16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Blbí voliči levice

Jak dobře víme, voličům povětšinou nestály za námahu. A ti, co přišli, ukázali nedůvěryhodné skrumáži napravo řiť (nabízí se dodat, že holou – to když budeme uvažovat dlouhodobě nepříznivou finanční situaci mnoha z nich).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 31.10.2012 20:57

Proboha!!!

"Arogantní klientelismus, zažraný v přebujelé a neschopné státní správě, se jim (levicovým voličům!!!) jednoduše přejedl." To raději komentovat nebudu.

Korupční aféry nevyhřezávaly z tisku dost důrazně, když šlo o korupci pánů Grose, Palase, Tvrdíka, Paroubka, ... ačkoliv se na rozdíl např. od žvástů pana Michálka jednalo o nepochybnou korupci. Dokonce se ani nemluví o levicových politicích u nichž se to ani přes jejich EU-hujerství ututlat nedalo ("kakaový" Kraus) a skončili v kriminálu (ministr financí Ivo Svoboda).

Pravicoví voliči k volbám do znovu (vynuceně) obnovených krajů nechodí, protože jsou natolik vzdálené od občanů i od centra, že jsou nenapravitelně neužitečným semeništěm korupce, podvodů a byrokratických komplikací pro občany.

A. Novák 31.10.2012 11:06

komunisti vyhráli jen tím, že přišli.

nebylo jich o moc víc než obvykle, prostě půl milionu, nenalovili u jiných stran. Málo se o tom píše, ale i ČSSD zásadně ubylo voličů. Nicméně ten, kdo volil dosud napravo, volí i nadále, SSO dostala přes dvě procenta... O nějakém nástupu komunistů do Sněmovny si zatím nechme jen zdát, zas tak hloupý volič není.

B. Hudzieczek 30.10.2012 22:02

Autorka má zčásti pravdu, ale

pojďme se podívat, kolik voličů dalo hlas levici a najmě komunistům. 

Od roku 2000, kdy se poprvé volilo do krajských zastupitelstev, dostali komunisté pokaždé přes 400.000 hlasů; letos 538.953 hlasů, cca o 100.000 více než v roce 2008.

Počet hlasů pro ČSSD v letech 2000 a 2004 kolísá kolem 300.000, nebývale prudce vyskočil v roce 2008 - 1.044.719 hlasů (že by 30korunové poplatky?). Letos obdrželi 621.961 hlasů, což je o 400.000 méně než před čtyřmi lety. Letos volilo asi o 225.000 voličů méně. Odečteme-li z volebního zisku ČSSD 2008 225.000, dojdeme k číslu 819.719 voličů. ČSSD ale dostala letos ještě asi o 200.000 hlasů méně. Pokud připustíme, že stotisícový nárůst hlasů pro KSČM se rekrutuje z bývalých voličů ČSSD, dospějeme k závěru, že dalších asi 100.000 někdejších voličů ČSSD volilo jinou stranu.

(zdroj: www.volby.cz) Jaksi v tom nevidím nárůst příznivců levice. Vychází mi, že vzrostl počet potenciálních voličů ODS a  TOP 09, kteří zůstali doma. Takže plácání domácích a zahraničních médií, včetně některých zde umístěných příspěvků, o zapomnětlivosti a blbosti, lze zařadit do kategorie babských dřistů.  Komunisté mají početně velmi vyrovnaný elektorát, ke kterému se občas připojí někteří voliči ČSSD.

Málo se ovšem mluví o tom, že jedna z nejvíce znechucených skupin obyvatelstva jsou drobní živnostníci, které rádoby pravicový parlament  nejenže nepodpoří, ale podráží jim nohy v jejich podnikání. Tito lidé komunisty volit nepůjdou, a protože nevidí alternativu, nejdou k volbám vůbec. To není zásluha "mediokracie", ti lidé nepotřebují novináře, oni vidí ve své každodenní praxi korupci, nerovnost obchodních vztahů, neschopnost finančních úřadů vytáhnout z některých ponikatelů daně - ta je ovšem dána jalovostí existujících zákonů. Proto je jim proti srsti neustálé zvyšování daňové zátěže, když vidí, jak je stát zoufale neschopný pořádně vybrat daně při stávajícím výměru daní.

I. Hil 30.10.2012 21:47

Pan Payeur (ová)

neví, která bije....

P. Skřivan 30.10.2012 21:25

Řekl bych, že autorka je trochu vedle.

Tvrdit, že KSČM=KSČ je účelová manipulace. Není, protože ti opravdu nebezpeční jsou dávno v jiných stranách.

Další manipulace spočívá v předpokladu, že tu existuje levice a pravice. Kdepak ? Existuje tu jen jedna banda zlodějů, kteří se rozkrádáním SR drží u moci tím, že z takto nakradených peněž financují své kampaně. To je celé, není to nic úžasného a v podstatě ani nic nového. Volit tu jednu stranu, tu druhou a současně jim nedat úplnou majoritu + kroužkovat, to je jediná obrana kterou volič reálně má. Tím jim to totiž alespoň trošku komplikuje.

Celá bezradnost spočívá jen v tom, že mnoho schopných už prostě s politikou nechce nic mít - politika jim nemá co nabídnout, tak zbývají jen méně schopní, kteří jsou současně schopní všeho. Čeho, to pak čteme denně v novinách ... .

M. Kosejk 30.10.2012 17:28

Kdo je blbej?

Blbej je ten, kdo by ve jménu boje proti korupci obětoval principy demokracie. A v tomto světle je blbá autorka tohoto článku - a všichni, kdo tyhle hemzy berou vážně. Autorka má pochopení pro voliče komunistů - má tedy za to, že nedokonalou demokracii je lépe rovnou zničit, když hned není vše na 100% v pořádku. Tahle vláda je prý nebývale špatná - autorka asi ztratila paměť a nevzpomíná si, že stejnou míru skandálů měly i všechny předchozí vlády - akorát, že předchozí vlády držely státní zástupce a policii pod krkem, takže si trestní orgány k papalášům nic nedovolily. A Nečasova vláda je první vládu, za které se trestní orgány začaly emancipovat.

S jedním ale souhlasím - nelevicoví voliči jsou úplně blbí. Jedině blbec vydává veškerou energii na to, aby tady co nejdříve vládly strany, které reprezentují opak jejich politického názoru.

Š. Hašek 30.10.2012 19:02

Re: Kdo je blbej?

Asi tak.

Nevím ani , co dodat. Snad jen - pouze těžký idealista očekával, že vláda držená NOVÁkem Johnem a pragmatikem Bártou bude soudržná a schopná nečeho dosáhnout.

Kdo volí bolševika jest poněkud mdlého rozumu.

J. Kratochvíl 30.10.2012 15:29

Voliče je nutno za racionální volbu pochválit

Způsob, jakým česká média o volbách referovala lze stěží označit za profesionální.

Ze záplavy komentářů varujících před rudým nebezpečím a ztrátou paměti český občanů jasně plyne, jak daleko máme k pochopení toho co demokracie vlastně je. Volby vystavily politické reprezentaci účet, a to je také jejich bytostným posláním. Je zcela nemístné za to voliče kritizovat. Spíš je třeba snažit se pochopit, co se ve společnosti děje. Odpovědnost za politickou situaci a její vyhodnocení voliči má přece především vládnoucí garnitura. Podíváme-li se na výsledky voleb střízlivě, zjistíme, že se suverén nerozhodoval nelogicky. Z vládní koalice obstál jenom ten politik, který se mohl vykázat hmatatelným zájmem o potlačení korupce. Voličům kupodivu nevadilo, že se také podílel na reformách

V boji proti korupci platí: prevence je vše. I zde vláda selhává. Alfou a omegou fungujícího státu je solidní státní správa. Vláda nejen neuvedla v platnost zákon o státní službě, ale plánuje jeho nahrazení paskvilem, který by pouze legalizoval současné korupční prostředí. Takzvané manažerské pojetí státní správy je ve skutečnosti synonymem pro korupční odměňování úředníků za bílého dne. Strategické záměry vlády nejenže nesměřují proti korupci, ale naopak pro ni vytvářejí ideální prostředí. Příklad? Nasazení informačních technologií nevede k racionalizaci a omezení korupce, spíš se stalo zdrojem měkkých peněz pro její financování.

Sečteno a podtrženo. Rozčarovaní voliči zůstali doma, čímž došlo k posunům v preferencích. Voliči nedali hlasy uskupením jako je Suverenita Jany Bobošíkové, Paroubkův LEV, dokonce ani Zemanovu trucpodniku. Neuspěla ani Dělnická strana sociální spravedlnosti. V senátních volbách uspěli kandidáti, které občané nepovažují za zkorumpované. Platí to i pro senátora Čunka. Voliči na Vsetínsku ho za zkorumpovaného nepovažují. Není to spíš důvod voliče za racionální volbu pochválit?

R. Langer 30.10.2012 15:24

Vloudila se chybička?

Ano, hlavně v tom, že vás nijak neděsí "... nezanedbatelné množství lidí, kterým hypoteticky(!) ona padesátá léta, znárodňování a justiční vraždy připadají lákavější než dvacetiletí v české tržní demokracii."

Ano, tito lidé odjakživa byli a jsou připraveni krást a vraždit ve jménu velkého Marxe a Lenina. Inu, po 40 letech komunismu (prakticky po 3 generacích) je samozřejmé, že takoví lidé stále existují, a ještě dlouho existovat budou. Ale legraci jako vy bych si z toho dělat nedovolil. :-P

V. Linhart 30.10.2012 15:39

Re: Vloudila se chybička?

Problém je v tom, že padesátá léta jsou hrozbou toliko hypotetickou, dávno ztracenou v čase. Realita společenské stagnace, státního zadlužení a státem tolerované zlodějiny z ideologických důvodů (za každou cenu vytvořit loajální střední třídu, oporu demokratických systémů)je ohrožením samotných principů, na kterých je vytvořen náš stát a smyslu jeho existence.

Ostatně, domnívám se, že pokud naší společnosti hrozí někdy justiční vraždy, tak je míček na pravé straně spektra. Poslechněte si, s jakou nenávistí a nepokorou se vyjadřují o svých protivnících její hlavouni... O voličích ani nemluvím.

R. Langer 30.10.2012 15:45

Re: Vloudila se chybička?

Problém je v tom, že žádná "pravá strana spektra" tady není. Pokud si někdo myslí o straně, která někoho žaluje za čmárání po jejích prolhaných předvolebních plakátech, že je pravicová, tak je nesmírně naivní a vrátí se mu to v plné palbě. Vlastně - už se mu to vrátilo. Takže současné justiční vraždy ano, ale nic to nemění na věci, že jsou stále levicové... :-(

V. Ondys 30.10.2012 16:07

:))))))))) Stejně jako pravicoví extrémisti

z řad radikálních dělníků v podání našich :)))))) společensky příkladných intošů podle mustru :))))))) Stalina!

V. Linhart 30.10.2012 16:27

Re: Vloudila se chybička?

Přiznám se, že vám poněkud nerozumím. Myslíte snad, že pravicovou stranu poznáte podle její dokonalosti? Nedejte se vysmát...  Ovšem pravdu máte v tom že pravicové strany jsou u nás populisticky konjunkturalistické  a tím se podobají extémistickým stranám, nalevo či napravo padni.

V. Linhart 30.10.2012 15:14

Brilantní.

Plně se s madam ztotožňuji při jejím rozboru. Připadá mi ovšem poněkud jako hlas volajícího v poušti. Pravice je - zdá se - nepoučitelná a tak spěje postupně doba k tomu, že tyto programově prokorupční partaje, pokud se nezbaví své bolševické nesnášenlivosti,nenávistného étosu a dávno vyprázdněných hesel, legitimizují svojí neschopností a fušerstvím komunisty jako oprávněného účastníka svobodné soutěže o politickou moc. Jen jestli to není kartel jako v té známé hře na zlého a hodného policajta... U nás, v havlokracii stříknuté topolánkismo-kalouskismem, bych se něčemu takovému nedivil.

M. Prokop 30.10.2012 15:13

Holt "Evropanka"

ví prd o lidech.

J. Fleiszner 30.10.2012 13:53

A proč neznárodňovat?

Většina lidí, kteří volí komunisty protože se jim zdá nynější vládnutí špatné, si neuvědomují, že komunisté k tomuto špatnému vládnutí přispívají svým mlčením. Jsou to spolupachatelé. Takže lidé "potrestali" pachatele tím, že si místo něj zvolili spolupachatele.

V článku je také zmínka o znárodňování. Myslím, že většina lidí v ČR pracuje jako zaměstnanec s platem hluboko pod průměrem. U nadnárodních společností je zaměstnanec spíš otrok, který je často všemožně ponižovaný. Nemá nic našetřeno (z čeho by našetřil?) a tak nemůže dát výpověď a riskovat několik měsíců bez příjmů než najde novou práci, která je pak často stejná jako ta předešlá. Zákonitě přichází frustrace a to je opravdu mocný pán. Jak moc by takovému člověku vadilo znárodnění jeho zaměstnavatele? Myslím, že většina z nich by mu to i přála.

Lidé snesou velkou dřinu i relativně nízké platy, ale nikdy nesnesou ponižování a frustraci. To teď poznali některé politické strany a mohou to velice brzy poznat i hloupí zaměstnavatelé.

J. Boleslav 30.10.2012 14:36

Re: A proč neznárodňovat?

Takže budeme znárodňovat, jako ve Venezuele? Kolik myslíte, že potom tady nadnárodních společností zůstane a jaký to bude mít blahodárný vliv na naše hospodářství?

V. Ondys 30.10.2012 14:44

:))))) A snad by bylo na místě připomenout

že to byli papaláši socanů, kteří vytvořili tak :)))))) skvělé podmínky nadnárodním koncernům a pekelné poměry všem zaměstnancům z nestátního sektoru včetně protekčního postavení cizích gigantů v konkurenčním boji s našimi podnikateli.

R. Langer 30.10.2012 15:26

Re: A proč neznárodňovat?

Ty nadnárodní společnosti jsou podporovány pouze levicovým fašismem socialistických vlád Evropy... :-P

F. Pavlis 30.10.2012 12:15

Dáma je

pohledná blondýna.... ještě by měla povědět, kdo u nás tvoří pravici.  ODS supluje socdem, socdem jsou komunisté, kteří nestihli po roce 89 vstoupit do ODS a komunisté jsou bolševici a stalinisté.  Lidovci se vetřou kamkoli   a VV s Džonem jsou  odrazem těch polonahých političek s apetitem aspoň na 4 roky.  Všechno ostatní je popuhopouhá bramboračka...Taková je realita a možnost mýlky je opravdu jen mizivá. Chybí prostě lidé s darem slušnosti větším než malým....

R. Misák st. 30.10.2012 16:24

Re: Dáma je

pane Pavlis, je to tvrdý ale je to bohužel tak. 

M. Rastislav 30.10.2012 10:33

Dnes jak před 10 lety.

Před 10lety po volbách do PS jsem si přečetl tento komentář, který stále platí - Drtivá převaha levice je odrazem přání voličů, kteří věří, že je možné bez tvrdé práce se mít dobře a chtějí všechny výdobytky sociálního státu tj: 

1) špičkové školství pro každého a bezplatné zdravotnictví na úrovni                    2) štědrou sociální síť a bezstarostný důchod                                                           3) kvalitní veřejnou dopravu, dostupné bydlení, atd..."

Bohužel tito voliči vůbec netuší, jak vysokou úroveň má naše zdravotnictví, školství a veřejné služby ve srovnání s mnoha zeměmi OECD. A ani nechtějí vědět, že výkonnost naší ekonomiky těmto požadavkům neodpovídá a že výdaje na sociální  služby nás stále více zadlužují a že tyto dluhy jednou budeme muset resp. naše děti splatit. 

A na ještě jeden podstatný rozdíl zapomínáme. Na "bohatém západě" bylo vytvoření sociální sítě umožněno ekonomickou výkonností a cesta nebyla krátká a jednoduchá. Naproti tomu u nás je vše nárokováno bez ohledu na ekonomiku.     

Skutečnost, že u nás i na "západě" dochází ke korupci na tom nic nemění. Jen u nás by to neseriozní politické strany neměli zneužívat a uvádět jako hlavní důvod našeho zadlužování.                                                                                                          

P. Čech 30.10.2012 11:33

Re: Dnes jak před 10 lety.

To jsou oni socani.Jsou to lidé, kteří trvají na tom, aby se o ně staral stát. Aby jim garantoval nějaké pofidérní, t.zv. sociální jistoty, aby je vodil za ručičku, aby ji říkal co mají či nemají dělat, aby jim zajišťoval  zaměstnání (samostatně výdělečně činní být nechtějí, to je moc práce) - to v lepším případě, v horším, aby jim vyplácel všelijaké dávky v hnotné nouzi či t.zv. nezaměstnanosti, jimž dohromady říkám dávky lenochům. Podle mého názoru potřebují pomoc státu pouze lidé nemocní či jinak handicapovaní zdravotně. Ostatní se mají starat sami o sebe a nenatahovat ruku směrem ke státu pro nějaké dávky.Socani jsou ve své většině líná pakáž, kterým je nutno vytvořit takové podmínky, aby jim nezbylo nic jiného než starat se sami o sebe.

J. Boleslav 30.10.2012 11:56

Re: Dnes jak před 10 lety.

Přesně tak.

E. Heusinger 30.10.2012 12:44

Re: Dnes jak před 10 lety.

Jakpak se staráte sám o sebe bez natahování ruky směrem ke státu?

J. Boleslav 30.10.2012 13:03

Re: Dnes jak před 10 lety.

V produktivním věku jsem od státu žádné dávky nebral. V současnosti si v důchodu vybírám to, co jsem do státu kdysi bohatě narval.

E. Heusinger 30.10.2012 13:26

Aha,

takže já, líná, levicová, negramotná, rucenatahující socka Vás ze svého nadprůměrného platu sponzoruji.

To jste neslyšel pravicovou mantru, že stát žádné peníze, které jste do něho "nacpal" nemá?

V. Ondys 30.10.2012 13:54

:)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

nebo jste o svůj nadprůměrný plat přičinil v soukromém sektoru, aby bylo jasněji vzhledem ke sponzorování? A ohledně důchodu je naprosto fuk, zda je parta společensky příkladných darebů profrcala, vynucená dohoda ze strany státu garantuje důchodci, aby očekával od jiných v produktivním věku, co sám musel prokazatelně splnit dřív na základě vynucené smlouvy mezi ním a státem.

E. Heusinger 30.10.2012 14:08

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Vždy v soukromém, vždy!  Za komančů sice ve státním ale nikdy ze státního rozpočtu.

Nejsem pravičák abych tady kázal vodu a pil víno.

V. Ondys 30.10.2012 14:15

:)))))) To je hodné respektu

a víte sám, že kázat vodu a pít víno je výsada nemužných pokrytců.