Diskuse
REALITA: Prokletí akademického taláru
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J68a83r43o14m54i23r 18L94u43k96a32v33s63k65y
"byly tak trochu vydávány do vzduchoprázdna" no málokdy nějaká knížka od intelektuála "zahýbe masami", kupř. Darwin "O původu člověka" to byla. Ale třebas astronomické knihy s tématy dnes samozřejmými na základní škole budily spíš odpor a nezájem. No nejvíc lukrativní knihy jsou kuchařky, to je sázka na jistotu. Právě jednu takovou hledám. J.L. end
M46i47r82o86s50l78a68v 83K59o87c32i64á94n
Hawking byl bestsellerovým autorem (protože se důsledně držel zásady, že každý vzorec ve vědecko-populární knize srazí prodejnost na polovinu) a třeba náš Grygar si taky nevedl špatně. A teď právě je dost v kurzu Musk.
V97l71a94d40a91n 93K53u88č79e63r
Kdybych dělal politiku, kandidoval bych do Senátu a měl bych jediný program, zrušit Senát. Myslím že bych byl zvolen.
P95r98o39k14o13p 33D98i57v44i77š
A tím by program končil ... :-P
Kromě toho, pochybuji, že byste byl první, koho to napadlo.
J67i33ř26í 51Š14a71m37á51n84e34k
No, ten závěr je vtipný a výstižný.
Nicméně, kdo ze stávajících politiků má zkušenosti s řízením večerky v Karviné?
Mmch ač to jméno skoro nepadlo, příjde mi, že článek cílí na současného premiéra.
Z55v80i89r27e19t32n47i65k 40L39a19p75i65l
Nerad to říkám, ale tu zkušenost má Babiš. Myslím si, že od Agrofertu se večerka liší jěn několika nulami v účetnictví.
J83a85n 86R20á73ž
Pan Fiala dokonale prokázal, že člověk, který žil celý život v universitní bublině, kde má zajištěnou jistotu všeho, co ke svému profesnímu životu potřebuje ze státního rozpočtu, není pro reálného života mimo skleníkové universitní prostředí vůbec připraven. Zřejmě nevěděl nebo podcenil , že si z něho dělali legraci studenti v dobách, kdy byl aktivním profesorem na Masarykově universitě, možná měl utkvělou představu jak je skvělý i všeobecně oblíbený a je poznat, že si vůbec neví rady, když se stal terčem posměchu převážné části veřejnosti.
Kdyby měl pan Fiala ještě kousek sebeúcty, tak by přiznal především sám sobě , že na funkci předsedy vlády nemá ani odborné, ani lidské předpoklady, vzdal by marný boj s vlastními zcela scestnými představami o řízení státu a odstoupil by.
B55o53h36u30m66i11l 14H55a18v25e19l
Ono je praktické na západě, že občas vědci či universitní učitelé jdou na čas do praxe.
M42i27r15o67s90l67a42v 65K27o60c62i86á34n
To už by si mohli rovnou státní úředníci zkoušet, jaké to je být OSVČ. Tudy vede cesta k šílenství...
S73v24a92t13o90p44l76u93k 39K19a71l18u71ž19í74k
Moudré, ale daleko více bych článek ocenil před dvěma léty! :)
J70i77ř97í 78P83r74i27k23n82e28r
Pane Kechlibare nevidím v senátu zbla účelnosti a intelektuální činnosti - stačí se podívat na taivance a ...nechci být nechutný a ostatní zbyteční lidé je to samý.
P44r16o23k87o19p 68D13i24v78i81š
Důležité umění pro politika je, přesvědčovat blbce, že nejsou blbci. Zdali se to člověk naučí na akademické půdě, těžko říci, IMHO to vyžaduje zvláštní talent a schopnost přetvářky.
Jeden z důvodů, proč jsem nikdy neuvažoval o vážném vstupu do politiky.
P93e31t15e 30B60r13i90c13h
Naopak blbci jsou přesvědčeni, že jsou géniové. Viz např grýndýl a podobné hověziny
Z29d57e66n94ě48k 62K82l13o59u55č11e20k
Předseda vlády je nejvyšším manažerem firmy, zvané Česká Republika, a jako takový by ji měl řídit s péčí řádného hospodáře ve prospěch jejích akcionářů (občanů); to poslední zdůrazňuji, abych nebyl obviňován, že adoruji Babiše. Akademická dráha politologa je pro něco takového nedostatečnou a na ideologii omezenou kvalifikací, což by si měl uvědomovat on sám, politická strana jej nominující i zodpovědní voliči (akcionáři). Náš současný předseda vlády ovšem své limity nejspíš nepřekročí, jak o tom svědčí jeho projev v reakci na stávku, vedený tónem učitele k nezvedeným žákům.
P83r55o37k62o16p 30D50i67v92i92š
Má to háček: Musí tu firmu řídit se souhlasem zaměstnanců, kteří mnohdy nechtějí bolestivé, leč nutné metody.
Co je k tomu kvalifikací, těžko říci, asi spíš jde o povahové vlastnosti.
V tom jsou Fiala i Bureš nevhodní oba, jen každý jinak.
P37e80t48r 71K76u28b79á83č
Vtip z Oxfordu: Za stoletým profesorem přijde student požádat o radu do života. Profesorova rada zní: "Dávejte bedlivý pozor, od koho žádáte rady"
Takoví lidi - samostatní v myšlení - dneska už nejsou. V akademické sféře, ve státní správě, v korporátech , všude jsou "flexibilní gumy" úplně zblblé z groupthinku různých komisí. a z neustálého opakování "toho, co se má říkat"
Jako školáček jsem měl průser když jsem se soudružky učitelky ptal: "Myslí si pan prezident (Husák) to, co říká, nebo ho taky nutí říkat něco jiného?"
Přesně stejná otázka by se dala položit o Fialovi + navíc všechny věci, co zmiňuje pan Kechlibar.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz