6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠKOLSTVÍ: Rosenheim nešel do VršovicVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 18, poslední: 21.2.2016 22:26, přehled diskusí

USA náš školský vzor:
Autor: P. Maleček Datum: 20.2.2016 8:56

No hezké, ale ten typ učitelů po kterých autor volá, jsou v lidské společnosti jako celku jen několika% menšinou. A mezi špatně placenými a společensky upozaděnými, ke všemu destruktivním

školským systémem týranými učiteli, jich je naprosté minimum, odhaduji jeden ze sta.

To evropská civilizace, vědoma si významu vzdělání, ještě do nedávna dobře věděla a tak pečlivě hlídala aby byl učitel, když ne nadstandardně placen, tak aspoň byl společensky váženou osobou s autoritou a řadou trestních pravomocí vycházející z jeho povolání.

Až když neruskou Evropu a USA cca po roce 1970 plíživě ovládl neomarxismus se svými prý lidskými právy a prý všeobecnou rovností došlo k destrukci z funkce vyplývající autority učitele.

V USA už v státních školách nosí učitelé do třídy když ne pepřák, tak pistoli. A rodiče se své potomky i za cenu ekonomického sebezničení snaží dostat ze státních na soukromé školy. A v Česku se tomuto vzoru, jak vidno, rychle blížíme.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Khail Datum: 20.2.2016 9:02

Jak chcete zařídit aby byl někdo "byl společensky váženou osobou"? A vaše věta o nošení zbraní do tříd v USA je úplný nesmysl.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Sulc Datum: 20.2.2016 9:15

Tak to kecate. V NYC jsem znal jednoho jedineho kantora, a ten s bouchackou do skoly chodil, alespon v dobe, nez skoly byly "Gun free"..Zato ted maji detektory kovu a ozbrojene hlidace.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Khail Datum: 20.2.2016 11:38

Sám mi dáváte za pravdu, nebavím se o dobách minulých. Takže, jako často, kecáte vy.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Maleček Datum: 20.2.2016 9:37

Úplně stejně jak to staletí uměly monarchie a do cca r. 1970 i do té doby demokratické, neomarxismem nezamořené státy.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Khail Datum: 20.2.2016 11:40

Jo, a jak to dělaly ty monarchie? Ale konkrétně prosím.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: J. Ráž Datum: 20.2.2016 13:28

Například tak, že rodiče žáka, který byl opakovaně drzý na učitele, si předvolal starosta a dal jim kartáč. Když to nepomohlo udělil mastnou pokutu.

V c. a k. monarchii byla urážka učitele skoro rovna urážce majestátu. Např. v Brně Bystrci dal starosta na přelomu století mlynáři Vaňkovi pokutu 10 zl. za to, že se jeho syn nechtěl omluvit učiteli, ač mu to ředitel nařídil

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Khail Datum: 20.2.2016 17:12

Problém některých diskutujících a zdá se i váš, je v neschopnosti sledovat vlákno diskuze. Zkusím vám pomoci otázkou: jak vámi uvedený příklad zajistil aby učitel "byl společensky váženou osobou"? Vám pokuta nebo kartáč pomůže k tomu, abyste si někoho společensky vážil?

Re: USA náš školský vzor:
Autor: J. Jurax Datum: 21.2.2016 0:38

No, pomůže. Dává to totiž najevo, že učitel je považován za osobu hodnou ochrany úřadů a že se do něj nesmí beztrestně kopat. A tohle pochopí i primitivové.

Ono dnes se žáčkovi, jenž se odmítne omluvit či vyplnit příkaz nestane nic - takže je za geroje a učitel za fackovacího panáka. A že by kvůli tomu byl volán k pořádku rodič - to je naprosto nepředstavitelné.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Khail Datum: 21.2.2016 9:23

Pokud byste měl pravdu, znamenalo by to, že společensky nejvíc váženými osobami (protože o tom je řeč) jsou policisté (dávají nejvíc pokut). Oba ovšem víme, že v žebříčku společensky nejváženějších osob jsou na úplně, ale úplně jiných stupních, s touto skutečností snad budou souhlasit i ti vaši primitivové. A protože už jste 3. kdo tu na můj příspěvek reaguje a vždy se to snaží trochu "odklonit", konstatuji, že za mne tuto diskuzi kočím. Hezkou neděli, já si ji nehodlám dále kazit čtením vulgarit.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: J. Jurax Datum: 21.2.2016 17:04

Kde prosím shledáváte mou reakci vulgární?

A jinak - nechápete nebo nechcete pochopit. Učitel pokutu nedává, ale útok na něj je sankcionován. Tím je dáno najevo, že pedagoga jest si vážit. Ergo Váš názor o váženosti policistů skrze udílení pokut je zcestný - byť útok na něj je sankcionován taky.

A nakonec - jsem dosud první, kdo na Váš příspěvek z 20.2.2016 17:12 reaguje a nepřijde mi, že bych něco někam odkláněl.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Khail Datum: 21.2.2016 17:47

Ještě jednou odpovím protože

1. máte pravdu v tom, že učitel nedává pokuty (na rozdíl od policisty). Ovšem žádná pokuta nezvýší ničí společenskou vážnost (a o tom TOTO VLÁKNO je). Tady tedy pravdu nemáte.

2. naznačovat někomu, že je primitiv, JE vulgární, nevím proč jste to tam vůbec psal, s tématem vlákna to nemá cokoliv společného, nevím jestli to v životě běžně užíváte. Nemáte tedy pravdu.

3. váš příspěvek ve vlákně, které jsem začal dotazem na p. Malečka je 7. v řadě (je to vidět i z toho, že reagujete na mou odpověď p. Rážovi, opět tedy pravdu nemáte (nejste první, je zvláštní, že nereagoval p. Ráž, kterému byl můj příspěvek určen ale vy).

4. dál už to rozvádět nebudu, nemá to význam.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: J. Jurax Datum: 21.2.2016 19:27

Aha - no tak ten primitiv nebyl na Vás, netušil jsem, že to vztáhnete na sebe - sorry.

Ten byl primitiv byl míněn na ty, kdož si na pedagogy otevírají hubu vědouce, že jim celkem nic nehrozí. Je-li i verbální útok na pedagoga sankcionován, pochopí i oni, že se to nemá. Ostatním se tohoto pochopení dostává rodičovskou výchovou.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2016 9:37

Jděte s jakousi společností do háje. Nic takového, jako jednotně myslící a jednající masa lidí, což vy stále předpokládáte, neexistuje. Jen jen občanstvo, vedené neosobně svým spontánním řádem lidské interakce !!! Dzp.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: P. Maleček Datum: 20.2.2016 9:39

No ten váš spontánní řád názorně předvedli právě ti tři učitelku tyranizující studentíci.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2016 10:28

Zaprve právě, že ne a za druhé, taková slaboduchá husa neměla co ve školství dělat. Správný učitel by takové chování vůbec nepřipustil nebo by se postaral o nápravu... Dzp.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: J. Schwarz Datum: 20.2.2016 14:51

V případě fungujícího spontánního řádu by do školy dorazil manžel oné učitelky a těm třem výrostkům by napřed rozšlapal mobily a pak jim rozbil huby tak, že by i jejich čeština zněla jako angličtina.

Re: USA náš školský vzor:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.2.2016 11:03

Oponuji. Učitelů, kteří si dokáží udržet autoritu je většina. Ti kteří to nedají, by měli sami odejít a ne se snažit za každou cenu to doklepat do důchodu.