20.4.2024 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kes 28.12.2007 14:09

Nelíbí?

Tak mám pocit, že se autorovi článku seriál nelíbí, ale nějak nechápu proč. Vždyť přece mnoho jiných, neméně kvalitních seriálů je stejně pověstných schématem "každý s každým" - viz třeba http://www.90210.webz.cz/.

Už to mám! Autor článku postavám závidí! ;-D

ned 28.12.2007 6:50

Je to daleko humornější

Čechoameričanka Jonesová je bývalou manželkou bratra dr. Gity. Její dcera se vrací domů do domu v Růžové zahradě z Ameriky jako do svého domova (konečně doma!), přitom žila v Čechách v jiné rodině a v jiném domě. Psychologa každý v nemocnici potřeboval. Ale jenom po určitou dobu. Předtíím ani potom si na něho nikdo nevzpomněl. Mimochodem stačil být partnerem Gity, její sestry, a zdravotní sestry. Je to celkem zábavné! V poslední době jsem vynechal a ztratil přehled.

Fafa 26.12.2007 14:43

Strejdo,

takze serial s N postavami bude mit N! dilu. Velmi pekne. ;-D

Fafa 26.12.2007 14:41

Pani Bohata:

Ty centraly by se asi nestehovaly. Dost pochybuju, ze by se vedeni velke mezinarodni firmy jen tak prestehovalo do Chanova. Uz dnes v Praze bezne sidli zastoupeni pro Ceskou republiku, Slovensko, Polsko a pripadne dalsi zeme.

Dobra, Universita Karlova je tvorena senilnimi uminenci a jejich neschopnymi detmi, presto se v mezinarodnich srovnanich umistuje lepe nez jakakoliv jina universita na uzemi Ceske republiky. IKEM neni prazsky majetek, ale jak budovy tak know how zamestanancu by v Praze zustalo.   

S tim pohledem na pamatky Vm moc nerozumim. Turiste by prece jezdili do Prahy i kdyby nebyla hlavnim mestem. I nadale by platili v hotelech a nakupovali v prazskych obchodem. A pravdepedobne by velmi rychle platili v mistni mene - eurech. Vy asi myslite, ze Praha dostava disproporcni prispevky na udrzbu pamatek. Zamyslete se pro zmenu, kolik v solidarnim systemu zamestnanci v Praze prispivaji do duchododoveho, zdravotniho a jinych pojisteni.

Hariet 25.12.2007 23:24

Re: Chudáci politici

Řekla bych, že seriál V růžové zahradě je fakt pro hlupáky. Paní Konečná ba s tím už měla přestat, však se již dostatečně na této stupiditě "namlsala". Zdá se mi,  že sama v Banánových rybičkách  prohlásila, že scénář píše hlavně pro peníze. Myslím, že bude málokomu chybět Vždyť se tam fakticky propaguje promiskuita - a bez uzardění. (Jako králíci v králikárně)... Ale naši politici si také příliš nezadají - pro občany jsou jejich nové vztahy a následné rozvody také nekonečný "seriál". Viďte paní Konečná...:-/

Stanislav 25.12.2007 23:18

Re: Re: Re: Ale autore, vždyť tvůrci těchto skvostů i celé TV Nova jsou Vaši oblíbenci. Samozřejmě že jejich cílem je rozvrat rodiny a morálky -

Nu což, pro neZaCyklené je tu kouzelné tlačítko "POWER" a ZaCyklení by stejně podlehli něčemu jinému, ono je putna, jestli je to fanatická víra nebo Růžofka ... :-)

Stanislav 25.12.2007 23:11

Re: Re: Re: V mladi jsme tomu

Přidávám se ke chvále za duchaplnou odpověď. Už jich ani na Psu nebývá mnoho ... :-)

Stanislav 25.12.2007 23:09

Re: Re: Hodnoty se mění - nevychováváme, pouze plníme přání konzumentů.

No, jenom někteří, ti tedy stačí nahradit i tu spoustu "absentérů", ale každému co jeho jest, no ni? :-)

Jiří Kramář 25.12.2007 22:26

Re: Re: Re: V tom případě doporučuji

Přiznávám bez mučení, že na Marii Curie Sklodowskou jsem "koukal" lehce a s chutí. Když člověk časem přece jen nakonec zjistí, že všechny ženy jsou v podstatě stejný systém, pak pro něj začne být ohromě sexy ta s mozkem.

Jirka 25.12.2007 21:44

Re: Re: Re: Jak to vlastně myslíte

Já jsem se vždy domníval,že podobné seriály jsou nekoukatelné od IQ50.

nosál 25.12.2007 20:40

Ordinace v růžových kalhotkách

tak jsme si to nazval po shlédnutí pár kousků několika dílů -nikdy jsme neměl sílu na to koukat déme než 15 minut,ale znám dámy od 30 do 75 let,které hystericky ječí,když se jim manžel pokouší tuhle slátaninu -která -kde a s kým -přepnout. Vážení,vždyť tyhle drby a čmuchání , která to s kým dělala, to je přímo esence starostí 99% ženských. Koukněte se kolem sebe. Drby a lačná zvědavost je to, co divačky upoutává. Tak je to a to se jim líbí

nosál 25.12.2007 20:36

Re: Hodnoty se mění - nevychováváme, pouze plníme přání konzumentů.

á, jen jsem čekal, až se ozve nějaký d.e.b.i l. který bude vykládat,jak děti nečtou...A kdo, ty M.A.G.O.R.E  čte ty tuny knížek co každodeněn vychází ?

jízlivec 25.12.2007 20:06

Re: Re: Jak to vlastně myslíte

IQ "okolo 100" je pásmo průměru, do kterého spadá převážná většina populace...

strejda 25.12.2007 18:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

To no, ale ne za roentgen.

strejda 25.12.2007 18:35

Re: Jak už bylo napsáno někde dole.

Pouhé kombinace je málo, matematika zná i pojem variace. To teprve bude drama! A to nemyslím na to, že je kamera patrně stydlivá (neviděl jsem seriál) a má tak šanci přitvrdit.

Přemysl Vavroušek 25.12.2007 18:08

Re: Re: Ale autore, vždyť tvůrci těchto skvostů i celé TV Nova jsou Vaši oblíbenci. Samozřejmě že jejich cílem je rozvrat rodiny a morálky -

Já spíše zastávám názor, že jde o onen pověstný "začarovaný kruh". Totiž že filmová, televizní, aj. produkce je skutečně obrazem společnosti a tento obraz ji ovšem následně také znovu formuje a spoluutváří v nekonečném cyklu. Je to jako nastavené zrcadlo - podíváte se do něj, vidíte určitý obraz skutečnosti. Zároveň se ale přizpůsobujete tomu, co vidíte - pokud se vám obraz líbí, snažíte se být tím obrazem, žít tak, aby vás lidé viděli tak, jako jste sám sebe viděl v onom obraze. Pokud se vám obraz nelíbí - zřejmě se na sebe příliš do zrcadla dívat nebudete. Problém je v tom, že většině lidí se líbí jejich sebeobraz, chtějí se na sebe dívat znovu a být stále více a více podobni tomu, jak se vidí -  a tak nějak je to i s televizní a filmovou produkcí. Je asi v lidské povaze nevážit si příliš ušlechtilých věcí, brát je jako samozřejmost a raději se opájet všedností a tvrdit o ní, že je něčím výjimečná a zvláštní...

Přemysl Vavroušek 25.12.2007 18:01

Re: Re: Re: V mladi jsme tomu

R^ ;-)

Honza42 25.12.2007 17:42

Jak už bylo napsáno někde dole.

Současné seriály mají tolik pokračování, než se vyčerpá počet možných kombinací "kdo s kým". Někde se to podaří i o nějaký ten díl prodloužit návratem "ke staré".

Takže na nějaké povzdechnutí " šmajrá tenhle seiál ještě neskončil?" reaguji vždy dotazem: " A už souložil každý s každým?"

Bohata 25.12.2007 17:38

Re: Praha jako samostatny stat

Ony by ty centrály nebyly tak dobře zásobeny informacemi.Ta Karlova universita je už taky tvořena senilními umíněnci a jejich neschopnými dětmi.Ta nezaměstnanost by velmi velmi stoupla protože soukromé firmy by přestaly potřebovat lidi ,které dnes v Praze potřebují na "donos a prognozu"informací a dění.Ikem není jen pražský majetek a pohled na památky stojí nás každého tolik co Rusa nebo Japonce.Víme.

škorpion 25.12.2007 17:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Roentgen získal v roce 1901 Nobelovu cenu za svůj vynález, 1SV byla o třináct roků později a pokud Sklodowská zavedla na fronty používání rentgenu. je jasné, že tím i do nemocnic. Sklodowská získala Nobelovku o tři roky později...

ps 25.12.2007 16:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Rentgen se k diagnostice například zlomenin používal už dávno předtím. Tvrdit, že díky Sklodowské máme v nemocnicích rentgen je prostě nesmysl.

SelskýRozum 25.12.2007 16:16

Re: Ale autore, vždyť tvůrci těchto skvostů i celé TV Nova jsou Vaši oblíbenci. Samozřejmě že jejich cílem je rozvrat rodiny a morálky -

Já se také více přikláním k tomu, že obsah televize má vliv na morálku společnosti než že by naopak jen byl obrazem společnosti. Podobně tvrdím, že sortiment zboží v obchodem formuje seznam toho, co lidé chtějí a ne že by se výroba a prodej přizpůsobovaly tomu, co si lidé přejí. Rozhoduje jen zisk a většina lidí raději koupí co je levné než co je kvalitní, chutné či prospěšné. Ne každý, ale většina a to rozhoduje o zisku.

Fafa 25.12.2007 16:12

Praha jako samostatny stat

ja jsem jedine pro. Dnesni parlament, vladu etc vystehovat treba do Chanova nebo k pani Bohate do Zlina. Pamatky, centraly zahranicnich firem, Universita Karlova, IKEM, turisti, minimalni nezamestnanost a HDP vysoko nad prumerem EU by samozrejme zustalo. Skoda, ze to nejde navrhnout jako otazka v mistnim referendu.

Farniente 25.12.2007 14:24

Prepnout by mela Nova

Voni PetrK papouskujou argument o prepnuti programu, ale to jsou uplne, ale uplne vedle. Televizni frekvence jsou zakonem definovany jako verejny prostor, licencuje je stat atd. Takze ucastnici maji logicky povinnost chovat se na verejnem prostoru v souladu s dobrymi mravy. To maj stejny, jako by nam doporucovali jako reseni divat se jinam, kdyz nekdo za bileho dne kali uprostred treba Namesti Svobody (abych nebyl za Pragocentristu).  Sam si prepnou, a sice na program "MYSLET!"

Farniente 25.12.2007 14:14

Re: Re: V mladi jsme tomu

Ale ja uz jsem si hral na doktora s jednou spoluzackou v prvni tride! Pravda, pak jsem nejak ztratil tah na branku................ No a ty pateraky, prosim nepodcenuj moji exmanzelku, ja to osobne odhaduji na osmeraky, a to jsem se nijak nepidil. Ale vzdycky jsme zachovavali dekorum, bylo to kultivovane rozptyleni kultivovanych lidi - ne prostredek k ponizovani partnera, ani k zachvatum rumove pravdomluvnosti.

No, je to za nami. Mou laskou je ted Cagiva a kdyz vezmu za plyn a citim ten naval sily mezi nohama, kam se na to hrabe sex..................

škorpion 25.12.2007 14:07

Re: Já se na obě zmíněné kraviny nekoukám

AIDS má takové panenky v koutě nejradši... Bývají, jak utržený vlečňák!

Jindřich 25.12.2007 14:05

Já se na obě zmíněné kraviny nekoukám

Ušetřím dost času a nemám z toho autorovy deprese. Vřele doporučuji.

Skybird 25.12.2007 13:59

Hodnoty se mění - nevychováváme, pouze plníme přání konzumentů.

S rozvojem spotřební společnosti nastává doba masové zábavy, plebejské kultury, která nade vše vyzvedává kýč. Děti si odvykají číst, dávají přednost komputerům a televizi,  braku. Jejich literaturou jsou SMS.Očekávám, že  klasická hudba,

literatura, poezie, výtvarná díla budou označeny za kýče, pindy mindy starých generací. Obrat bude dokonán - ať žije   konzumní moderna !

[]

škorpion 25.12.2007 13:48

Re: V mladi jsme tomu

Farniente, Farniente... Proč sis to už neřekl dávno a nešel za doktora, dokud jsi měl své parohy jen pateráky..

Desmo 25.12.2007 13:27

Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

A já jsem si naivně myslel, že vše co je pro nás užitečné nám přinesl Václav Klaus. Budu muset vrácet školné...