Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: Jsme občané a Češi, naučme se s tím žít

diskuse (36)
Velký neklid a někdy pohoršení vzbudil můj veřejně vyřčený otazník nad vztahem ministra Pospíšila a smluvního partnera České televize pana Václava Moravce. Proč pohoršení? Protože mluvíme o homosexualitě? Milí přátelé, spekulace o vztahu obou zmíněných by nám mohly být ukradené, kdyby oba neovlivňovali výrazně dění v naší zemi.

Všichni novináři i veřejnost berou za legitimní ptát se jak hluboce ovlivňuje veřejné dění známost dvou sousedů, pana ministra Kalouska a zbrojařského podnikatele pana Hávy. Ale stejně legitimní je pídit se po vztahu pana Žaludy a lidí, které z peněz Českých drah královsky přeplácí. Je nutné se pídit po vztazích všech, kdo rozhodují o veřejných penězích se všemi, kdo je berou.

Pan Václav Moravec pravda není zaměstnanec České televize, ale za velmi nadstandardních podmínek mu ČT umožňuje ovlivňovat veřejné mínění. Pokud se objeví spekulace, že má nadstandardně přátelský vztah s vrcholným politikem, nejde to prostě přejít, nechat vyhnít. A pravda, je jedno jestli by se opíjel s panem Kalouskem, půjčoval byt milenkám Topolánka jako pan Žaluda nebo žil s ministrem. Nepídím se (věřím jako většina z nás) po sexuální orientaci svých bližních (s výjimkou některých žen). Pídím se ale, a to ustavičně, po všech motivech konání veřejně činných osob. Pan primátor a zároveň senátor Kubera mi nedávno vyprávěl krásnou historku o Romovi, který přišel pro nějaké speciální romské dotace na magistrát a šéfka oddělení Romovi odmítla peníze dát. Ukázala na jeho občanku a řekla: Ale vy nejste Rom, tady máte napsáno národnost Česká, jste Čech a ne Rom. Dotyčný oponoval Jsem Rom, ty "pi.o", ty to nevidíš? A bodrá paní odvětila: Ne! Jste Čech a naučte se s tím žít.

Milí homosexuálové, Romové, Cikáni, Jehovisté, filatelisté, heterosexuálové: Jste Češi, řadoví občané a naučte se s tím žít! Neohánějte se ohledy ke své minoritě, protože minoritou jsme ve své podstatě každý z nás, Moravák, včelař, poslanec, důchodce, matka či muž. Nechtějte speciální ochranu ani výhody. Jakákoli výhoda se totiž nakonec obrátí proti vám. Parazitující Romy či bílé přece nemáme neradi pro jejich pleť, ale protože nás krom jiného štvou jejich nezasloužené výhody oproti pracující a veřejně prospěšné většině a jejich parazitní styl života. V případě Romů je to přece k vzteku, vždyť Cikání jsou skvělí, citoví, soudržní a přírodní lidé, od nichž bychom se mohli mnohému učit. Kolik romských babiček je v domově důchodců? Ani jedna, žijí se svojí rodinou. Kolik Čechů se umí o svoje blízké postarat? Jak rád bych měl mezi Cikány přátele a jak rád bych si jich vážil a byl na ně pyšný. Jako jsem pyšný na kluky Peštovy ze skupiny Točkolotoč nebo podplukovníka protikorupční policie v Praze Gejzu Rakaše. To, že těch cti hodných Romů je tak málo, není ale moje vina.

Jsme ve třetím tisíciletí a práva i povinnosti máme stejné. Nárok na ohledy máme také stejné. Nechtějme víc, než dostávají ostatní. To, že je někdo minorita sexuální či jiná, mě nezajímá a odmítám na to brát ohled. Výjimečně ohleduplní bychom měli být pouze ke starým lidem a skutečným dámám. Vážím si paní Miroslavy Němcové za to, že veřejně odmítá pozitivní diskriminaci žen, protože je sebevědomá a chce být úspěšná proto, že její práce je kvalitní, nikoli proto, že je nějakou menšinou. (Byť je to protimluv, menšinou jsou muži.)

Vážím si úspěšných Židů, o kterých vůbec nevím, že jsou Židé. Vážím si Fera Feniče, protože to je nejen talentovaný člověk, ale také člověk čestný a poctivý. A nikoho z nás by nenapadlo zkoumat jeho intimní život. Fero Fenič je ozdobou a pýchou své minority, pan Pospíšil je bohužel zatím její ostudou. Jsem míšenec a vážím si dědictví, které mi předaly moravské, korejské a japonské geny. Chápu a soucítím se studem gaye někde na konzervativním moravském venkově. Nevážím si ale vzdělaného vrcholného politika, který tají svou sexuální orientaci, aby nepopudil "své" konzervativní voliče. Hanba. Být homosexuálním politikem a mít pocit, že mým voličům vadí moje sexualita, pak se budu snažit voliče změnit nebo vyměnit. Rozhodně odmítám zapírat svou identitu. Tu totiž vyměnit nemohu. Když politik před svými voliči předstírá to, co si myslí, že voliči chtějí slyšet, pak je to nejhorší, co nám může udělat.

Politik by měl mít názor, pevné hodnoty, kterým věří a které voličům předkládá se žádostí o jejich důvěru a podporu. Dnešní cesta marketingové výroby témat je cestou do pekel. Netýká se jen pana Pospíšila, tady mají problém takřka všechny zavedené politické strany. Máme tu silné názorově pevné a vyhraněné osobnosti, jako je zmíněný pan primátor Kubera nebo prezident Klaus. Nemusíme s nimi souhlasit, ale nemůžeme je přehlédnou, ani jim vytknout nedostatek osobního názoru. Pak tu máme chameleony, kteří vám dnes podepíšou to, co včera poplivali a naopak. Lidi, co stojí pouze o váš hlas, ale za něj vám nenabízí nic, než svoje pokrytectví. Děkuju, nechci.

Navíc hra na konzervativno, bez skutečně prožívaných hodnot, je hloupá, krátkodechá a nakonec nevěrohodná. Jsem konzervativní, co se týče rodiny. Sexuální orientace politika je mi ale vážně ukradená. Nežijeme ve středověku a nikdo snad nepovažuje sexuální orientaci za diskvalifikaci. Rozhodně ne úspěšný, vzdělaný, dobře situovaný volič, volič typicky konzervativní. Mám-li vybrat hetero blbce nebo super gaye, volím gaye. Právě politická hloupost a zbytečné pokrytectví je větší diskvalifikací pana ministra než sexualita.

A nakonec prosba. Proto, že říkám nahlas co si myslím a co cítíme takřka všichni, nezkoušejte ze mě udělat rasistu, populistu, xenofoba ani homofoba. Tak hloupý, abych byl nepřítelem sama sebe, vážně nejsem. Jsem jen politicky "neprozíravý", málo vychytralý, málo vzdělaný a příliš jednoduchý, abych o jednoduchých věcech přemýšlel komplikovaně.

Převzato z Okamura.blog.idnes.cz se souhlasem autora

Jan Kovanic
24. 7. 2024

Mince snad skutečně vydává Republika Kongo, avšak nabízejí je nám chytráci z provařené firmy ČESKÝ...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Petra K.
24. 7. 2024

Jedno ze dvou letošních překvapení. Kalendář! Sláva veliká!

Jan Ferenc
24. 7. 2024

Je nutné chápat zvolení Ursuly z Leyenů také jako rozhodnutí za plynulé pokračování dosavadní...

Lubomír Stejskal
24. 7. 2024

Za americkým prezidentem zamířil 22. července premiér Netanjahu. Na novou situaci reagoval slovy:...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

Slovensko a Maďarsko stupňují tlak na Kyjev a i Evropskou komisi poté, co se zastavil tranzit ruské...

Stanislav Kučera
24. 7. 2024

Před třemi roky v Tokiu se této pocty ujali basketbalista Tomáš Satoranský a tenistka Petra...

jhr Jan Hron
24. 7. 2024

Ruské regiony v poslední době výrazně více investují do výstavby hřbitovů. Za dva roky války na...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

Dva lidé byli zraněni při explozi auta v Moskvě. Panují však rozpory v informacích o koho jde....

ČTK, Lidovky.cz
24. 7. 2024

Tenisté Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková budou startovat na olympijských hrách v Paříži také ve...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz