26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Blbí voliči levice

Jak dobře víme, voličům povětšinou nestály za námahu. A ti, co přišli, ukázali nedůvěryhodné skrumáži napravo řiť (nabízí se dodat, že holou – to když budeme uvažovat dlouhodobě nepříznivou finanční situaci mnoha z nich).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 30.10.2012 14:18

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

V čem vidíte v mém případě kázání vody a pití vína? Já jsem se v produktivním věku naživil důchodců dost a nemůžu za to, že stále ještě funguje nesmyslný průběžný systém. Kdybych si po celý život mohl peníze, které jsem do důchodového systému nacpal, ukládat na vlastní konto, byl bych teď vysmátý. Kromě toho to berte tak, že mně i v současnosti živí moje děti z toho, co dávají do systému oni, ne Vy. Od Vás bych při Vašich názorech nechtěl ani vindru, to bych raději žral trávu. Na zahradě jí mám zatím pořád poměrně dost. :-)

E. Heusinger 30.10.2012 14:23

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Byl byste prdlajs vysmátý. Všechno by Vám sežrala Klausova inflace.

J. Boleslav 30.10.2012 14:25

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Když myslíte, tak jo. :-(

P. Čech 30.10.2012 14:46

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Při rozumném investování by inflace nesežrala nic. Na rozdíl od Vás jsem si to spočítal. Dnes bych měl k dispozici po dobu 20 let 18000 Kč/měs. To jue víc než dvojnásobek mého dnešního důchodu. Ono totiž, jestli to nevíte, důchodový účet není oddělen od státního rozpočtu. A tak jsou z něj financovány např. politické strany, všelijací faráři, poslanci a jiní politici a hlavně socani, pobírající dávky v hmotné nouzi.

E. Heusinger 30.10.2012 14:53

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Takových hausnumer si mohu vycucat z prstu hafo a prohlásit, že jsem to spočítal.

Opakuji otázku. Jak levice dospěla k většině v Senátu když by ve většinovém systému nikdy nevyhrála?

Od té doby co Klaus vykradl důchodový účet to ví každý, že není oddělen.

P. Čech 30.10.2012 15:25

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Jednoduše. Většina lidí, včetně mne, považuje senát za zbytečnou a příliš drahou instituci. Jediný možný způsob, jak proti tomu protestovat, je nevolit do senátu. A voliči toho využívají. Až to pochopí i ovčané, kteří volí, až budou muset politici přiznat, že Jan Novák byl zvolen do senátu většinou dvou hlasů voličů, přičemž 7 999 997 voličů nevolilo, potom bude jasně vidět nesmyslnost celého systému. Systému, proti němuž je možno protestovat pouze a jedině neúčastí ve volbách.

E. Heusinger 30.10.2012 16:11

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Snažíte se z toho vykecat, ale dost trapně.

V. Ondys 30.10.2012 14:28

:)))))) Mám srandu z žalostného bulení levičáků

už roky mám v patách exekutory, kteří se radostně přiživují na tom, že jsem se i v nejhorších chvílích snažil přežít bez pomoci státu, který lidi jako já cíleně přivádí na mizinu celý můj život s údajně nejlidumilnějšími úmysly všech, kteří na tom profitují, a aby nedošlo k omylu, prokazatelně jsem se živil rukama s výjimkou období OSVČ.

M. Prokop 30.10.2012 15:16

"Nejsem pravičák abych tady kázal vodu a pil víno."

Pravičák nejste zaručeně.

Vodu kážete, víno pijete, jen zleva.

V. Ondys 30.10.2012 15:53

:)))))))))))))))))))))))) Pane Prokope

ale tam se chlastá :)))))))))))) vodka!

P. Čech 30.10.2012 14:38

Re: Aha,

Pakliže je nemá, pak jen proto, že je formou všelijakých dávek nacpal do chřtánu líným socanům, kteří, místo aby se starali sami o sebe, berou od státu dávky v lenosti.

J. Blažek 30.10.2012 13:28

Re: Dnes jak před 10 lety.

Dokážete pochopit, že práce pro lidi, zejména v některýcgh regionech, vůbec není. Dokážete pochopit také proč?  .... Pokud ne, pak vězte, že blbě plkáte! .... Nebo snad chcete tvrdit, že tam na Mostecku či Karvinsku jsou lenoši na rozdíl třeba od Prahy??

P. Čech 30.10.2012 14:52

Re: Dnes jak před 10 lety.

Chápu, že v některých regionech není zaměstnání. Práce je všude dost. Nepleťte si laskavě tyto dva pojmy. Pokud si někdo nedokáže vydělat penize jinak než zaměstnaneckým poměrem, je to jen jeho věc. Nehledě na to, že se může přestěhovat do jiného regionu. Jinde ve světě obvyklá maličkost, v naší socialistické vlasti, stříknuté anarchií, jaksi nepředstavitelná. Než bych se stšhoval za prací tam, kde je, budu raději brát státní dávky v nouzi a nezaměstnanosti, kterou si nota bene zapříčiňuji sám.

J. Fleiszner 30.10.2012 14:25

Re: Dnes jak před 10 lety.

Pane Čech, vy to máte zase příliš černo - bílé.

Co třeba zrušit důchodcům důchod? Měli si na něj našetřit! Co třeba zrušit zdravotní pojištění a každý pacient by si vše hradil ze svého? Má si našetřit!

Přijde mi, že jste spíš na někoho nebo něco dost naštvanej a nedovoluje vám to se racionálně zamyslet ani vyjádřit.

P. Čech 30.10.2012 15:00

Re: Dnes jak před 10 lety.

Nikoliv zrušit důchodcům důchod. To je blbost. Ovšem zrušit důchod jako institut postupně, t.zn. že by důchod nedostávali dnešní 18 tiletí, to je něco jiného. Tito lidé by státu nepřispívali do žádného důchodovho systému a zároveň by dostávali od zaměstnavatelů pouze to, co za ně platí státu. Takto by za 45 let aktivní práce měli k dispozici 4,8 milionů. Bez investování, pod polštářem. Od svých 65 let věku by tak měli k dispozici min. 18000Kč/měs. Pokud by tyto prostředky pravidelně jakkoliv investovali, měli by ještě mnohem více.

R. Langer 30.10.2012 15:32

Re: Dnes jak před 10 lety.

No jo, to ale bolševik nechce slyšet... :-D

P. Čech 30.10.2012 15:11

Re: Dnes jak před 10 lety.

Neříkám zrušit zdravotní pojištění.Býti pojištěn je právem každého občana, stejně tak je právem toto pojištění poskytovat. Nesouhlasím však s povinností být pojištěn. Být zdravotně pojištěn ovšem znamená neplatit v případě zdravotní potřeby nikomu nic. Vše by měla hradit pojišťovna. Ve dnešním vylhaném systému, kde si na zdravotní pojištění pouze hrajeme, platíme léky, platíme za předpis, za návštěvu lékaře, pohotovosti, pobyt v nemocnici atd. Kde jsou tedy ony peníze, které strkáme do zdravotních pojišťoven? Tečou do kapes různých poskytovatelů IZIP, Diag Human, do kapes právníků, kteří řeší arbitráže a pod. tedy opět do kapes politiků, ikdyž zase jinou cestou. Pokud se týče mojí naštvanosti, potom jsem naštvaný především sám na sebe a to proto, že jsem v roce 1968 neemigroval. Že jsem zůstal v této kocourkovské republice, kde politici a politické strany ovládají občany stejně, jako tomu bylo před rokem 1989. Pouze svobody mám trochu více.

J. Blažek 30.10.2012 13:24

Re: Dnes jak před 10 lety.

Je vidět, že vůbec nic nevíte o současném životě: 1) O důchodcích, kteří nemohou dát peníze na příliš drahé léky, neboť by jim nezbylo na chleba, 2) O nezaměstnaných, kteří marně hledají práci a jimž Drábek snížil podporu jak časově tak i jejich výši, takže mnozí po 5 či 8 měsících nedostávají nic, 3) O dětech, kteří nemohou jít do kina či dokonce jet na školní výlet  protož na to jejich rodiče nemají peníze, 4) O neustále se zdražujíích poplatcích za vodu, elektřinu, plyn, odpadky, učebnice a školní pomůcky, mateřské školy, 5) O mizerně placených lidech, kteří poctrivě pracují a mnohdy musejí čekat i měsíce, aby jim podnikatel aspoň něco za práci dal atd., atd.  ...... Píšete, že  že výkonnost naší ekonomiky těmto požadavkům neodpovídá, ale už nenapíšete proč!! Že by za to mohli ti pracující lidé??

E. Heusinger 30.10.2012 13:28

Jó naši echt pravičáci

Podle nich si přece každý mohl zprivatizovat Mladou frontu nebo Knižní velkoobchod.

J. Boleslav 30.10.2012 14:24

Re: Dnes jak před 10 lety.

Může být, že takoví ubožáci, které popisujete, někde existují. Já je ale ve svém okolí nikde nevidím. Spíš vidím ubožáky, kteří tak tak valí v hypermarketech narvané nákupní vozíky do svých nablýskaných aut a restaurace a kavárny narvané lidmi, kterým se často ani dělat nechce.

E. Heusinger 30.10.2012 14:30

Re: Dnes jak před 10 lety.

Já jsem také včera viděl dva narvané nákupní vozíky. A jeden mercedes. A pak, že je u nás bída.

R. Langer 30.10.2012 15:33

Re: Dnes jak před 10 lety.

No vidíte, a to máte jenom za jeden den... :-D

P. Čech 30.10.2012 15:17

Re: Dnes jak před 10 lety.

Tito nezaměstnaní nehledají práci. Hledají zaměsnání. Toho však nikde není nadbytek. Práce je všude dost. Jen ji chtít vykonávat. K tomu ovšem je nutno něco umět a znát, aby člověk mohl zejména poskytovat služby. Jestliže ovšem někdo nic neumí, nic nezná, není ničím vyučen a je zdravý, potom je především líný a zase ke to jeho věc. Proč by se měl jiný člověk starat o lenochy? To je socialismus, který tady již jednou byl a nyní je zde opět, pouze notně stříknutý anarchií.

P. Čech 30.10.2012 10:03

Další přívlastek.

Tržní demokracie. Co to, prosím Vás je? Jako by těch "demokracií" už nebylo dost. Občanská demokracie, Sociální demokracie, Parlamentní demokracie, liberální demokracie, lidová demokracie, socialistická demokracie, přímá demokracie, zastupitelská demokracie a mnoho a mnoho dalších. Všechny tyto "demokracie" se totiž vyznačují jediným, společným. Nejsou to demokracie. Demokracie je totiž jen jedna. Demos krates - vláda občanů. Lépe řečeno vláda a moc většinové vůle občanů. Všechny uvedené přívlastky a mnohé další byly vymyšleny a jsou používány pouze za jediným cílem. Zdiskreditovat a potlačit význam pojmu demokracie jako takového. Tedy, aby demokracie mohla býti sociální, parlamentní či liberální, musí být především demokracií jako takovou. Až potom a jedině potom se může blíže specifikovat, přičemž použitý přívlastek nesmí potírat význam pojmu demokracie - vláda občanů. Vláda občanů a nikoliv vláda a moc politických stran, jakožto   v   ž   d   y     menšinových uskupení občanů. O tom to je.

V. Němec 30.10.2012 9:53

Lenost

Podle mne to není hloupost ale lenost myslet a zapomětlivost

H. Grúbr 30.10.2012 9:43

Takže konečně pořádný článek

Zcela pravdivá analýza proč pravice zkrachovala. Jen bych podotkl, že označení "pravice", je v tomto případě mylné. Spíše bych debaklující strany označil poněkud zdlouhavým pojmem "klientelistické struktury, zaměřené na tunelování veřejných rozpočtů, nazývající samy sebe jako pravicové strany". Ve skutečnosti, pokud by se jednalo o pravicové strany, jejich sebereflexe by jim zabránila, nechat to dojít tak daleko.

Všeobecnému zmatku nahrává fakt, že ČSSD je identická struktura, ovšem, sama sebe nazývá levicí, čímž mate veřejnost, hlavně tu její část, která nechce volit KSČM, ale ráda by volila levicovou stranu.

P. Čech 30.10.2012 10:13

Re: Takže konečně pořádný článek

Pravice zkrachovala??? Nenechte se vysmát. V České kocourkovské republice žádná pravice neexistuje. Ona zde vlastně neexistuje ani levice. Jsou to dnes již všude ve světě zcela prázdné, lépe řečeno vyprázdněné pojmy.  Programy všech stran se v opravdu zásadních věcech příliš neliší. Vyznačují se pouze tím, že z nich čiší snaha oblbnout voliče a touha po moci nad občany jejích představitelů.Občané to již pochopili a je jich po posledních volbách 70%. Nepochopili to zatím ovčané, jichž je celkem 30%. Z těchto 30% jsou voliči t.zv. levice pouze v 11%. Čili řečeno ústy politiků, v České republice zvítězila ve volbách levice ziskem naprosté většiny - 11% hlasů voličů  J  a  k    t  r  a  p  n  é ! ! ! Je to ovšem přímý důsledek voleb podle zásad poměrného zastoupení. Ve většinovém dvoukolovém systému by nikdy levice nemohla zvítězit.  Tedy, levici zvolil systém a nikoliv voliči.

E. Heusinger 30.10.2012 12:45

Kontrolní otázka

Jak dospěla levice ke své většině v Senátu fištróne?

R. Langer 30.10.2012 15:35

Re: Kontrolní otázka

Jednoduše, je tam POUZE levice, fištróne...

J. Blažek 30.10.2012 13:30

Re: Takže konečně pořádný článek

Škioda jen, že nenapíšete, jak se živíte Vy. Pak by snad člověk lépe pochopil Vaše plky.