7.4.2020 | Svátek má Heřman, HermínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Proč u hokeje řvemeVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 8, poslední: 18.5.2015 20:32, přehled diskusí

Dost odpudivé:
Autor: J. Rechnovský Datum: 16.5.2015 10:04

Celé to vlastenčení se mi nějak protiví. Prý vyhrajeme! Ale kdo? Co má společného pivní hospodský týpek, co neudělá ani dřep, se špičkovým hokejistou?

Jako sportovci ve mne vyvovolává emoci skvělý sportovní výkon. Přesněji toho, kterému rozumím, nejlépe když jej i aktivně provozuji. Ne barva dresu.

Jinými slovy. Asi tomu nerozumím, ale sednout si k televizi s pivem v ruce a helmou s českou vlaječkou, považuji za idiotské.

Re: Dost odpudivé:
Autor: E. Erat Datum: 16.5.2015 12:42

To bude asi tím,že většina lidí ve světě jsou idioti a chovají se podobně.Akorát druh sportu se někdy mění podle oblíbenosti v tém-kterém státě.

Re: Dost odpudivé:
Autor: B. Volarik Datum: 16.5.2015 22:47

Pánům Rechnovskému a Eratovi: Jsem hokejový fanda. Nebojte se, hru znám velmi dobře...je mi 68 ale na ledě jsem každý týden aspoň jednou. Jsem skalním fandou Los Angeles KINGS (bruslím na kluzišti, zvaném L A Kings Valley Ice Center v Panorama City, CA - předměstí Los Angeles). život by by byl bez trochu bláznovství nudný. Já to kementuji takhle: Mnozí lidé si neuvědomují, jak je důležité když dospělí milionáři po chvíli vzájemného postrkování protlačí za takovou červenou čárku kulatý kus lisované gumy. Být osobně svědkem takové události přímo na stadioně je nepopsatelné. Byť pouhý divák, dospělý a jinak zcela příčetný člověk se na moment stává hrdinou v zastoupení a nadšeně sdílí úspěch svých barev s ostatními příznivci...to je ta krásná malichernost, která činí život barevnějším. Když je po zápase, tak při odchodu nikdy neopomenu vyjádřit "upřímnou soustrast" lidem v uniformě poraženého soupeře (podám jim ruku a pronesu "my condolences, better luck next time"...oni se usmějí a oběma nám je na moment docela fajn). Když můj tým prohraje, neváhám oslovit fanoušky soupeře, podám ruku a pogratuluji - vždy sklidím přátelský stisk, úsměv a dík. A to je právě, co lidi sbližuje. Kulatý kus gumy za červenou čárou...dospělí milionáři, nadšení fandové, zklamaní fandové...kdo tomu nerozumí, pro toho platí americké přísloví: GET A LIFE!....česky snad něco jako "obstarej si život", "začni žít". Někdy je to docela sranda být na pár hodin idiotem a řvát kvůli gólu. Jo...maličkost-bývám ve Staples Centers s kapacitou 18 tisíc diváků jediný, kdo řve při vjezdu rozhodčích na led: Go, Go, refferees! Já si rozhodčích vážím...po celý zápas nestřídají!

Re: Dost odpudivé:
Autor: B. Volarik Datum: 16.5.2015 22:58

A jak je tomu při mezinárodních zápasech? Na Olympiádě nebo na MS proti sobě hrají zase dospělí milionáři, tentokrát ale zadarmo...s pouhou vidinou tzv. bragging rights / právo na vytahování proti svým milionářským kolegům ze svých domácích týmů. Tak mohou hráči z NHL nebo KHL hrát třeba proti svým parťáků, se kterými doma hrají ve stejné útočné sestavě. Historicky třeba v dresu Philadelphia Penguins nerozlučná legendární super dvojka Lemieux a Jágr proti sobě na poli mezinárodním. Ruský kouzelník s pukem Dacjuk proti svým švédským spoluhráčům z Detroit Red Wings...to stojí za trochu vzrušení a bláznění, ne? Pokud to za to blbnutí nestojí....GET A LIFE!

Re: Dost odpudivé:
Autor: M. Baloun Datum: 17.5.2015 8:50

Krásně napsáno. To co jste napsal má několikanásobně větší hodnotu než ten rádoby intelektuálský plk, který je předmětem této diskuze.

Re: Dost odpudivé:
Autor: E. Erat Datum: 17.5.2015 9:05

Zřejmě jste nepochopil,že můj příspěvek jako reakce na pana Rechnovského byl ironií na to,že on to sportovní "bláznění" přisuzuje pouze Čechům. Tedy,že fandící Čech je idiot.Proto jsem napsal,že je tedy idiotů plný svět.A jinak s tím co jste napsal zcela souhlasím.A dnes se těším na závěr MS.

Pane Volariku:
Autor: O. Roldán Datum: 18.5.2015 20:32

tleskám Vám!

Úsloví "Get a life" je dost těžko přeložitelné, ale přesně vystihuje, co těm nesnášenlivcům chybí :-)

Re: Dost odpudivé:
Autor: J. Rechnovský Datum: 17.5.2015 13:02

Já Vám tu emoci ze srdce přeji pane Volariku. I když jí příliš nechápu. Máme prostě každý jiný pohled na věc. Pro mne je sport činnost, která se musí dělat. Když se koukám na sport tak jen pro to, abych se inspiroval špičkou. Až jednou přestanu sportovat asi ze mne fanoušek stejně nebude. Možná je to tím, že si umím lépe představit co se odehrává v hlavě sportovci v případě úspěchu i neůspěchu...