14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bystrianská 1.4.2024 16:08

Dobrý den,pane Stejskale,čtu diskuzi od pátku,a nevím,možná mi to řeknete Vy Proč do diskuze přispívají lidé,kteří nemají ani ponětí,co jim říkáte,militantně nesouhlasí,mají argumenty žáka 1.třídy pomocné školy.Opravdu by mě počet tříd u mnohých diskutujících zajímal.Ve mě to evokuje Ježíšovu větu Neházejte perly sviním.Chtěla bych jim vzkázat,že takovouto dehonestací diskuze berou chuť nesmělejším lidem vyjádřit své pocity.A smekám před paní Netolickou ,já takovou odvahu nemám.O tom že Bůh je nemám žádnou pochybnost. A tomu pánovi,co zná nějaké věřící,co se bojí umřít,no to si snad vymyslel. Tak je to bohužel s diskuzemi,pár primitivů se předhání,kdo je hloupější.Tak si to užijte. Autorovi díky,že přinesl téma.

L. Stejskal 1.4.2024 18:55

PRO P. BYSTRIANSKOU---Mnohokrát děkuji za příspěvek. Pokud jde o Vaši otázku z úvodu, asi Vás zklamu. Nevím, proč do diskusí přispívají lidé, o nichž píšete, třebaže jistě ne pouze oni. Vnímám to tak, že do debat na serverech, které mají diskusi otevřenou, může psát kdokoli. Nicméně souhlasím s Vaším názorem, že mnozí pisatelé diskusi znehodnocují a, to už je můj pohled na věc, dělají z ní internetovou žumpu. Je to daň za svobodu. Mějte se dobře.

L. Netolická 1.4.2024 13:46

Už jsem do diskusí na téma náboženství několikrát psala. Jsem hodně udivena jak moc jsou ateisté neinformovaní, jaké bludy hlásají. S velikou pokorou píšu, že vím, že P. Bůh existuje. P. Ježíš se mi dal během mého života třikrát poznat, dvakrát ve snu ke mně promluvil, jedenkrát na živo při modlitbě. Poprvé ve snu, to mi bylo dvacet let, jsem jasně nad ránem uslyšela: "ještě jednou uvidíš svoji maminku a naposledy." A tak se i stalo. Podruhé před čtrnácti lety, kdy jsem měla strach, bylo to před Vánoci a měla k nám přijet dcera s rodinou a v tu dobu měla být dle předpovědi počasí ledovka. Jeli z daleka. Šla jsem se modlit a najednou jsem za krkem ucítila příjemné teplíčko, ocitla jsem se v nádherném klidu, slovy popsat ani nejde a uslyšela jsem: "neboj se, všechno dobře dopadne, jsem tady já" a ucítila jsem lehký stisk na pravém rameni. Potřetí, o tom psát nemohu, to bylo hodně osobní. Nejsem sama, nám katolíkům se toto stává, že se nám P. Ježíš, P. Maria dají poznat. I P. Maria se mi dala poznat, když jsem slibovala, že se budu modlit sv. Růženec a dívala se přitom na Její obrázek před sebou na stěně visící a cítila jsem z pohledu na něj, že ten obrázek hřeje. Mám spousty různých zážitků, kdy mne Bůh vedl, vnuknutí atd. A tak mne vždy velmi znepokojí, když lidé píší proti katol. církvi, proti Bohu atd a velmi každého lituji. Vím, že je to hodně odvážné sem psát tyto zážitky, ale kde se to mohou nevěřící lidé něco dovědět?

L. Netolická 1.4.2024 13:59

Níže je příspěvek p. Němce, kde se hrozí představit si věčný život. Ano, máme každý z nás duši, která nezemře, ale bude prožívat buď věčnou blaženost, nebo se bude očisťovat od hříchů, tzn., trpět a třeba i staletí a nebo naše duše bude žít věčné utrpení. A právě po smrti ve snu za mnou přišli dva lidé, jeden kněz, který mě žádal a názorně ukázal, že se mám modlit každý den sv. Růženec. Manželova maminka s očima velmi vyděšenýma a v ruce hořící louč mě varovala. Když jsem to napoprvé nepochopila, tak za týden jsem to prožila na sobě opět a to už jsem pochopila. Čili, p. Němci, je velmi důležité se snažit žít tak, aby nás jednou P. Bůh přijal k sobě. Je důležité Boha hledat a poprosit P. Ježíše, aby vám ukázal cestu jak Boha najít a být bdělý a pozorovat co vám, třeba v různých situacích chce říct a ukázat vám Cestu. Musíte ale jednat s naprostou upřímností srdce, ne jenom být zvědavý co se bude dít. Pokud člověk Boha odmítne, co asi bude moci P. Bůh udělat, až člověk bude přecházet na druhý břeh?

L. Netolická 1.4.2024 14:09

A teď ještě k zamyšlení: Je psáno: Boha poznáme v účelnosti a kráse Jeho stvoření. Ano, člověk, muž a žena jsme souměrní, krásní, vše na svém místě a funkční. Právě i tak zvířata, ptáci. A tak, jak by mohla náhoda, příroda vědět, že člověk potřebuje vidět, slyšet, mít klouby, ruce, prsty atd. atd.? Copak je možné, aby vznikly tak složité orgány samovolně? Bůh mohl tvořit na hotovo nebo vývoj naprogramovat, čili se člověk vyvíjel. Věda dnes ani neví jak vznikla živá buňka, hledá život ve vesmíru, ale to jenom "problém" přenáší ještě do více nehostinného prostředí. Toto se vědě nikdy nepodaří, to je záležitost Boží. Jen tak, aby život vznikl samovolně, to je tak obrovsky složité, že je to vyloučené. A dále zde máme spousty zázraků, Mariánských zjevení, kdy se některá dají dokázat, že se staly. Např. Fatima, Guadalupe.. Přeji vám všem nalezení největší Lásky, tj. Boha. Hledejte Ho, určitě Ho naleznete.V

L. Stejskal 1.4.2024 18:56

Děkuji za zajímavý příspěvek.

J. Rejzek 1.4.2024 19:45

Boha máme v hlavě a ne na nebesích. To že si lidé vytvořili bohy i na těch nejopuštěnějších a nejizolovanějších místech znamená že je potřebují. Je úplně jedno jak ty bohy potom uctívají, ale pokud tím nezpůsobují jiným utrpení je to v pořádku. Problém nastane, když vyznavači nějakého náboženství začnou tvrdit, že jenom to jejich je to správné. To židovské jenom pro obřezané, křesťanské jenom pro pokřtěné a muslimské pro ty, co navštíví Kábu a nepijí alkohol. Záměrně uvádím tato tři nomádská náboženství s jedním Bohem, která dělají největší problémy na zemi.

Pro věřící je největší problém si připustit, že i jiní Bohové lidem pomáhají a ochraňují je . Připustit, že se v tom jejich nebi potkají se včemi dobrými lidmi, věřícími , bezvěrci i vševěrci.. Nepovyšovat se nad ostatní a nemyslet si, že jenom ten jejich Bůh je ten správný.

L. Netolická 2.4.2024 12:16

Vidíte, a ta tři náboženství, která jste jmenoval, mají jednoho Boha, toho samého.

L. Netolická 2.4.2024 12:25

Může to být i tak, že Bůh měl mnoho názvů od lidí od nepaměti, ve skutečnosti se ale lidé modlili k tomu jedinému Bohu. Pokud bychom my připustili, že existují i jiní bohové, tak by naše víra postrádala smysl.

P. Diviš 1.4.2024 20:43

Budiž vám přáno, vy máte klid a někteří lidé i škodlivější víry.

V. Němec 1.4.2024 8:32

Není hroznější představa, než ta o životě věčném. Brrr.

Na světě vše, co existuje teď, mělo někdy svůj začátek a taky bude mít někdy svůj konec. To mě neděsí, to je zákon. Jak říkali staří moudří, až tu bude ten náš, nebudeme tu my. Tak proč se bát?

Aneb smrti se nejvíce bojí ti, co věří v nesmrtelnost.

No vidíte, a proto mám život rád a snažím se být blízkým užitečný a pomáhat jim.

J. Kočvar 1.4.2024 2:55

"Troufnu si opovážlivě tvrdit, že kdybych se modlil ke Kristu, aniž bych měl stoprocentní jistotu -kterou lze získat toliko vírou -, že Kristus vstal z mrtvých, budu se podobat modláři, který vzývá libovolného mrtvého pohanského boha. Pak by ale bylo křesťanství stejné jako jiná náboženství, lhostejno, jak se jejich bůh jmenuje."

Vy máte pocit, že polyteisté nevěří ve své bohy? Že Vaše víra je víc než víra polyteistů?

P. Diviš 1.4.2024 9:13

Stejné ne, mezi náboženstvími (i tím novým, zeleným) jsou rozdíly, ale i společný jmenovatel, ta víra v něco nadlidského. Kdo ji nemá, nepodléhá tomu (tolik).

M. Kocián 2.4.2024 17:03

To ale není víra v něco nadlidského - naprostá většina náboženství má antropomorfní bohy. To je víra dětí, že nad sebou pořád mají někoho jako rodiče, kteří jim říkají, co mají dělat, a když budou hodní, odmění je něčím pěkným.

M. Pesat 31.3.2024 11:23

"Mimochodem vzpomeňte jen na vrahy, zloděje a podobnou verbež, která si své odpustky jen tak z fleku koupili anebo odříkali pér Zdrávasů a Otčenášů. "

v teto souvislosti si vzdy vzpomenu na italske mafiany ti slynuli/slynou pevnou virou v Boha a patrili/patri k nejpilnejsim sponzorum kostela/cirkve, irsti mafiani dtto

V. Čermák 31.3.2024 11:39

Nesmysl. Odpuštění si za peníze koupit nelze, ale opravdovou víru v Ježíše ano. A Kdo je opravdový Věřící v Ježíše určuje sám Ježíš. Nestačí člověku, aby to říkal....

V. Čermák 31.3.2024 11:47

odpuštění vírou v Ježíše ano

P. Diviš 31.3.2024 15:45

Kolik jste dal za svou víru, multiSvědku? :-P

R. Langer 31.3.2024 17:47

Vy to v Bruseli máte zadarmo, co? ;-D

P. Diviš 1.4.2024 9:14

To jste si měl nechat na apríla, takovou pitomost.

V. Čermák 31.3.2024 19:44

A jak dělá Kozička, víte? ;-D

M. Pesat 31.3.2024 11:16

"Zemřel po několikahodinovém nepředstavitelném utrpení a sejmut z kříže byl teprve poté, co službu konající římský důstojník ujistil Piláta, že je opravdu mrtev. Bible: "Pilát se podivil, že Ježíš už zemřel; zavolal setníka a zeptal se ho, je-li už dlouho mrtev. A když mu to setník potvrdil, daroval mrtvé tělo Josefovi" "

tak tipuji ze uplatek dostal/vzal soudruh setnik/dustojnik

V. Čermák 31.3.2024 11:41

Byli tam Svědci, neukazujte tak veřejně, co jste zač...;-D

R. Langer 31.3.2024 17:48

Svědků s velkým S je vždycky dost... :-P

V. Vérosta 1.4.2024 8:01

No ano, tady je to napsáno jasně, sundali ho vlastně ještě dřív než opravdu zemřel. Ach jo!

C. Berka 31.3.2024 9:52

Nedává to smysl. Podstatou křesťanství není Kristus, ale HŘÍCH. Bez hříchu je křesťanství v koncích. A kdo nařídil křesťanskému bohu, aby vyžadoval oběť? On nemohl ani ODPUSTIT.

Další věc je Život věčný- ten se životu ničím nepodobá ( možná částečně u Jehovistů - v krajině jak z Windows XP se na trávě povalují lidé různého věku a různých ras a beránci s lvy se klidně pasou...)

V. Čermák 31.3.2024 11:14

Ale houby. Podstatou Křesťanství je Nový člověk v Kristu, skrze víru v Ježíše. Jediná oběť tzv. Křesťanského Boha, téhož, co Boha Židů, je sám Ježíš, který zato od něj "dostal všechny ty lidi, co ho nechali ukřižovat, tedy Zákoníky i Zástupy, a nejen je, pod jeho moc." A kdo v něj uvěří, je už spasen, kdo ne, je už odsouzen..

J. Poláček 31.3.2024 11:32

Pane Berko, napsal jste : " Nedává to smysl. Podstatou křesťanství není Kristus, ale HŘÍCH. Bez hříchu je křesťanství v koncích. A kdo nařídil křesťanskému bohu, aby vyžadoval oběť? On nemohl ani ODPUSTIT. "

??????????????

Odpovědi na vaše otázky jsou zodpověditelné a dle mě i zodpovězeny - najdete je v Bibli, ve Starém i v Novém zákoně. Chápu, že čtení tohoto díla je náročný úděl a to jak po stránce časové tak i po stránce intelektuální. Ne každý si to může dovolit s výhledem na úspěch :-)Nemohu vám ale doporuči

V. Čermák 31.3.2024 11:35

Bibli Nemůže číst každý, On k tomu povolán není...;-D

R. Langer 31.3.2024 17:49

Pche! :-P