13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsme opravdu takoví hulváti?

Václav Klaus měl a má své příznivce a odpůrce. Je a bude kontroverzní svým chováním, výroky a činy. Teď odchází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavlovský 13.3.2013 12:53

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Nejde o to, o  V.K. předpokládal, jde o to, koho amnestií odvobodil od trestního stíhání..

I. Hil 13.3.2013 12:49

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Co je krádež se mohl dozvědět už  i za komunistů. Moc dobře věděl, proč spěchat bez potřebných zákonů....

I. Hil 13.3.2013 12:46

Ano je.

Každému co jeho jest.

J. Kulheim 13.3.2013 12:42

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pokud by v padesátých letech komunisté nesebrali všechno všem,tak by devadetých letech nemusela být privatizace. Kradli ti, kteí měli peníze, informace a známosti. Byli to komunisté a jejich známí.

Komunisté říkali, že chtějí pro lidi všechno dobré a v konečné fázi bude ráj na zemi. Ráj se vybudovat nepodařiulo, ale to, že budou takoví "dobráci" krást, V.K. nepředpokládal.

M. Hoblík 13.3.2013 11:40

Nemyslím si, že jsme hulváti,

to jen část občanstva se pomátla a zlobí. Je jen škoda, že takovým duševním mrzákům dělá televize lacinou reklamu tím, že o nich mluví. Jde o pár nezralých lidiček, snažících se kalit vodu. Nic jiného neumí, tak je nechejme, ať si hrají!

P. Pavlovský 13.3.2013 11:35

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Za posledních 10 let tu ODS dost často vládla a V. K. byl presidentem. Nenesou tedy spoluzodpovědnost?

Jak to, že všechny kraje jsou levicové? Protože v nich ODS nedokázala vyhrát volby!

Naposledy to už nedokázala ani v Praze! 

P. Pavlovský 13.3.2013 11:35

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Za posledních 10 let tu ODS dost často vládla a V. K. byl presidentem. Nenesou tedy spoluzodpovědnost?

Jak to, že všechny kraje jsou levicové? Protože v nich ODS nedokázala vyhrát volby!

Naposledy to už nedokázala ani v Praze! 

F. Pavlis 13.3.2013 11:25

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pane Pavlovský, očekával bych od vás poněkud  preciznější analyzu. Krádeže 90. let, jak je přičítáte VK  a jeho nemorálnosti, jsou jen malou domů proti tomu, co se děje v enviromentalismu doma i ve světě. Kdo stojí za zeleným běsněním ?  Jak to, že soláry a větrníky musíme akceptovat bez jediné výhrady  vůči ministrům Ambrozek, Bursík, a senátor Moldán. Politicky podepřeno ČSSD a KSČM. Jak to, že všechny kraje jsou levicové a přerozdělují neskutečně datačních miliard a nikdo se příliš nezlobí a nežene k ÚS politickou reprezentaci za všechny ty ROPy... ? Máte to asi nešťastně poskládané..

M. Vondráček 13.3.2013 11:19

Je pozoruhodné :-)

s jakou jistotou dokáží hlupáci vykládat , co si jejich oponent , v tomto případě VK, doopravdy myslí.

Z. Švrček 13.3.2013 10:48

Dnes vám tleskám Ivane

a to vcelku bez výhrad.

V. Němec 13.3.2013 10:47

Obhajoba pomocí urážek

Autor hovoří o demagogických názorech leč žádný neuvádí a narcizmus je nemoc autor bez odborného vyšetření klidně tvrdí že touto nemocí Václav Klaus trpí. Tento názor je další ukázkou vlivu propagandistů kteří to že má většinou pravdu a to na základě svých znalostí a intelektu vykládají jako sebeobdiv je ve skutečnosti zdravé sebevědomí které by ostatně slušelo i našemu státu ve vztahu k EU

P. Pavlovský 13.3.2013 10:35

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Václav Klaus ví s naprostou jistotou, že když si někdo nakrade, je to jeho chytrost, patří mu to a basta. Nikdo z nás s ním v tomhle nehne.

Správně řekl:„Jsem odolnější než všichni další politikové v této zemi.“

Ano, podtrženo, sečteno,odolnější vůči morálce i zákonům. Proto nakonec došlo k žalobě.

P. Pavlovský 13.3.2013 10:34

Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Když se Jakub Železný ptal na nezvládnutou privatizaci 90. let: „Vše jsme se učili, všichni jsme se tehdy učili – nedělejme z toho kriminalizaci.“ Podle Klause dnes kriminalizujeme lidi, kteří se pouze učili zbohatnout a protože jsme byli všichni začátečníci, chybička se holt vloudila. 

Proto přišel s amnestií. Pouze naplno projevil, co si celou dobu myslí. Proto omilostnil nejtěžší hospodářskou kriminalitu. Ne kvůli milosrdenství, milosrdenství je přece možné cítit vůči jednotlivému člověku a ne vůči celé skupině delikventů, kteří páchali hospodářské trestné činy, za které jim hrozilo až 10 let vězení.

Klíč je v tom,že Klaus tyto skutky za trestné činy nepovažuje. Klaus nesouhlasí s trestní politikou našeho státu. Jako nezná špinavé peníze, tak neuznává hospodářskou kriminalitu. Prostě když někteří vychytralí jedinci oblafnou své „pomalejší a méně bystré“ spoluobčany, tak jim ty výnosy patří.

Podle Klause je to přirozené a normální. Nesouhlasí s tím, aby tito naši obratní spoluobčané končili ve vězení. Ve světě Václava Klause je umění zbohatnout tím nejvyšším uměním. A pokud se někdo tomuto umění teprve učí a klopýtne, tak si zaslouží milost či amnestii. Ve skutečnosti Václavu Klausovi nevadilo, že trestní stíhání bylo rozvleklé a trvalo příliš dlouho. On ve skutečnosti nesouhlasí s tím, že se jedná o trestný čin.

Proto ve svém televizním vystoupení řekl o amnestii:„Deset let jsme na tom pracovali.“ Navzdory tomu, že před volbou veřejněslíbil, že amnestii nikdy neudělí, teď přiznává, že na ní celých deset let pracoval. Pěkná lekce. Deset let jeho utajený tým pracoval na tom, jak překazit odsouzení těch, kteří podle jeho vlastního hodnotového řebříčku nic špatného nespáchali. Klaus má jiný systém morálních hodnot. A jestli je právo minimum morálky, tak v případě hospodářských trestných činů se Václav Klaus ani s tímto minimem neztotožňuje.

O. Kadlec 13.3.2013 10:17

Re: Spravedlnost pláče

Ta škoda je nevyčíslitelná.

O. Kadlec 13.3.2013 10:16

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Mně se to zdá být prohrou. Ale to s tím nemá nic společnýho. Budoucnost neznáme.

J. Čapková 13.3.2013 9:55

Ano

jsme takoví hulváti. Stačí se podívat na diskuse většiny novin.Sprostota, zloba z nás kape.Vždy se postaráme, aby to lepší bylo zašlapáno, v jakékoliv době.

M. Bílý 13.3.2013 9:53

Re: Zkusme být slušní ................To je bohužel velmi nereálné nejenom pro senátory, ale i pro velkou část diskutujících na Neviditelném psu.

F. Svoboda 13.3.2013 9:38

Re: Konečně článek s konkretním obsahem.

Dosud psal p. Pilný články pouze s bezobsažnými úvahami, dnes je to již jiné, konečně napsal článek s konkretním obsahem. Díky.

F. Svoboda 13.3.2013 9:36

Konečně článek s konkretním obsahem.

P. Han 13.3.2013 9:15

Re: Spravedlnost pláče

Jakých škod? Dokážete to vyčíslit? Na kolik přijde stát, potažmo daňové poplatníky, každý jednotlivý proces, táhnoucí se 8 a víc let? A kolik let ještě by pokračoval a s jakým výsledkem?

Jestli Klause ÚS skutečně (byť protiústavně) uzná vinným velezradou, seberou mu jeho "určitě vysoký" důchod ve výši 50.000 Kč. Komu ho ovšem přidělí, není známo.

Ž. Halabudová 13.3.2013 9:12

Re: Velmi podstatný odstavec

No schválně, zkus to.Pak mi povíš.

P. Han 13.3.2013 9:10

Re: Velmi podstatný odstavec

Fakt, jo? Tak to už k doktorovi nevlezu. Nedávno mě pod průhlednou záminkou rozboru píchl do prstu. Ale že by i to srdce a s dobrým úmyslem?

J. Dlouhy 13.3.2013 8:45

Re: Václav Klaus (senior)

Krasne a vystizne shrnuto.

F. Eliáš 13.3.2013 8:37

Jsme hulvátštější

než je v Evropě běžné. Ovšem baví mě, jak to Klause štve. Měl by být nad věcí a nevyjadřovat se k hulvátským akcím.

R. Jonák 13.3.2013 8:30

Zkusme být slušní ................

To je bohužel velmi nereálný požadavek pro ty senátory, kteří se pod tu žalobu podepsali. Kdyby byli slušní, tak by se předem snažili změnit zákony včetně ústavy, aby např. nebyla možná amnestie v takovém rozsahu, to by ovšem museli něco dělat a navíc by se nedostali kvůli tomu několikrát do všech televizí.

Ž. Halabudová 13.3.2013 8:25

Re: Velmi podstatný odstavec

O těch dobrých úmyslech, nejsem vůbec přesvědčena.Pod dobrý úmysl, se dá schovat i to, že ti vyříznou srdce s odůvodněním preventivní prohlídky.

K. Frauknecht 13.3.2013 8:10

Velmi podstatný odstavec

"Teď z druhého soudku...". Blbá nálada a občanská nas_anost plyne z faktu, že se nemáme moc dobře (tedy pokud nejste europoslanec nebo alespoň senátor :-)). Nemáme se dobře proto, že nefunguje ekonomika. Ekonomika nefunguje proto, že parta levicově orientovaných intelektuálů se rozhodla určovat nám z bruselského centra (POZOR, asi i s dobrým úmyslem) co chceme, jaké máme potřeby a jak máme žít. My, co jsme trochu starší, víme, že to objektivně nebude fungovat (nefungovalo to v malé republice - nemůže ani ve velké Evropě!!).

K té hříšné amnestii (proboha už zase:-)). Kdo má chuť, odvahu a čas přečtěte si projev min. Blažka přednesený na 50. sešlosti našeho parlamentu (lze najít na netu). Je to poměrně vyčerpávající historický rozbor amnestií a doprovodných jevů (každá amnestie byla vždy doplněna abolicí). Jestli byla poslední amnestie udělena špatně nevím, na rozdíl od mnohých diskutujících nejsem právník. Co vím však jistě - nikomu neublížila a poukázala na řadu problémů v soudnictví (jo, asi to nebyl důvod).

L. Křivan 13.3.2013 8:04

Václav Klaus (senior)

udělal hodně věcí dobře. O tom netřeba diskutovat. Lecos dobře neudělal. I to je beze sporu.

To co vyvádí lůza s pěnou u mordy,  to je hnus.

L. Křivan 13.3.2013 8:00

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Taky se obávám, že se bude říkat: zlatej Klaus.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:51

Já nevím.

Já nevím a nedokážu posoudit to, jak moc a v čem Václav Klaus přestupoval, nebo porušoval zákony a práva mu daná Ústavou.A nedokáže to říci nikdo, ani ústavní soudci.Ale co, vím naprosto přesně, je to, že nikdo ze zákonotvorných činitelů, neprojevil a neměl vůli, opravit a změnit špatné zákony a jejich nevhodné použití.Ono je jednodušší říci, že za vše špatné může Václav Klaus.