4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsme opravdu takoví hulváti?

Václav Klaus měl a má své příznivce a odpůrce. Je a bude kontroverzní svým chováním, výroky a činy. Teď odchází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 13.3.2013 7:05

Re: Jsem.

S rozdýcháváním mého příspěvku máte ale problém evidentně  Vy. Nějak jste se tím svým hovnem umazala, že? Běžte si raději dát studenou sprchu.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:15

Re: Jsem.

No jo, je to tak.Nic si z toho holka nedělej.A máš pravdu, studená sprcha po ránu, je dobrá:

J. Veselý 13.3.2013 6:26

Ano je....

M. Varadinková 13.3.2013 6:24

Ano, jste takoví hulváti.

I Vy, autore, jste to hulvátství předvedl v tomto článku. Dokonce bych řekla, že ještě větší (protože pokrytečtější), než ti, co vynášeli Moranu.

B. Pavel 13.3.2013 6:16

Spravedlnost pláče

Je-li náš bývalý prezident opravdu slušný člověk, měl by svůj určitě vysoký prezidentský důchod věnovat na splácení škod, které vznikly omilostněním darebáků.

P. Han 13.3.2013 9:15

Re: Spravedlnost pláče

Jakých škod? Dokážete to vyčíslit? Na kolik přijde stát, potažmo daňové poplatníky, každý jednotlivý proces, táhnoucí se 8 a víc let? A kolik let ještě by pokračoval a s jakým výsledkem?

Jestli Klause ÚS skutečně (byť protiústavně) uzná vinným velezradou, seberou mu jeho "určitě vysoký" důchod ve výši 50.000 Kč. Komu ho ovšem přidělí, není známo.

O. Kadlec 13.3.2013 10:17

Re: Spravedlnost pláče

Ta škoda je nevyčíslitelná.

A. Holík 13.3.2013 2:14

Zaslouzil ..

Klaus mel vzdy odpurce, a vzdy jich bylo dost. Ale mel vzdy i priznivce. Neni mi ale jasne, jaci priznivci mu zustali po amnestii a podpore Zemana ..

J. Vozábalová 13.3.2013 1:35

Úcta k zákonu

"Jako příznivce zlodějů, recidivistů a tunelářů jej prostě nevidím, spíše bych ho podezíral z toho, že tyto skupiny jsou mu naprosto lhostejné." - Tato věta z článku mne přivedla ke vzpomínce na nedávnou promluvu VK k čemusi, co se týkalo formálně právní stránky té věci. (Omlouvám se , na konkrétní okolnosti si již nevzpomenu, ale to ani není důležité.)

VK zcela suveréně prohlásil, že něco takového je pod jeho rozlišovací schopností. Jenže buď neakceptuje nebo neví, že formálně právní stránka věci je vždy základní, teprve následně, pokud zde není důvod k odložení causy, se přistupuje ke zkoumání věcné stránky. Pokud tedy hlava státu něco takového prohlásí, je to pohrdání právem a jeho vymahatelností a obecně to ukazuje na opravdu nebezpečnou tendenci k pohrdání právním systémem. Tím nechci říct, že náš právní systém je dokonalý, ale je jediný který máme a jeho obcházením se k právnímu státu nedopracujeme.

Mohu VK "odpustit" jeho ufňukanost, nadřazenost, pohrdavá gesta i úšklebky, ale ne onen základní postoj - já jsem nad zákonem, my - Václav Klaus - nejsme plebs, který je povinen se zákony řídit.

Nezapalovala bych jej jako Moranu, nepodávala bych na něj žalobu,  ale jeho pohrdání právním řádem země, jejímž byl prvním občanem, mu opravdu odpustit nemohu.

M. Moravcová 13.3.2013 15:07

Re: Úcta k zákonu

pan V.Klaus prohlásil, že je pod jeho rozlišovací schopností  neveřejně veřejné hlasování

hlasování v senátu.  Nevím, co je na tom za pohrdání právem, když se o tom hádají i zkušení právníci. Navíc pan Klaus to hlasování nezpochybňoval. Takže si nevytvářejte kauzy, abyste mu mohla vynadat.

J. Vozábalová 13.3.2013 23:09

Re: Úcta k zákonu

No, to možná prohlásil také, nevím, ale v tomto případě šlo vážně o nějaký věcný spor (ne jeho, jen něco komentoval) - podstatu už si opravdu nepamatuji - causy si nevytvářím, stačí bohatě ty, které se nabízejí - a to nemám na mysli zdaleka jen Václava Klause a navíc nemám pocit, že bych mu vynadala - jen mu něco nedokážu odpustit.

Ale už v devadesátých letech obhajoval "předběhnutí práva" s komentážem, že na zákony  je dost času - tedy něco v tom smyslu, ne, že bych dokázala citovat přesně - a kam to vedlo víme všichni.

Nechci nikomu svůj názor vnucovat, ale respekt k právímu řádu musí podle mne být základem demokracie. Hodně zjednodušeně to vždycky vysvětluji tak, že když budeme zákony obcházet, neukážou se jejich chyby a nenastane potřeba je změnit k lepšímu.

R. Brzák 13.3.2013 0:36

horší než lidová veselice je postup senátorů

Nevadí mi házení Morany do Vltavy, ani pískot obyčejných lidí - kdo by se nám mohl divit, z pocitu bezmoci se rodí všelico. Už trošku hůře hodnotím postoj médií,jako vždy informujících tendenčně, ba populisticky. Ale ty si z daní neplatíme. Zato moudré muže a ženy ze senátu ano. Proč? Aby z moudrosti svým postupem učinili hloupost, nebo hůře - z pravomoci privilegium?

Očekávám, že pokud se "vina" V.Klause ze zločinu velezrady neprokáže - což mám za jisté - budou páni senátoři vyvozovat osobní odpovědnost a odstoupí, aby svou zjevnou nesoudností nadále nepoškozovali demokracii v ČR.

O. Kadlec 13.3.2013 0:52

Re: horší než lidová veselice je postup senátorů

Hahahaaaa! To je výborný nápad. Navruji dále, aby každý státní zástupce, kterému se obviněný vyvlékne a odejde od soudu osvobozen, vyvodil tutéž osobní zodpovědnost a odešel. Tak brzy dojde ve státním zastupitelství i v senátu řada i na nás dva.

L. Krajicek 13.3.2013 0:28

Ano, jsme takoví hulváti.

Předchozí příspěvek je toho důkazem.

A hlavně jako vždy, vždy, vždy:  pozdní hrdinové.

O. Kadlec 13.3.2013 0:18

Co jiného chcete dělat, člověče!

Pískot a divadelní představení je vám hulvátství? Chtěl byste raději nějakou kasací? Sáhli vám na idol?

Na to, jakým prezidentem Klaus byl, ho vyprovodili velmi kultivovaně - a ne jako nedávno Paroubka - vajíčky. Ve většině zemí světa by se řvalo, házelo rajčaty nebo dýmovnicí, pálila vlajka...u nás se pálila morana a lid se veselil. Konečně je z Hradu pryč. Jsme civilizovaný národ, ten se umí vtipně rozloučit i se špatným politikem, slušně počká až mu skončí mandát, zahraje si a vrátí se ke své práci.

M. Stuchlik 13.3.2013 0:29

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Klaus si jiné vyprovození nezasloužil. A Paroubek taky ne. Už abychom vyprovázeli Mlhoše.

I. Lyčka 13.3.2013 7:21

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Těším se na to, co vy dva budete říkat, až skončí M. Zeman. Jestli nebudete plakat v koutku a naříkat, jaký byl Klaus frajer. Mně se totiž nezdá vítězství M. Zemana být takovou velkou výhrou.

L. Křivan 13.3.2013 8:00

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Taky se obávám, že se bude říkat: zlatej Klaus.

O. Kadlec 13.3.2013 10:16

Re: Co jiného chcete dělat, člověče!

Mně se to zdá být prohrou. Ale to s tím nemá nic společnýho. Budoucnost neznáme.