14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

PŘIROZENOST: Džungle kontra ZOO

Rudí postavili svoje učení na obyčejné lidské závisti ve stylu, „podívej, co má Tvůj soused, jak je bohatý, ale Ty nemáš nic.“ To, že soused maká a dře, kdežto ty jsi lempl, a proto jsi na tom špatně, už podle nich nehraje roli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kocián 1.12.2023 13:18

No, byl VUML, ale mezi normálními lidmi to bylo sprosté slovo.

V. Kuhaj 1.12.2023 12:25

Souhlasím!R^

V. Kuhaj 1.12.2023 12:23

Ano, kapitalismus posunul naše země výrazně kupředu. Protože je přirozený, odvíjí se od přirozené lidské potřeby vlastnit a rozhojňovat majetek. V kapitalismu je nám přáno, a zároveň prostřednictvím daňového a pojistného systému nejen že vzkvétá celá společnost, ale máme jisté ekonomické záruky ve stáří, v nemoci...

Totiž měli jsme. To vám je zvláštní, jak jdou ruku v ruce neosocialistické aktivity současných evropských vlád ruku v ruce s nabouráváním těch jistot, viďte, pane Zieglere, nezdá se vám? Ta staronová móda ostouzení bohatých a úspěšných, kterými vláda odůvodňuje drahotu, to adorování ideologie grýndýlu a bezpohlavnosti. Argumentace ve prospěch komunistické ideje byly nakonec vystřídány zastrašováním, protože každý viděl, kam to dospělo. S vysycháním argumentace pro grýndýl a euroštěstí se nám tady taky najednou objevilo zastrašování, viďte? Napřed urážení, pak soudy, už to tady máme zase.

Takže, vy jeden vyznavači kapitalismu, napřete svou pozornost laskavě na současnou vládu, která snahou o centrální hospodářství z Bruselu ten kapitalismus spolehlivě ničí, a zkuste je přimět, aby se k tomu kapitalismu vrátila!

R. Langer 1.12.2023 11:50

No, ve skutečnosti byl, protože tam, kde vládnou komunisté JE KOMUNISMUS, tak jako tam, kde vládli nacisté, byl nacismus. Že lžou o tom, že to není pravda je jiná věc. ;-)

J. Prikner 1.12.2023 11:17

pan ziegler je ukázkový případ stádního aktivisty.

D. Laurencikova 1.12.2023 11:09

Presne tak! Dnes se deti zabyvaji vecmi jako "spolecneske vedy v kinantropologii", nebo neco o "rizikove virtualni komunikaci", "uprchlickych pravech"... a to jsou jeste ty solidnejsi veci. A samozrejme gender-studies. To za komunistu opravdu nebylo a nikomu to nechybelo.

L. Kocián 1.12.2023 10:59

p.Ziegler je absolutní dno české žurnalistiky. Zapadl by do F24. Předsudečná nenávist z něj tryská v každém jeho "díle" .

D. Laurencikova 1.12.2023 10:57

Zapomnela jsem napsat, ze kdybyste videl, jak krasne pasuje vas narek na socialismus na mocneho, ton udavajiciho zapadniho souseda, mozna by lide jako vy tu "bezpodminecnou sounalezitost k Zapadu" obcas trochu prehodnotili. ;-)

D. Laurencikova 1.12.2023 10:54

Pane Zieglere, to jsou bajecne nazory. Ja bych vam doporucila pobyt chvili u sousedu v Nemecku, nebo se aspon konecne informovat o tom, jak to tady dnes chodi. Tady teprve uvidite, co je socialismus! Jak tvrde se zachazi s lidmi, kteri umi nejen budovat a vytvaret hodnoty, ale take samostatne myslet a jak se hyckaji ti, kteri se specializuji na poulicni kraval a jsou zavisli na tom, co za ne udelaji druzi. A to za sebou nemaji ctyricet let realneho socialismu!

Oponuji take vasemu tvrzeni, ze dnesni stav nasi spolenosti ma na svedomi "ctyřicet let nalejvárny komunistické demagogie a utopie". Ja osobne jsem jeste zazila to, ze tenkrat, za te "nalejvarny" byli lidi schopni kriticky myslet a rozlisovat mezi propagadnou a realitou. Dnes uz bohuzel ne! Dnes jsou ve Cesku prave ti kriticky myslici uz jenom "dezolati" - myslim, ze i pro vas? Ale predevsim u mladsi generace, te ktera komunismus vubec nezazila. Jak to vysvetlite?

P. Adámek 1.12.2023 10:37

Dnešní děti se narodili rodičům, kteří sami minulý režim nezažili a vyrostli kompletně za kapitalismu, takže mi to soustavné šťourání se ve vlivu komunistů a flákajícího se truhlářského učedníka Klementa Gottwalda na dnešní morálku přijde už mimo mísu. Kéž by se víc dnešní mládeže chtělo učit truhlářem!

L. Písařík 1.12.2023 10:35

Dnes podobné - vládneme si sami prostřednictvím svých zástupců. Jen ta socialistická soutěž chybí - tehdy heslo dohnat a předehnat ve výrobě oceli na hlavu, lokomotiv nebo masa na kosti na hlavu, jenom ta šunka na hlavu chyběla. Dnes máme šunky dost, někdy\ i kaviár a ústřice, ale furt se nám nepodařilo dohnat ty prokleté kapitálisty nebo aspoň jejich dělníky v životní úrovni. Nějaký ekonom by měl vysvětlit proč. Třeba VK.

J. Bertl 1.12.2023 10:24

R^R^R^

L. Svoboda 1.12.2023 10:00

Já nechci žít ani v džungli, ani v ZOO, když už se používají taková přirovnání. Existují i rozsáhlé národní parky, kde zvířata mají volnost. Džungle, ve které musím žít mi nevyhovuje.

P. Čech 1.12.2023 9:54

Nevíte jak to nazvat? Pokusím se Vám pomoci. Zatím 34 let zmatku, chaosu korupce všude i v politice, vláda "bývalých" komunistů. Tedy, socialismus jako vyšitý pouze jako úlitba hlupákům s naroubovanými zásadami klasické anarchie. Prostě a jednoduše nefunkční systém, velmi podobný všem systémům minulým, žádný nevyjímaje. Ani nahá, ani oblečená, ani pěšky, ani na voze. Ani socialismus, ani demokracie, ani anarchie. Neustále něco meti něčím, něco, co nikdy nemůže smysluplně fungovat. Typicky český systém. Nepřipomíná Vám to jednu pohádku?

P. Kmoníček 1.12.2023 9:50

Naše chyba ! A o tom je ten článek. A když už je řeč o tom Španělsku, tak se každý rok stačí dívat na Vueltu a vidíte ve výstavbě všeho obrovský boom. A nepříkrášlovaný, ale faktický. A v Putinostánu ? Kolem Kremlu jezdící západní auta a jinam se nesmí !

P. Hák 1.12.2023 9:45

Urážet lidi umí každej debil.

P. Kmoníček 1.12.2023 9:44

Ano, může, ale my jsme museli žít v ZOO !

L. Svoboda 1.12.2023 9:31

Ziegler si může žít v džungli, džungle je pro zvířata nejlepší. Nikdo mu v tom nebrání.

J. Rejzek 1.12.2023 9:25

V každé době a v každém režimu se něco vybudovalo, co potomci využívají. Stovky nádraží , staniček a strážních domků pro vechtráky. Od Fantova paláce, až po nejvýše položenou staničku na Kubově Huti. Tunely, mosty, to vše nám zanechalo Rak.-Uhersko. V každé vesničce škola, veliké nemocnice , silniční mosty, ale také pevnosti na hranicích a první velké přehrady. To byla předválečná ČSR. Nový režim po válce musel znova vybudovat zničené továrny, ale hned také začal budovat přehrady, elektrárny,nemocnice a také obrovskou armádu. Celá města vysmívaných králíkáren dodnes slouží.

Vůbec si nedovedu představit, že by se dnes mohla postavit přehrada, nebo atomová elektrárna. Po každém režimu něco zůstalo. Za pár let se bude porovnávat. Čtyřicet let totality a čtyřicet let,- nevím jak to nazvat. Zatím je na miskách vah Tančící dům a přejmenování letiště Ruzyně.

Není to málo Antone Ziegreloviči?

P. Čech 1.12.2023 9:09

Prostě a jednoduše socialismus jako vyšitý, pouze "obohacený" mnoha zásadami klasické anarchie. Žádná skutečná demokracie!

P. Čech 1.12.2023 9:07

Máte mnoho pravdy, nicméně nepícháte do vosího hnízda, které je středobodem a příčinou toho všeho. Je to vláda a moc politických stran a hnutí nad občany zemí, kdy tyto strany a hnutí občanům (3. pád) vládnou a neskutečně je ohlupují. Podplácejí je všelijakými dávkami, přídavky, příspěvky, dotacemi a pobídkami a jen tím se udržují u moci.

P. Čech 1.12.2023 9:01

Ten "komunální odpad" je mnohem, mnohem větší. Co takoví jako Kalousek, Pekarová Adamová, Jurečka, Bartoš, Rakušan, Pithart, Vystrčil, Válek, Stanjura, Benda, a mnoho a mnoho dalších zejména poslanců, senátorů a zástupců krajů, měst a obcí, zástupců politických stran a hnutí?

P. Čech 1.12.2023 8:55

To je právě ten problém, který způsobili komunisté a "bývalí" komunisté.

P. Čech 1.12.2023 8:54

Ano, mnozí Češi se stali nárokovým stádem. To je pravda. Ovšem nemohou za to jen ti "rudí", ale naprosto všechny politické strany, které zde kdy byly u moci. Tyto v podstatě existují a jsou podporovány ovčany jen proto, že jim poskytují všelijaké dávky, přídavky, příspěvky, dotace a pobídky. Lidé si na tento nenormální systém již zvykli zejména proto, že takový systém je nenutí smysluplně pracovat a být zodpovědným k sobě samému. Mnozí Češi tak mají nárok (právo) na všemožnou podporu státu, představovaném politickými stranami, aniž by po nich bylo požadováno plnění občanských povinností. Vzniká tak zákonitě chaos a zmatek, kdy občanské povinnosti nejsou státem vymáhány a zato je hýřeno občanskými právy. Korupce jako vyšitá! Politické strany podplácejí lidi, aby je tito následně volili. Takový systém nemůže nikdy smysluplně fungovat.

R. Meišner 1.12.2023 8:53

cituji autora: 'naše současné problémy způsobili komunisté' .... --a proto jsme si zvolili za prezidenta kovaného komouše. že je to tak, autore? 8-o

L. Hančar 1.12.2023 8:44

Pokud komunisti přivedli naši zemi k úpadku, jak tvrdí autor, pak budovali naši hoši od Stb v naší vlasti po roce 1989 komunismus. A povedlo se jim to. Zničili i ten úpadek! Úpadek byl vytunelován do zahraničí, nechali nám jen komunální odpad Fialu, Babiše a Pavla. Po nich už jen potopa v bratrském svazku s Ukrajinou.

P. Dvořák 1.12.2023 8:16

Werich by řekl: "Dělá to z blbosti nebo za peníze?"

Ziegler buď nepochopil, že dotační model jsou právě ta džungle, nebo pochopil a dělá to za peníze.

P. Dvořák 1.12.2023 8:13

Nikdy tady komunismus nebyl.

Jen jsme přešli od budování rozvinutého socialismu k rozvinutému socialismu.

F. De Winter 1.12.2023 8:09

Myslím, že demokratické národy jsou ohrožovány útiskem, který se nepodobá ničemu, co známe, v minulosti nenajdeme žádnou obdobu. Marně hledám výraz, který by popsal tento pojem. Slova jako despotismus nebo diktatura nejsou vhodná, celá věc je nová, a protože zatím nemá název, pokusím se ji popsat.

Až postupně uchopí nejvyšší moc každého občana do pevného sevření, zpracuje si ho, jak potřebuje, vztáhne ruku na celou společnost. Spoutá společnost sítí drobných komplikovaných pravidel, protokolů a normalizací, přes které se nedokážou povznést z davu ani nejoriginálnější osobnosti a nejenergičtější charaktery. Nedrtí lidskou vůli, jen ji otupuje, ohýbá a usměrňuje. Obvykle nenutí lidi jednat, avšak soustavně je v jednání omezuje.

Tato moc neničí, avšak brání životu. Netyranizuje, avšak utiskuje, vyčerpává, dusí a otupuje lidi tak dlouho, až je z každého národa pouhé stádo bázlivých a užitkových zvířat, kterým dělá pastýře vláda.“

(Alexis Charles Henri Clérel de Tocqueville druhý díl spisu Demokracie v Americe, oddíl IV, kapitola VI – 1840)

Já k tomu jen dodám, že až se z těchto národů stanou stáda bázlivých užitkových zvířat, přijdou barbaři - v našich podmínkách pravděpodobně muslimové - a podřežou jim krky, včetně těch vlád, které si namlouvají, že jim se určitě nic nestane. V každém západoevropském městě je dnes jedno pásmo Gazi, jenom na druhé straně není žádná izraelská armáda. Je jen otázka času, kdy to bouchne.

M. Kocián 1.12.2023 7:27

Ani já jsem to nezaznamenal. Jsou pro to nějaké důkazy?