27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Farniente 25.12.2007 13:12

V mladi jsme tomu

V mladi jsme tomu rikali "Kamen suka cihlu", ale byla to bohuzel jenom takova pubertalni eroticka fantazie. Ted, kdy je to hlavni naplni "Prime Time" nejsledovanejsi televizni stanice a tedy, ergo kladivko, puncovana pravda ze zivota a o zivote uz muzeme jenom kibicovat, nebo se rozhorcovat. Proc jsme se proboha vsichni nadrzeni nedali na medicinu?!?!?!

wbgarden 25.12.2007 13:07

Super

Břetislave když s každý s každou a každá s každým tak za takových 200 let bude mít lidstvo stejnou pleť. A opravdově bojovat proti rasismu určitě stojí za to.....ne

text

25.12.2007 12:52

Re: Jak to vlastně myslíte

Také jsem neviděl ani kousek seriálu. Ze života byli v šedesátých létech Tři chlapi v chalupě. Dnes je komedianská virtuální realita natolik vybrakovaná, že loví tam, kde jsou parametry IQ okolo 100. Pan Neff zde na NP rozlišuje komentáře a diskuzi termínem "Město" a "Kanály". On je jako to město. Diskutující a jejich příspěvky jsou jako plovoucí čtverečky toaletního papíru v kanálech. On jako poctivě se zrodivší milionář má naprosto pravdu. Jeho "město" dokáže vždy vyprodukovat největší množství plovoucích toaletních příspěvků. I tento příspěvek mu vynese 0.10,-Kč. Jsem v jeho věku. Úspěch si zasloužíme. Žádná jiná generace nemusela tolikrát měnit polohu páteře. Jen posuďte. Milá dětská padesátá léta, dospívající šedesátá léta, úchvatná normalizační sedmdesátá léta, kočkovací disidenská osmdesátá léta, krásná kapitalistická devadesátá  léta a  konečně užívací roupama už nevící snopská éra nového tisícíletí. Všem, co by nám záviděli vzkazuji. Představte si nás před monitorem s virtuálně zdviženým prostředníčkem.

škorpion 25.12.2007 12:36

Re: Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Je to přesně tak, jak říkáte. Zavedla jako první rentgen do široké praxe, tedy i do nemocnic...

Bedra 25.12.2007 12:30

Re: Re: O co jde?

To není špatná úvaha...!

ps 25.12.2007 12:20

Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

A jak jste přišel na to, že Roentgen má něco společného s radioaktivitou nebo že snad něco takového tvrdím? Mně by zajímalo jestli vy myslíte vážně že, Sklodowská má něco společného s rentgenem nebo rentgenovým zářením tedy kromě, že za 1SV zavedla jeho používání na frontě?

Henry 25.12.2007 12:18

Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Sklodowská začala na radioaktivitě pracovat až poté, co Roentgen přišel se svými paprsky X. S rentgenem nemá Sklodowská samozřejmě nic společného, dokonce ani v tak stupidním seriálu, jakým "Ordinace v růžové zahradě" zcela nepochybně je.

Petr 25.12.2007 12:11

Re: Re: Chudáci politici

Milý(á) JVP, souhlasím s Vámi. Mladí,blbí a levní se musí cpát do Prahy. Protože mimo Prahu mají mladí, blbí a levní problémy s uplatněním. Zvláště v kancelářích.

Lobo - nájemnej parchant 25.12.2007 11:46

dfkjlgnůkih

Je vodět, že autor to sleduje pravidelně;-D

Mejla 25.12.2007 11:30

Ale autore, vždyť tvůrci těchto skvostů i celé TV Nova jsou Vaši oblíbenci. Samozřejmě že jejich cílem je rozvrat rodiny a morálky -

atomizovaná společnost se přece nechá snadno ovládat.

Bertík 25.12.2007 11:15

Alias tohoto seriálu je

"Ku.ví ráj". Jak jsem slyšel, tak prodávám...

Bohata 25.12.2007 11:13

Re: Re: Re: Chudáci politici

Do Prahy se lidi cpou z nutnosti ,protože je to jiný svět.Teda jiný v tom,že všichni dědečkové a jejich konkubíny z bývalého ÚV KSČ vlastní  pyramidy známých ,kteřým je vytvořeno zaměstnanecké zázemí placené z vybraných daní a k tomu je ještě vykonávat práce do kterých se žádnému pražákovi nechce.

Baťovi Praha nechyběla,

škorpion 25.12.2007 10:42

Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

fTo myslíte vážně, že kdo vymyslel použití rengenu, že též objevil radioaktivitu...?

gogo 25.12.2007 10:35

Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

blahoslavení chudí duchem....

ps 25.12.2007 10:29

Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Sklodowská? Rentgen snad objevil Roentgen. Nebo to měl být vtip?

cipísek 25.12.2007 10:23

Re: Mno...

Já viděl jen jeden díl a úplně mi to stačilo.A to je oproti ostatním podobným televizním "veledílům" ještě dost,protože u nich mi stačily kl znechucení tak 2-3 minuty.

lokki 25.12.2007 10:21

Re: Re: Re: Chudáci politici

škorpion 25.12.2007 10:17

Re: Vy asi stále věříte na čápa.

A nesledovat, jak se někdo ztrapňuje? Trapasy jiných, to je přece ta pravá zábava... Proč přepínat. A kdyby nebylo paní Sklodowské, neměli by v kamenické nemocnici  ani rentgen...

škorpion 25.12.2007 10:06

Re: Re: Chudáci politici

No, no, pražskej Pepíku, křtěnej žumpou zvanou Vltava... Když jste potřebovali zatopit a svítit, rto ti byli moravští havíři dobří. Jakto, že má tedy Praha nejnižší nezaměstnanost a nejvyšší platy...?

PetrK 25.12.2007 10:03

Vy asi stále věříte na čápa.

Je sice pravda, že v Ordinaci je těch sexuálních hrátek a úletů trochu víc, ale je to jen trochu koncentrovanější forma dnešní situace. No a pokud vám to nejde pod fousy, máte možnost přepnout na jiný program.

JVP 25.12.2007 9:59

Re: Chudáci politici

Když už Vám ta Praha tolik vadí, tak se sem z venkova tak necpěte!! Už tady není k hnutí. Když člověk vleze kamkoliv do kanceláře, tak na otázku, kolik lidí je z Prahy se z přítomných deseti zvednou maximálně dvě ruce. Příval mladých, blbých a levných, učinil Prahu za posledních 5 - 7 let neobyvatelnou.

gogo 25.12.2007 9:38

Re: Re: V tom případě doporučuji

to rozhodně nepropaguju,ale jestliže máme za celebrity jakési přitroublé missky, co programově vystrkují snad úplně všechno, těžko někdo bude koukat na setiál o Marii Curie Sklodowské

škorpion 25.12.2007 9:13

Re: V tom případě doporučuji

Jo, ale proč umírat na AIDS...?

gogo 25.12.2007 9:02

V tom případě doporučuji

Ženu za pultem...je to klidný seriál, jehož několik dílů se odehrává na předním sedadle embéčka, je ze života, propaguje starosvětské hodnoty....co na tom, že se dneska musí strašlivě rychle pracovat, žít,souložit a umírat...

HlavaXXII 25.12.2007 8:59

Seriály jsou jenom o pohlavním životě jejich představitelů.

Víte proč už skončilo Letiště na Primě. Protože už všichni se všema obcovali. Další kombinace nebyla možná. Tak už to u nekonečných seriálů chodí.

R 25.12.2007 5:38

Re: Pravda

No je to prostě seriál, který se tváří, jako že je ze života. Jenže kdyby byl čistě jako ze života, tak by byl strašně nudný. Proto je tam některých ingrediencí namícháno podstatně víc. Třeba gynekologického poučování, potom těch sexuálních vztahů, zajímavých nenudných lékařských případů a zajímavých nenudných typů a příhod pacientů atd. A to celé je zasypáno "televizním seriálovým cukrem" aby se tam všichni měli jakžtakž pořád dobře a vyšel z toho ten správný televizní zaslazený seriál.

Přemysl Vavroušek 25.12.2007 3:50

Re: O co jde?

Otázkou je, kdo je podle vás tím kultivovaným člověkem a kdo je primitivem. Nevyděloval bych tyto skupiny tak ostře proti sobě, jak to činíte vy. Je někdo jen proto, že nemá vysokou školu, nechodí do divadla, protože na něj nemá čas a peníze, musí se starat o rodinu a večer, když se vrací z práce je rád, že si pustí alespoň tu TV na "bezmyšlenkovité" sledování a odreagování, primitiv? A kdo je kultivovaný? Kdo zodpovídá za to, že někdo je kultivovaný člověk a jiný prmitiv? Může za to výchova, rodina, co? Je-li primitiv každý kdo sleduje TV, nemá čas na "kulturní" představení a musí vydělávat peníze, aby zaopatřil rodinu, pak se dá předpokládat, že vychová jen dalšího "primitiva". Ale kultivovaní rodiče vychovají kultivované děti... Je zde tedy nějaká kultivovaná elita, co vychovává svoji další generaci a poté spodina primitivů, která vychovává jen další spodinu? Zčásti na tom možná něco málo bude, ale přesto bych - prosím - nevyhraňoval tyto názory, takto ostře a už vůbec bych nesoudil lidi podle toho, zda sledují TV, nebo ne, o to víc, nebudete-li se ani ptát co sledují, co jim to přináší a jaké další zájmy mají, čemu se věnují, co dělají pro ostatní, atd...

JaKo 25.12.2007 3:36

O co jde?

Clanek dobre napsany a zamer srozumitelny. Co vsak nebylo receno je, ze televize je idealni zabava pro primitivy a blby. Kultivovany clovek se prece nemuze na televizi divat!!!

Takze co muzeme ocekavat? Primityvni a blbou "zabavu" pro masy. Jak rikal Karel Kryl "telivizor je vlastne blbatizor." Toz nechme masy klidne blbnout, hlavne ze pracuji, nakupuji, konzumuji a plati dane. At si pri tom soulozi ci smiruji, hlavne ze nezlobi politicky nebo obcansky.

Nastesti mame v Cechach stale jeste vynikajici kulturni elitu, to je nadeje i zaruka budoucnosti. Pri sve nedavne navsteve Cech byl jsem potesen bohatstvim a rozmanitosti hodnotnych kulturnich nabidek. Na koncertech i v divadlech jsem videl dosti mladych lidi. Nevidim to tedy cerne. Proto nechme blbum tu jejich televizi, na nic jineho stejne v hlave nemaji.

Přemysl Vavroušek 25.12.2007 3:24

Pravda

Otázku toho, proč je seriál tak úspěšný bych viděl v tom, že je takříkajíc ze života. Některé věci možná trochu s nadsázkou, ale myslím, že lidé se dívají právě proto, že příběhy hrdinů Ordinace jsou uvěřitelné. Musím se však přiznat, že první série Ordinace mi připadali lepší a poslední dobou se mi stále více zdá, že seriál je zbytečně natahovaný na úkor hlavních postav a jejich seriálových osudů, kde už byl snad opravdu každý z každým jak kdysi v Beverly Hills 902 10 :-D.

Na druhou stranu je faktem, že mi přijde velmi smutné, dá-li se o seriálu, kde jde v podstatě hlavně o vztahy, životní peripetie, střídání partnerů, svatby, rozvody a z toho všeho zrozené děti, říci, že je to seriál ze života. Bohužel, si sice na jednu stranu často stěžujeme, že v TV je moc krve, sexu, promiskuity a já nevím čeho ještě a přitom si jako společnost o toto vyloženě říkáme, protože seriály a filmy, které se točí nejsou ničím jiným, než odrazem dnešní společnosti a toho, co divák žádá. A divák žádá věci ze života... :-/

Vasekpasek 25.12.2007 2:31

Mno...

Teda pan autor musí být ale sledovatel:) Přiznám se, proč ne... Pár dílů jsem také zahlídl a doplnil jsem si tedy alespoň děj, který mi unikl:) Každopádně mi to nebrání v hodnocení, že ten seriál je naprosto strašnej