22.4.2024 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přiznání

Chcete slyšet, koho a hlavně proč Šichtařová bude v těchto volbách volit? Pokud ano, tak vám to řeknu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klíma 18.10.2017 18:36

Hernajs! Koho tedy autorka vlastně volí? ❤️, ne hlavou...

B. Rameš 18.10.2017 12:35

Já to určitě zkusím.

I když mě dost štve, že v případě, že nás nebude dosti, se moje jasně vyjádřená vůle započítá někomu jinému. Už mě nebaví volit kompromisy a "menší zla".

S. Rehulka 18.10.2017 11:59

Srdečně zdravím !

Cítím, že píšete poctivou pravdu, ale králíka jste měli trhnout dříve, nežli dorostl velikosti hladového vlka ! Držím Vám palce, můj syn (z 1.manž.) bude volit Svobodné, neteř Realisty. Kdybych byl českým občanem, volil bych tytéž, i když mě konsulární zastoupení vybízí k volbě, nepovažuji to za slušné, jsem Australan a doma jsem tady. Vždycky tvrdím, že jedním zadkem se sedí na jedné židli ! Ale držím Vám palce a nevolte StBáky !

Z. Frys 17.10.2017 23:02

Mám to prakticky stejně

jako paní Šichtařová. Budu volit Svobodné, stejně jako v r. 2010 i 2013. Kdyby nebyli SSO, volil bych patrně, se skřípěním zubů, ODS. Nikdy socialisty jakékoliv mutace - komundíry, sosany, zelené, piráty, ONAnisty-fašounky, vandasovce, okamurovce, zemanovce, lidovce atd...

J. Kanioková 17.10.2017 22:03

Brilantní, Markétko.. naprosto souzním..

F. Hereit 17.10.2017 22:00

recept

Je to prosté. Stačí zrušit to naprosto nedemokratické 5% omezení. Zájem na něm mají jen politikové, protože jim to usnadňuje jen a jen jejich politikaření. Kdyby si to některá strana která má do parlamentu jistý přístup, dal bych jí hlas.

J. Kanioková 17.10.2017 22:05

Blbost,

Kolik by asi těch "stran" kandidovalo ???

M. Mikulec 17.10.2017 19:34

Osvobozující článek

Perfektně to popsala paní Šichtařová. Je to k vzteku, když slyšíte, že při loňských volbách "propadlo" 600 tisíc hlasů. Rozmělnily se i k protivníkům. Letos půjdu hodithlas své oblíbené straně bez jakýchkoliv spekulací, kam můj hlas dopadne.:-) Je fakt, že průzkumy jsou mnohdy cílená lumpárna. Stejně tak se mi nelíbí právo zahraničních Čechů volit: nemusí se v tom pak plácat. Když jsem žila a pracovala v zahraničí, bylo mi fuk, co se v ČR děje a neznala jsem ani jméno prezidenta: doporučuji, je to také velmi osvobozující.

D. Švik 17.10.2017 19:43

Re: Osvobozující článek

Mikulec vy máte vagínu?

P. Han 17.10.2017 20:30

Re: Osvobozující článek

Pane Šviku, na rande se dá pozvat i slušněji.

D. Švik 17.10.2017 20:34

Re: Osvobozující článek

To jistě ano, jen si v této genderově nejisté době, nejsem úplně jist pohlavím diskutéra Mikulce.

J. Jurax 17.10.2017 21:20

Re: Osvobozující článek

No jo, no - a je třeba k diskuzi na Psu znát pohlaví diskutéra? Tady není seznamka ... :-) ... nakonec i názor případného hermafrodita by bylo lze vyslechnout :-)

Ono je to holt nejspíš taková módně moderní příjmenně nepřechylná dáma, přejme jí to ...

M. Mikulec 18.10.2017 12:24

Re: Osvobozující článek

Nenapadlo vás nikoho, že se tu oba střídáme? Dobrý! :-)))))))

M. Prokop 17.10.2017 21:57

Re: Osvobozující článek

Další Šichtařová: http://jdem.cz/dg7ku9

Co já tak vím, zahraniční Češi volí z mého hlediska rozumněji, než ti místní.

Pokud je jim fuk a kandidáty neznají, tak nevolí. Ono je to dost složité a nepohodlné, nejspíš úmyslně.

P. Urban 17.10.2017 18:29

Takhle jsem volil vždycky

to, jestli se moje kandidátka dostane nebo nedostane do Sněmovny pro mě bylo druhořadé. V jednom případě jsem úmyslně volil stranu, o které jsem si byl jistý, že se do Parlamentu nedostane. (Nezklamala mě.)

J. Kyselková 17.10.2017 17:11

Modrá je dobrá -

klasika, slušnost, úroveň.

Pan Okamura není sice už rychlokvaška, ale huláká své "pravdy" jako zuřivý orangutan. 4 roky nás zostouzel před světem Babiš, že jsme zloději. Dovolil si hodně. Zatím je kriminálu blíž, než kdokoliv z nás.

Svobodní a Realisté drobí pravici. Čest !

R. Brzák 17.10.2017 17:21

Re: Modrá je dobrá -

Nemůžou drobit něco, co u nás neexistuje - tedy, jediná strana, která má jednoznačně pravicový program, jsou Svobodní. Pravicová ODS, kterou jsem několikrát volil, i přes své pravicové sliby pravidelně dělá levicové kroky...

J. Kyselková 17.10.2017 17:38

Re: Modrá je dobrá -

Celkem rozumím, ale demokracie svobodných lidí, aby spolu trochu vyšli musí mít i toleranci a kázeň. Rozeznat, co vůbec je možné a kde jsou hraniční meze existence.

Vážím si některých politiků, ale hlásek jim nemůžu dát.

D. Švik 17.10.2017 18:04

Re: Modrá je dobrá -

Paní Kyselková, jen vrozená zdvořilost mi brání váš příspěvek označit za blábol. ODS je asi tak pravicová, jako papež Franta není neomarxistický idiot. Zrovna dnes jsem nad tím konplentoval, proč se stále najdou lidé, kteří vidí svět pravicově a přesto stále zarytě volí ODS a nikoli jedinou skutečně pravicovou stranu Svobodných. Má to dva důvody. Ten první je v podstatě to co popsala paní Šichtařová- je to kalkul a strach z propadnutí hlasu. Ten druhý důvod je naprostá neflexibilnost starších pravicových voličů, říkám tomu bolševický syndrom- mojí rodiče je volili, já jsem je vždy volil a oni o sobě přece říkají, že jsou pravicová strana, tak je budu zase volit, až do úplného roztrhání těla. Do které te skupiny patříte vy? A ny závěr, je to úplně naopak- ODS drobí skutečnou pravici. Voliči ODS odebírají hlasy skutečné pravici. Čest a sílu ve volbě.

J. Kyselková 17.10.2017 18:46

Re: Modrá je dobrá -

Co blbnete, pane Švíku - s pravicovostí. To by musela být diktatura, aby lidi poslouchali a ovládali se až do "pravicové nálepky". Nejsme geniové. Něco se podaří, něco ne a hlavně s volbami se to načaté-dobré rozryje a začne jinak, většinou dráž a hůř. Viz Pražský magistrát, to je včelín hrůzy, frází a přežívání.

Mám Robejška a Macha upřímně ráda, ale jsou to jen mušky zlaté bez křídel.

D. Švik 17.10.2017 19:04

Re: Modrá je dobrá -

Zkusím to ještě jinak, co posouvá svět dále? Shodneme se, že naděje, vůle, odvaha a idealismus? Takže pokud by pravicoví voliči při volbách použili tyto vlastnosti, nemusely by volby dopadnout vůbec špatně.

J. Kyselková 17.10.2017 19:21

Re: Modrá je dobrá -

Mohl byste to hodit do poetické básně ? To by byla pecka i pro Macha a Robejška a jejich klan. Ale mírumilovně, prosím. Ta Vaše slova - naděje, vůle atd mě odzrojila, vzdávám to !

D. Švik 17.10.2017 19:54

Re: Modrá je dobrá -

Mohl-

Kdo ráno do vlasů políbí své děti, aby v poledni těžce a přec šťasten oral

a večer pluh na meč by koval

aby v noci vlky hnal pryč

do rána bílého probuzen rád

J. Kyselková 17.10.2017 21:16

Re: Modrá je dobrá -

Povzbudivé. Nenatepal to pan Wolker ? Tiše pobrekávám, myslím, že jste národní buditel.

R. Brzák 17.10.2017 19:27

Re: Modrá je dobrá -

A zlatými muškami zůstanou, dokud si budete plést pravicové postoje s pravicovou rétorikou a ve strachu z propadnutí hlasu straně, kterou máte upřáímně ráda, hodíte to někomu, kdo dělá dlouhodobě levicové kroky...

Ale kašlete na zlaté mušky - i kdybyste zvolila anděla, za pár let pod vlivem moci z něj bude levičák...

J. Kyselková 17.10.2017 19:51

Re: Modrá je dobrá -

Jaký lid, takové volební troubení. Nás srdcařů ODS není málo a víme to.

J. Poláček 17.10.2017 14:44

Co třeba dvoukolové poměrné volby ?

Taktizování by odstranily dvoukolové poměrné volby. Do druhého kola by se dostaly jen strany přes x%. Ve druhém kole už by žádné omezení nebylo. V prvním kole by si lidé zavolili srdcem, ve druhém už by ti neúspěšní volili z jejich pohledu nejmenší zlo. Když mohou být dvě kola u většinových voleb (senát, prezident), tak by snad u těch nejdůležitějších voleb mohly být taky.

O. Dvořák 17.10.2017 14:23

Ještě že Britové a Američané

jsou o tolik inteligentnější než my a při volbách netaktizují. Holt panská rasa. Máme se co učit.

P. Han 17.10.2017 20:33

Re: Ještě že Britové a Američané

Mají většinové volby. To je to, co Havel odmítal.

J. David 17.10.2017 13:11

Průzkumová a grafická mediální masáž...

Predikace ve volebním průzkumu partají na potenciálníálního méně rozhodnutého voliče (tedy jeho masáž v grafech) a následně ve druhém skrutiniu ve volbách D Hondtova metoda poměrného přerozdělení hlasů voličů těch partají, které nepřelezly 4.9999999 procentních bodů, partajím "přelezlých". Asi budu starej bloud, ale což takhle rok před volbami zakázat zveřejňovat volební průzkumy, a neovlivňovat voliče mediálně statistickou masáží? Voliči ponechat jeho vlastní úsudek k vobě "toho, či onoho", a nebombardovat a nemasírovat ho "statistickou propagandou", tedy mu předžvejkávat výhledový stav "teploty, tlaku a rosného bodu" mezipartajního klimatu? Chápete, co tím míním? Lapidárně řečeno, tento systém, spolu s "průzkumovou mediální masáží" vlastně presentuje jednu věc, volte Nás, zavedené partaje, pokud ne, Váš hlas stejně poměrově dostaneme. Psychologie marnosti hlasu voliče"nezavedeným" partajím. Sepp Goebels hadr. Kurňa, vynešené slepice doma zaříznu a sežeru na paprice, pořídím mladé kuřice, byť zpočátku bude vajec méně, a budou krapánek menší. Bude ale záležet na plemeni, které zvolím. Kohout sice bude trochu kokrhat, ale přivykne ostruhovat s radostí i nové kuřice. Odbočím. Analogií jsou šmejdi, jejich komodity jsou také dle růžných průzkumů "na špici", grafy, statistiky. Měkkoty podlehnou statistice a propagandě, a vysolí 10x tolik za stejný kastrol, který si mohou koupit v e-shopu, a s "nemlich" tou samou certifikací. Předvolební průzkumy jsou neco obdobného.

Užívejme Theresiánského léta (je kouzelně slunné počasí), a sbírejme síly k tomu, abychom volili ty naše "správné" zástupce do sboru zákonodárného, kteří mají na mysli pouze "Bono publico", a nelpí na fiskálním palmáre svých partají, potažmo svých funkcí? Ono to u těch poslaneckých kandidátů asi nebude tak nějak "misijní a dobročinné", tak jako u partají, že se tak ty limity procentníh bodů "tumlují". Asi tak, něco za cibuli, něco za křen, něco zaplatíme, něco zapřem. Klasické partajní politikum ex ante.