14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Co sleduje novela zákona 114/1992 Sb.?

Koncem loňského roku Senát předložil v parlamentu návrh zákona o Národním parku Šumava; jednalo se o upravený návrh Plzeňského a Jihočeského kraje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Říha 2.9.2015 11:15

"Ekologisti",

stejně jako ostatní "~isté" vezmou atraktivní, hodnotnou myšlenku a překroutí ji do formy tupé absolutistické apologetické ideologie (původně věda o myšlenkách, ideích), s jejíž pomocí prosazují své soukromé zájmy. Osoby, kteří tímto způsobem zdeformovali ekologii (původně seriózní věda o vztazích mezi organismy navzájem a mezi jimi a jejich životním prostředím) se nazývají ekologisté (viz obdoba: islám-islamisté a mnohé další příklady). "~istům" v jejich záměru pomáhají zástupy v podstatě prostičkých pomahačů (aktivistů, pohůnků...; na vzdělání nezáleží), kteří prostě prosazují názor svého vůdce (k němuž se přimkli, protože k někomu přimknuti být musí), a to jakýmikoli prostředky. Přitom obvykle vůbec nic netuší o věcném podkladu dění, do něhož tak aktivně zasahují, a uvažovat o následních svého konání je za jejich mentálním obzorem. Příkladů v minulosti nepřeberně.

K. Janyška 1.9.2015 21:06

Měli by

být... Dzp.

P. Rada 1.9.2015 8:09

Kdojsou ekologisti?

B. Hamáček 1.9.2015 18:26

Re: Kdojsou ekologisti?

Třeba Greenpeace, Jihočeské matky , Matky země , Auto*mat a jim na roveň postavení škůdci společnosti , která si je sama financuje .