30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

VĚDA VERSUS ROZUM: Ozonová díra do nebe

V několika článcích připomínám případy z posledních let, kdy se vědci a věda podíleli na vytváření celosvětových kampaní, které sice ovlivnily životy všech, ale byly postaveny na faktech, která se nepotvrdila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 18.4.2023 0:09

Bohužel představa, že lidé, kteří se živí vědou, jsou oddaní objektivně prokazatelné pravdě, je naprosto mylná. Drtivá většina takzvaných vědců je ochotná tvrdit to, co zrovna frčí a za co se platí a svou vědeckou "erudici" věnují výhradně tomu, aby těmto lžím dali punc vědecky prokázané pravdy. Není to nic nového. Svého času třeba všichni "vědci" tvrdili, že je Země placatá (a měli pro to jistě i důkazy)....

L. Novák 18.4.2023 2:43

Nutkavá potřeba psaní totálních kravin je u J. Vintra příkladná... ;-D

M. Kocián 18.4.2023 8:41

Vědci nikdy netvrdili, že je Země placatá. S vědci je ta potíž, že aby mohli zkoumat, potřebují grant, a ten nedostanou, když jejich práce nikoho nezajímá. A obvykle jsou dost chytří, aby věděli, jak si ten zájem sjednat, a bohužel i dost 'specializovaní', aby mohli přehlížet, co tím způsobí. A opět bohužel, jejich přirození spojenci jsou politici, protože ti jejich příjmy ovlivňují a zároveň se rádi svezou na popularitě někoho jiného.