20.6.2024 | Svátek má Květa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 18.6.2011 18:06

V politice by měly platit zásady a podle nich

Konzervativní politik nemůže být gay Takže pan Pospíšil je-li opravdu gay je jen politický pragmatik a ne čestný muž. Konzervativní evropská politika se zakládá na tradičních křesťanských hodnotách a jejich základem je rodina, kterou tvoří muž,žena a děti. Takže by si to měli uvnitř strany, která se hlásí k evropskému konzervatismu s panem Pospíšilem vyříkat a on by měl dělat politiku raději v nějaké liberální straně..

Jinak souhlas s tím, že nelze hodnotit žádného slušného člověka podle barvy pleti,sexuální orientace nebo zda je Žid,Japonec či Eskymák (například). Ale v politickém spektru je nutno odlišit ty politiky, kteří vyznávají konzervativní hodnoty tradiční Evropy upřimně od těch co využívají konzervatismus jen jako marketingový produkt.

Je na škodu české politiky, že nemá víc tak "čitelných" osobností jako je pan Kubera a Klaus.S tím druhým jsem filozoficky v rozporu, ale jako politika si jej vážím pro jeho názorovou koexistenci.

Převzato z diskuze u stejného článku na blogu pana Okamury (http://blog2.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A110615_196532_blogidnes)

J. Anděl 19.6.2011 19:56

Re: V politice by měly platit zásady a podle nich

Sexuální orientace nesouvisí se ctí. Obecně.

Je možné, že se pan Pospíšil v minulosti nějak zachoval, co v souvislosti s tím, že je gay, znamená, že se zachoval či chová nečestně. Ale jinak to s tím nesouvisí.

Je důležité neplést si, co znamená slovo "čest", jinak člověk může být těžko čestný, když neví, co to přesně znamená.

Alespoň podle mého názoru to znamená především dodržovat své slovo. Což v širším smyslu znamená dodržování prohlášeného názorového směru apod. A také to v širším smyslu znamená naprostou nezáludnost ve snaze podvádět druhé (i to je v podstatě odvozené od dodržování svého slova).

Proto teoreticky můze gay, který svou orientaci účelově tají, být nečestným člověkem, ale to je až odvozené. Primárně to nesouvisí.

J. Anděl 19.6.2011 19:56

Re: V politice by měly platit zásady a podle nich

Poznámka: "je-LI" skutečně, já nevím, nezajímá, neřeším, jak je to přímo s panem Pospíšilem.

Z. Rychlý 17.6.2011 11:13

Mediální sprosťárna.

Pane Okamuro, to skandální odhalování vztahu dvou význačných homosexuálů je sice mediálně vděčné, ale sprosté.

Ti dva toho ovlivní milionkrát míň, než dva jiní ctihodní a "bezúhonní" heterosexuální politici účastnící se tu honu, nebo domluveného golfu, případně na jachtě spřáteleného politika, kde v tichosti tito správně sexuálně orientovaní hoši "co spolu mluví", organizují legální rozkrádání našich daní za bílého dne.

Klidně si sviťte na soukromí politiků, ale nemyslete si, že nasvícením špičky ledovce jste odhalil světu úplnou a zjevnou pravdu. Spíš sloužíte jako mouřenín těm v pozadí ve vytváření neprůhledné mlhy vypouštěním těchto lechtivých pšouků. Nebo se učíte jak mlžit, coby politik začátečník ?

J. Anděl 17.6.2011 15:05

Re: Mediální sprosťárna.

Já mám pocit, že článek je o tom, že když se napíše ve zprávách, že politik má nadstandardní vztahy se svou asistentkou a ona že dostává třistatisícový plat, bere se to jako vcelku legitimní upozornění na nekalosti, kdežto když se na totéž upozorní v případě vztahu politka a jeho asistenta, pak je z toho skandální odhalování vztahu dvou význačných homosexuálů.

Tahle informace z textu vyplývá vcelku jednoznačně. Skandální odhalování vztahu je to jen pro toho, kdo vnímá vztah dvou homosexuálů jako skandál.

Buďto to skandál není - a pak je logické, že se o tom také hovoří v téže míře, v jaké se hovoří třeba o vztahu Paroubka a Petry P., nebo to skandál opravdu je - a pak skoro nemají v politice co dělat.

I. Schlägel 17.6.2011 15:42

Re: Mediální sprosťárna.

Souhlasím.

J. Kanioková 17.6.2011 19:02

Je to tak, pane Anděli, souhlas

Z. Rychlý 17.6.2011 22:38

Re: Mediální sprosťárna.

Možná to nevyznělo dobře, ale chtěl jsem upozornit na to, že se můžeme hloupě soustředit na sexuální orientace, které jsou mě osobně šumafuk, a uniká nám, že dva hoši (sexuálně v

normě) si za našimi zády domlouvají kšeft za miliardy - a nám to tak

nějak "uniká", jelikož to nemá ten správný (mediálně zajímavý)

background.

J. Anděl 17.6.2011 23:03

Re: Mediální sprosťárna.

Aha. Tak to se omlouvám za nepochopení. S tím, jak jste to napsal, bych rozhodně souhlasil. Jen jsem měl pocit, že o tom článek nebyl. I když je pravda, že se do toho možná autor někde v prostředku zamotal.

Je to asi tím, že vlastně do jisté míry většina nás heterosexuálů (a část homosexuálů) vnímá homosexualitu jako skandální, jako něco neobvyklého a mysl velice poutajícího. Je pro nás téměř nemožné to této napjaté energie zbavit.

A možná je to tak normální, i když to není korektní.

Pokud je to normální, pak to nelze dát do harmonie s politickou korektností a tato nám bude vždycky trochu skřípat. A pak holt vždycky o dvou mužích v nějakém vztahu budeme mluvit trochu napjatě a nevyhneme se nedorozumění, jako je to naše. A to se přiznám, že znám několik homosexuálů a v reálném životě si jejich orientaci ani neuvědomuji, není zřetelná, tak jako u mě, ženatého muže, který nevýská za každou kolemjdoucí kostí, není patrná má heterosexualita. Ale když už na to přijde řeč, maliličko znervózním.

Takže do jisté míry je můj příspěvek výše snaha nějak se srovnat s korektním přístupem, protože mi přese vše výše zmíněné přijde dospělejší a méně konfliktní.

M. Procházka 17.6.2011 10:47

Jsme.....

Co se pozastavujete nad myšlenkami Tomio Okamury?Začíná do všeho žvanit a i když má v zásadě pravdu,kdo to je Okamura?Politik,politolog,či myslitel?Je známý na veřejnosti svou vyřídilkou i postem,který zastává,ale prosím neberte ho vážně,tolik důležitý zase není.Spíš mě připomíná hlavního hygienika ČR,který pokaždé musí říci své ble ble,pokud někde začnou hnít brambory. 

P. Schuh 17.6.2011 12:10

Re: Jsme.....

Tomu se říká demokracie. Právo - aby kdokoliv z nás mohl říci svobodně svůj názor na určitou věc.

Ž. Halabudová 17.6.2011 16:07

Re: Jsme.....

Na rozdíl od tebe ty dutolebe, Okamura má myšlenky.To ty jsi v životě neměl, takže nevíš co to je.

J. Stejskal 17.6.2011 23:03

Re: Jsme.....

On prostě chce do politiky za každou cenu. A zvolil populismus, ať tomu říká, jak chce. Už tady jeden takový byl. Byl to bohatší a úspěšnější cestovkář. Jako jediný byl zvolen do senátu v prvním kole. Chtěli ho za prezidenta. Jeho konce jsou všeobecně známé.

J. Schwarz 19.6.2011 11:51

Re: Jsme.....

Když  se může stát bývalá ruštinářka a učitelka dějepisu "významnou politiložkou" jen tím, že je ochotna hlásat bláboly jisté  strany a pro tuto ochotu je zvána do televize coby "expert", může se stát politologem, myslitelem či politikem kdokoli. Narozdíl od třeba fyzika - nikdo se nestane "význačným fyzikem" jen proto, že nově "politicky nasvítil" newtonovy zákony. Ne pan Okamura - ten jen na blogu prezentuje svoje názory - ale vámi zmínění "experti" předstírající objektivitu připomínají "hlavního hygienika ČR, který musí říct své ble ble kdykoli někde začnou hnít brambory.

P. Gabriel st. 17.6.2011 10:11

Jste zmaten pane Okamuro

Jste konzervativní pokud jde o rodinu a současně podpoříte Gaye? Kdybyste byl konzervativní, nikdy gaye, jakkoliv solidního, vzdělaného a pracovitého nepodpoříte. Protože musíte vědět, že gay si nikdy nepřizná, že jeho orientace je biologickou úchylkou a vždy bude usilovat o zoficiálnění ho mosexuálních svazků a jejich postavení na úroveň heterosexuální rodiny naprosto ve všem. Jak nám ostatně naši gayové plíživě leč úporně pár let předvádí. Konzervativní rozhodnutí v příkladu, který uvádíte, je nepodpořit ani gaye, ani heterosexuálního blba, ale hledat inteligentního vzdělaného, schopného a pracovitého heterosexuála. Naučte se s tím žít, chcete-li být konzervativní.

E. Došlík 17.6.2011 10:17

Re: Jste zmaten pane Okamuro

Pane Gabrieli st., nevím z jakého důvodu vnucujete svůj názor člověku, který není žáden blb, je vzdělaný a navíc svépravný. Nejsem příznivec gejů, ale lepší teplého geje než slizkého heterosexuála typu Kalousek, Nečas, Vondra a dalších, ať jsou jakéhokoli politického zabarvení. Tak se s tím naučte žít i vy!

R. Gramblička 17.6.2011 10:26

Re: Jste zmaten pane Okamuro

Nečas a Vondra mají od slizkých xyz daleko, to z nich udělala média. (takovej kalousek, to je parchant od přírody)

J. Anděl 17.6.2011 15:20

Re: Jste zmaten pane Okamuro

Mám dotaz: podpoří konzervativní člověk se vztahem k rodině politika, který má milenku, opustí manžeku a má nemanželské děti? Zajímalo by mě, jak toto konkrétně vidíte, abych si to mohl dát do souvislostí s tím, co píšete.

Předesílám, že ten názor, ať bude jakýkoliv, nehodlám hodnotit. Rád bych pouze poznal podstatu té nedůvěry k homosexuálovi a předpoklad jeho tendence chovat se určitým (destruktivním) způsobem.

Druhý dotaz: jste si jistý, že se jedná v pravém smyslu o biologickou poruchu? Mají homosexuálové jinou biochemii organismu nebo snad jiné orgány? Pokud se jedná o mentální odlišnost, dala by se srovnat třeba s promiskuitou? A tím se vracím k otázce jedna.

J. Schwarz 19.6.2011 11:41

Re: Jste zmaten pane Okamuro

ale pan Okamura uváděl konkrétní případ, kdy pan Moravec "zpovídal" ve svém pořadu pana Pospíšila a namísto toho, aby se z něho snažil vydolovat odpovědi na nepříjemné otázky, tak mu nahrával a z pořadu vyrobil propagační skeč. Člověk neznalý pozadí /vztah oněch dvou pánů/ by snadno mohl nabýt dojmu, že nejen vy, ale i pan Pospíšil je "Anděl" u kterého pátrat po kostlivcích je bezpředmětné. Jak byste bral, kdyby kupříkladu pana Paroubka si pozvala do televize paní Petra ale o jejich vztahu by nikdo nevěděl, neb by se vzali někde v Las Vegas  a svůj vztah by tajili? V televizi by potom vytvořila dojem, že se jí při vší snaze nedaří na panu Paroubkovi najít slabinu.

J. Anděl 19.6.2011 19:50

Re: Jste zmaten pane Okamuro

V pořádku. Já jsem reagoval na příspěvek pana Gabriela, nikoliv na článek pana Okamury (proto to bylo ve vlákně jako reakce na příspěvek pana Gabriela a nikoliv jako hlavní, "kořenový" přispěvek.

S tím, co píšete, souhlasím a chápu a nemám s tím žádný problém.

J. Kanioková 17.6.2011 19:03

Běžte do pihele s úchylkou !!!!!

P. Schuh 17.6.2011 10:08

Bravo

Dobrý článek.

Se vším lze souhlasit.

P. Gabriel st. 17.6.2011 10:01

Nekteří jsme i Moravané a Slezané

A nečiní nám to žádné potíže. Naučte se stím pane Okamuro žít!

J. Anděl 17.6.2011 12:51

Re: Nekteří jsme i Moravané a Slezané

V textu byla řeč o tom, jakou máte uvedenou národnost v občance.

J. Anděl 17.6.2011 12:53

Re: Nekteří jsme i Moravané a Slezané

I když tam je vlastně státní příslušnost, tak nic, zpět, odvolávám

V. Heidlerová 19.6.2011 10:58

Re: Nekteří jsme i Moravané a Slezané

Já jsem Češka rodu moravského a vydržela jsem s tím přes 2 okupace.  Nevím, proč se pořád vypichuje teritoriální "národnost".

P. Rajman 17.6.2011 9:41

Diskriminují media hetero?

... nebo  zde vládne rovný přístup . Pokud media v době, kdy nebyl legitimizován, informovala o vztahu p. Topolánka a jeho tehdejší přítelkyně ( nyní p. Topolánkové ), je zřejmé, že pokud se nejedná o pomluvu ( ne ve smyslu orientace - v tom dochází k  nejhrubším dezinterpretacím ), ale  ve smyslu navázaného vztahu má veřejnost stejné právo na informovanost resp. diskrétnost ( což není totéž co neinformovanost ) ze strany medií v otázkách  "jinak" tj. homosexuálně navázaných vztahů. Míra informovanosti a diskrétnosti by měla být  stejná pro všechny.

A. Fritscher 17.6.2011 8:15

Ta úvaha

o "romovi" co je čechem je trošičku zcestná, protože potom by ta úřednice neměla vůbec existovat, protože romove nejsou, jsou jen češi.

Ale jinak ten princip chápu, a co se týká těch homosexuálních svazků v politické sféře tak tady souhlasím s panem Okamurou. Pokud totiž chlap bydlí s babou, tak je jasné jejich propojenost jak citová tak ekonomická a každému je jasné že ti dva budou kopat za stejný tým jak doma tak v parlamentu ( topolánek - talmanová, bursík - jacques, bárta - klasnová ), no ale pokud to jsou dva chlapi, tak tam to není tak zřejmé a tudíž pokud se to neproflákne mohou naoko tvrdit, že spolu nemají nic společného. To ty heterosexuální páry tvrdí těžko pokud jsou vidět spolu častěji než bývá u kolegů zvykem :o))

J. Kanioková 17.6.2011 19:09

No, už jen proto, že vnímám oba protagonisty

jako dost opačně jednající osobnosti, tak nevím nevím, jestli fakt k sobě patří. Protože Pospíšil je pravičák, Moravec ale není, to co předvádí v tv, to radši nebudu hodnotit...

J. Stejskal 17.6.2011 22:56

Re: Ta úvaha

Já se matně pamatuji, že po rozdělení republiky jsem si musel měnit občanku a zvolit si národnost i státní příslušnost. Tehdy si pan Petr Uhl na protest zvolil národnost romskou a státní příslušnost slovenskou, když mu tam nechtěli napsat, že je Čechoslovák. Tehdy se také při sčítání lidu přišlo na to, že k romské národnosti se přihlásilo pouhých deset tisíc Romů a ten pan Uhl. Takže bych netvrdil, že neexistuje u nás něco jako národnost.