27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Potřebujeme důvěryhodné médium

Přímá volba je iluze. Prezidenta vyberou média a lidé ho jenom schválí. Zhruba těmito slovy kritizoval loni v prosinci Václav Klaus na setkání s podnikateli přímou volbu prezidenta. Nemohl se víc mýlit. Média si vybrala hned dva kandidáty: před rokem Jana Fischera a těsně před samotnou volbou Karla Schwarzenberga.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 1.2.2013 21:04

Velmi nepřesná analýza

Obrovská moc "naší" mediokracie se projevila už tím, že reálnou naději na vítězství měli po celou dobu jenom EU-hujerští kandidáti. Už tato okolnost, že prostý lid tak naprosto pohřbil ty, kteří by prokazatelně hájili jeho národní zájmy vůči "odvěkému" protivníkovi, je toho dostatečným důkazem (jejich argumenty nikdo nevyvrátil, prostě se o nich nemluvilo).

Je logické, že nedávnými EU-zásluhami ověnčený, už v době svého "premiérování" působením "našich" masmédií na piedestal nejpopulárnějšího politika postavený expremiér Fischer byl EU-masmédii vymrštěn do čela "prezidentského peletonu" (byl na něm ještě několik dní před 1. kolem voleb). Pak se podle oficiální analýzy projevil facebokový (dost nevybíravý) útok "knížecího" týmu, který podbízivě zneužil politickou nezkušenost jeho účastníků.

Zároveň se projevila hlavní nevýhoda přímé, u nás zcela netradiční a velmi povrchně vedené přímé volby, díky níž se do popředí začali dostávat showmani, mezi nimiž se nevýrazný (serioznější) pan Fischer nemohl prosadit. Jakmile to masmédia zjistila, hodila pana Fischera nemilosrdně "přes palubu" a prudce obrátila ve prospěch náhle do šance se dostávajícího ještě EU-hujerštějšího knížete (jenž pro další majetkové restituce nutně potřebuje přízeň EU-soudů).

V druhém kole se projevilo vrtichvostové "neumětelství" našich "mediokratů", kteří působivě nenápadnou manipulaci změnili na nenávistnou mediální popravu svých odpůrců a se svobodou tisku neslučitelným vystupováním šéfredaktorů údajně nadstranických novin, kterým popudili nepubertální většinu tohoto národa.

Lidský "póvl", který začal "bolševicky" pronásledovat stoupence Zemana to dovršil. Vzhledem k tomu, že v nákladech na mediální kampaň to bylo 3:1 a v mediálním působení minimálně 8:1 pro knížete, je zřejmé, že ten závěr voleb "naši" mediokraté opravdu ostudně zvorali. Tyto volby opravdu nebyly o levicovosti (pravicovosti), ale o neprofesionálním závěru kampaně pana knížete, jeho týmu, i jeho masmédií a jeho EU-hujerství.

B. Rybák 1.2.2013 21:06

PS

P.S. Politování hodní jsou především ti voliči, kteří nakonec volili to, co se jim jevilo jako o něco menší zlo (snad se dozvíme, kolik jich bylo).

Z. Rychlý 31.1.2013 18:51

Výborně !!!

Konečně rozuný text místo těch emotivních kydů a podobných důkazů, jak emoce dokáží zatemnit lidský rozum. Chování fanoušků typu Sparta Slávia, kde o fotbal vůbec nejde.

R. Brzák 31.1.2013 12:07

Mimořádně potřebný článek

děkuji velmi.

V podstatě nemám, co bych dodal,tak abych jen něco plácnul ( :) ) - doufám, že se postupem času na volby budeme všichni schopni dívat jako na příležitost se něco dozvědět i o sobě - a tím se kultivovat. V takovém případě, věřím, se bude kultivovat i naše politická scéna.

J. Chaloupka 31.1.2013 9:33

Dva dny před volbou v ČT24 byli vedoucí obou týmů.

Nějaký Slovák ze Zemanova týmu a pak mladý muž, vedoucí týmu SK. Už tehdy mne zaujal jeho pohled plný pýchy a sebevědomí. Myslel si, že to má na háku a bylo to na něm vidět. V týmu SK byli až na jednu výjimku samí lidé narození po r. 1970. Oni prostě dělali kampaň pro své vrstevníky. Ty ostatní zřejmě považovali za zombie, nehodné pozornosti. Bohužel. A ještě v té kampani bylo viditelné urážení všech, kteří se opovážili říci jiný názor (příklad Dejdar). Podle příznivců SK to byli primitivní burani. No s tímto postojem nikoho na svou stranu nezískáte. Kampaň byla opravdu jen pro přesvědčené. Velmi amatérské. Ostatně amatéři jsou hlavní pracovní silou ČT. Tak se nemůžeme divit amatérskému výsledku.

P. Lenc 31.1.2013 10:38

Re: Dva dny před volbou v ČT24 byli vedoucí obou týmů.

Píši o tom v jiném příspěvku, máte pravdu.KS a jeho tým si naběhl na vidle sám.

J. Urban 31.1.2013 13:40

Re: Dva dny před volbou v ČT24 byli vedoucí obou týmů.

Ano. Určitě nepřesvědčili nepřesvědčené a nerozhodnuté. Možná někoho přesvědčili, aby k volbám radši nechodil. Jestliže vážně uvažujete o volbě KS a chodí vám neustále nějaké vybuzovací maily a smsky, je to jen kontraproduktivní. Ovšem kampaň sama byla druhořadá. Prvořadé je sociální složení obyvatelstva, které výsledek volby odráží - ba je ještě zázrak, že KS dostal plných 45% hlasů.

P. Schuh 31.1.2013 9:32

Konečně

Dobrý článek....

R. Langer 31.1.2013 9:26

No, konečně článek,

se kterým mohu souhlasit, místo toho dementního a zbytečného plivání špíny od těch "správných demokratů".

J. Urban 31.1.2013 13:46

Re: No, konečně článek,

Ono těch plivanců se najde tam i tam. Přitom výsledek volby není jen o způsobu vedení kampaně. Je to prostě hlavně o sociálním složení voličstva. Jak paradoxně měli oba kandidáti pravdu o svých protivnících: že KS je mužem přítomnosti a MZ že reprezentuje minulost. No a lidem se teď v té přítomnosti žije o dost hůř než třeba před 15 lety, tedy shodou okolností za té Zemanovy minulosti. Že za to tenkrát Zeman a teď KS třeba ani tak moc nemohou? To je třeba i pravda, ale bezpochyby něco symbolizují a reprezentují, právem, neprávem... A nechtějte po lidech nějaké dalekosáhlé úvahy.

R. Langer 31.1.2013 14:20

Re: No, konečně článek,

Myslím, že máte zkreslené představy o tom, proč lidé MZ volili. Ale nějaké dalekosáhlé úvahy za tím skutečně nestály, to máte pravdu.

E. Vašátko 31.1.2013 6:08

Milý pane, kdyby v Americe při volbách

media zjistila, že kandidát opakovaně lhal, myslím, že by to patrně tomu kandidátovi zlomilo vaz. Jen si vzpomeňte, co to udělalo s Nixonem a Clintonem. Jenom tady u nás to prošlo bez následků, bez ohledu na to, co o tom expost kdo říká.

R. Langer 31.1.2013 9:24

Re: Milý pane, kdyby v Americe při volbách

Vážně? A co například ta úžasná americká média doteď zjistila o rodném listu současného pana prezidenta USA? Už ho někdo na vlastní oči viděl?

Tůdle pane, tůdle, je to všechno jenom masáž pro pitomce, kteří uvěří všemu, co se jim naservíruje, a s nějakou pravdou či objektivitou to nemá nic společného. A pokud tomu opravdu věříte, tak je to s vámi horší, než si myslíte.

M. Freiová 31.1.2013 1:02

Ten třetí

odstavec od konce je velmi přesný. Jeden z mých amerických přátel se octl v showroomu jedné z velkých televizí, když byl zvolen Reagan. Pracovník TV se rozčiloval: "Jak to, že ho zvolili? Já ho přece nevolil, a neznám nikoho, kdo ho volil"...

mf

R. Langer 31.1.2013 10:59

Re: Ten třetí

Jo jo, to mě taky zaujalo, zřejmě to bude to pravda. :-)

V. Bok 31.1.2013 0:23

Ježiši ti Vám dají

pane Čermák. No, ostatně mám silný dojem, že nějak tak jako Vy, avšem s vyšším důrazem a hlasitě poučili majitelé novin hned v pondělí ráno šéfredaktory o tom, jak si představují noviny, které jsou seriozní a inzerenti rádi přijdou.

Ono vyděsit inzerenty akcí na mladýho Klause či ten divnej inzerát v Blesku, no to se nedělá, mládeži. Náš zákazník náš pán a jeho jsou peníze a já si třeba nechám vynadat, ale peníze musím přinést. Aby inzeroval příště (ne že by to Klausovo sdělení byl vrchol inteligence, spíš naopa). No a pak jim sdělil, že noviny kupují střední a vyšší vrstvy, které to potřebují k práci a bulvárem se zabývá Blesk.

No a najednou jako zázrakem ... vše zmizelo a novináři jsou krotcí jako , no, holoubátka? Ono totiž hrozilo zaříznutí.

Ach jo, ani slušně fandit neumíme.