27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

REALITA: Mýtus čisté energie

Chytrá technologie je sledovací technologie. Není chytřejší díky svým vestavěným vlastnostem, ale proto, že odesílá a přijímá data, která jí umožňují být „chytrou“ při manipulaci s uživateli. Chytrá část „chytré technologie“ byla vymyšlena lidmi. Stejně tak její hloupá část, kdy lidé obětují své soukromí a nezávislost za výhody, kterými je tato technologie omámila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sura 2.11.2022 8:11

BYNGOU !!!

K. Novák 2.11.2022 8:34

8-o8-o8-o!!

R. Langer 2.11.2022 9:26

Přesně! ;-€

J. Novák 2.11.2022 7:33

Současné astronomické ceny energií nejsou náhodné. Jsou uměle vtvořené a cílené na občnany, aby si sami pořídili tak zvané čisté zdroje, protože to pro ně bude finančně výhodné. A mimochodem, tu o tisíce procent předraženou elektřinu nám neprodává nikdo jiný, než Fiala a jeho vláda fialové bídy, energolichvy, keťasů a zmaru. Tato vláda totiž v ČEZu rozhoduje, co, kde a za kolik. Vzhledem k výrobním nákladům něco přes 30 haléřů za jednu kWh jde skutečně o tisíce procent. Na závěr si dovolím citovat dvě vyjádření Fialy : "Green Deal je realita. Nemá už smysl spekulovat nad tím, jak by to mohlo být jinak." a "Dosavadní plošná úleva Babišovy vlády šla proti smyslu zelené agendy EU, jejímž cílem je uměle zdražit energie, neboť ulevovala všem. Proto musela být zrušena." To mluví samo za vše.

L. Novák 2.11.2022 7:48

A už zase LŽI a PROPAGANDA!!! Jednak elektřinu neprodáva Fiala, ani před ním Babiš, ale akciová společnost ČEZ spolu s ostatními soukromými společnostmi v ČR. Cena je vytvořena dohodou mezi výrobcem a zákazníkem a je silně ovlivněna spotovými cenami na energetických burzách v EU, které vyjadřují aktuální přebytek či nedostatek volných zdrojů el. energie na trhu. Že má 1kWh el. energie vyrobená v českých elektrárnách nákladovou cenu 0,30 Kč/kWh je SPROSTÁ LEŽ stále některými idioty opakovaná dokola, přestože je tato DEZINFORMACE opakovaně vyvracena.

Táhni si dělat politickou propagandu jinam, šmejde!

L. Hančar 2.11.2022 8:25

Kde nepomůže evoluce, je na řadě kastrace!

K. Novák 2.11.2022 8:35

R^;-D!!

R. Polášek 2.11.2022 9:21

Tak těch 30 haléřů za kilowathodinu je opravdu nesmysl, v současné době by se měla cena 1 kilowattu z Temelína a Dukovan pohybovat okolo 1 koruny. Ostatně není problém to najít, Čez cenu, za kterou Temelímn a Dukovany produkují, pravidelně zveřejňuje.

Jinak ale má pravdu, cílem zelené ideologie je evidentně plošně odčerpat z kapes občanů co nejvíc prostředků. A by co nejvíc lidí mělo peníze jenom na základní přežívání a tak lůidi neměli peníze třeba na cestování, na provozování svých koníčků a podobně, protože toto všechno emituje další emise CO2 navíc. A je taky třeba soustřeďovat peníze do kapes nově vznikající zelené oligarchie, a sní se ujmout a vytvořit zelené vlády.

L. Novák 2.11.2022 9:55

Ale ano, PROPAGANDA A DEZINFORMACE obvykle bývá slátaninou polopravd a nesmyslů. A tomu taky kvalita jeho textu odpovídá.

https://www.nelez.cz/

J. Novotny 2.11.2022 13:47

Tam jde ale o marginální náklady, ještě je taky třeba zaplatit zaměstnance a investiční náklady. Tam se už do kačky nevlezete.

J. Jurax 2.11.2022 14:32

Jenže az na těch 30 haléřů to nejsou dezinformace a lži.

Kupříkladu Fialovy výroky si můžete dohledat.

U ČEZu je nadpolovičním majitelem stát. Stejné tak má stát ve své moci neakceptovat povolenky a věcně usměrnit ceny elektřiny, specielně se neřídit cenami na burze zčurděnými německou Energiewende.

Stejně tak je v moci státu nedotovat tzv. občasné zdroje energie, specielně solary a fofrníky, draze vyrábějící energii, kterou vlastně nepotřebujeme, protože díky své neřiditelnosti musí být stoprocentně zálohovány klasikou.

Kde je vůle, tam je cesta. Vůle u naší vlády ovšem očividně chybí. Řeší energetickou rakovinu postihující celý stát aspirinem dotací postižených vybraných spotřebitelů. K léčbě samotné choroby - jistě obtížné kvůli EU, zeleným magorům a spletité legislativě - nemá odvahu.

P. Sura 2.11.2022 8:14

Nováku, vyndejte už tu hlavu z ..ele a přestaňte snít o tom, jak budete mnít všechno levně, hned a bez námahy a zjistěte si, jak drahé jsou energie i bez tpoho, že se na nich někdo kapsuje.

I. Schlägel 2.11.2022 8:55

Náhodná není Vaše zmatenost. Je naprosto konkrétním vyústěním Vaší neobyčejné snahy zveřejnit pod svým ctěným jménem sebevětší cypovinu, co Vám přistála v mailu od odesílatele, který nechce nic menšího, než Vaše dobro.

P. Sura 2.11.2022 9:45

R^

R. Langer 2.11.2022 9:28

1 KWh vychází podle zpráv ČEZu na cca 1Kč/KWh, a to z JE, kde je NEJLEVNĚJŠÍ, a dlouhodobě. Ne na 30 hal. Nevím, kde se ta blbost původně vzala, ale je to blbost. ;-)

L. Novák 2.11.2022 7:30

Není to jenom marketingový mýtus "čisté" a "chytré", ale i "eko" a "bio"už dávno provařené falešnou reklamou. Jakmile vidím tato a podobná označení v obchodě (+ "česká kvalita", "czech made" a další podobné), dávám ruce pryč od výrobku, který je navíc obvykle podstatně dražší, než "obyčejný" stejných či dokonce lepších vlastností.

Zelení magoři a jejich spřízněné firmy si vytvořili "newspeak", podobně jako ho měla např. komunistická propaganda, a v praxi jej poznáte snadno i na dálku. Hned vidíte/slyšíte, který pisálek jej nekriticky používá a šíří tak záměrně nebo z hlouposti PROPAGANDU té či oné zájmové skupiny.

Takže "čistá energie" je opravdu nesmysl, byť se nám místní zelený debil Rada bude snažit natlouct do hlav, že jeho ideologie přeměněná v náboženský fanatizmus je ta jediná správná a žádná jiná! :-)

Kam nás podobné "eko" či "enviro" nesmysly přivedly, vidíme při masívní a hloupé náhradě uhlí zemním plynem, který je pro spalování vhodnější jen zdánlivě, a díky němuž a slavným OZE nás přivedli do energetické krize vedoucí ke kolapsu národního hospodářství. Rv :-/

P. Rada 2.11.2022 9:02

Tvrdím, že cely vývoj po sta-miliony let dokládá možnosti vývoje života na "čisté energii".

Zejména jaksi fosilně zdrogovaným hulvátům se ale takovéto pojetí "čistoty" příčí až tak, že jej negují. Život pro takovéto nekrofily zřejmě začíná a končí tam kde leží fosily - tedy pod zemí.

R. Langer 2.11.2022 9:29

Ty nic netvrdíš, Zelený bolševiku, ty LŽEŠ! ;-€

P. Sura 2.11.2022 9:48

Proč pomíjíte, že lidstvo ze začalo znatelně množit až poté, co si osvojilo OHEŇ. Ale že by tenkrát byl nefosilní a bez emisní, to si nedovedu představit. Zejména když se našly ty očouzené jeskyně.

P. Rada 2.11.2022 6:21

Realita článku je spíše sama mýtem špinavosti - pomluvou. Špinavé na celém obsáhlém článku je přitom více částí textu. Předně ale to co v něm zřejmě záměrně není uváděno ačkoli je realitou - tedy poměřování míry čistoty či špíny s různých hledisek. Např. EROEI, uhlíková stopa...

https://cs.wikipedia.org/wiki/ERoEI

https://cs.wikipedia.org/wiki/Uhl%C3%ADkov%C3%A1_stopa

Samozřejmou principielní pravdou sice nepochybně je, že nic komplexního není absolutně jednoznačné. Toto se ale v článku stalo východiskem k pomluvě relativně "čistého" jako by zásadní rozdíly mezi technologiemi neexistovaly a nebyly jak popsatelné tak tak v praxi využitelné.

Navíc ale komplexní systémy - jakým je život - mohou mít a pravidelně mívají na rozdíl o od textu ještě jednu podstatnou vlastnost. Mohou totiž snižovat tempo růstu entropie - viz druhá věta termodynamiky. Lze totiž jít proti tendenci entropie ale né ve zcela uzavřeném systému. Konkrétněji relativně uzavřený planetární život avšak dotovaný energií zvenčí - sluneční si schranováním živin.... zachová maximum šancí na udržení životaschopnosti - viz definice života "vysoká organizovanost – nízká entropie,".

Právě o naplnování smyslu života v symbiotickém a nikoliv v egocentrickém pojetí by lidem dlouhodobě mělo jít a podle toho by se měli rozhodovat mezi technologiemi. Jinak nejspíše nepřežijí at už si průběžně budou vytvářet jakékoli pomluvy či mýty.

R. Langer 2.11.2022 7:04

Nelži zase, prolhaný Zelený bolševiku, lžeš, jako když Rudé právo tiskne! ;-€

O. Uživatel 2.11.2022 8:22

Uživatel požádal o vymazání
L. Novák 2.11.2022 9:29

Stačí si přečíst první odstavec. Nehorázná kravina, která obsahem nedává žádný smysl. :-P

R. Langer 2.11.2022 9:32

Přečtěte si, co jsem tady minimálně 20x psal tomu Zelenému bolševikovi před 10 lety, a ty jeho LŽI vyvracel. Už to opakovat nebudu, kdo chce, může si to vyhledat sám, a kdo o to nestojí, s tím je diskuse zbytečná. :-P

S. Hejda 2.11.2022 7:27

"..BY MĚLO..."

Větší idealisticko-utopický blábol už napsat nelze :-) R^

L. Novák 2.11.2022 7:32

;-D R^

J. Novák 2.11.2022 7:39

Tak nějak čtivé jsou bláboly Marxe a Lenina, které jsme za bolševika měli jako 'povinnou četbu' v přemětech typu Marxismus-Leninismus a politická ekonomie na ČVUT. To víte, technik se bez takových základních znalostí neobejde.

P. Sura 2.11.2022 7:49

Pane Rado, ty Vaše příspěvky plné odborných termínů a internetových odkazů jsou čím dál pomatenější a připomínají činnost bývalých "mladých propagandistů".

Ale díky Vám jsem zase po čase zabrousil na některá témata s "ekologií" spojená - například "Udržitelnost" či "ambiciózní klimatické cíle pro rok 2030", abych s hrůzou zjistil, CO je to za snůšku velkohubých hesel, podložených jen nadšením nedovzdělaných podvodníků.

F. Brnušák 2.11.2022 7:49

Smysl zivota je reprodukce a ridi se jim vsechny zname formy zivota. Nejde o zadnou symbiozu. Jde o (egocentrickou) maximalni reprodukci. Kdyby to tak nefungovalo tak na planete Zemi zadny zivot neexistuje. Jedine stesti je ze ve skutecnosti nejste schopni temer nic ovlivnit. Jedine ceho jste schopni, je podstatne urychlit konec zapadni civilizace.

J. Pokoutný 2.11.2022 8:22

Tedy, o maximální reprodukci nejde. To jste si špatně přečetl. Být po vašem, neplánující viry a bakterie by se párkrát mohutně namnožili a všichni hostitelé by pochcípali. Stejně, pokud se přemnoží býložravci, jen s malým odstupem je následují populace dravců, tedy pokud je lidé nevyhubili. V průběhu let je prostě všechno za normálních okolností dost vybalancované.