17.6.2024 | Svátek má Adolf


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 15.5.2024 10:14

Dal jste znoničku veřejnosti? Pak bych tam s kýblem nechodila. Brala bych sprejerství jako další sebevyjádření. Když prošel zvonek, posléze ptáčci, může projít i klikyhák. Za čas tam někdo vyryje podpis (buďte rád, když to bude jen podpis). Ale pokud berete zvoničku jako svůj majetek, musíte se přiravit na to, že asi vždy nebudete spokojen s přístupem veřejnosti. A budete opravovat nebo drhnout.

I. Provazníková 15.5.2024 12:04

Hodně hloupý názor, sprejerství je vandalismus, ať se jedná o soukromý nebo veřejný majetek.

R. Langer 15.5.2024 12:20

Ano, ale to je jenom VÁŠ názor. Někdo jiný může mít ovšem názor naprosto opačný. ;-)

L. Písařík 15.5.2024 13:37

Mám stejný názor. Proč si ten sprejer nepostaví svou konstrukci, kterou může sprejovat. Asi by ho nebavilo něco budovat tak, jako dílo jiných poškozovat. Třeba tu zvoničku nebo i Monalisu.

Ś. Svobodová 15.5.2024 13:47

Podobní lidé jako sprejeři jsou neštěstí. A vyskytují se všude. Pokud se pan Neff nechtěl rozčilovat nad lidskou blbostí a bezhledností, měl si postavit tu zvoničku doma na dvorku. A když jí dal na veřejnost, neměl by se trápit tím, že si jí někdo neváží.

L. Písařík 15.5.2024 14:46

Šárko, nechal bych na panu Neffovi, jak reagovat. Nebyla to pouze snaha jeho jediného, ale i spoluobčanů vybudovat příjemné místo. Tak se přece děje už po staletí a říká se tomu kulturní krajina. Rozhledny, zvoničky, kapličky kříže, nebo jen místa, kde poutník může usednou, odpočinout si a cítit se příjemně. Není to snaha o vybudování něčeho svého, ale o vybudování nmísta, co by sloužilo všem.

I. Polák 15.5.2024 20:09

Myslíte , že činžovní dům, který má svého majitele v kastru zapsaného, je rovněž tak nějak určen k sebevyjádření debila? Domnívám se, že právě laxní , sluníčkářský přistup k vandalismu v jakékoliv podobě (tedy i váš názor na sebevyjadřování) je čirým zlem . Popírá veškeré snažení o kultivaci prostoru, znevažuje práci jako takovou. O tom, kdo se snaží jakkoliv vandalismus ospravedlňovat si myslím to samé, co o vandalech.

J. Jurax 15.5.2024 19:37

Jo.

A já zas mám názor, že vyznavač toho sprejerského názoru zaslouží výchovnou ránu čumákovku. Nebo dvě ... nebo i víc ...

Ś. Svobodová 15.5.2024 13:38

Co je hloupého na názoru, že si musí vybrat, jaký přístup si zvolí? I sousedé mu naznačovali, že bude muset počítat s nemilými překvapeními.

Ale vás asi pobouřilo, že má brát sprejerství jako další sebevyjádření. Čili že se s tímto trestným činem má smířit. No, nevím co by tomu měl dělat. Jedině si postavit zvoničku dma na dvoře.

P. Sura 15.5.2024 17:22

Na názoru paní Písaříkové je hloupé jen to, že si myslíte, že vandalství (zde sprejerství) je "vyjádření názoru". V dnešní době může být vyjádřením názoru i to, že tak nějaký idiot vysype kolečko odpadků, jak se to s oblibou děje na různých odlehlých místech.