Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Nepotřebujeme nové politiky

Skandály propírané v médiích se množí jako houby po dešti a čtenář, posluchač či divák na to ve většině případů reaguje projevy nevole na adresu úplatných či zlodějských politiků a úředníků. Nic proti tomu, korupce a zlodějna v naší zemi nepochybně bují a bez aktivní účasti zmiňovaných by zajisté výskyt takových jevů dramaticky klesl.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

J. Charvát

24. 11. 2011 22:17
Jak pravil klasik,

"Pěkně jste tu slova nakladl".

0 0
možnosti
ŠH

Š. Hašek

24. 11. 2011 14:42
Také mám dojem,

že to nebude v politicích, jak do nás buší noviny a někteří všeznalí politologové (už ten název pro "odbornost!!").

Denně se s lidmi potkávám a sleduji činnost nesamostatných, drzých a docela líných lidiček, kteří ihned něco, když se nikdo nedívá, v drobném přikradou. Asi tak těch 45 % z nás. A všichni z nich ze všeho, ale skutečně ze všeho viní vládu a politiky. I z toho, že pozdě vstali a ujel jim autobus a šéf jim to odečetl z pracovní doby.

A všichni mají plnou pusinku Švýcarska, referenda atd, atd. A přitom to jsou echt komunisté.

Politika (ale jde to pomalu) srovná do lati jen samostatný občan, který má vše tak zajištěno, že může na předvolebním setkání říci: tak kouknou pane poslanče, já chci jen pořádek a chraň Vás, vymýšlet nějaký podpůrný programy a rozdávat moje daně atd. Ale to je jen sen.....

Jiřina Šiklová/Jelínek/Pehe by ovšem řekla, že jest to fašistický/maloměšťácký názor.

0 0
možnosti
MK

M. Košťál

24. 11. 2011 16:31
Re: Také mám dojem,

hm, o podpůrných programech to na mou duši není.  vy mluvíte v podstatě o tom, že je třeba odebrat politikům PŘÍLEŽITOST. to znamená, že se řadíte k těm, kteří v podstatě uznávají, že zlodějna je pochopitelná. a taky to znamená rezignovat na veškeré úsilí vrátit do společnosti běžnou slušnost.   

0 0
možnosti
RL

R. Langer

24. 11. 2011 10:47
Hmm,

nové politiky fakt nepotřebujeme, stačí jenom nevolit ty staré... :-P

0 0
možnosti

P. Čech

24. 11. 2011 11:16
Re: Hmm,

To ovšem znamená nevolit vůbec. Volič totiž v současném systému nemá možnost jakkoliv ovlivnit sestavování kandidátek, ani pořadí na nich, které je při počítání a vyhodnocování voleb "nejdůležitější". Politické strany dávají na kandidátky pouze staré politiky, noví jsou výjimkou. Pokud si někdo myslí, že volbou (volbami) v současném systému je možno něco změnit k lepšímu, propadá kardinálnímu omylu.

0 0
možnosti

P. Čech

24. 11. 2011 10:44
Co potřebujeme?

Kvalitnější voliče? Co, nebo kdo to je? Systém a voliči to jsou spojené nádoby. Kvalitnější voliče mít nebudeme, zejména nikoliv proto, že nikdo neví čím se onen kvalitní volič vyznačuje. Voliče máme a budeme mít takové, jaké systém vyprodukuje. Hlavně ovšem potřebujeme svobodné občany, občany, vědomé si svých povinností a práv, občany, kteří vědí, že ve skutečně demokratickém státě mají moc a vládnou oni a nepotřebují k tomu vůbec politické strany, které z nich produkují ovčany. Jsou pouze dvě věci, které potřebujeme, aby se lidé zde žijící stali občany. Těmito věcmi jsou většinový, dvoukolový volební systém a zákon o obecném referendu.Pakliže bude celkový systém disponovat těmito dvěma věcmi, kvalitnější voliči přijdou sami. Jako důsledek.

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

24. 11. 2011 11:21
Re: Co potřebujeme?

Stačí, aby občan ztratil "demokratické právo" hlasovat o použití prostředků svého souseda. Zloději by přestali mít zájem o politiku, když by přišli o možnost dostat se k penězům, které byly takto "demokraticky odhlasovány".  Současné sociální státy fungují na stejném principu jako prodejci předraženého zboží když pořádají "akce" na které si zvou vybrané zájemce - především důchodce a snaží se je přemluvit k "úžasně výhodnému" nákupu nějakých hrnců za pouhých dest tisíc - tato možnost se nabízí jenom vám a jenom dnes - jejich hodnota je totiž dvacet tisíc. No, nekup to. Levicoví politici tento princip vylepšili - tvrdí, že ony cenné hrnce po deseti tisících může mít každý, ovšem za podmínky že se "zapojí" všichni - i ti co o kvalitě hrnců pochybují, i ti co vůbec nevaří. Po "voličích" se žádá, aby tyhle skeptiky přemluvili, "zapojili" nebo třeba i zmlátili, pokud se zapojit nechtějí.  Jenže pokud  neexistuje volba, jestli se zapojit chci nebo ne, pak je celá "demokracie" podvod. Je mi jedno, jestli mne buzeruje diktátor nebo "suverénní lid". Vůbec zajímavá  je skutečnost, že maník, co chce souložit s pávem bude požívat "ochrany práv menšin" stejně jako ten, co si chce "uchovat identitu kočovníka". Ale ta menšina, co je schopná nabídnout ostatním služby které oni ocení na žádnou "ochranu menšiny" před násilím většiny nemá. Jakákoli "menšinová bizarnost" je zřejmě pro většinu "obohacením" - kromě schopnosti dělat něco, co ostatní dobrovolně ocení a za co jsou ochotni dobrovolně zaplatit. Toto dokáže evidentně jen menšina, která však žádnou ochranu nepožívá - naopak, je odrbávána ze všech stran. A že se ce "vyspělých demokraciích" nekrade? Nenechte se vysmát! Co myslíte, že jsou ony horentní dluhy co všechny "vyspělé demokracie" nadělaly? Za které se někteří poměli a jiní je zaplatí, nebo nezaplatí a pak budou zase okradeni střádalové, jejichž peníze si "sociální inženýři" vypůjčili? Vždyť ti "investoři" kupující státní dluhopisy jsou většinou důchodci spořící na stáří.

0 0
možnosti
FP

F. Pavlis

24. 11. 2011 10:12
Občanská

společnost v podání V. Havla byla stejnou chimérou jako řada jeho jiných dramatických vizí. Neříkám to s gustem, ale s lítostí. Sám disent sama sebe pasoval do role, kterou pak ve chvíli klíčové nezvládl. Ta tříšť zájmů poněkud pýchou poznamenaných inetelektuálů  umožnila nástup pragamatiků, kteří se netvářili jako spasitelé. Šli za svými cíli pěkně po boku bývalých struktur, které tak máme dodnes. Po V.H. zůstala jen smutná skutečnost multikulturalismu a obstrukční party typu DUHA,  zelených andělů spásy a  knihovna, založená knížetem Schwarzenberkem. Někdy se mi vybaví obraz Rudolfa II..., ale opravdu jen někdy..Ale možná jsem jen přízemní občan...

0 0
možnosti

P. Čech

24. 11. 2011 10:47
Re: Občanská

Tato společnost, kterou mylně přisuzujete panu Havlovi, není anikdy nebyla občanskou. Občanská společnost se vyznačuje něčím zcela jiným. Příklad je možno vidět zejména ve Švýcarsku.

0 0
možnosti
PU

P. Urban

24. 11. 2011 9:51
Co kdo [po revoluci] říkal

Václav Klaus & spol. hovořili o ekonomické transformaci. Václav Havel hovořil o Pravdě, Lásce a občanské společnosti, aniž by ovšem tato abstrakta spojil s konkrétní praxí. To přenechal svobodné vůli Čechů a tato svoboda byla také náležitě využita. Až v roce 1997 bylo v Rudolfinu oznámeno, že Pravda a Láska tunelářů není legitimní. To už ovšem bylo trochu pozdě.

Mimochodem, Masarykovo heslo "nebát se a nekrást" bylo resuscitováno právě v době, kdy vrcholilo rozkrádání Fondu Občanského fóra. Fondu, na který se skládali lidé z celé republiky. Nikdo ze zodpovědných slušných se jim za to později neráčil aspoň omluvit.

Obávám se, že pro překonání chmatákovského dědictví minulosti to nebyl zrovna dobrý začátek.

0 0
možnosti
IS

I. Schlägel

24. 11. 2011 8:24
Vtom je podstata,

nestačí učit se novým věcem, důležité je chtít se odnaučit věcem starým, potažmo ty staré věci hodné odnaučení umět rozlišit a pojmenovat. A je jasné, že nedokonalý občan nemůže mít dokonalé politiky.

0 0
možnosti
JK

J. Kunes

24. 11. 2011 6:53
pekne

Vazeny autore, souhlasim se zakladni tezi Vaseho clanku, ze kazdy musi zacit u sebe a ze ono ''nebat se'' v Cesku velmi chybi. Na druhou stranu nechapu, proc do toho tahate Klause a jeho ''rozlisovani spinavych penez''. To je ciste technicke konstatovani skutecnosti, ze ktereho plyne, ze velkym zlodejinam je treba predchazet, protoze stihat je je velmi obtizne.

0 0
možnosti
MK

M. Košťál

24. 11. 2011 23:16
Re: pekne

klaus mluvil o tom, že neví, jak by se daly rozlišit čisté a špinavé peníze. říkal to v době, kdy už ve světě fungovala spousta opatření zavedených právě za tímto účelem. ale jde hlavně o to, že všichni ti ekonomičtí věrozvěstové se ve svém privatizačním úsilí ani v nejmenším nezabývali právní stránkou věci, natožpak tím, jakej je rozdíl mezi solidností a lumpárnou. jejich heslem byla neviditelná ruka trhu. tedy faktor, kterej nám v polední dopbě přinesl celou řadu  roztomilých překvapení, počínaje krizí subprimových hypoték v americe. 

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

24. 11. 2011 1:17
Už jsem si myslela, že ten článek VELMI pochválím,

ale už jsem fakt háklivá, že někdo neustále omílá blábol, a neustále s ním argumentuje  - "a prezident Václav Klaus se dokonce nechal slyšet, že "on mezi čistými a špinavými penězi rozlišovat neumí". ⃰  Není už trapné stále opakovat nefér větu vytrženou z kontextu?  http://mmister.com/vaclav-klaus-neexistuji-spinave-penize    Těch pár slov má stejnou validitu jako ukradené chilské pero na účelově sestřihaném videu.

K inflaci a korupci odjinud - " věděli dobře o obtížích a nebezpečích měny, která není pevně ukotvená a kontrolovaná. Poučili se, jak svůdná cesta vede k pohlcení majetku lidí pracujících a málo majetných; jak těžce dopadá na ty s fixním příjmem, výplatou či mzdou; jak dává vzniknout, na troskách prosperity, korupci; jak nejprve stimuluje nadprodukci a poté zanechá veškerý průmysl ochablý; jak ničí SPOŘIVOST a nechává rozvinout NEMRAVNOST.

 Většina Francouzů se nyní stala optimisty rozhlašujícími, že inflace je prosperitou...Podnikání ale inflací dostalo smrtelný. Poptávka po práci sezmenšovala a díky nejistotě zmizely i  kontrakty. Obchod ve Francii se tak rozpadl v pouhé živoření z ruky do úst.

Vymizení spořivosti - Fr. jsou spořiví; ale při nejistotě ohledně hodnoty, všechny obvyklé motivy k šetření a starostlivosti byly zmenšeny. Dalším následkem byl nárůst spekulací a hazardu, na venkově vzrůstala nechuť ke klidné práci, umírněným ziskům a prostému životu....Korupční duch nezůstal omezen pouze na obchodníky; pronikl i do oficiálních kruhů a politikové, na kterých před nedávnou dobou nebylo stínu podezření, se stali  bezohlednými, a nakonec zkorumpovanými...Ze spekulací inflačního období se zrodil luxus a z něj korupce...Je pravděpodobné, že celkový počet zkorumpovaných zákonodárců byl menší, než panikáři vykřikovali. Ale bylo jich dost na to, aby se rozšířila nedůvěra, a nedostatek víry v jakékoliv vlastenectví či ctnost. 

http://www.bastiat.kvalitne.cz/Inflace%20ve%20francii.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://www.bastiat.kvalitne.cz/Inflace%20ve%20francii.htm[

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

24. 11. 2011 1:48
Ten text je k době kolem r. 1790

a tam byla inpulzem ke korupci obrovská inflace a z ní pokřivené ekon. vztahy a souvislosti. V současnosti je korupce důsledkem nesmyslného přerozdělování a dotací, což jsou taky uměle pokřivené ekonomické vztahy.

Prostě špatná ekonomika má na morálku zásadní zhoubný vliv. Morálka je sice především soukromou záležitostí každého jedince, ale ekonomická situace umí mnohé zlomit. 

Proto tvrdím, že pro společnost je správná ekonomika naprosto zásadní, protože ta druhá....produkuje pokušení... 

No a když si představím, že se neučiní přítrž přerozdělování a dotacím, a přidá se k tomu velká inflace, když začne ECB chrlit ve velkém další prachy k umoření dluhů, tak ta korupce a různé spekulační jednání jedině narostou !  Toho Masarykova půlstoletí na obrodu lidí se nám zatím nedostalo...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz