19.6.2024 | Svátek má Leoš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 29.11.2010 20:49

Re: Copak je to normální???

Z toho je vidět, že nejdůležitější není zbavit se tu "nepřizpůsobivých", tam cizích kriminálníků, ale odstavit od moci ty Uhly, Šiklové a Kocáby. Tihle představují společenský AIDS západních zemí.

J. Schwarz 29.11.2010 20:39

Re: ACH JO, OLŠERE

Kdyby naše policie postupovala jako ta brazilská proti drogovým gangům v Riu, tak by to šlo! Jestli někdo zabere veřejné prostranství, vykážu ho. Neposlechne-li, tak ho zatknu a strčím do lochu. Stejně zasáhnu proti rušitelům  nočního klidu. V případě neuposlechnutí nebo násilného odporu zatknu a použiju paragraf o útoku na veřejného činitele. Copak je normální, aby v ČR existovaly enklávy, ve kterých nefunguje státní moc, kam se policajt neodváží a kde je pánem šéf místního klanu?

J. Bořický 29.11.2010 19:19

Re: ACH JO, OLŠERE

Pořád mi jaksi chybí,jak byte to Vy lépe řešil.Pokud jsem sledoval situaci,tak je násilí v opačném gardu,než Vy píšete.

L. Boháč 29.11.2010 19:16

Re: ACH JO, OLŠERE

Vážený pane Hofmane, to že jste zcela mimo realitu se dá přisoudit tomu, že jste si nemohl pro padající sníh a důležité vyjetí lámat hodiny hlavu !  Protože pak byste si jistě stačil uvědomit o čem vlastně onen článek je ! Jinak jen tak pro Vaší informaci, je již mnoho let známo, co většina tohoto rómského etnika praktikuje a je až  zarážející, že Vás to nechává klidným ! Byl bych docela rád u toho, až při přecházení ulice šlápnete do prázdna a spadnete do kanálu, protože byla ukradena jejich část , nebo až pojedete ve vlaku a srážku která nastane, zaviní ukradené železniční zařízení ! Je mnoho dalších a dalších věcí, kde bylo toto etnikum přistiženo při činnu pří daleko závažnějších věcech ! Proto také většina lidí v naší republice souhlasí s předsedou Nového Bydžova ! Pokud si myslíte že lidé, kteří se chtějí bránit proti agresivní komunitě jsou rasisté, tak Vás upřimně lituji !

P. Hofman 29.11.2010 19:14

Re: ACH JO, OLŠERE

Paní Kanioková a pane Bořický.

Já s Vámi mohu v naprosté většině názorů souhlasit, najmě v tom, že starostu Loudu nechal tento stát ve štychu a on teď neví jak dál. Určitě má tu nejupřímnější snahu problém (my) vyřešit. Násilí proti Romům a jakési zahánění do ještě beznadějnějšího kouta, no to opravdu nevím. Ještě jsem neslyšel, že by něco takového problém vyřešilo.

J. Bořický 29.11.2010 19:00

Re: ACH JO, OLŠERE

Pane Hofmane,

starosta řeší situaci,tak jak si myslí,že je dobrá.Vy s ní nesouhlasíte,ale píšete,že je nutno najít konečně řešení.Máte nějakou radu,jak to řešit a hlavně,aby to fungovalo ? Ono kritizovat je vždy lehčí.Bohužel vždy menšina má tu "smůlu",že je brána jako celek.Když se někde poperou vojáci,tak se říká,vojáci se tam poprali.Když se najde pěstírna konopí,kterou provozavali Vietnamci, tak se říká,také říká Vietnamci tam pěstují.V Rakousku se v některých obchodech  objevoval občas nápis -pozor Češi kradou.Jsou Rakušané rasisti? Mám se cítit dotčený ,že jsem zahrnut do této množiny?

Slyšel jste,že někdy vystoupil nějaký člen romské iniciativy,aby odsoudil chování některých Romů.Já tedy né.Vždy vykřikují o rasizmu.

J. Kanioková 29.11.2010 18:59

"ale je nutno konečně najít řešení, "

Tak ho najděte, třeba společně se Šiklovou. Té paní jsem si kdysi hodně vážila, ale její proslovy či texty už se číst nedají. V životě nic neřídila, neorganizovala, za nic nezodpovídala, ale kritizovat, to tedy umí. Tyhle lidi "miluju".

Ten starosta je v zoufalé situaci, státní orgány mu nepomáhají s přidělením policistů, státní policie tam nemá ani stanici, obecní rozpočet má jen na minipočet městských. Ti cikáni se tam sestěhovali ve velkém počtu za poslední rok a přesně od té doby se kriminalita začla výrazně zvyšovat. Většina z nich tam ani nemá trvalé bydliště.

Po znásilnění už lidem vytekly nervy a podepisují petici. Starosta reagovat musel a to dost rezolutně, ne stylem - tolerance, integrace, prostě - šlechetnost. Prdlajs. Na cikány slušnost neplatí !!! Stát by měl mít tu možnost, aby ochránil slušné občany, já bych tam nasadila armádu! Šiklová a't si s tím teoretizováním jde .... někam..

P. Hofman 29.11.2010 18:37

Re: ACH JO, OLŠERE

Milá paní Marešová, se vším co píšete, stejně jako s panem Burešem, se dá v podstatě souhlasit. Až na to slovo "donutí". Pan starosta Louda to v N. Bydžově nemá vůbec, ale vůbec lehké. Tlaky, které jsou na něj vyvíjeny, si asi dovedu představit. Ale problém je právě v tom přístupu někoho odsoudit a pak je jako skupinu "donutit". To prostě nefunguje, nikdy nefungovalo a z principu věci (či povahy) Romů nikdy fungovat nebude.

Je to asi setsakra složitá věc, ale je nutno konečně najít řešení, se kterým se budou, alespoň nějak, schopni ztotožnit i oni Romové. Co jinak? Vyhnat je zpět do Indie, Egypta či kam? Vylikvidovat je? Nebo je jen tak stěhovat pořád dál a dál od naší civilizace? Nebo tedy CO???

Z. Bureš 29.11.2010 18:20

Šiklové se to plácá nesmysly . . .

. . . . když bydlí 100 km od N. Bydžova . . . . a znásilnění jí - vzhledem k jejímu věku a stavu  - nehrozí ani náhodou . . . . .

J. Marešová 29.11.2010 17:17

Na odlehčení

Před časem mi přišel mail:

Posílám, co se opravdu odvysílalo v rádiu Choceň

O cikánech se starostou Chocně:

Redaktor: "Choceňští Rómové si stěžují, že mají doma zimu a že město musí ze zákona svým občanům zajistit teplo. Proč jim netopíte?"

Starosta: "Pane redaktore, když pominu to, že za teplo neplatí, tak vám musím sdělit, že jim netopíme proto, že se jim ve spánku v letních měsících ztratily radiátory!"

J. Marešová 29.11.2010 17:13

Co je fašizmus?

Paní Bakulová k vašemu příspěvku v 9,39 bych vám chtěla říci -  v sousedství bydlí rodina Rómů, už desítky let domestikovaných, oba pracují, jejich děti se vzdělávají, nejstarčí dokonce v hotelové škole, chodí upravení a jejich byt je vzorný a vztah k sousedům také. Neznám ale větší rasity, než jsou oni - za své nepřízpůsobivé spoluobčany se stydí a nadávají na ně víc, než ostatní. Také si za to vysluhují od okolí úctu a nikdy jsem neslyšela že by je někdo s nimi spojoval.

J. Marešová 29.11.2010 17:07

Re: ACH JO, OLŠERE

Pane Hofmane, dovedete si představit pocit bezmocnosti starosty, který musí řešit nářky lidí, kteří byli někým z tohoto etnika přepadeni, okradeni, nebo kteří žijí v jednom domě s rómskou rodinou, která má nezjistitelný počet členů a která žije 24 hodin nejen v bytě, ale i na veřejných prostorách? Nesmí však ani pojmenovat věci prvými jmény, aby nebyl neřčen z fašizmu? Jak donutí tuto menšinu, aby dodržovala stejné zákony, které jsou pro nás samozřejmé, jak je donutí aby se chovali ohleduplně k ostatním, platili nájmy a energie. Máte o nich nějaké pozitivní informace? Pokud vím, tak se stále vyzdvihují jejich rodinné vazby, ale přitom jsou dětské domovy plné  převážně jejich dětí.

J. Orlík 29.11.2010 15:58

Re: Copak je to normální???

To je, pane Urbane, samozřejmě, hloupost. Cikán je jenou Cikán a nemůže být Ir. Stejně, jako Čech nemůže být Němcem.  Cikáni se od Čechů, Slováků, Maďarů liší jen množstvím pigmentů. Cikán nikdy nemůže být blondýn a nemůže mít růžovou barvu pleti.  Jestli tady někdo použil skutečně podivný slovosled, tak Vy, když jste řekl, že u Cikánů jde o kriminální skupinu. To je přesně to, zač byste mohl jít bručet. Jistě se najdou Cikáni, kteří jsou slušní a pracovití, byť jich moc není. Ale právě ti by z Vás udělali u soudu fašírku. Nám jde spíš o to, než že bychom Cikány házeli do jednoho pytle, to snad nikdo, kromě evidentních rasistů, neřekl. Nám jde spíš o statistickou veličinu pravděpodobnosti, že pokud je někdo cikánské národnosti, tak bude podstatně větší předpoklad k tomu, že nebude pracovat, nebude se vzdělávat, bude pobírat celý život sociální dávky než je tomu u majoritní části společnosti. Ale říct, že kdo je Cíkán je automaticky asociál, to se příčí i mi a to Cikány fakt nemám rád. Co třeba takový pan Holomek, jestli Vám to něco říká? První Cíkán u nás, který vystudoval vysokou školu a když ho, tu a tam vidím v TV, tak je mi jasné, že je inteligentnější než spousta diskutujících tady na internetu.

J. Schwarz 29.11.2010 15:37

Re: ACH JO, OLŠERE

Dr Mengele byl taky vzdělanec. A  Heydrich  měl rád klasickou hudbu. A co. To je nesmí nikdo kritizovat? George Bernard Shaw spolu s Bertrandem Russelem měli sympatie k Hitlerovi i Stalinovi - a jací to byli vzdělanci! Nějaká Šiklová jim nesahá ani po kotníky. Žeby  měla platit jakási falešná solidarita vzdělanců - prostě jeden vzdělanec druhého nepráskne, i kdyby ho viděl při vraždě? Šiklová je prostě blbá, zásluhy z minulosti na tomto faktu nic nemění.

Z. Bureš 29.11.2010 14:40

Re: Pane Hofmane . . .

. . . já Vás sice vůbec neznám - ale  ze srdce Vám přeji, aby se vedle Vašeho domu, či bytu nastěhovala tlupa cikánů  . . . . . a to i s celým svým početným příbuzenstvem !!! Jsem naprosto přesvědčen, že po pár týdnech (v lepším případě měsících) . . . z Vás bude rasista "par excellence" !!!

Totiž pane Hofmane - rasistou se člověk nerodí . . . . ale rasistou stává !!!

A jestli je podle Vás boj starosty N.Bydžova o přežití slušných lidí v Bydžově . . . jestli je to podle Vás populismus - zatím co u Kocába, Uhla je to "lidumilsví" - pak Vás upřímně, ale opravdu upřímně . . . . .  lituji !!!

L. Severa 29.11.2010 14:03

Trochu odlehčení.

Kluk se ptá svého otce: "Tato, co je to  tá demokracia.?" Otec: " Demokracia je to, když gádžové pracují a my dostáváme peníze, jen tak." Syn : "A to jim nevadí"?. Otec :  " Vadí, ale to už je rasizmus ."

P. Hofman 29.11.2010 13:46

ACH JO, OLŠERE

Kdyby venku nesněžilo a já nemusel za chvíli ještě vyjet, asi bych si lámal hodiny hlavu, proč se vzdělaný člověk, jako je pan Olšer, tak hloupě pouští do jiného vzdělaného člověka, paní Šiklové.

Chce snad naznačit, že paní Šiklová, proto, že nežije v N. Bydžově, v Chánově, v Mariánských horách v Ostravě či já nevím kde, nemá právo kritizovat rasistické a dle ní fašizoidní chování některých starostů? Já jsem se taky narodil až po válce a nebydlel jsem ani v Terezíně, natož v Osvětimi, ale německý holocaust je mi až fyzicky odporný. Šoa se mi prostě hnusí a beru si právo, jako "bílý" evropan, nežijící v Dachau, se k této části evropské historie vyjadřovat s tím nejhlubším opovržením.

Chování mnohých Romů se mi nelíbí, znásilnění kohokoliv kýmkoliv mě děsí, ale vyhrazuji si rovněž právo vyjadřovat se s odporem k lidem, kteří si řešení velmi komplikované situace jednoho etnika pletou s populismem majíce u toho fašismus evokující móresy.

Když si toto právo přisuzuji já, nýmand, proč by ho neměla mít tak vzdělaná paní Jiřina Šiklová!?

S. Ševeček 29.11.2010 12:52

Pane Olšere, poněkud jste sice heslo fašismus

zjednodušil, ale neva - dodávám odkaz na pozoruhodné dílko pana Mařáka:

http://martinmarak.free.fr/

Doporučuji všem těm, kteří mají hlavu na víc než podložku čepice, ke studiu.

V. Vérosta 29.11.2010 10:55

Re: Salónní řeči

Souhlasím s tm, že česká společnost je ve své většině (a teď bez ironie) VELMI TOLERANTNÍ k příslušníkům jiných ras, ale nesnáší, když je někdo moc hlučný, špinavý, násilnický, nepracuje ba je nevzdělaný (a to bez ohledu na rasu). Na to jsme my, Češi, dost hákliví, že?

D. Streit 29.11.2010 10:54

Salónní tlučhuby by měli nastěhovat do cikánských osad

Věci je třeba nazývat pravými jmény:

http://streit.blog.idnes.cz/c/165846/Zakazat-generalizaci-by-znamenalo-zakazat-Cikany.html

J. Skotnica 29.11.2010 10:19

Re: Sociologové jsou zbyteční

Ale jsou. Paní Šiklová samzřejmě taky.

J. Slanina 29.11.2010 10:10

Re: Sociologové jsou zbyteční

Ale nejsou. Zbytečná je pouze paní Šiklová.

J. Jonášek 29.11.2010 10:03

Re: Salónní řeči

Vystizne, jasne. Souhlasim na 100%.

F. Eliáš 29.11.2010 10:00

Sociologové jsou zbyteční

Podobně i psychologové a astrologové

J. Slanina 29.11.2010 10:00

Re: Salónní řeči

Není co dodat !!!

J. Slanina 29.11.2010 9:55

"Nejlepší by bylo, kdyby ho odvolali občané Nového Bydžova, kteří nejsou rasisty."

Myslí si snad paní Šiklová, že by to ti tři občané Nového Bydžova zvládli?

Ona totiž paní Šiklová zaměňuje pojem "rasismus" za zcela obyčejný pud sebezáchovy. A je jenom ku cti občanům NB, že si byli schopni zvolit za starostu člověka, který má tento pud vyvinut co nejvíce.

J. Bakulová 29.11.2010 9:39

definovat fašismus

nehodlám. Ale zkusím napsat, co já mj. považuju za rasismus. To je situace, kdy slušní Romové se zcela zbytečně zastávají svých neslušných bratrů. Až vstane Rom, který řekne: tohle je svinstvo a dělá ho támhle Dežo a Juro a my s nimi nemáme nic společného - pak teprv budu věřit, že se možná něco pohne z místa.

Ono je to stejné, nebo hodně podobné jako u muslimů. On je Omar sice terorista, ale on za to nemůže, a nakonec je to muslim

F. Šimek 29.11.2010 9:32

J.Šiklová

je pomatená ženská. Bydlí ve čtvrti, kde cikána nepotká ani náhodou. Pokud chce dokázat, že se dají převychovat, je to jednoduchý. Ať si vezme z děcáku toho mladýho indiána, kterej znásilnil a skoro zabil toho kluka. Těším se, že dokáže udělat z něho normálního pracujícího člověka. V tom děcáku budou rádi. Ta ředitelka říkala, tak jim slibuje, že je jednou stejně všechny podřeže. Čest její práci!

P. Čech 29.11.2010 9:28

Čím páchne paní Šiklová?

To je očividné. Politickou korektností. Politickou korektností, jejíž osah lze česky nazvat "pokrytectví, naprostá neznalost problému,snaha o zastírání pravých skutečností, profesní diletantismus". To jsou vlastnosti 99% politiků, politologů a jim podobných, pomýlených "ochránců lidských práv". Pokud bude vládnout v zemích ona politická korektnost, která jen zastírá pravé skutečnosti, bude stále hůř.

J. Urban 29.11.2010 8:42

Re: Copak je to normální???

Myslím, že nemluvíme o národě - Romech ( i když značná část z  nich jsou cikáni). Cikán může být i Čech, Slovák, Maďar - bílý, žlutý, hnědý, černý... Jde o sociální (nebo spíš asociální) kriminální skupinu, které je třeba vyměřit malý dvorek a používat dlouhý bič, aby se vyloučila nebo aspoň hodně omezila trestná činnost všeho druhu. Boj proti trestné činnosti není fašismem, paní Šiklová!