25.2.2024 | Svátek má Liliana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 21.3.2021 22:29

V zasade s autorem souhlas. Osobne bych se Sputnikem - zatim - ockovat nenechal, nepatrim ovsem mezi ohrozene skupiny. Ale proti reversu, kdo by chtel... proc ne??

L. David 21.3.2021 19:57

Ono je to spíše naopak!

Tím že úředníci protahují schvalování vakcín zachraňují mnoho životů těch, kteří by po očkování těmi svinstvy zemřeli!!

V. Petr 21.3.2021 20:29

Kolik lidí po podání vakcín zemřelo? Na covid u nás umírá 200 lidí DENNĚ!

J. Urban 21.3.2021 22:29

Tak! Bohuzel:-(

L. Novák 21.3.2021 23:50

Ach jo, takovýchto hlasatelů kravin je na NP zvýšená koncentrace...Rv

V. Klepetko 21.3.2021 16:40

Autor má pravdu -

každá vakcína je lepší než nic.! A já k tomu ještě dodám - dvě vakcíny jsou lepší než jedna! :-)

Případné vedlejší nežádoucí efekty vakcinace jakkoliv málo otrstovanou vakcínou jsou o několik řádů méně nebezpečné, než škody, které v těle napáchá samotný vir! A proto nechápu, proč si každý může svobodně ničit zdraví problematickou stravou, špatným alkoholem nebo nekvalitním tabákem, ale vakcinace na vlastní nebezpečí možná není. Proč vlastně? I Aston to doporučuje...

J. Kouk 21.3.2021 6:05

Ministrine obrany USA v době bojů na Dinbase řekla, že nezáleží že lidé umírají, důležité je, aby vyhrála svoboda... Tak že svoboda je důležitější, než životy lidí... Přece nebudeme podporovat Ruskou ekonomiku, když nemusíme a na víc, to už řekli i politici u nás. Lidi by pak vůči Rusku se cítili zavázání, tak nač ten článek, který kritizuje úředníky. Němcová za snahu očkovat Sputnikem označila prezidenta za vlastizrádce, co podkopává demokracii.. Víte, co by se stalo s pouhým úředníkem, když by se dostal do zorného pole podobných lidí, jako je Němcová?

M. Kanda 20.3.2021 15:17

Vakcín Sputnik má málo i samotné Rusko. Když je dodá k nám, přinese to smrt jeho vlastním lidem. Když je česká vláda bude požadovat a koupí je, ani trochu se nezmenší počet lidí, kterým to přinese smrt.

J. Urban 21.3.2021 22:30

Takze co? Odmitneme Sputnik pro nase lidi, aby nezemreli rusti lide? Trochu divna logika...

M. Boháček 20.3.2021 13:24

Zaujímavý názor.

Odborník na vakcíny Geert Vanden Bossche otevřeně vyzývá WHO a odborníky z celého světa, aby zastavili plošnou očkovací kampaň proti Covidu-19 a vysvětluje, co současné vakcíny proti Covidu-19 způsobují.

Co se stane, když dostanete profylaktickou vakcínu? U jedince, který právě dostal první dávku vakcíny, bude jeho tělo v procesu budování imunitní odpovědi. Může trvat několik týdnů, než se imunitní odpověď plně rozvine, a pokud jste během této doby vystaveni viru, může být vaše imunitní odpověď příliš slabá na to, aby účinně odolávala viru. I když vás první dávka může chránit před rozvojem příznaků, virus může být schopen replikace a přenosu. Vyvíjení vysokého imunitního tlaku bez prevence replikace a přenosu viru je receptem na vybraný imunitní únik viru. Selektivní imunitní úniky také upřednostňují další šíření vysoce infekčních kmenů, protože hromadné očkování nyní stále více mění příjemce vakcín v bezpříznakové roznašeče. Později přenášejí vysoce infekční virus na nechráněné nebo dosud neinfikované subjekty. To je pravý opak toho, co měly vakcíny dělat. Kombinace imunitního úniku a dominantního oběhu vysoce infekčních variant je receptem na urychlení virové rezistence na vakcínu a dlouhodobé potlačení naší vrozené imunitní odpovědi proti koronavirům obecně. Je nemožné vědecky pochopit, jak by to mohlo mít šťastný konec. Lidstvo je tedy na křižovatce. Pokračování plošného očkování těmito „děravými“ vakcínami (viz „děravé“ vakcíny pod odkazy z literatury) v průběhu plnohodnotné pandemie nevyhnutelně znamená, že budeme svědky vzniku více nakažlivějších variant, které vystavují lidi vyššímu riziku těžké nemoci.

Proč je pravděpodobné, že vakcíny Covid-19 zvýší virovou infekčnost? Je to proto, že se jedná o profylaktické (preventivní) vakcíny – určené k budování imunity jedinců dříve, než jsou vystaveni patogenu / viru. Nejsou vůbec vhodné pro administraci lidem během pandemie.

Ś. Svobodová 20.3.2021 19:02

To dává smysl. Chřipkové vakcíny se také aplikují před chřipkovou sezónou a ne při ní.

V. Klepetko 21.3.2021 16:25

Proč myslíte? Kde jste takový nesmysl slyšela?

Například MUDr. Rastislav Maďar vřele doporučuje vakcinaci přímo v průběhu chřipkové epidemie:

https://www.avenier.cz/cz/ma-jeste-ockovani-proti-chripce-tuto-sezonu-smysl-aktualni-otazky-a-odpovedi-doc-madara-na-tema-chripka-a1

A pokud chcete místo blábolů exotického pana Břicháčka umístit ve své hlavě nějaké relevantní informace o účelnosti plošné vakcinace během pandemii, přečtěte si tento odborný text, prosím:

http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie/Ockovani/Nekolik_komentaru_aktualizace_2020_pertuse_KF_1_.pdf

V. Klepetko 21.3.2021 18:46

Oprava - "Boháčka"

B. Rudolf 20.3.2021 22:48

No a nepomohlo by, kdyby lidé po očkování zůstávali několik týdnů v karanténě do doby, než by se u nich rozvinula imunitní reakce?

L. Novák 21.3.2021 3:38

Zase ;-O Boháček a jeho dezinformace...

J. Kouk 21.3.2021 6:09

Když vakcína pouze podporuje imunitu, tím, té nevyvolává reakci organismu, tak naopak pomáhá při jakémkoliv nakažení, zda bude hodinu ,či týden po vakcinaci osoba nakažená a to některé vakcíny dělají.. stejně tak vytaminy D, zinek, či selen, pokud se nemylim.

J. Kouk 21.3.2021 6:10

Vitamíny, omluva

F. Navrátil 20.3.2021 9:45

Novináři mají rádi drámo, a tak ze setrvačnosti píší stylem, jakoby se na ulicích válely mrtvoly a očkovací centra byly obleženy nebožáky prosícími o jedno píchnutí. U nás obvodní lékařka zve klienty k očkování Modernou, očkuje se v pensionech seniorů a okresní i krajské očkovací centrum zvou do deseti dnů po registraci. V centru v Brně na Výstavišti, kde jsem včera dostal první dávku Pfizeru, byla skvělá organizace a za dvacet minut hotovo.

P. Lenc 20.3.2021 9:52

R^

Ś. Svobodová 20.3.2021 9:26

Nedramatizujte. O vakcíny se lidé neperou. V pardubickém kraji mají problém, aby udali ty to mají a to jich tam dodávají nejméně v ČR. Už tam očkují i praktici a nahánějí klienty kde se dá. Z osobní zkušenosti vím, že ve Středočeském kraji (největší po Praze) proběhlo po registraci očkování 75+ v očkovacím centru do několika dnů.

J. Vavrochová 20.3.2021 13:39

A už tam mají skandál, neboť se nechal očkovat hejtman, ten lump předběhl, ukradl vakcínu, která příslušela potřebnějším, kteří stojí ve frontách a na kolenou prosí, aby byli očkováni. Tak co si z těch aktuálních článků vybrat? :-/Ne že bych panu Netolickému příliš fandila, ale tohle je od novinářů velmi sprosté!;-€

I. Polák 20.3.2021 8:55

Vidím to jako překlep: ...podle věkových skupin máte riziko, že na Covid zemřete, od asi 30% až k (téměř nule) 100% ! Tak to alespoň vidím já, komorbidní stařec.

P. Vychodil 20.3.2021 11:06

no, špatně...od 0 do 100 %...no a my komorbidní starci...záleží na tom co bude v úmrtní zprávě ?

J. David 20.3.2021 8:27

"Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník, nebudeme stonat, nebudeme mřít". Klika, že to pívo a bedrník, nemá SÚKL v gesci, jinak bychom stonali a mřeli.

J. Vavrochová 20.3.2021 13:40

R^R^R^

L. Novák 20.3.2021 8:03

Naprostý souhlas s autorem a článkem. Vakcinace je jediným rozumným východiskem z koronavirové krize. A pokud ne, zbývá jen "postupné promoření" populace přirozeným šířením nákazy darwinovským systémem "kdo přežije, vyhrává"... :-P

Ostatně, důsledky nedostatku vakcín a davové chování bláznů věřících odčervovacímu přípravku Ivermectin, k němuž NP významně přispěl, má také své (poněkud komické) důsledky:

Lidé vykoupili odčervovací pastu pro koně. S přípravkem se nelegálně kšeftuje na internetu

https://www.lidovky.cz/domov/lide-vykoupili-odcervovaci-mast-pro-kone-s-pripravkem-se-nelegalne-kseftuje-na-internetu.A210319_190528_ln_domov_lros

M. Boháček 20.3.2021 13:31

Humánneho Ivermektínu je dosť, treba ho povoliť doviezť. Užili ho stovky miliónov ľudí. Je to odskúšaný, bezpečný liek, na rozdiel od covid vakcín.

Za tohto ministra Krajčiho, ľudia sa sami začali liečiť liekmi pre zvieratá. Niekto preferuje konskú pastu Noromectin. Ja ako lekár som sa podujal, že tiež budem testovať nejaké veterinárne liečivo, sám na sebe, v indikácii profylaxie zdravotníka vo vysokom riziku(1.). Vybral som si roztok z Nitry pre ovce Galmectin a užívam ho už viac ako mesiac tak, že prehltnem každé dva týždne 2ml tohto roztoku. Flaštička stojí 9 euro a obsahuje 10 dávok. Cena ako v Indii, či Egypte. Má to takú pomarančovú príchuť a môj žalúdok vôbec neprotestuje. Takže to je moje malé tajomstvo, prečo som kovid ešte nedostal, hoci som denne v prvej línii boja proti pandémii. Nuž uvažujem, aký môže byť rozdiel medzi veterinárnym a humánnym ivermektínom. Možno keby to ŠUKL preveril, a keby zdravotnú nezávadnosť preskúmal aj ÚVZ SR. Ak by boli zistenia dobré, tak by dali jednu pečiatku a hneď by bolo všetko v poriadku. Nakoniec výroba pre ľudí by sa mohla presunúť do Hlohovca. Aj minister zdravotníctva, aj ľudia by mohli byť konečne pokojní.

https://liptakpeter.blog.pravda.sk/author/liptakpeter/

Humánny Ivermektín: Ako správne užívať ivermektin po jedle, alebo nalačno?

IVM by sa nemal užívať na lačno. V takomto prípade sa vstrebáva podstatne menej účinnej látky, znamená to až 2,5 x nižšiu koncentráciu v tkanivách, ako pri správnom podaní na plný žalúdok (MUDr. Mesík). Inými slovami pacienti sú potom hlboko poddávkovaní a liečba nemôže fungovať.

Liek je najlepšie užívať po jedle, najlepšie po niečom mastnejšom (MUDr. Janeková). Takže odporúčania užívať liek nalačno sú chybné a môžu byť príčinou zlyhania liečby.

3. Vo včasnej ambulantnej liečbe sa dávka 0,2 mg/kg podáva 2-5 dní podľa závažnosti stavu. To je liečba ak je pacient doma a lieči sa ambulantne.

4. U ťažkých prípadov v nemocniciach sa dáva vyššia dávka 0,3 mg/kg a podáva sa 5 dní.

L. Novák 21.3.2021 3:37

Klidně si ho dávejte každý den k snídani a večeři třeba půl kila. Alespoň bude od těch hovadin, co sem vylepujete, pokoj... ;-)

R. Vacek 20.3.2021 6:40

Smrt podle předpisu je lepší než život navzdory předpisům.:-)

J. David 20.3.2021 8:36

Jo jo, když mne přepadne průjem, co je účinnější užít na terapii, neschválené sušené borůvky, či schválený Endiaron? Každý nechť to posoudí sám, koho postihla sra.ka, co je účinnější.