13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsme opravdu takoví hulváti?

Václav Klaus měl a má své příznivce a odpůrce. Je a bude kontroverzní svým chováním, výroky a činy. Teď odchází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 14.3.2013 12:47

Seriozní článek!

Všechno podstatné již bylo v současné diskuzi o V.K napsáno a tak je zřejmé, že ti, kteří nepochopili, že se v jeho případě jedná o jediného současného politika, který je srovnatelný s TGM, to prostě nejsou schopni pochopit (bez hlubokých znalostí liberální ekonomie, současného konzervativismu.. a k trvalé (světové) elitářské moci směřujících ideologií politické korektnosti, multikulturnosti, neokolonialistického Europeismu, nelidského enviromentalismu, ekologismu, klimaalarmismu..to opravdu nejde) nebo jsou za lhaní o V.K. placeni.

U kohokoliv jiného by se připustilo, že výjimečný člověk má "právo" mít nějaké ty (nepodstatné) povahové anomálie. U V.K. je to patrně jeho vysoká náročnost na lidi kolem sebe, díky níž si znepřátelil i některé lidi, kteří "stojí na stejné straně barikády" jako on.

Myslím, že objektivní badatelé v budoucnosti pochopí, že tato jeho "schopnost" byla nevyhnutelným důsledkem toho, jak přísné nároky měl sám na sebe. Nikdo není osamělejší, než velký státník, protože nesmí mít "kamarády", ale pouze spojence a protivníky.

Pozn.: Korektní připomínka pana Pilného, o zvelebování pražského hradu v době V.K., mi připomněla nedávno zhlédnutý dokument, v němž V.H. prosazoval, aby se na něm pro každý stát EU postavil "agitační" domeček (tím překonal i to své hradní rudé srdce...raději to ani nebudu komentovat, přeci jenom to byl i můj prezident)

J. Kratochvíl 13.3.2013 19:06

Co vlastně náš, již bývalý, prezident udělal či neudělal?

 Tak předně svými rozhodnutími po dobu 23let oslaboval Českou republiku jak na domácí půdě, tak mezinárodně.. Svou divokou privatizací v 90letech poškodil českou tradici v ekonomice a způsobil velké materiální ztráty, rozbil Česloslovensko bez referenda a dále poškodil ČR ignorováním a oslabováním státních institucí. V zahraničí náš stát přiváděl do mezinárodní izolace svými postoji a chováním vůči EU. Jako představitel všech významných funkcí ve státě za posledních 23 let je plně zodpovědný za stagnaci ve všech oblastech života státu, která v těchto letech postihla ČR. A neposlední řadě svým chováním v době odchodu z prezidentské funkce, které vůbec nezvládl a potvrdil, že jeho záporná činnost nebyla vůbec náhoda, jak se nás někteří stále snaží přesvědčit.

Toto si vše si nyní uvědomuje stále více lidí a dali to  Klausovi alespoň takto najevo. Pan Klaus může být rád, že lidé hodili do Vltavy jeho atrapu a ne jeho, protože by si to plně zasloužil.!!!!

J. Václavíková 13.3.2013 19:12

Re: Co vlastně náš, již bývalý, prezident udělal či neudělal?

Počkejte chvilku, paní Kanioková Vám hned vysvětlí, že tento úsudek o našem vynikajícím a bezkonkurenčním exprezidentovi vznikl jen působením našich manipulujících lživých médií, která z něj udělala obětního beránka, na nějž naložíme všechny naše hříchy a vyženeme jej do pouště. Nic z toho, co píšete, není vůbec, ale vůbec pravda, to si jen novináři vymysleli. :-))))

J. Kanioková 13.3.2013 14:52

Solidní článek... ovšem..

už mě to až nebaví znovu připomínat, proč ten Dvojí Metr ?

Klaus narcis....

Narcis Klaus si nechal o sobě natočit film "Občan Klaus"...

Jeho příznivci nikdy nepíší, že je Klaus bez chyb, jen stále opakují jedno - objektivitu prosím, pánové...!

Ty negativní emoce, a z nich vznikajících akcí, u nás šíří zcela záměrně P&L, k nimž patří pár "novinářů", kteří se cítí být "elitou národa". Plnou h..ústa morálky, ale ve skutečnosti jsou plni nenávistné zloby a pomstychtivosti..

O. Kadlec 13.3.2013 15:07

Re: Solidní článek... ovšem..

Paní Kanioková má doma dva metry. Zřejmě rozdílné. Často to nakousne ale nikdy nedokončí - proč o nich vlastně píše a co jimi měří? A to už ji to přestalo bavit...je roztržitá.

M. Moravcová 13.3.2013 15:30

Re: Solidní článek... ovšem..

Dobře jste to napsala. Příznivci Klause jsou tolerantní. Přiznávají klady i chyby.                   Příznivci opačné strany (převážně pravdoláskovci)   vystupují jako bezchybné elity,  ovšem plné zášti a  nenávisti. A to  dobro podle jejich představ nám vnutí , i kdyby měli jít přes mrtvoly, protože jejich prostředky jsou vedeny "šlechetnými úmysly". 

O. Kadlec 13.3.2013 15:35

Re: Solidní článek... ovšem..

Ano! Hlavně Kanioková, ta je veškeré tolerance futrál. A kolikrát už jí šlo o život a přece o vlásek vyvázla, ubránila se všem šlechetným úmyslům co na ni útočily.

J. Boleslav 13.3.2013 14:42

Pěkný článek, 100% souhlas.

Š. Hašek 13.3.2013 14:23

Hulváty jsou

pouze účastníci toho špektáklu.

A dále pak trochu mnozí z těch, co se radostně těšili na "vyprovázení" nikoliv svého presidenta, svěřovali to radostně médiím a těšili se na mnohatisícou účast pracujícího lidu.

Je jich vlastně žalostně málo. Ale dovedou kalit vody. S pomocí médií. Blesk hadr.

P. Pruner 13.3.2013 16:24

Re: Hulváty jsou

Z 1,27 milionu obyvatel Prahy jich tam bylo tuším 800, samozřejmě za velké pozornosti médií.

O. Kadlec 13.3.2013 16:32

Re: Hulváty jsou

No vidíte - to je dost lidí, to jsem ani nevěděl.

O. Malstoka 13.3.2013 13:10

Chce to odstup

Je správné, že se začínají objevovat hodnocení a pohledy na VK očištěné od emocí a papoškování lidí, kteří z principu VK nenávidí. Nehme tomu ještě nějaký čas a tento odstup může pravdivěji poskládat VK plusy a mínusy. Každý jsme nějaký a VK, a to mu nemůže upřít ani ten nejzavilejší odpůrce, je vzdělaný, přemýšlivý člověk který své názory a pohledy nemění podle lidové nálady. Přes všechny jeho chyby mu ode mne patří poděkování a úcta za jeho účinkování na naší politické scéně.

P. Vaněk 13.3.2013 15:22

Re: Chce to odstup

I za mne poděkování VK.

I. Hil 13.3.2013 12:46

Ano je.

Každému co jeho jest.

J. Kadeřábek 13.3.2013 15:44

Otázke zněla zda jsme opravdu takoví hulváti,

takže Vaše odpověď měla správně vypadat: ano jsem.

M. Hoblík 13.3.2013 11:40

Nemyslím si, že jsme hulváti,

to jen část občanstva se pomátla a zlobí. Je jen škoda, že takovým duševním mrzákům dělá televize lacinou reklamu tím, že o nich mluví. Jde o pár nezralých lidiček, snažících se kalit vodu. Nic jiného neumí, tak je nechejme, ať si hrají!

Z. Švrček 13.3.2013 10:48

Dnes vám tleskám Ivane

a to vcelku bez výhrad.

V. Němec 13.3.2013 10:47

Obhajoba pomocí urážek

Autor hovoří o demagogických názorech leč žádný neuvádí a narcizmus je nemoc autor bez odborného vyšetření klidně tvrdí že touto nemocí Václav Klaus trpí. Tento názor je další ukázkou vlivu propagandistů kteří to že má většinou pravdu a to na základě svých znalostí a intelektu vykládají jako sebeobdiv je ve skutečnosti zdravé sebevědomí které by ostatně slušelo i našemu státu ve vztahu k EU

P. Scheck 13.3.2013 15:17

Re: Obhajoba pomocí urážek

No jo, a ještě by měl autor dokázat, že se večer stmívá a ráno rozednívá.

Pokud možno na základě odborného šetření, viďte?!

V. Němec 13.3.2013 16:50

Re: Obhajoba pomocí urážek

že se rozednívá či stmívá lze tomu který tomu nevěří dokázat tím že ho ráno nebo večer pozvu za město aby se sám přesvědčil ale tvrdím-li o komkoliv cokoliv musím to dokázat jinak je to pomluva a ton že to bylo v televizi či novinách žádný důkaz není

P. Pavlovský 13.3.2013 10:34

Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Když se Jakub Železný ptal na nezvládnutou privatizaci 90. let: „Vše jsme se učili, všichni jsme se tehdy učili – nedělejme z toho kriminalizaci.“ Podle Klause dnes kriminalizujeme lidi, kteří se pouze učili zbohatnout a protože jsme byli všichni začátečníci, chybička se holt vloudila. 

Proto přišel s amnestií. Pouze naplno projevil, co si celou dobu myslí. Proto omilostnil nejtěžší hospodářskou kriminalitu. Ne kvůli milosrdenství, milosrdenství je přece možné cítit vůči jednotlivému člověku a ne vůči celé skupině delikventů, kteří páchali hospodářské trestné činy, za které jim hrozilo až 10 let vězení.

Klíč je v tom,že Klaus tyto skutky za trestné činy nepovažuje. Klaus nesouhlasí s trestní politikou našeho státu. Jako nezná špinavé peníze, tak neuznává hospodářskou kriminalitu. Prostě když někteří vychytralí jedinci oblafnou své „pomalejší a méně bystré“ spoluobčany, tak jim ty výnosy patří.

Podle Klause je to přirozené a normální. Nesouhlasí s tím, aby tito naši obratní spoluobčané končili ve vězení. Ve světě Václava Klause je umění zbohatnout tím nejvyšším uměním. A pokud se někdo tomuto umění teprve učí a klopýtne, tak si zaslouží milost či amnestii. Ve skutečnosti Václavu Klausovi nevadilo, že trestní stíhání bylo rozvleklé a trvalo příliš dlouho. On ve skutečnosti nesouhlasí s tím, že se jedná o trestný čin.

Proto ve svém televizním vystoupení řekl o amnestii:„Deset let jsme na tom pracovali.“ Navzdory tomu, že před volbou veřejněslíbil, že amnestii nikdy neudělí, teď přiznává, že na ní celých deset let pracoval. Pěkná lekce. Deset let jeho utajený tým pracoval na tom, jak překazit odsouzení těch, kteří podle jeho vlastního hodnotového řebříčku nic špatného nespáchali. Klaus má jiný systém morálních hodnot. A jestli je právo minimum morálky, tak v případě hospodářských trestných činů se Václav Klaus ani s tímto minimem neztotožňuje.

P. Pavlovský 13.3.2013 10:35

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Václav Klaus ví s naprostou jistotou, že když si někdo nakrade, je to jeho chytrost, patří mu to a basta. Nikdo z nás s ním v tomhle nehne.

Správně řekl:„Jsem odolnější než všichni další politikové v této zemi.“

Ano, podtrženo, sečteno,odolnější vůči morálce i zákonům. Proto nakonec došlo k žalobě.

F. Pavlis 13.3.2013 11:25

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pane Pavlovský, očekával bych od vás poněkud  preciznější analyzu. Krádeže 90. let, jak je přičítáte VK  a jeho nemorálnosti, jsou jen malou domů proti tomu, co se děje v enviromentalismu doma i ve světě. Kdo stojí za zeleným běsněním ?  Jak to, že soláry a větrníky musíme akceptovat bez jediné výhrady  vůči ministrům Ambrozek, Bursík, a senátor Moldán. Politicky podepřeno ČSSD a KSČM. Jak to, že všechny kraje jsou levicové a přerozdělují neskutečně datačních miliard a nikdo se příliš nezlobí a nežene k ÚS politickou reprezentaci za všechny ty ROPy... ? Máte to asi nešťastně poskládané..

P. Pavlovský 13.3.2013 11:35

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Za posledních 10 let tu ODS dost často vládla a V. K. byl presidentem. Nenesou tedy spoluzodpovědnost?

Jak to, že všechny kraje jsou levicové? Protože v nich ODS nedokázala vyhrát volby!

Naposledy to už nedokázala ani v Praze! 

P. Pavlovský 13.3.2013 11:35

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Za posledních 10 let tu ODS dost často vládla a V. K. byl presidentem. Nenesou tedy spoluzodpovědnost?

Jak to, že všechny kraje jsou levicové? Protože v nich ODS nedokázala vyhrát volby!

Naposledy to už nedokázala ani v Praze! 

J. Kulheim 13.3.2013 12:42

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pokud by v padesátých letech komunisté nesebrali všechno všem,tak by devadetých letech nemusela být privatizace. Kradli ti, kteí měli peníze, informace a známosti. Byli to komunisté a jejich známí.

Komunisté říkali, že chtějí pro lidi všechno dobré a v konečné fázi bude ráj na zemi. Ráj se vybudovat nepodařiulo, ale to, že budou takoví "dobráci" krást, V.K. nepředpokládal.

P. Pavlovský 13.3.2013 12:53

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Nejde o to, o  V.K. předpokládal, jde o to, koho amnestií odvobodil od trestního stíhání..

J. Kulheim 13.3.2013 17:34

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

To jako, že si před vyhlášením amnestie prostudoval spisy odsouzených a podle toho udělal amnestii?

To myslíte úplně vážně nebo jenom tak zkoušíte.

P. Pavlovský 13.3.2013 17:39

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Ale houby, to se přece dá odhadnout obencně, kdo jsou ti darebáci, kteří různými fintami natahují své procesy přes 8 let!

J. Václavíková 13.3.2013 13:13

Re: Televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem

Pane Pavlovský, to je trefa do černého!