25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Soumrak cestování

Zaujal mě úvodník šéfa Ondřeje Neffa, ve kterém se vypsal z toho, jak jeho i s manželkou Lusitové pěkně vybuzerovali certifikát necertifikát PCR testem a pořádně protestovali. To aby věděli, že návštěva Lusitánie a Azorů není žádná legrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 31.7.2021 18:50

Po WWII se zproletarisovalo jezdeni vlakem, v poslednich 10-15 letech letani. Ano, 1. trida vlakem jde, business v letadle vyzkousenou nemam (a low cost ji myslim ani nenabizi). Takze vlastni auto je jeste porad nejlepsi, zvlast pokud vas bavi rizeni (mne ano a autem jsem projezdil i kus Anglie a Skotska, v Londyne jsem si prejel i Tower Bridge).

P. Hák 27.7.2021 23:49

Nebojím se, ale je potřeba to naplánovat. A díky za info :-)

Š. Hašek 27.7.2021 20:39

Absolvovoval jsem voboje. Několikrát. Piloti dobrý, mašinisti taky.

Ve vagoně Transibu se ocnete (v ceně!) v nějaké Einsteinově časoflašce. Doporučuji!!! Ve Vladivostoku je to ňákej kilometrovník 9288 km do Moskvy. Docela si musíte uvědomit, že nejede za tetou do Kolína.

Na Bajkal honem!!! Někam do zákoutí. Čas běží. Tam, kde v roce 1995 byla Sibiř, tam je dneska "malinko Špindl".

Ale nebojte se, je to tam veliký. Tak veliký, že Vás popadne večer takovej příjemnej strach. To ani v Turecku nepoznáte.

P. Hák 27.7.2021 19:53

Nebylo by to lepší vlakem? Prý je to na Magistrále docela zážitek, míněno v dobrém.

Mne láká Bajkal a Plato Putorama.

V. Navrátil 27.7.2021 19:42

Na dovolenou na Mamaju nebo např.Eforiu, příp. Sozopol atd. se běžně létalo s ČSA nebo rumunskými příp. bulharskými let. společnostmi.Tento komfort byl dostupný každému s tehdy průměrným příjmem.

Š. Hašek 27.7.2021 17:58

Mluvíte mi z duše!!!

Výjimky se připouštějí. Rád bych. Do Vladivostoku jsem si totiž pěšky netrouf ......... :-);-)

J. Jurax 27.7.2021 16:41

No, špinavost ... ono jen cestování nacpanou šablonou či autobusem v dnešním vedru s nějakým v tomto smyslu svobodomyslnějším jedincem je zážitek, jež by Vás možná přiměl k zahloubání .... ani rouška nepomůže.

J. Jurax 27.7.2021 16:33

Ale kuš ... taky jsem si před desetiletími zacestoval letadlem, pravda nemnohokrát, soukromě s Čedokem i služebně, aniž bych byl nějaký privilegovanec. Byl jsem něco, čemu se dnes říká ajťák, a nestraník navíc z původem pracovně inteligentním, nikoliv dělnickým. Ale jako pachole jsem byl v Pionýru ... :-)

J. Kohout 27.7.2021 15:30

Řekl bych, že na tyto pyšné, privilegované "elity", co mají frňák nahoře, jsem dost vysazený.

Kdo před několika desítkami let cestoval letadlem, ten svůj "majeteček" jistě získal poctivou prací zcela mimo "stranu". Čest vyjímkám.

E. Sova 27.7.2021 12:42

Dobrý den, s požadavkem na určitou kulturu cestování letadlem naprosto souhlasím a z mého pohledu by v zásadě bylo správné, kdyby tento druh dopravy byl cenově nastaven tak, aby ji každý chápal jako něco "svátečního", nikoli kudy z nudy, tak si někam zaletím. V květnu jsem strávil týden na Madeiře a příletový ceremoniál měli docela zvládnutý, v příjezdovém formuláři jsem měl připojený výsledek PCR testu a po oscanování kódu v mobilu vše šlo hladce. Kdo test nebo vyplněný formulář neměl, šel do fronty. Ale dost tomu rozumím, tyto destinace jsou na cestovním ruchu extrémně závislé a snaží se udržet v zelené zóně, sami místní obyvatelé dodržují pravidla velmi poctivě.

P. Kazo 27.7.2021 12:02

Rúška je symbolom celej tejto šaškárne.

H. Rybnická 27.7.2021 11:24

Dobrý den pane autore je osvěžující číst, že když jste začal před mnoha desetiletími s létáním, byla to záležitost slušně oblečených lidí, s noblesou letušek a letušáků, s dobrou stravou atd..

Byl jste zřejmě privilegovanou osobností, Vašim spoluobčanům stejné nebylo možné, totiž cestovat vůbec natož s "normální" leteckou linkou, u kterých, před zavedením oněch slevněných leteckých společností , stála letenka mnohonásobně více a byla jen pro "lepší" lidi, dost často i pro mafiány a nafoukance a podobné kuriozity dnešního světa.

Víte, jiný kraj, jiný mrav a to se nevztahuje jen na kroje nebo nářečí, ale také na postupy u kontrol dnes nutných dokladů. Sprostě seřvat dívenku jen proto že je - možná dokonce ve Vašem kódu - chyba a proto čtečka nefunguje je takový trochu český zjev v cizině, prostě tím dáte najevo kdož je pánem a kdo je jen taková prachobyčejná španělská holka.

Ono by bylo možná lepší, příště zůstat doma. Mohl byste se v té první třídě vlaku na Kanárské ostrovy setkat s někým jiných zvyklostí. Třeba průvodčím. Tito Jsou zvyklí diskutovat s černými býky a mívají je v grifu.

P. Hák 27.7.2021 10:29

Souhlas. Do létajících autobusů patří mastňáci hrající si na smetánku. Na vandr se jezdí po zemi.

Š. Hašek 27.7.2021 9:32

Využije vždy cokoliv. Ta smečka.

M. Valenta 27.7.2021 9:26

Dnes souhlas. Každoroční pravidelnou návštěvu u syna v Colorádu jsme kvůli nejasným pravidlům odpískali. Uvidíme příští rok.

K. Baziková 27.7.2021 9:24

Bingo!

P. Pepax 27.7.2021 9:16

Do voleb žádné velké uvolňování očekávat nelze, jakoukoliv chybu by okamžitš využila známá smečka vlků.

J. Sedlář 27.7.2021 9:12

Touche.R^

J. Sedlář 27.7.2021 9:09

Ty vakcíny na mor, zimnici, žloutenku spíchli včera, jsou mRna a mají podmínečné povolení?

J. Vintr 27.7.2021 9:08

Omezování cestování kvůli epidemii, která už obešla celou planetu, je hloupost. Je to jen byrokratická buzerace a hlavně jeden z prostředků k donucení lidí k tomu, aby se "dobrovolně" nechali očkovat. Proč někomu tak moc záleží na tom, aby byli všichni naočkovaní, se můžeme jen dohadovat. Zdraví to ale rozhodně není. Můžeme se modlit, aby to byly jen peníze....

A. Samková 27.7.2021 8:53

Řekla bych, že to nosí hlavně kvůli smogu. Tedy jen ve velkoměstech.

V. Dosoudil 27.7.2021 8:28

Odpovídám cestovkám na jejich nabídky, aby ve svém zájmu tlačily ze všech sil na vlády a letecké společnosti, ať upustí od buzerací za hranou snesitelnosti a výsledek garantují. Jinak bohužel neletím, peníze nedám.

P. Kmoníček 27.7.2021 8:27

Pane Holásku, poprvé s Vámi bezvýhradně souhlasím.

P. Roupec 27.7.2021 8:17

Očkovat či Neočkovat?

Odpůrcem očkování v žádném případě nejsem a věřím, že je důležité. Avšak věřím, že mám právo říci ne na očkování experimentální látkou, která není řádně otestována. Mám právo svobodně se rozhodnout nebýt očkován experimentální látkou, kterou všechny vakcíny proti COVID zatím jsou.

Existuje velké množství vedlejších účinků, o kterých se lze dočíst zde:

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/covid-19-latest-updates

Proč všechny média mlčí o těchto faktech?

Š. Hašek 27.7.2021 7:58

Naštěstí jsem se nacestoval dost, viděl toho dost, ..... a mohu tedy třídit vzpomínky a prohlížet fotografie.

Pokud tedy nastává doba, kdy mě budou političtí šíbři (spolu s nevzdělanými lidopanikáři) nutit se napouštět každým rokem několika impregnacemi ..... tak tedy pojedu na Šumavu. Nebo do Slavkovského lesa.

Kontrolní otázka! Zažili jste někdy, abyste kvůli výletu do Tater, si nesli stoh papírů, hlídali si 72 hodin, nechali se napustit (i když ve vaší věkové skupině za rok zemřelo 11 lidí?). Abyste byli zadeklovaní i v bazénu?

Moderno společnost se začíná vyznačovat tím, že očkování se bere jako mazání na vlasy a za odměnu se fasujou tenisky. V nějakém průjezdu na nádraží.

Za tu dobu uplácali cca 8 000 zemřelých, z 10 600 000. Našli jim vira. Vira najdu každému, kdykoliv. Jak si špitají lékaři, kteří neztratili glanc a rozum.

P. Přibyl St. 27.7.2021 7:57

Jen drobná připomínka. "Asiaté nosí roušky už desetiletí" Ano ale kteří a proč? Kolik procent Asiatů?

R. Langer 27.7.2021 7:53

Jo, ještě že tam necestuji. A o tom, že v řadě afrických zemí bolševici nepochybně vládnou, ukazuje hlavně tamní úroveň civilizovanosti. Že si říkají třeba Rudí khmérové je už jedno. A o té Asii platí v podstatě to samé. Pravdou je, že o EU a USA dnes také. Snižující se úroveň civilizovanosti a zvyšování buzerace současně s tím tomu odpovídá. :-P

P. Kubáč 27.7.2021 7:31

Potvrzuji pozorování autora o divhých a smradlavých existencích : ještě před koronavirózou jsem stál na letišti v Düsseldorfu a když jsem viděl ostatní "cestující" - musel jsem si opakovat dětskou říkanku "vy všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo"

J. Lukavsky 27.7.2021 7:22

"skončete očkováním, zapráskaní bolševici" budete se asi divit, ale do řady afrických i asijských zemí nedostanete visum když nepředložíte potvrzení, že jste byl očkován proti: žluté zimnici, žloutence, moru......... je toho dosti dlouhá řada a stojí to docela dost peněz. A určitě tam všude nevládnou bolševici. To je jenom reakce na to, že potom budou mít problémy s dopravou mrtvoly do mateřské země. J.L. end

R. Tichý 27.7.2021 7:19

Zbytecna lamentace.

Cestovani nam zrusi EU svou cinnosti. Proste nehorazne zdrazi cestovni pomucky, a to vcetne nafukovaciho nakrcniku na spani.