25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Spějeme k matriarchátu

V tlupách lidoopů hráli a hrají vůdčí roli samci. Asi proto, že tyto tlupy jsou soutěživé a hašteřivé a tak jejich síla přijde vhod. A tak to zůstalo i nám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ošlejšek 5.3.2024 5:45

A nebo ne.

P. Hatina 5.3.2024 4:40

Mimochodem, jak se dá dočíst třeba na wiki.cz pod heslem matriarchát. tak to historicky neznačilo společnosti kde šéfovaly ženy - už toto byl složitější sociální konstrukt vymyšlený moderními sociology (mj. Engelsem).

Co se dá historicky doložit těch několik států, kde vládly ženy, tak obvykle dopadly špatně, nedokázaly se ubránit okolním, muži řízenými státům- Řekněme od egyptské Kleopatry po keltskou Boudiccu.

A ten dosavadní stav by se dal popsat slovy "my nato máme". Jinak řečeno, můžeme dát do vedení státu ženy, protože nic nehrozilo, A kdyby hrozilo, tak NATO máme, a to má "samostatné vojenské síly (pochopitelně většinou chlapy), řízené - rozuměno v boji, zase chlapy).

Ono asi tak podobně, je to aj ekonomicky. Žen - tvrdých manažerek, které by dokázaly tvrdě řídit podniky v tvrdé konkurenci je málo. To o čem se nedávno psalo, bylo pouze větší dosazení žen do dozorčích a správních rad velkých společností, které ten podnik přímo a tvrdě neřídí.

No, raději nebudu popisovat, jak to chodí v manželství, tam si to ti dva musí vždycky dohodnout mezi sebou.

P. Hák 5.3.2024 15:14

Musí... no, nemusí. Jsou-li práva stejná, vítězí ten méně zodpovědný, sobečtější, bezohlednější.

J. Jurax 5.3.2024 17:08

Inu, ten vítězí vždycky.

Slušný člověk či člověčice, abych byl gender vyvážený, špatně čelí vychcanému hajzlíkovi či hajzlici - opět abych byl gender vyvážený - poněvadž je slušný, potažmo slušná.

J. Joudová 5.3.2024 2:02

Re: „My jsme nezbytní jen chvíli a malým kouskem.“ – tak to je nemístná paušalizace. Někteří z vás i velkým kouskem. :-)

J. Jurax 5.3.2024 17:10

Šťastná to žena! :-)

M. Grundmann 5.3.2024 0:54

Ono to tak jednoduché není. Patriarchát je základním kamenem jakéhokoliv lidského společenství. Dávní mužští opičí předkové se před několika milióny let dohodli mezi sebou, že již nebudou respektovat pravidla hry, že nebudou mezi sebou o ženy bojovat, ale že si je mezi sebou nějakým způsobem rozdělí. To se sice ženám nelíbilo, chtěly mít pouze nejkvalitnějšího muže z celé skupiny a nikoliv se spokojit s průměrným či dokonce podprůměrným samcem, ale proti mužské dohodě nic nezmohly. Muži přestali myslet pouze na boj o ženy a začali se věnovat i něčemu užitečnému, například budovat civilizaci. Ženy byly sexuálně i emočně frustrovány, protože musely žít s partnerem, kterého by si jinak nevybraly, ale nemusely se již bát predátorů, že je i s dětmi sežerou. Svou mrzutost však dávaly mužům pořádně najevo a muži se museli naučit své naštvané protějšky různě zvládat. Díky tomu se rozvinul mužský mozek i schopnost budovat civilizaci. Mužská inteligence se přesunula i na ženy a muži museli být stále inteligentnější, aby jim jejich partnerka nepřerostla přes hlavu. Inteligence mužů stoupala, až nakonec doletěli až na Měsíc. Je nutno uznat, že je let na Měsíc podstatně jednodušší než zvládat průměrnou ženu u sebe doma.

M. Grundmann 5.3.2024 0:55

Nyní však ženy mužům přerůstají definitivně přes hlavu. Muži ztrácejí vliv na společnost i na svůj osobní a rodinný život. Ženy se vracejí ke svému původnímu opičímu ideálu, kdy nežily v páru a střídaly partnery podle libosti. Muži na svůj smutný osud reagují výrazným růstem agresivity a přibližují se postupně chování našich dávných opičích předků, nebo naopak rezignují na svůj osobní život a ztrácejí motivaci dělat cokoliv užitečného. Čím je žena mocnější, tím méně dětí má. V matriarchální společnosti mají děti hlavně nejhloupější a neurotické ženy, které ještě současný muž dokáže nějak zvládnout. Logicky lidstvo hloupne a tato hloupost se přenáší i na mužskou populaci. Svým způsobem dochází k opačnému vývoji než za posledních několik miliónů let. Pokud se matriarchát opravdu prosadí na celém světě, postupně lidstvo bude vymírat, hloupnout a stávat se stále agresivnější. Muži budou stále agresivnější, zlostnější a bojovnější, na druhou stranu budou hloupější a na let na Měsíc brzy úplně zapomenou.

Pokud však část lidské populace zůstane patriarchální, jejich muži vyženou muže pod pantoflem a za jásotu jejich žen zavedou znovu patriarchát. Pár ran rákoskou jako v Kábulu a bude po matriarchátu.

P. Dvořák 5.3.2024 5:23

V podstatě s vámi souhlasím.

Ale nějak ne zcela rozumím větě: "V matriarchální společnosti mají děti hlavně nejhloupější a neurotické ženy, které ještě současný muž dokáže nějak zvládnout."

Myslíte, že je tomu tak proto, že ty "chytřejší a psychicky vyrovnané ... nezvládatelné" ženy jsou (a stále víc budou) v řídících funkcích, kde nebudou mít děti?

M. Grundmann 5.3.2024 8:54

Podle vědeckých výzkumů mají ženy na celém světě více dětí, než by si samy přály. Dominantní ženy si prosadí svou a dětí mají logicky méně. Tvrdí to dokonce i OSN : ke snížení porodnosti radí africkým státům, aby ženy emancipovaly.

Neurotické chování žen je asi důsledkem evoluce. Ženy, které nejsou neurotické, se dokážou mužům snadněji postavit, muži je nezvládnou a mají pak málo dětí. Nakonec převládnou pouze ty ženy, které muži nějak zvládnou a dokážou jim udělat děti : tedy ženy neurotické. Na rozdíl od všeobecné inteligence se neurotičnost asi projevuje pouze u ženských a ne u mužských potomků.

I. Hermanek 5.3.2024 7:01

👍👍👍

I. Hermanek 5.3.2024 7:01

👍👍👍

P. Hatina 5.3.2024 4:48

Že bych tedy připomenul, nikoliv jen že "..Muži přestali myslet pouze na boj o ženy - aby jich měl ten úspěšnější víc.

Ale postupem času si i ta každá "Vyvolená" ohlídala aby neměla konkurentky.

Žádnej harém se chlapům trpět nebude ;-D

M. Grundmann 5.3.2024 9:17

Patriarchát zvýhodňuje sebestředné ženské chování. Základem patriarchální společnosti je omezování sexuální svobody mladých žen a mladé ženy nemají logicky nejmenší důvod se na budování takové společnosti podílet, ale je jejich zájmem lidskou společnost rozbíjet. Evolučním důsledkem je malá schopnost žen spolupracovat a žít v kolektivu. Žena pak nejen netrpí mužům nějaký harém, ale nechce trpět nikomu jinému v podstatě nic.

Pokud vezmeme v úvahu ženskou sociální inteligenci i jejich objektivní zájem společenské struktury rozbíjet, snadno pochopíme, proč by do ženského kolektivu mohli chodit čerti na stáž nebo proč si muži tak často rádi chodí odpočinout do válek, kde si prožijí trochu klidu a pohody.

P. Hák 5.3.2024 15:13

Monogamie není vynález žen, ale vynález mužů. Většina žen jistě raději byla jednou z několik v harému náčelníka, než jedinou ženou chudého zemědělce.

Společnosti, které jsou oficiálné polygamní, toho dosahují tvrdým útiskem nemajetných mužů.

Představa, že by měl každý muž čtyři ženy, je hloupá. Pokud tedy nepočíme s tím, že 3/4 mužů se navzájem pobijí v zápasech de facto zase o ženy...

J. Nevrkla 5.3.2024 0:39

Pochybuji, že bude matriarchát harmoničtější úspěšnější, zkušeností spíše je, že kolektivy žen bývají rozhádanější než mužské. Traduje se, že i fanatické nacistky bývaly nebezpečnější a krutější než mužští nacisté.Podléhání emocím mívá taky negativní důsledky - vzpomeňme na Merkelovou, která byla proslulá ničením politických konkurentů, klidně zradila Rusko podvodem u Minských dohod, pozvala a vítala muslimskou migraci a zavřela jaderné elektrárny. A když slyším agresivní rétoriku třeba Pekarové či Černochove, jímá mě hrůza.

M. Grundmann 5.3.2024 1:03

Ženy jsou mrzutější než muži a jejich špatná nálada je způsobena jejich vyšší citlivostí na pro muže bezvýznamné nepříjemnosti. Smyslem civilizace je kontrola chování mladých žen muži a staršími ženami, mladé ženy tedy od přírody společnost rozbíjejí, protože je primárně určena k omezování jejich chování. Proto také ženské kolektivy nemohou fungovat, jsou proti přírodě. Ženy mají talent na rozeštvávání mužů mezi sebou a vyvolávání konfliktů. Ženy mají od přírody tendenci podporovat válečné konflikty, protože obvykle samy nebojují a posílají do války muže.

Ženy nemohou řídit ani své vlastní ženské kolektivy. Potřebují mít v čele muže, kteří jsou schopni ženskou řevnivost i neochotu vzájemně spolupracovat zvládnout. Matriarchát povede automaticky k chaosu a rozkladu.

J. Kočvar 5.3.2024 2:30

Jak Merkelová "zradila Rusko"? Rusko, když už, zradilo Ukrajinu, která mu odevzdala jaderné zbraně.

J. Nevrkla 5.3.2024 8:23

Vy byste chtěl, aby Zelenskyj a spol vlastnili jaderné zbraně,?

Merkelová s Hollandem garantovali Minské dohody zaručující obyvatelům Donbasu autonomii. Po zahájení invaze oba prohlásili, že je nemysleli vážně, že měly jen poskytnout Ukrajině čas na vyzbrojeni a boj proti Rusku. Putin byl z toho přiznání v šoku a není divu, že Rusové už dohodám se Západem nevěří. Konflikt na Ukrajině zřejmě bude muset končit až kapitulací.

L. Kuča 5.3.2024 14:06

Kdyby je vlastnili, k tomu současnému masakru by nikdy nedošlo. Tedy, pokud by se tam nerozkradly. Ale stačilo by i podezření, že je mají.

P. Hák 5.3.2024 15:16

Jste si jist, že by je nepoužili Ukrajinci?

L. Kuča 5.3.2024 15:48

Jako že by ji náhle hodili na Rusko? O tom silně pochybuji. Tím lze jen ztratit, a to nejspíše i život, což není až taková banalita. To, že by nějakou slabší tonáž vrhli na invazní ruskou armádu, to by se vyloučit nedalo, zvlášť pokud by měli nervy na pochodu a propadli dojmu, že je tato armáda pohltí. Ale ačkoliv vnímám Putina jako dost odpudivého a zbabělého jedince, tak do zbrklého primitiva má daleko. Takže si osobně myslím, že by ho nenapadlo zkoušet, jak to dopadne.

P. Hák 5.3.2024 17:35

Nemyslel jsem, že by je použili po invazi.

P. Hák 5.3.2024 17:38

Myslím, že kdyby měla jaderné tlačítko v ruce paní Černochová nebo ta paní Mirka, co je zděšená, tak je z Evropy dávno jedno radioaktivní spáleniště.

J. Kočvar 5.3.2024 15:22

Samozřejmě že bych chtěl, aby Ukrajina měla jaderné zbraně. Pak by k téhle válce nedošlo.

Pokud bylo zjevné, že se Rusko chystá Ukrajinu přepadnout, tak bylo naprosto správné, že se hrálo o čas k jejímu vyzbrojení. Nebo si snad vážně myslíte, že Západ vyzbrojoval Ukrajinu, aby napadla Rusko? ;-D;-D;-D

Mnohem pravděpodobněji jste pouze skočil na špek ex post výmyslu Merkelové, že měla nějakou racionální strategii a nenechala se manipulovat Putinem. Je totiž zjevné, že i kdyby byla Putinova agentka, nemohla by se chovat pitoměji.

R. Langer 5.3.2024 5:36

Soudružka Merkelová z NDR byla s Ruskem a soudruhem Putinem jedna ruka. Na návštěvě tam bývala dvakrát do měsíce, zrovna tak v Číně. Asi jste na to už nějak zapomněl. :-P

J. Nevrkla 5.3.2024 8:26

Já si hlavně pamatuji její přiznání, že podpisem Minských dohod chtěla jen poskytnout Ukrajině čas na vyzbrojeni a pak boj proti Rusku.

J. Jurax 5.3.2024 17:16

Inu, jsou i blbé ženy, a muži taky. Průser je, dostanou-li tihle se nějak do vysokých funkcí spojených se značnou mocí.

Nemohu se ubránit dojmu, že v současnosti jsme díky tomuto průseru v průseru.

B. Liborek 5.3.2024 0:14

No když vidím válečné nadšení naší kriegminister, nesdílím Vaše stanovisko...:-(