěry z faktů o migraci. Věří více autoritám (novinářům, mainstreamovým politikům) než schopnosti vlastního úsudku. Nepohodlná fakta potlačí a když je těmi fakty dostanete do duševní nepohody, tak to vyřeší tím, že se s vámi přestanou bavit, aby se zbavili duševního neklidu.

2) Ti, kteří vyvodí z faktů závěry, ale nemají odvahu vzít na sebe riziko nezávislého jednání, protože, co si budeme namlouvat, při pohledu na mnohé protimigrační strany souhlasím s tím, že to riziko je.

J. Plzák 2.12.2023 9:36

...Mí přátelé, kteří se mnou celkem souhlasí, že migrace je největší problém, nechtějí volit Okamuru, ale volí raději kultivovanější pětikoalici, tedy mezi tím i promigrační Piráty nebo TOP09...

Hurá, tak blbé přátele nemám!

M. Pecina 2.12.2023 10:25

A Okamura tomu prosím pomůže jak?;-D

M. Novák 2.12.2023 11:01

JEDINÝ Okamura má v programu boj proti imigraci a dodržování imigračních zákonů. To samozřejmě nevylučuje že by to nemohl udělat jako Fiala a po zvolení realizovat pravý opak svého programu.

Bohužel "beggars can't be choosers". Za komunistů jsme měli národní frontu s jednotným programem, dnes máme 20 stran které se liší jenom programem ale dělají totéž. Žádný Wilders na obzoru...

P. Diviš 2.12.2023 11:16

Má, ale znáte pojem "realizační vystřízlivění"? Ono to totiž není tak jednoduché a z důvodů převážně (ale nejenom) ekonomických to nejde udělat na hranicích Česka nebo Visegrádu.

Takže ne že by to m͇o͇h͇l͇ udělat jako Fiala, on by m͇u͇s͇e͇l͇.

V. Petr 2.12.2023 12:32

Okamura má v programu vystoupení z EU. Takže by nemusel NIC, ani přijímat migranty, ani "dekarbonizovat."

Protože rudozelený Západ a jeho nástroj Brusel jsou příčinou všeho zla!

D. Laurencikova 2.12.2023 14:15

Nemusel! Nikdo by mu pistoli na spánek neprilozil. Udělal by to nanejvýš pro úplatek, pro lepší kus žvance, a tomu sám nevěříte.

D. Laurencikova 2.12.2023 14:15

Nemusel! Nikdo by mu pistoli na spánek neprilozil. Udělal by to nanejvýš pro úplatek, pro lepší kus žvance, a tomu sám nevěříte.

M. Novák 2.12.2023 17:58

Ale jde to udělat, udělat jde cokoliv dokud tady není 1000 tanků jako v roce 68. Smlouvy se uzavírají ale dají se i vypovědět, suverénní země si pravomoce může vzít zpět. Jenomže to by tady musel někdo mít takové koule že budou zvonit až v Bruselu. A jestli se jim to nelíbí vypsat referendum o vystoupení. Byli jsme soběstační a můžeme být zase. Bylo by to těžké ale ne horší než zelená bída - zatím nám ještě nějaký průmysl a energetika zůstala.