5.3.2024 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsme opravdu takoví hulváti?

Václav Klaus měl a má své příznivce a odpůrce. Je a bude kontroverzní svým chováním, výroky a činy. Teď odchází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vondráček 13.3.2013 11:19

Je pozoruhodné :-)

s jakou jistotou dokáží hlupáci vykládat , co si jejich oponent , v tomto případě VK, doopravdy myslí.

J. Kanioková 13.3.2013 14:37

Naprosto přesně !

I. Hil 13.3.2013 12:49

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Co je krádež se mohl dozvědět už  i za komunistů. Moc dobře věděl, proč spěchat bez potřebných zákonů....

J. Horáček 13.3.2013 13:17

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Fool on the Hill.

P. Vaněk 13.3.2013 15:28

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pavlovský, docela slušně jste se  svým příspěvkem odkopal. Já to stejně již delší dobu tušil, že ty fantasmagorické konstrukce, které z vás lezou, jsou výplodem churavějícího mozku.

D. Procházka 13.3.2013 16:23

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Asi ve své zaslepenosti nedokážene rozlišit mezi "neznat", či dokonce popírate existenci (špinavých peněz) a "nerozpoznat". Poznáte, že bankovkovkou, kterou máte v peněžence, nebylo placeno za drogy nebo prostituci? Právě o té zaslepenosti tento článek je.

J. Čapková 13.3.2013 9:55

Ano

jsme takoví hulváti. Stačí se podívat na diskuse většiny novin.Sprostota, zloba z nás kape.Vždy se postaráme, aby to lepší bylo zašlapáno, v jakékoliv době.

F. Svoboda 13.3.2013 9:36

Konečně článek s konkretním obsahem.

F. Svoboda 13.3.2013 9:38

Re: Konečně článek s konkretním obsahem.

Dosud psal p. Pilný články pouze s bezobsažnými úvahami, dnes je to již jiné, konečně napsal článek s konkretním obsahem. Díky.

F. Eliáš 13.3.2013 8:37

Jsme hulvátštější

než je v Evropě běžné. Ovšem baví mě, jak to Klause štve. Měl by být nad věcí a nevyjadřovat se k hulvátským akcím.

M. Moravcová 13.3.2013 15:15

Re: Jsme hulvátštější

Ale on se k těm hulvátských akcím většinou nevyjadřuje, a když se ho některý novinář na kameru přímo zeptá, tak odpoví, jak to cítí.  A to se zase sestříhá, překonponuje a podá veřejnosti jako jeho arogance.

R. Jonák 13.3.2013 8:30

Zkusme být slušní ................

To je bohužel velmi nereálný požadavek pro ty senátory, kteří se pod tu žalobu podepsali. Kdyby byli slušní, tak by se předem snažili změnit zákony včetně ústavy, aby např. nebyla možná amnestie v takovém rozsahu, to by ovšem museli něco dělat a navíc by se nedostali kvůli tomu několikrát do všech televizí.

M. Bílý 13.3.2013 9:53

Re: Zkusme být slušní ................To je bohužel velmi nereálné nejenom pro senátory, ale i pro velkou část diskutujících na Neviditelném psu.

K. Frauknecht 13.3.2013 8:10

Velmi podstatný odstavec

"Teď z druhého soudku...". Blbá nálada a občanská nas_anost plyne z faktu, že se nemáme moc dobře (tedy pokud nejste europoslanec nebo alespoň senátor :-)). Nemáme se dobře proto, že nefunguje ekonomika. Ekonomika nefunguje proto, že parta levicově orientovaných intelektuálů se rozhodla určovat nám z bruselského centra (POZOR, asi i s dobrým úmyslem) co chceme, jaké máme potřeby a jak máme žít. My, co jsme trochu starší, víme, že to objektivně nebude fungovat (nefungovalo to v malé republice - nemůže ani ve velké Evropě!!).

K té hříšné amnestii (proboha už zase:-)). Kdo má chuť, odvahu a čas přečtěte si projev min. Blažka přednesený na 50. sešlosti našeho parlamentu (lze najít na netu). Je to poměrně vyčerpávající historický rozbor amnestií a doprovodných jevů (každá amnestie byla vždy doplněna abolicí). Jestli byla poslední amnestie udělena špatně nevím, na rozdíl od mnohých diskutujících nejsem právník. Co vím však jistě - nikomu neublížila a poukázala na řadu problémů v soudnictví (jo, asi to nebyl důvod).

Ž. Halabudová 13.3.2013 8:25

Re: Velmi podstatný odstavec

O těch dobrých úmyslech, nejsem vůbec přesvědčena.Pod dobrý úmysl, se dá schovat i to, že ti vyříznou srdce s odůvodněním preventivní prohlídky.

P. Han 13.3.2013 9:10

Re: Velmi podstatný odstavec

Fakt, jo? Tak to už k doktorovi nevlezu. Nedávno mě pod průhlednou záminkou rozboru píchl do prstu. Ale že by i to srdce a s dobrým úmyslem?

Ž. Halabudová 13.3.2013 9:12

Re: Velmi podstatný odstavec

No schválně, zkus to.Pak mi povíš.

L. Křivan 13.3.2013 8:04

Václav Klaus (senior)

udělal hodně věcí dobře. O tom netřeba diskutovat. Lecos dobře neudělal. I to je beze sporu.

To co vyvádí lůza s pěnou u mordy,  to je hnus.

J. Dlouhy 13.3.2013 8:45

Re: Václav Klaus (senior)

Krasne a vystizne shrnuto.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:51

Já nevím.

Já nevím a nedokážu posoudit to, jak moc a v čem Václav Klaus přestupoval, nebo porušoval zákony a práva mu daná Ústavou.A nedokáže to říci nikdo, ani ústavní soudci.Ale co, vím naprosto přesně, je to, že nikdo ze zákonotvorných činitelů, neprojevil a neměl vůli, opravit a změnit špatné zákony a jejich nevhodné použití.Ono je jednodušší říci, že za vše špatné může Václav Klaus.

Š. Hašek 13.3.2013 13:32

Re: Já nevím.

President Václav Klaus jednal vždy dle pravidel. O tom, že pravidla mají také mezery a on ta pravidla pouze ve své funkci používal, aniž je před tím stanovil, je možno vésti celkem nepatrné diskuse. V tom není ani to podstatné.

Problém jest vtom, že věci neznalí (nebo až moc znalí političtí padouši) senátoři, novináři a lid nechápou rozdíl mezi zákonem, který ani většinou neznají/nechtějí znát, a mezi svým subjektivním, okamžitým rozhořčením, které je tím větší, čím více se kolektivně křičí.

To je cesta do hrrobu.

P. Pavlovský 13.3.2013 17:44

Re: Já nevím.

Ne, to je cesta k soudu, který to rozhodne!

Š. Hašek 13.3.2013 18:32

Re: Já nevím.

Závidím Vám Váš optimismus.

P. Pavlovský 13.3.2013 18:56

Re: Já nevím.

Proč, on to přece nemůže nerozhodnout?

Jíná je otázka, koho tím rozhodnutím uspokojí.

J. Veselý 13.3.2013 7:15

Hm

Máte asi pravdu v tom že by člověk neměl koukat na to že někdo jiný je hulvát a měl by se snažit být slušným sám před sebou. Ale já chápu řadu prostých lidí, kteří žijí z mnizivých mezd ze dne na den že je arogance toho, čemu se u nás říká vrcholová politika, že je už natolik zhnusila že se snaží bránit. Zkuste se vžít do role těch matek, které teď nedostanou alimenty, do kůže těch které Smetka okradl o miliony a podobných lidí postižených amnestií.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:26

Re: Hm

Ale,ti lidé,nebyli postiženi amnestií. Byli postiženi špatnými zákony, nebo špatně(záměrně)použitými paragrafy.Špatně (ne)fungujícím soudním systémem a soudci, kteří v nejlepším případě, by tak nanejvýše mohli kydat kravám hnůj.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:30

Re: Hm

Opravdu si myslíte, že případy, které se táhnou spoustu let(osm, deset, patnáct)se spravedlivě vyřeší?

P. Pruner 13.3.2013 7:12

blbá nálada

Rozumný článek. Já se vyjádřím obecně, ne k p.Klausovi.

Bohužel obyčejná lidská slušnost a respekt k jiným názorům jsou nyní nedostatkovým zbožím. Řada lidí se cítí být neúspěšnými, štvanými, frustrovanými a nachází si své obětní beránky mezi vrcholnými politiky. Při tom je posuzuje černobíle - někdo je naprosto zatracován a jiný veleben. Vzpomeňme si, jací exoti už byli v čele průzkumů popularity politiků. S tím se snoubí i nižší rozumová inteligence některých lidí, kteří nejsou schopni vyhodnocovat rozumové argumenty a nechávají se zmítat svými pocity. Některé projevy v diskusích jsou jistě zajímavým počtením pro psychology a psychiatry.

Ač jsem volil jednu ze stran vládní koalice, tak musím uznat, že k panující blbé náladě pořádně přispěla politika těchto stran a zahnala řadu nespokojených k voličům ČSSD a KSČM.

Ž. Halabudová 13.3.2013 7:18

Re: blbá nálada

Tato věta, to vystihuje skoro přesně.----S tím se snoubí i nižší rozumová inteligence některých lidí, kteří nejsou schopni vyhodnocovat rozumové argumenty a nechávají se zmítat svými pocity. ------

Ž. Halabudová 13.3.2013 6:55

Jsem.

Jsem nesmírně ráda, že jste ochotný přijmout riziko osobních útoků.Bohužel jste šlápl do hovna.Jinak se totiž, ti pode mnou nazvat nedají.Viz jakási Varadinková.Ta to nerozdýchá do smrti.