20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kněz s černou duší

Snad smyslu zbavený katolický kněz Tomáš Halík se opřel do Dominika kardinála Duky kvůli tomu, že spáchal spolu s vedením České biskupské konference kandidaturu ekonomky Hany Lipovské na členku Rady ČT.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sedlář 4.6.2020 11:49

Jsem z toho trochu Jelen. Se současnými soustruhy Hal-alík souzní. Navíc ti dnešní pěstičky neradi, na to mají jiné metody.

A. Renjascu 1.6.2020 21:33

Měl jste pravdu, ale aspoň jsem to zkusil :)

V. Církva 1.6.2020 21:30

Děkuji za příspěvek, já totiž kdysi četl od Halíka snad jen úryvek jedné knížky. Až tak mne nezaujal, ale neublížil.

Když vidím co Halík dnes vyvádí nechápu jak někoho může oslovovat. Trochu jste mi to osvětlil, asi to bývalo lepší.

Kdybych šel v Praze kolem svatého Salvátora, zahodím peněženku a uteču. Ale jak mi bylo vysvětleno mám to brát jako pluralitu názorů. No nevím, vyložené debiloviny bychom snad mohli nazávat debilovinami.

Š. Hašek 1.6.2020 21:12

Nikoliv. Halík vymýtá občany!

Jest doloženo, vyslechnuto, že by 85% občanům ČR odebral volební právo.

Pozdává se mi to dosti "vymýtačské". Vám ne, pane Mertle?

A. Renjascu 1.6.2020 21:10

Zkusil jsem to, nepovedlo se, no nic i to se stává. Pokud nepomohlo si přečíst diskuzi od 9:16, tak zkuste třeba nějakého učitele ČJ, nedělám si moc iluzí, ale šance tu je. Nevím proč do diskuze taháte pana Moravce, snad je pochopitelné, že když nemám TV, tak toho pána neznám (byť samozřejmě vím o koho jde). Diskuze se vedla o existenci veřejné kontroly a s tím plat jednotlivce souvisí v tomto kolosu dost nepřímo a rozhodně to nebude ta kritická částka. Žel lidé vašeho ražení disponují totalitním způsobem myšlení a nejsou schopni opustit myšlenkové šablony v kterých žijí, soustředí se na detail, který si zvolí, ale unikne jim smysl debaty. Vždy jsem se domníval, že diskuse slouží k hledání pravdy, spravedlnosti a nejlepšího řešení, ale (neberte si to osobně) zda se, že pro vás má hodnotu jen jako cesta k prosazení vlastního názoru. Zdá se, že jste ten typ člověka, který vyhraje bitvu, ale ztratí válku, vyhraje hadku, ale ztratí vztah a vyargumentuje detail, ale ztratí celkový obraz. Můžete být dál fanouškem čehokoliv, ale i tak zůstanu přesvědčen, že jak lidské činnosti i organizace (a to samozřejmě neplatí jen pro ČT) bez skutečné kontroly mají sklon ke "korupčnímu" jednání a neefektivnosti. Snad jste také spokojen s kontrolou investičních dotací Agrofertu, protože ty také probíhají dle zákona a EU již uvolnila všechny sporné částky. A rádoby chytré poučky o soudruzích na tom nic nemění, za svůj život jsem si jich užil až až. Až budete někdy sedět mezi hodným a zlým pak můžete plkat o soudruzích, ale to v tomto režimu nezažijete, tenkrát takoví frajeři co se smáli policii neměli dlouhou životnost.

Š. Hašek 1.6.2020 20:16

Souhlas.

Celé na 96%.

K. Zelený 1.6.2020 19:49

Nj, řečí má jak čuba blech, jeden by si myslel, že dosud byli v radě ČT jen blbečci a pitomečci na střídačku a s ní že přichází jak spása, tak zákon.

Ale na ten rozvoj ke službě mně se těším!

K. Zelený 1.6.2020 19:39

Pokud upozornění na věcné nesmysly říkáte vynucování, co já už s tím.

Ale tohle by mohlo být zajímavé: Proč myslíte že vám říkám Pháne resp. kde myslíte, že jsem to sebral?

K. Zelený 1.6.2020 19:23

Sorry, uklik. Pokračování je:

K vašim dálkovým soudům o mně, mé minulosti a názorech na to či ono je zbytečné se vyjadřovat, to je ten váš řídký ... obsah.

Snad jen k vašemu štětění se nad starobylým českým slovem soudruh, které komunisti zdiskreditovali - soudruh je člověk, se kterým se družíte, ve vašem případu co do názoru na nutnost "veřejné kontroly" ČT.

K. Zelený 1.6.2020 19:17

Božínku tolik slov a tak řídký obsah! Od samého počátku je mi jasné co jsem už napsal v minulém příspěvku: Jste stoupenec názoru, že chová-li se ČT přesně podle ducha i litery zákona, dle kterého je zřízena, není to pro vás dostatečné. To je ovšem jen a jen váš názor, který například já a jistě mnoho jiných lidí nesdílí a přesvědčovat o jeho správnosti výmysly není k ničemu. Musíte vybírat a volit politickou stranu, která vaší představu o veřejné kontrole prosadí do zákona.

Zbytek je ten

ČT je kontrolována v souladu se zákonem a že nezveřejnění platu Václava Moravce je v souladu s ním je smůla vaše a vašich soudruhů.

V. Čermák 1.6.2020 18:54

Já porevolučního Halíka znám celkem dobře, mám asi všechny jeho knihy, přečtené. Z pro mě sympatického hledače Boha uhnul na cestu Dialogů s Muslimy a Budhisty, aby později ho jeho ctižádostivost a ješitnost přivedly na Politiku, což z něj udělalo nenávistného Havloida. Duka a Zeman jsou pro něj dva nepřátelé největší. První mu "vyfoukl" hlavu katolické církve a druhý sedí na postu, kde by on seděl rád, ale ví, že nebude. A to je celé...

K. Oldřich 1.6.2020 17:53

Členství v radě není působení v ČT.

K. Oldřich 1.6.2020 17:47

Halík a disent. To je silný kafe s tuzemákem. :)

M. Moravcová 1.6.2020 17:46

Aby vám to nebylo líto :

HL: Svoboda politická a svoboda ekonomická jsou úzce spojeny, jedno s druhým souvisí a jedno druhé podmiňuje. Jakmile dostanu veškeré potřebné podklady, prostuduji důkladně všechny aspekty hospodaření České televize. Zaznamenala jsem, že v radě je více ekonomů, věřím proto, že budeme moci věrně, objektivně a nestranně posoudit stav a kondici České televize, tak aby se mohla svobodně rozvíjet ke službě občanů České republiky. Člověk, který má dluhy, nebo který neví, jak vystačí s výplatou do konce měsíce, není svobodný, je vazalem – když už ne věřitele, pak jistě svých strachů a vlastních obav.

M. Moravcová 1.6.2020 17:40

Chce, to však přání dodržování zákona o ČT nevylučuje. Máte s tím zákonem nějaký problém?

P. Han 1.6.2020 17:10

Já jsem, Kzélený, s vámi diskutovat o historii cenzury nechtěl. To vy si neustále vynucujete, abych vám to rouboval na vaše droboučké fragmenty znalostí.

J. Kanioková 1.6.2020 17:10

Nejen "někdy" !

A. Renjascu 1.6.2020 17:09

Zkuste si tu diskuzi přečíst postupně znovu a snad konečně pochopíte o čem to je. Soudruha si nechte od cesty, protože nevím jak vy, ale my jsme si doma těch návštěv pánů s plackama v kapse užili dostatečně včetně odnášení věcí, které údajně nebyly naše. Buď jste v té době nežil a teď plkáte kecy, které jste se dočetl někde v Blesku a nebo jste v nich žil a možná jste byl jedním z těch co k nám chodili, protože přesně takové myšlení měli. Doufám, že hospodaření ve vaší firmě probíhá stejným způsobem jako v ČT. A k té děvence: Co vám tedy vadí, že bude kontrolovat hospodaření a nebo objektivitu a vyváženost.

Pokud jde o zveřejnění platů, tak mi to "může" být jedno jelikož to neplatím, neb již více než 20 let Tv přístroj nevlastním. Pokud Vás to uklidní, tak příčinou jeho odstranění nebyla přímo ČT, ale přiblblé estrády a opakované či béčkové filmy. Dnes bych si přijímač klidně pořídil místo monitoru, ale platit za něco co nevyužívám a ani využívat nebudu nechci. Pokud už vedu diskuzi o ČT, tak proto, že mi vadí, že sedm miliard proteče jen tak a koncesionáři ani nemají nárok zjistit kam. A i když se zřejmě o sobě domníváte, jak demokraticky bojujete za nezávislost ČT, tak možná by se váš názor změnil, pokud by tato televize místo povinně podpory Eu "hodnot" podporovala třeba konzervativní názory, pak by vás ty prachy a nezávislost možná začali zajímat trochu jinak. Jinak kontrola podle zákona není kontrola veřejnosti a pokud někomu vadí, že se do rady dostal někdo s jiným názorem, ač nemá faktickou sílu změnit jakkoliv směřování či obsah, tak je to dost divné, proto jsem zmiňoval ty prachy a tok peněz.

J. Kanioková 1.6.2020 17:08

1*****

J. Kanioková 1.6.2020 17:07

Závidíte ?

P. Han 1.6.2020 17:07

To snad může, ne?

P. Han 1.6.2020 17:06

Obzvláště srandovní je to, že ti vymítači ďábla jsou ta veše parta.

P. Grigar 1.6.2020 16:15

.. mordyje, Kmoníčku, jaképak pouštění se do vás? Jenom jsem se dotázal. Na sedící kachny nestřílím.

P. Kmoníček 1.6.2020 16:04

Jsem rád, že jste se do mne pustil právě Vy, Grigare.

I. Mertl 1.6.2020 15:59

Sranda, co se tu najednou vyrojilo vymítačů ďábla. To si snad ani slečna Lipovská nezaslouží! S Holáskem &Co. obnovíte tradici upalování čarodějů a čarodějnic? Děcka, pohybujete se v jednadvacátém století, v módě je barbecue a ne čarodějnické procesy!

K. Salajka 1.6.2020 15:55

Volba členů Rady realizovaná svobodně a demokraticky je podobně jako volba ombudsmana hrubým útokem na demokracii. To Halík se vyvolil jako génius ze svého středu, což je jediná směroplatná volba, neb proti ní nemá nic Brusel, Letná ani Patočka. Kalousek je připraven kvůli kardinálovi Dukovi vzdát se kariéry zbožného katolíka. Quel Domage ! .

K. Zelený 1.6.2020 15:54

Nu, myslel-li to Navrátil takto pak nechápu, proč psal nesmysly o začerněných fakturách.

Takže on i vy jste stoupenci názoru, že chová-li se ČT přesně podle ducha i litery zákona, dle kterého je zřízena, není to pro vás dostatečné. Nebo snad, nedej přírodo máte povědomí o nějakých nezákonnostech? To byste to už asi museli hlásit, ne? A odkud víte, že tomu většina nerozumí? Nepřehlédl jste v zákoně o ČT existenci dozorčí komise odborníků na kontrolu hospodaření ČT? Takže shrnuto: ČT je kontrolována v souladu se zákonem a že nezveřejnění platu Václava Moravce je v souladu s ním je smůla vaše a vašich soudruhů.

A k té děvence, co měla před zvolením plná ústa kontroly hospodaření ČT si předčtěte, co tvrdí po zvolení - jak je pro ní důležitá objektivita, vyváženost, pluralita, informace, názory, svoboda, blablabla...o ekonomice ani ň.

K. Zelený 1.6.2020 15:40

Ciwe já myslel, že jako ekonomka chtěla kontrolovat hospodaření, nemyslela jste si to o ní náhodou taky?

K. Zelený 1.6.2020 15:39

Ale Pháne, musíte formulovat přesně: "Založil krásnou tradici cenzury, tj. potlačování svobodného projevu,..."! Tady nic nemáte o našem území, ani že cenzura je jednou z metod. Snad se z toho pro příště poučíte.

Pak tam ještě máte ty redundantní žvásty o mém názoru či inteligenci nebo o existenci světa. Tak ještě jedna rada zdarma: Snad vám to nějak psychicky pomáhá, ale v diskusi o historii cenzury a formách potlačování svobody slova je to nanic.

M. Moravcová 1.6.2020 15:18

Hana Lipovská:

Veřejnoprávní Česká televize pro mě znamená zákon. A to zákon 483/1991 Sb. o České televizi. Hlavním úkolem média veřejné služby pak podle tohoto zákona je například poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů. Důsledné dodržování a naplňování zákona o České televizi přispívá k rozvoji názorové plurality, svobody a demokracie. Případné odchýlení od tohoto zákona, například jednostrannost a nevyváženost zpravodajství, může být pro demokracii velmi nebezpečné. Pokud totiž chybějí všestranné informace, pokřivuje se prostředí nezbytné pro kritickou diskusi a svobodnou tvorbu názorů.