5.3.2024 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přiznání

Chcete slyšet, koho a hlavně proč Šichtařová bude v těchto volbách volit? Pokud ano, tak vám to řeknu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Alda 17.10.2017 10:56

Vím už zcela jistě,

že budu volit Realisty.

A vůbec mne nezajímají kecy o "propadlých hlasech". Propadlý je jen takový hlas, který nebyl vůbec uplatněn.

Š. Hašek 17.10.2017 11:17

Re: Vím už zcela jistě,

Dobrý postřeh.

Zvážím ještě situaci, ona ta "volební situace" není až tak tragická.

M. Valenta 17.10.2017 12:19

Re: Vím už zcela jistě,

Babiš z Vás bude mít radost chlapci.

J. Kombercová 17.10.2017 12:35

Re: Vím už zcela jistě,

Pokud si nevyberou nikoho z těch, co už s jistotou postoupí, mají volit menší zlo nebo jak? S tou volbou menšího zla je to taky jen cesta do pekel. Jen proto, že je menší, nepřestane být zlem. Je to těžký, taky nevím, koho, a čas se krátí.

Všechno Babiš nedostane.

M. Valenta 17.10.2017 13:29

Re: Vím už zcela jistě,

Nemusí to být hned Ti s jistotou, ale alespoň Ti co mají šanci.

Nulová šance - Zelení, Svobodní, Realisté, Zemanovci.....

T. Hraj 17.10.2017 18:25

Re: Vím už zcela jistě,

Realisté mají asi nejlepší program, ale personálně je to tragédie. Pan Robejšek i pan Tomský jsou akademici. Každodenní politická realita je smete. Přednáška na univerzitní půdě bude výborná, projevy a snad i diskuse v parlamentu zvládnou, v televizní live debatě je ostřílení matadoři roznesou na kopytech a v pořadech typu Kotel paní Jílkové... ani domyslet.

Stejně to ale hodím jim nebo Svobodným. Konec nejmenších zel.

M. Košařová 17.10.2017 10:01

Děkuji paní Šichtařová

Takhle to vidím také. Bylo by zbytečné, abychom tady na NP nadávali na současné politiky, kdybychom neměli odvahu vyjádřit svůj názor ve volbách. Já například budu také volit stranu, která není zastoupena v současném parlamentu, protože chci, aby se něco změnilo. A vyberu si tu stranu, jejíž volební program je mi nejbližší. Pokud je nás voličů s takovýmhle názorem málo, nedá se nic dělat a tato strana se do parlamentu nedostane, alespoň bude cítit podporu občanů a v příštích volbách bude mít důvod zkusit to znovu.

A nezlobím se ani na lidi, kteří volí současné politiky. Jsou to politici, které znají z televizní obrazovky, umí je hezky pobavit, řeknou jim co chtějí slyšet. A za to jim ten svůj hlas znovu dají. Mají na to právo, je to jejich svobodná volba.

Jen se musím smát, jak na sebe navzájem nadávají příznivci Babiše, Kaluska, Zaorálka a Bělobrádka. Přitom jsou to strany, které mají podobné programy, v různých koalicích a stranách spolupracovali v posledních 20 letech a hlasovali pro stejné zákony.

R. Brzák 17.10.2017 11:53

Re: Děkuji paní Šichtařová

Souhlas.

M. Prokop 17.10.2017 9:40

Asi budeme volit stejně

a ze stejných důvodů.

"Menší zlo" už mne nějak sere.

I. Polák 17.10.2017 9:33

Průzkumy

cituji: "Průzkumy veřejného mínění nejen že se mýlí. Ony dokonce svým specifickým způsobem volby trochu manipulují."

Toto je maximum co si paní Šichtařová troufne napsat, protože jinak by jí hrozilo že se z čista z jasna objeví nějaký barnevernet a vzme jí děti nebo něco podobného.

Ve skutečnoti jsou "veřejné" průzkumy jen k manipulaci. Skutečné průzkumy si zadávají politické strany pro sebe a nezveřejňují je.

Je třeba: 1. s těmi průzkumy NĚCO udělat - prostý zákaz by to asi nevyřešil. 2. Zrušit 5-procentní kvórum, to se k té manipulaci zneužívá nejvíce.

Že by to mělo také nějaké nevýhody? A bylo by to horší než tohle?

R. Brzák 17.10.2017 11:54

Re: Průzkumy

Ano, pětiprocentní hranice je protidemokratická.

F. Navrátil 17.10.2017 9:22

Ten Fiala je nějakej divnej

ODS má na první pohled rozumný volební program. Bohužel je nedůvěryhodný, protože se v minulosti chovala naopak. Největším problémem je ovšem skutečnost, že předseda Fiala je šéfem moravské zemské sekce Panevropské unie (v Bavorsku je to Posselt), která má za cíl mimo jiné dovozem Afričanů vytvořit novou evropskou rasu "jako byli staří egypťané". V této souvislosti se domnívám, že strany vítačů zaznamenají největší volební propad.

M. Moravcová 17.10.2017 9:29

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

a pak jste se probudil a měl ruku v nočníku. Ani jako sci-fi to není dobrý.

V. Hájková 17.10.2017 9:33

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

Zajímalo by mě- kam lidi tohoto typu chodí pro ty neskutečné žvásty ! To je něco neuvěřitelného!

F. Navrátil 17.10.2017 14:42

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

Nechápu, co se čílíte. Je to běžně známá informace.

M. Moravcová 17.10.2017 18:24

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

ale jděte

J. Jurax 17.10.2017 20:43

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

No, na Wiki na https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Fiala_(politik) je psáno - citují - "Dlouholetý předseda moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie (Paneuropa-Union Böhmen und Mähren)."

V. Hájková 17.10.2017 9:30

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

Vy nesmírný ""inteligente"" vubec nemáte potuchy co Panevropská unie znamená! Víte vy hlupáčku, že byla založena už v roce 1924? To ještě žádný Posselt neexistoval:-))))))))))))))))))))))) Při představě , že by se v této zemi plné inteligentu od hnoje mělo uzákonit všeobecné referendum mě jímá hruza!

R. Brzák 17.10.2017 11:57

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

Nebuďte vystrašené z demokracie - kterou referendum jako jediné je (přívlastek zastupitelská znamená omezená). Ten pán nad Vámi je sice popleta, ale takových tu není většina. A každý má právo svůj názor vyjádřit - i vyznavač spiklenecké teorie. Ale většina lidí je racionálních - byť s Vámi mnohdy nesouhlasících. Nakonec je mi Vás líto - zřejmě potkáváte dost jinou skupinu lidí, než já...

F. Navrátil 17.10.2017 14:41

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

Zkuste si udaje najít na Wikipedii. Vztah Fialy k Panevropské unii si tam můžete najít také, když naťukáte jeho jméno. Pokud to nedokážete, možná je ve vašem okolí někdo, kdo vám pomůže.

J. Jurax 17.10.2017 20:39

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

No, nevím - poučil jsem se letmo na Wiki a získal jsem dojem, že dotyčná unie jsou eurohujeři nábožensky zatížení - cituji - "Panevropská unie usiluje o Evropu postavenou na základech křesťanství a bojuje proti veškerým tendencím, které podkopávají duchovní a morální sílu Evropy, jako je nihilismus, ateismus a nemorální konsumismus. Ty konzervativní postoje se projevují i v definici rodiny coby přirozeného společenství, stejně jako odmítnutí interrupce, eutanazie a genetické manipulace." - konec citátu.

Tak tohle nebrat - jako ateista, bezvěrec a neznaboh kydy o podkopávání Evropy ateismem považuju za blbé; no a odmítaní genetické manipulace taky. O interrupci ani nemluvě.

J. Jurax 17.10.2017 20:42

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

No a Fiala - na https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Fiala_(politik) je psáno - citují - "Dlouholetý předseda moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie (Paneuropa-Union Böhmen und Mähren)." A program ODS v sekci zahraniční a evropské politiky je na https://www.ods.cz/volby2017/program/zahranicni-politika - myslíte, že takto opatrnické vyjádření dává naději k razantním krokům proti EU, jež se zdají být nezbytné, abychom neztratili i ten zbytek samostatnosti a suverenity, co nám EU po Lisabonské smlouvě ještě ponechala?

J. Jurax 17.10.2017 20:54

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

A k Panevropské unii se letmým gůglením najde - na 1url.cz/ZtIcq je mimo jiného - cituji - "Herman Van Rompuy, stálý předseda Evropské rady, v roce 2012 obdržel od Panevropské unie „evropskou cenu“ za zásluhy, nesoucí jméno jisté osobnosti, stejně jako v roce 2010 „německá“ kancléřka Angela Merkelová. Řeč je o ocenění pojmenovaném po Richardu Mikuláši Coudenhove-Kalergi" - konec citátu. A Jean-Claude Juncker byl oceněn taky. Vůbec si ten odkaz zaslouží přečíst ... a k dotyčné Panevropské unii to u mne sympatie věru neprobouzí.

Mimochodem - zajímavé je, že censor nepustil tenhle příspěvek s původním odkazem - musel jsem použít zkracovač!

J. Jurax 17.10.2017 20:56

Re: Ten Fiala je nějakej divnej

A ještě k Panevropské unii - neuškodí si přečíst i http://www.czechfreepress.cz/evropa/kalergiho-plan-legalni-genocida-evropskych-narodu-pomoci-miseni-ras.html

Též http://www.rukojmi.cz/clanky/810-proc-se-evropa-zmita-pod-naporem-bezencu-jichz-je-u-novych-zdi-a-plotu-nekolik-milionu.

J. Štrobl 17.10.2017 9:18

Ano.

Takto jsem se rozhodl také.

M. Moravcová 17.10.2017 8:49

Dobrá úvaha.

Samozřejmě že nás manipulují. Všechny průzkumy jsou cinknuté.

Včera jsem odpoledne koukala na volební spoty. Jedna hrůza vedle druhé. Co mě však překvapilo, že i když některým stranám byl spot odvysílán 2x, ODS tam nebyla vůbec. Sleduje to někdo?

Taky už mám dost šmírování, podněcování udavačství, vydávání těch nejhorších vlastností člověka za přednosti, lhaní a bezdůvodné osočování, nálepkování.

Svoboda je pro mne v politice na prvním místě, se svobodou ale i odpovědnost jednotlivce.

V. Hájková 17.10.2017 9:23

Re: Dobrá úvaha.

Nevím, které šmírování Vám vadí ale ráda bych věřila, že za šmírování nepokládáte záslužnou práci novinářu, jako je p. Slonková s p. Kubíkem :-) Vřele Vám doporučuji si pustit toto jejich video - Ale poslechněte si v článku uvodní to první- které dnes pokračuje a naprosto dokazuje jaký je BABIŠ- BUREŠ špína a grázl! Jak lehce se dnes dá zničit třeba tato mladá rodina s dětmi!

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/muz-napojeny-na-agrofert-vedel-ze-se-financni-sprava-chysta-znicit-mladou-rodinu-38518?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

V. Student 17.10.2017 8:47

K těm rodinám a tradičním hodnotám:

Aby někdo nepokládal slova autorky o "rozvracení tradičních rodin" a "předávání dětí neukotveným menšinám" za literární nadsázku, přikládám odkaz na konkrétní situaci. Už jsem ho dnes dával jinam, ale sem se hodí snad ještě víc:

http://ceskoaktualne.cz/2017/10/zpravy-ze-sveta/autobus-s-jasnym-posolstvim-chlapec-je-chlapec-devce-je-devce-oznacila-parizska-radnice-za-siritele-nenavisti-dezinformaci/

A. Alda 17.10.2017 11:06

Dík za odkaz.

Zanedlouho se bude uzavření normálního manželství trestat jako v třetím století v Římě.

V. Student 17.10.2017 12:45

Re: Dík za odkaz.

Kam tohle zajde? Já ten článek v první chvíli považoval na nepovedený hoax...