19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsme opravdu takoví hulváti?

Václav Klaus měl a má své příznivce a odpůrce. Je a bude kontroverzní svým chováním, výroky a činy. Teď odchází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 14.3.2013 12:47

Seriozní článek!

Všechno podstatné již bylo v současné diskuzi o V.K napsáno a tak je zřejmé, že ti, kteří nepochopili, že se v jeho případě jedná o jediného současného politika, který je srovnatelný s TGM, to prostě nejsou schopni pochopit (bez hlubokých znalostí liberální ekonomie, současného konzervativismu.. a k trvalé (světové) elitářské moci směřujících ideologií politické korektnosti, multikulturnosti, neokolonialistického Europeismu, nelidského enviromentalismu, ekologismu, klimaalarmismu..to opravdu nejde) nebo jsou za lhaní o V.K. placeni.

U kohokoliv jiného by se připustilo, že výjimečný člověk má "právo" mít nějaké ty (nepodstatné) povahové anomálie. U V.K. je to patrně jeho vysoká náročnost na lidi kolem sebe, díky níž si znepřátelil i některé lidi, kteří "stojí na stejné straně barikády" jako on.

Myslím, že objektivní badatelé v budoucnosti pochopí, že tato jeho "schopnost" byla nevyhnutelným důsledkem toho, jak přísné nároky měl sám na sebe. Nikdo není osamělejší, než velký státník, protože nesmí mít "kamarády", ale pouze spojence a protivníky.

Pozn.: Korektní připomínka pana Pilného, o zvelebování pražského hradu v době V.K., mi připomněla nedávno zhlédnutý dokument, v němž V.H. prosazoval, aby se na něm pro každý stát EU postavil "agitační" domeček (tím překonal i to své hradní rudé srdce...raději to ani nebudu komentovat, přeci jenom to byl i můj prezident)

J. Vozábalová 13.3.2013 23:09

Re: Úcta k zákonu

No, to možná prohlásil také, nevím, ale v tomto případě šlo vážně o nějaký věcný spor (ne jeho, jen něco komentoval) - podstatu už si opravdu nepamatuji - causy si nevytvářím, stačí bohatě ty, které se nabízejí - a to nemám na mysli zdaleka jen Václava Klause a navíc nemám pocit, že bych mu vynadala - jen mu něco nedokážu odpustit.

Ale už v devadesátých letech obhajoval "předběhnutí práva" s komentážem, že na zákony  je dost času - tedy něco v tom smyslu, ne, že bych dokázala citovat přesně - a kam to vedlo víme všichni.

Nechci nikomu svůj názor vnucovat, ale respekt k právímu řádu musí podle mne být základem demokracie. Hodně zjednodušeně to vždycky vysvětluji tak, že když budeme zákony obcházet, neukážou se jejich chyby a nenastane potřeba je změnit k lepšímu.

J. Václavíková 13.3.2013 19:12

Re: Co vlastně náš, již bývalý, prezident udělal či neudělal?

Počkejte chvilku, paní Kanioková Vám hned vysvětlí, že tento úsudek o našem vynikajícím a bezkonkurenčním exprezidentovi vznikl jen působením našich manipulujících lživých médií, která z něj udělala obětního beránka, na nějž naložíme všechny naše hříchy a vyženeme jej do pouště. Nic z toho, co píšete, není vůbec, ale vůbec pravda, to si jen novináři vymysleli. :-))))

J. Kratochvíl 13.3.2013 19:06

Co vlastně náš, již bývalý, prezident udělal či neudělal?

 Tak předně svými rozhodnutími po dobu 23let oslaboval Českou republiku jak na domácí půdě, tak mezinárodně.. Svou divokou privatizací v 90letech poškodil českou tradici v ekonomice a způsobil velké materiální ztráty, rozbil Česloslovensko bez referenda a dále poškodil ČR ignorováním a oslabováním státních institucí. V zahraničí náš stát přiváděl do mezinárodní izolace svými postoji a chováním vůči EU. Jako představitel všech významných funkcí ve státě za posledních 23 let je plně zodpovědný za stagnaci ve všech oblastech života státu, která v těchto letech postihla ČR. A neposlední řadě svým chováním v době odchodu z prezidentské funkce, které vůbec nezvládl a potvrdil, že jeho záporná činnost nebyla vůbec náhoda, jak se nás někteří stále snaží přesvědčit.

Toto si vše si nyní uvědomuje stále více lidí a dali to  Klausovi alespoň takto najevo. Pan Klaus může být rád, že lidé hodili do Vltavy jeho atrapu a ne jeho, protože by si to plně zasloužil.!!!!

P. Pavlovský 13.3.2013 18:56

Re: Já nevím.

Proč, on to přece nemůže nerozhodnout?

Jíná je otázka, koho tím rozhodnutím uspokojí.

Š. Hašek 13.3.2013 18:32

Re: Já nevím.

Závidím Vám Váš optimismus.

P. Pavlovský 13.3.2013 17:44

Re: Já nevím.

Ne, to je cesta k soudu, který to rozhodne!

P. Pavlovský 13.3.2013 17:39

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Ale houby, to se přece dá odhadnout obencně, kdo jsou ti darebáci, kteří různými fintami natahují své procesy přes 8 let!

J. Kulheim 13.3.2013 17:34

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

To jako, že si před vyhlášením amnestie prostudoval spisy odsouzených a podle toho udělal amnestii?

To myslíte úplně vážně nebo jenom tak zkoušíte.

V. Němec 13.3.2013 16:50

Re: Obhajoba pomocí urážek

že se rozednívá či stmívá lze tomu který tomu nevěří dokázat tím že ho ráno nebo večer pozvu za město aby se sám přesvědčil ale tvrdím-li o komkoliv cokoliv musím to dokázat jinak je to pomluva a ton že to bylo v televizi či novinách žádný důkaz není

O. Kadlec 13.3.2013 16:32

Re: Hulváty jsou

No vidíte - to je dost lidí, to jsem ani nevěděl.

P. Pruner 13.3.2013 16:24

Re: Hulváty jsou

Z 1,27 milionu obyvatel Prahy jich tam bylo tuším 800, samozřejmě za velké pozornosti médií.

D. Procházka 13.3.2013 16:23

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Asi ve své zaslepenosti nedokážene rozlišit mezi "neznat", či dokonce popírate existenci (špinavých peněz) a "nerozpoznat". Poznáte, že bankovkovkou, kterou máte v peněžence, nebylo placeno za drogy nebo prostituci? Právě o té zaslepenosti tento článek je.

J. Kadeřábek 13.3.2013 15:44

Otázke zněla zda jsme opravdu takoví hulváti,

takže Vaše odpověď měla správně vypadat: ano jsem.

O. Kadlec 13.3.2013 15:35

Re: Solidní článek... ovšem..

Ano! Hlavně Kanioková, ta je veškeré tolerance futrál. A kolikrát už jí šlo o život a přece o vlásek vyvázla, ubránila se všem šlechetným úmyslům co na ni útočily.

M. Moravcová 13.3.2013 15:30

Re: Solidní článek... ovšem..

Dobře jste to napsala. Příznivci Klause jsou tolerantní. Přiznávají klady i chyby.                   Příznivci opačné strany (převážně pravdoláskovci)   vystupují jako bezchybné elity,  ovšem plné zášti a  nenávisti. A to  dobro podle jejich představ nám vnutí , i kdyby měli jít přes mrtvoly, protože jejich prostředky jsou vedeny "šlechetnými úmysly". 

P. Vaněk 13.3.2013 15:28

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pavlovský, docela slušně jste se  svým příspěvkem odkopal. Já to stejně již delší dobu tušil, že ty fantasmagorické konstrukce, které z vás lezou, jsou výplodem churavějícího mozku.

P. Vaněk 13.3.2013 15:22

Re: Chce to odstup

I za mne poděkování VK.

P. Scheck 13.3.2013 15:17

Re: Obhajoba pomocí urážek

No jo, a ještě by měl autor dokázat, že se večer stmívá a ráno rozednívá.

Pokud možno na základě odborného šetření, viďte?!

M. Moravcová 13.3.2013 15:15

Re: Jsme hulvátštější

Ale on se k těm hulvátských akcím většinou nevyjadřuje, a když se ho některý novinář na kameru přímo zeptá, tak odpoví, jak to cítí.  A to se zase sestříhá, překonponuje a podá veřejnosti jako jeho arogance.

O. Kadlec 13.3.2013 15:07

Re: Solidní článek... ovšem..

Paní Kanioková má doma dva metry. Zřejmě rozdílné. Často to nakousne ale nikdy nedokončí - proč o nich vlastně píše a co jimi měří? A to už ji to přestalo bavit...je roztržitá.

M. Moravcová 13.3.2013 15:07

Re: Úcta k zákonu

pan V.Klaus prohlásil, že je pod jeho rozlišovací schopností  neveřejně veřejné hlasování

hlasování v senátu.  Nevím, co je na tom za pohrdání právem, když se o tom hádají i zkušení právníci. Navíc pan Klaus to hlasování nezpochybňoval. Takže si nevytvářejte kauzy, abyste mu mohla vynadat.

J. Kanioková 13.3.2013 14:52

Solidní článek... ovšem..

už mě to až nebaví znovu připomínat, proč ten Dvojí Metr ?

Klaus narcis....

Narcis Klaus si nechal o sobě natočit film "Občan Klaus"...

Jeho příznivci nikdy nepíší, že je Klaus bez chyb, jen stále opakují jedno - objektivitu prosím, pánové...!

Ty negativní emoce, a z nich vznikajících akcí, u nás šíří zcela záměrně P&L, k nimž patří pár "novinářů", kteří se cítí být "elitou národa". Plnou h..ústa morálky, ale ve skutečnosti jsou plni nenávistné zloby a pomstychtivosti..

J. Boleslav 13.3.2013 14:42

Pěkný článek, 100% souhlas.

J. Kanioková 13.3.2013 14:37

Naprosto přesně !

Š. Hašek 13.3.2013 14:23

Hulváty jsou

pouze účastníci toho špektáklu.

A dále pak trochu mnozí z těch, co se radostně těšili na "vyprovázení" nikoliv svého presidenta, svěřovali to radostně médiím a těšili se na mnohatisícou účast pracujícího lidu.

Je jich vlastně žalostně málo. Ale dovedou kalit vody. S pomocí médií. Blesk hadr.

Š. Hašek 13.3.2013 13:32

Re: Já nevím.

President Václav Klaus jednal vždy dle pravidel. O tom, že pravidla mají také mezery a on ta pravidla pouze ve své funkci používal, aniž je před tím stanovil, je možno vésti celkem nepatrné diskuse. V tom není ani to podstatné.

Problém jest vtom, že věci neznalí (nebo až moc znalí političtí padouši) senátoři, novináři a lid nechápou rozdíl mezi zákonem, který ani většinou neznají/nechtějí znát, a mezi svým subjektivním, okamžitým rozhořčením, které je tím větší, čím více se kolektivně křičí.

To je cesta do hrrobu.

J. Horáček 13.3.2013 13:17

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Fool on the Hill.

J. Václavíková 13.3.2013 13:13

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pane Pavlovský, to je trefa do černého!

O. Malstoka 13.3.2013 13:10

Chce to odstup

Je správné, že se začínají objevovat hodnocení a pohledy na VK očištěné od emocí a papoškování lidí, kteří z principu VK nenávidí. Nehme tomu ještě nějaký čas a tento odstup může pravdivěji poskládat VK plusy a mínusy. Každý jsme nějaký a VK, a to mu nemůže upřít ani ten nejzavilejší odpůrce, je vzdělaný, přemýšlivý člověk který své názory a pohledy nemění podle lidové nálady. Přes všechny jeho chyby mu ode mne patří poděkování a úcta za jeho účinkování na naší politické scéně.