2.3.2024 | Svátek má Anežka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Láníček 5.4.2010 21:33

K lepším zítřkům kupředu pravá ?

A která je ta pravá ? Tu co myslím já, tak ta je poslední dobou dost velký chromajzl ! V té "prý" pravé, která si měla se vším poradit úplně sama bez jakékoliv regulace a plánování, se stala doménou nezaměstnanost, pokles poptávky, přebytek výrobních kapacit,  tím pádem problém ziskovosti průmyslové produkce. Kapitál si pak hledal novou cestu - a přestěhoval se do fiktivní ekonomiky čím dál větších bublin. Prasknutí té poslední v roce 2007 pak vrhlo svět do krize, které se z hypoték, financí a výroby nakonec natlačila do státních deficitů, čili do velké dluhové krize, tentokrát již i západního světa. A dle našeho velmistra ekonomických věd a umění Kalouska přišla krize zcela prokazatelně úplně sama, tak také sama odejde. A naše ekonomická ESA mají na zdravý vývoj ekonomiky názor zcela přímočarý. Je třeba především stlačit mzdy zaměstnancům a udržet je zcela dole. A vrcholové (všeho) z 09 to ještě vylepší pobráním i těch posledních zbytků, které stát dává potřebným. Ale těm nejmajetnějším bude potřeba přilepšit, aby měli v lítém boji s krizí větší motivaci. A pravičáci už přišli i na to, kdo za všechno může.  Je to všechno důsledek příliš silných zásahů státu ! A toto je přesně  parketa našeho pana prezidenta !

V. Brož 5.4.2010 12:13

Nechápu to

Nechápu to, kde Europesimisté, dnes dokonce již Eurodisidenti berou argumenty ke kritizování EU. Já jsem taková potvora, že jsem si LS přečetl. Zjistil jsem však, že je to velmi propracovaný a kvalitní dokument a nikde jsem nenalezl nic co by potlačovalo demokracii nebo dokonce něco diktovalo. V LS jsou důležité dva principy. Zaprvé princip kvalifikované většiny a zadruhé princip subsidiarity. Oba tyto principy zaručují, že vše probíhá demokraticky a vylučuje jakýkoliv diktát se strany EU. Dám každému kdo mi dokáže na nějakém paragrafu LS, že je nedemokratická 10,- tis, Kč. Já jsem tam nic takového nenašel. Celá LS je koncipována tak, aby se lidé měli dobře. To možná vadí nejvíce, ale nechce se to říci. Ostatně EU nám za posledních 50 let ukázala jak je toto společenství prospěšné. Chápu, že v zemi, kde se vyhlašují hesla jako: „Přijde den“, „Noc dlouhých nožů“, nosí se trička s číslem 18 jako symbol boje proti pravicovému extrémismu, familierně se oslovují jako soukmenovci, mají svého Bormanna. Není třeba soudů, stačí když státní zástupce konstatuje, že skutek se nestal, nebo stal a nedosáhl intenzity trestného činu. Tak v takovéto zemi se opravdu, ale opravdu může stát, že EU vadí. Zajímalo by mně kam opravdu chtějí Eurodisidenti směřovat, když jim EU nevoní? Kdybychom měli tolik demokracie jako mají země EU 15-ky, to by bylo dobře.

J. Kratochvíl 5.4.2010 9:59

Protestuji proti tomuto sprostému článku

Ještě jednou protestuji proti tomuto textu a nebudu "držet hubu a krok" Za dvacet let od listopadových událostí mohu velice dobře posoudit, kdo měl blahodárnější vliv na naši společnost a stát, jestli je to EU nebo nemorální a zpozdilé ideologie prezidenta republiky. Eu nás povznesla na vyšší životní úroveň ve všech směrech lidské činnosti na rozdíl od hlavy státu, která přivádí naši společnost do opakovaných krizí. Prezident republiky zdiskreditoval veškeré pojmy slušnosti a pravicových ideálů, viz článek autorky,zdiskreditoval i úřad, který v současnosti zastává. Opakovaně poškozuje náš stát v zahraničí včetně postoje k LS. Je to jedna z nejzápornějších postav našich moderních dějin, srovnatelná pouze s nejvyššími komunistickými funkcionáři.

L. Severa 5.4.2010 10:46

Re: Protestuji proti tomuto sprostému článku

Vážený, nebuďte tak nadšený. EU dělá v ekonomii pěkné zmatky. Kapitalistické hospodářství je úspěšné volnou konkurencí(bohužel někdy silnější sežere slabšího). EU předepisuje kde co - kolik cukrovarů(se kterými se  ovšem dá  kšeftovat ), kolik vinic a pod.viz autorka. Je to jak plánované hospodářství za komunistů, kdy   byly problémy ve všech odvětvích. Zůstanu u toho vinařství- když naši pěstitelé budou schopni konkurovat zahraničí, tak ať vinice zvětšují, a když ne, tak můžou přejít na meruňky nebo biomasu.  Navíc ty rozdíly v dotacích ! Tady se nedá o zdravé konkurenci vůbec mluvit. Potom je normální, že dovážíme zeleninu z Německa či  z Nizozemí- co ekologie ze smradu při převážení kamiony  Nejsem  proti EU(a to není ani Klaus), ale ať přestanou blbnout, zachvíli nám budou předpisovat jaký máme používat toaletní papír a zásadní věci jaksi půjdou stranou. Nevím,ale LS jim k těm blbostem otevírá cestu.

J. Kratochvíl 5.4.2010 12:08

Re: Protestuji proti tomuto sprostému článku

Přestože jsem velký fanda EU, znám její problémy a potíže. K těm cukrovarům. Cukrovarnictví není jediný obor, který u nás mnoho neprosperuje nebo zaniká. Ale mám zkušenost z mého oboru, který také zanikl, ale také vím určitě,že to není vina EU, ale hlavně vina našeho managmentu, který se nechtěl o něj starat a prosazovat ho. I v kapitalismu se musí plánovat  t.j. dělat rozvahu na všech úrovních. To, že komunisté plánovali špatně neznamená, že se nesmí plánovat  vůbec. Seznamte se si například s pohledem  Jana A. Baťi na plánování, jaký on má názor na plánování ve firmě a v ekonomce a že by Baťa byl komunista, tomu snad nevěřite.

L. Severa 5.4.2010 16:18

Re: Protestuji proti tomuto sprostému článku

Nemám nic proti plánování, ale to je rozdíl proti tomu¨, abych někomu přikazoval co má a nemá..Komunisté také prznili ekonomiku, že určovali ceny jak se jim to hodilo( a co se má vyrábět, aby pak byl nedostatek téměř všeho) čímž ve stavebnictví, kde jsem pracoval, nebylo možné dojít k nějaké úspoře v technologii, tak jsme si vymýšleli termíny jako společensky nutně vykonaná práce a pod. Podle mého názoru jak se začne do něčeho vrtat a usměrňovat  tak je to k ničrmu, i když je to zprofanované, věřím v sílu volného trhu. A jsem přesvědčen, že to platí především pro EU, kterou by jako řídící hospodář neukučíroval ani Pánbůh. Abych Vás uspokojil tak si nemyslím, že byl Baťa komunista.

J. Heincl 5.4.2010 10:58

Já důrazně protestuji proti vaší reakci

Pane, vy se pravděpodobně považujete za občana s pravicovými názory. Podle mého názoru je však vaše reakce ukázkou typického levičáctví. Na rozdíl od autorky neuvádíte žádný argument, jen osobně napadáte prezidenta Klause.

Politika vedení EU je nedemokratická a vede k ničení naší euroatlantické civilizace. Ukázkou nedemokratických praktik EU je prosazování Lisabonské smlouvy, poté co byla v roce 2005 odmítnuta francouzským a holandským referendem Evropská ústava. Převlečenou Evropskou ústavu pod názvem Lisabonská smlouva se vedení EU již neodvážilo formou referend předložit k hlasování občanům EU. Referendum proběhlo pouze v Irsku, protože to vyžadovala irská ústava. Lisabonskou smlouvu Irové nejprve odmítli, proto byli "demokraticky" přinuceni hlasovat v dalším referendu, aby se dostavil "správný" výsledek. Po nátlaku a důkladné mediální masáži Evropské komise se to povedlo. O zkázonosné multikulti politice a prosazování nesmyslné tzv. ekologické politiky Evropskou unií je škoda mluvit.

J. Kratochvíl 5.4.2010 11:46

Re: Já důrazně protestuji proti vaší reakci

Jen na okraj, jestli prezidentu Klausovi vadí nedemokratičnost EU z důvodů neschválení LS freferendy v jednotlivých členských zemích, proč  neprosazoval institut referenda v ČR , když k tomu měl příležitost, a měl možnost to ovlivňovat, ale napak byl velkým odpůrcem všeobecného referenda v zemi. Možná kdyby používal referendum v ČR a prosazoval ho, tak by jeho kritika EU v tomto bodě byla věrohodnější, ale takto nemá pravo co kritizovat. A takto by se dalo pokračovat i v ostatních bodech jeho kritiky EU. Možná vám to nevadí, ale mně ano.

M. Vondráček 5.4.2010 12:33

Vážený pane,

přesně o lidech jako Vy píše autor, napadáte prezidenta Klause, bez jediného argumentu, se záští a zlobou svědčící o tom , že jste schopen své pravdy prosazovat třebas i násilím. Pravda je docela složitá věc, což Vám uniká, dle mého názoru. Docela se na Vás hodí citaát z Knihy džunglí

"Je to pravda řvaly opice, musí to být pravda , říkáme to všechny " .

J. Kratochvíl 5.4.2010 14:32

Vážený pane,

pravda není složitá věc, jak píšete a nebo jen pro ty kterým na pravdě moc nezáleží a svoje tak zvané "pravdy" musí dost složitě vysvětlovat. Když je něco černé tak to není bílé a naopak, jak by nám někteří chtěli dokazovat viz autorka článku. A spojovat Václav Klause s nějakou pravdou na to už musíte být hodně zaslepený fanda. Bohužel, je mi líto.