10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Potřebujeme důvěryhodné médium

Přímá volba je iluze. Prezidenta vyberou média a lidé ho jenom schválí. Zhruba těmito slovy kritizoval loni v prosinci Václav Klaus na setkání s podnikateli přímou volbu prezidenta. Nemohl se víc mýlit. Média si vybrala hned dva kandidáty: před rokem Jana Fischera a těsně před samotnou volbou Karla Schwarzenberga.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 31.1.2013 9:33

Dva dny před volbou v ČT24 byli vedoucí obou týmů.

Nějaký Slovák ze Zemanova týmu a pak mladý muž, vedoucí týmu SK. Už tehdy mne zaujal jeho pohled plný pýchy a sebevědomí. Myslel si, že to má na háku a bylo to na něm vidět. V týmu SK byli až na jednu výjimku samí lidé narození po r. 1970. Oni prostě dělali kampaň pro své vrstevníky. Ty ostatní zřejmě považovali za zombie, nehodné pozornosti. Bohužel. A ještě v té kampani bylo viditelné urážení všech, kteří se opovážili říci jiný názor (příklad Dejdar). Podle příznivců SK to byli primitivní burani. No s tímto postojem nikoho na svou stranu nezískáte. Kampaň byla opravdu jen pro přesvědčené. Velmi amatérské. Ostatně amatéři jsou hlavní pracovní silou ČT. Tak se nemůžeme divit amatérskému výsledku.

P. Lenc 31.1.2013 10:38

Re: Dva dny před volbou v ČT24 byli vedoucí obou týmů.

Píši o tom v jiném příspěvku, máte pravdu.KS a jeho tým si naběhl na vidle sám.

J. Urban 31.1.2013 13:40

Re: Dva dny před volbou v ČT24 byli vedoucí obou týmů.

Ano. Určitě nepřesvědčili nepřesvědčené a nerozhodnuté. Možná někoho přesvědčili, aby k volbám radši nechodil. Jestliže vážně uvažujete o volbě KS a chodí vám neustále nějaké vybuzovací maily a smsky, je to jen kontraproduktivní. Ovšem kampaň sama byla druhořadá. Prvořadé je sociální složení obyvatelstva, které výsledek volby odráží - ba je ještě zázrak, že KS dostal plných 45% hlasů.