17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsme opravdu takoví hulváti?

Václav Klaus měl a má své příznivce a odpůrce. Je a bude kontroverzní svým chováním, výroky a činy. Teď odchází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ž. Halabudová 13.3.2013 7:30

Re: Hm

Opravdu si myslíte, že případy, které se táhnou spoustu let(osm, deset, patnáct)se spravedlivě vyřeší?

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:26

Re: Hm

Ale,ti lidé,nebyli postiženi amnestií. Byli postiženi špatnými zákony, nebo špatně(záměrně)použitými paragrafy.Špatně (ne)fungujícím soudním systémem a soudci, kteří v nejlepším případě, by tak nanejvýše mohli kydat kravám hnůj.

I. Lyčka 13.3.2013 7:21

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Těším se na to, co vy dva budete říkat, až skončí M. Zeman. Jestli nebudete plakat v koutku a naříkat, jaký byl Klaus frajer. Mně se totiž nezdá vítězství M. Zemana být takovou velkou výhrou.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:18

Re: blbá nálada

Tato věta, to vystihuje skoro přesně.----S tím se snoubí i nižší rozumová inteligence některých lidí, kteří nejsou schopni vyhodnocovat rozumové argumenty a nechávají se zmítat svými pocity. ------

J. Veselý 13.3.2013 7:15

Hm

Máte asi pravdu v tom že by člověk neměl koukat na to že někdo jiný je hulvát a měl by se snažit být slušným sám před sebou. Ale já chápu řadu prostých lidí, kteří žijí z mnizivých mezd ze dne na den že je arogance toho, čemu se u nás říká vrcholová politika, že je už natolik zhnusila že se snaží bránit. Zkuste se vžít do role těch matek, které teď nedostanou alimenty, do kůže těch které Smetka okradl o miliony a podobných lidí postižených amnestií.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:15

Re: Jsem.

No jo, je to tak.Nic si z toho holka nedělej.A máš pravdu, studená sprcha po ránu, je dobrá:

P. Pruner 13.3.2013 7:12

blbá nálada

Rozumný článek. Já se vyjádřím obecně, ne k p.Klausovi.

Bohužel obyčejná lidská slušnost a respekt k jiným názorům jsou nyní nedostatkovým zbožím. Řada lidí se cítí být neúspěšnými, štvanými, frustrovanými a nachází si své obětní beránky mezi vrcholnými politiky. Při tom je posuzuje černobíle - někdo je naprosto zatracován a jiný veleben. Vzpomeňme si, jací exoti už byli v čele průzkumů popularity politiků. S tím se snoubí i nižší rozumová inteligence některých lidí, kteří nejsou schopni vyhodnocovat rozumové argumenty a nechávají se zmítat svými pocity. Některé projevy v diskusích jsou jistě zajímavým počtením pro psychology a psychiatry.

Ač jsem volil jednu ze stran vládní koalice, tak musím uznat, že k panující blbé náladě pořádně přispěla politika těchto stran a zahnala řadu nespokojených k voličům ČSSD a KSČM.

M. Varadinková 13.3.2013 7:05

Re: Jsem.

S rozdýcháváním mého příspěvku máte ale problém evidentně  Vy. Nějak jste se tím svým hovnem umazala, že? Běžte si raději dát studenou sprchu.

Ž. Halabudová 13.3.2013 6:55

Jsem.

Jsem nesmírně ráda, že jste ochotný přijmout riziko osobních útoků.Bohužel jste šlápl do hovna.Jinak se totiž, ti pode mnou nazvat nedají.Viz jakási Varadinková.Ta to nerozdýchá do smrti.

J. Veselý 13.3.2013 6:26

Ano je....

M. Varadinková 13.3.2013 6:24

Ano, jste takoví hulváti.

I Vy, autore, jste to hulvátství předvedl v tomto článku. Dokonce bych řekla, že ještě větší (protože pokrytečtější), než ti, co vynášeli Moranu.

B. Pavel 13.3.2013 6:16

Spravedlnost pláče

Je-li náš bývalý prezident opravdu slušný člověk, měl by svůj určitě vysoký prezidentský důchod věnovat na splácení škod, které vznikly omilostněním darebáků.

A. Holík 13.3.2013 2:14

Zaslouzil ..

Klaus mel vzdy odpurce, a vzdy jich bylo dost. Ale mel vzdy i priznivce. Neni mi ale jasne, jaci priznivci mu zustali po amnestii a podpore Zemana ..

J. Vozábalová 13.3.2013 1:35

Úcta k zákonu

"Jako příznivce zlodějů, recidivistů a tunelářů jej prostě nevidím, spíše bych ho podezíral z toho, že tyto skupiny jsou mu naprosto lhostejné." - Tato věta z článku mne přivedla ke vzpomínce na nedávnou promluvu VK k čemusi, co se týkalo formálně právní stránky té věci. (Omlouvám se , na konkrétní okolnosti si již nevzpomenu, ale to ani není důležité.)

VK zcela suveréně prohlásil, že něco takového je pod jeho rozlišovací schopností. Jenže buď neakceptuje nebo neví, že formálně právní stránka věci je vždy základní, teprve následně, pokud zde není důvod k odložení causy, se přistupuje ke zkoumání věcné stránky. Pokud tedy hlava státu něco takového prohlásí, je to pohrdání právem a jeho vymahatelností a obecně to ukazuje na opravdu nebezpečnou tendenci k pohrdání právním systémem. Tím nechci říct, že náš právní systém je dokonalý, ale je jediný který máme a jeho obcházením se k právnímu státu nedopracujeme.

Mohu VK "odpustit" jeho ufňukanost, nadřazenost, pohrdavá gesta i úšklebky, ale ne onen základní postoj - já jsem nad zákonem, my - Václav Klaus - nejsme plebs, který je povinen se zákony řídit.

Nezapalovala bych jej jako Moranu, nepodávala bych na něj žalobu,  ale jeho pohrdání právním řádem země, jejímž byl prvním občanem, mu opravdu odpustit nemohu.

O. Kadlec 13.3.2013 0:52

Re: horší než lidová veselice je postup senátorů

Hahahaaaa! To je výborný nápad. Navruji dále, aby každý státní zástupce, kterému se obviněný vyvlékne a odejde od soudu osvobozen, vyvodil tutéž osobní zodpovědnost a odešel. Tak brzy dojde ve státním zastupitelství i v senátu řada i na nás dva.

R. Brzák 13.3.2013 0:36

horší než lidová veselice je postup senátorů

Nevadí mi házení Morany do Vltavy, ani pískot obyčejných lidí - kdo by se nám mohl divit, z pocitu bezmoci se rodí všelico. Už trošku hůře hodnotím postoj médií,jako vždy informujících tendenčně, ba populisticky. Ale ty si z daní neplatíme. Zato moudré muže a ženy ze senátu ano. Proč? Aby z moudrosti svým postupem učinili hloupost, nebo hůře - z pravomoci privilegium?

Očekávám, že pokud se "vina" V.Klause ze zločinu velezrady neprokáže - což mám za jisté - budou páni senátoři vyvozovat osobní odpovědnost a odstoupí, aby svou zjevnou nesoudností nadále nepoškozovali demokracii v ČR.

M. Stuchlik 13.3.2013 0:29

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Klaus si jiné vyprovození nezasloužil. A Paroubek taky ne. Už abychom vyprovázeli Mlhoše.

L. Krajicek 13.3.2013 0:28

Ano, jsme takoví hulváti.

Předchozí příspěvek je toho důkazem.

A hlavně jako vždy, vždy, vždy:  pozdní hrdinové.

O. Kadlec 13.3.2013 0:18

Co jiného chcete dělat, člověče!

Pískot a divadelní představení je vám hulvátství? Chtěl byste raději nějakou kasací? Sáhli vám na idol?

Na to, jakým prezidentem Klaus byl, ho vyprovodili velmi kultivovaně - a ne jako nedávno Paroubka - vajíčky. Ve většině zemí světa by se řvalo, házelo rajčaty nebo dýmovnicí, pálila vlajka...u nás se pálila morana a lid se veselil. Konečně je z Hradu pryč. Jsme civilizovaný národ, ten se umí vtipně rozloučit i se špatným politikem, slušně počká až mu skončí mandát, zahraje si a vrátí se ke své práci.