28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Volnost, rovnost, frustrace

Pamětníci si možná vzpomenou na Dřevíčskou výzvu a prohlášení Impuls´99. Experti s podporou Karla Schwarzenberga předložili v prvním případě návrhy ekonomických reforem, ve druhém profesionální aktivisté v čele s mluvčími Halíkem, Pehem, Šmídovou vyzvali k nápravě zkažené politiky cestou rozvíjení občanské společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 11.4.2012 15:20

Re: Bylo by to hezké a potřebné

Kdyby se ti dnes protestující řídili rozumem, tak by museli protestovat už přinejmenším tehdy, když nás Paroubek, Špidla a spol. zadlužovali v době ekonomického růstu (zdroje jsou, dluhy se neplatí, zadlužování je normální) když tihle "přátelé chudých" podporovali likvidaci našich tradičních výrobců (byli slaveni za lákání zahraničních dravců), když jsme přijímali ekologickou a sociální politiku, kterou si nemůžeme dovolit a vlastně už před tím ve svých podnicích, když jejich manažeři zvyšovali (hlavně) sobě, odborářským vůdcům i jim platy, ačkoliv podnik směřoval k bankrotu.

Je to přece tak prosté. Po cca 20 letech nezodpovědného opojného slavení, přichází zákonitě kocovina. Zatím tedy nemusí jít o konec (našeho) světa.

I já se ale bojím hyen, které se teď probouzejí ze spánku.

A. Reček 10.4.2012 8:32

A bude hůř

zvláště, když autor se pořád motá do politiky. Roztál se svou liberální stranou a řadu věcí motá dohromady a přiblble. Navíc ani neví, kde ta výzva byla sepsána. V Praze nebo na Moravě? Líp udělá jestli se bude věnovat hlavně svému zaměstnání. Ty politické nestály a stále nestojí za nic.

V. Váňa 10.4.2012 8:27

Snad by autor - právník a politolog

mohl vědět, když tak zasvěceně mudruje, že jde o výzvu Holešovskou, která s Holešovicemi nemá co do činění.

Takhle to vyznívá jako že neví, o čem vlastně píše.

K. Kužel 10.4.2012 7:28

Bylo by to hezké a potřebné

odpovědět na všeobecnou frustraci rozumně a účinně. Ale obávám se, že tu odpověď nabídnou především lidé nerozumní a účinek bude zničující. Rozumná řešení jsou zdlouhavá a nikdo na ně nemá nervy.

Zaujala mne myšlenka na zaangažování odborníků do ekonomických reforem, jak ji autor uvádí na konci článku. Je mi jasné, že úplně jiný týmek odborníků by sestavovala tzv. pravice a jiný levice. Ale dokázala by se současná, údajně jednobarevná, vláda shodnout na těch pravých odbornících, které pustit k volantu?