12.4.2024 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

PRÁVO: Zničit Ratha - toť úkol dne

Tato společnost postupuje mílovými kroky ke stavu, ve které se nachází už v Německu a leckde jinde na bájném Západě. Vedou se války vedené nízkými pohnutkami a emocemi. Nejnovější případ je prověrka v teplické věznici týkající se výlučně Davida Ratha, který zde vykonává trest odnětí svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Pakosta 15.1.2020 10:09

Ano, máte pravdu. Že se tak neděje, to je jen další z mnoha skvr na kráse naší justice - a je těch skvrn tolik, že tu krásu pod nimi už člověk těžko hledá.

L. Novák 14.1.2020 20:02

No tak když se o tom píše v tisku, že měl hodně pacientů, tak to bude určitě pravda, že byl dobrý doktor... :-P

K. Salajka 14.1.2020 2:16

Neléčil, ale o tom, že nemá nouzi o pacienty se píše v tisku. Kdyby léčil špatně, dozvěděli bychom se o tom od lidí, kteří se starají, aby neměl zdravotní matraci.

V. Kučer 13.1.2020 23:17

Za nedbalostní trestní čin by se nemělo zavírat, měli by dostat veřejně prospěšné práce např. v nemocnici. A hlavně platit. Poškozeným je houby platné když pachatele zavřou. Potřebují hlavně peníze.

L. Novák 13.1.2020 23:02

Vy jste se u Ratha léčil, že to dokážete posoudit? Může být dobrým doktorem člověk, který z profesionální medicíny odešel do politiky a ještě stíhal pobírat úplatky v extrémním rozsahu?

L. Novák 13.1.2020 22:59

David Rath je vzorový darebák, jakých v bylo naší politice (i díky ČSSD) několik. On je ale nejspíš ještě psychopat, protože drzost, s jakou lhal a škodil lidem, byla extrémní. Způsob, jakým oddaloval nástup trestu a celý proces k němu vedoucí, byl také vzorový. K litování není místo.

Kdyby mu MUDr. Macek dal přes hubu dřív, možná že by se Rathovi rozsvítilo v palici a nemusel by do kriminálu. Nicméně rozsah a samozřejmost, s jakou kriminalitu v politice provozoval, napovídá, že v tom rozhodně nejel sám...

K. Salajka 13.1.2020 22:06

Rath je především kvalitní doktor. Je v zájmu věznice aby ho pustila k této práci, protože tím šetří náklady. K tomu mu musí vytvořit podmínky jako každému pracujícímu muklovi.

Za hranou byla už Marvanová a Pospíšil, kteří se starali aby nebyl propuštěn ani den před termínem prvotrestaný Smetka, který dostal nejvyšší trest jaký dovolovala sazba a ve výkonu řediteloval a sklízel samé pochvalu .

Politik má říkat jak dlouho má kdo sedět ? Pak se nedivme, že nám trestnou činnost analyzuje odchovanec několika semestrů filosofie s letmou znalostí kanonického práva M.M.

I. Štípek 13.1.2020 21:42

Rath je nenapravitelný, jeho hlava mu to nedovolí, ale jinak má pan H. ve všem pravdu. Opakovaně říkám, že Piráti se dnes ve sněmovně učí, jak demokracii zakroutit krkem, a když o volbách zůstaneme doma, může to přijít cobydup. A mezi prvními půjde pod gilotinu Bartoš.

J. Jurax 13.1.2020 18:12

Vidí, to jo. Ale pak, podle toho co vidí a co ne, může přestat být spravedlností.

J. Jurax 13.1.2020 18:07

Oprava - z nedbalosti ...

J. Jurax 13.1.2020 18:05

Nicméně je rozdíl mezi činem s nedbalosti, jímž je Váš příklad, a vědomou dlouhodobou promyšlenou zlodějnou politika Rátha. Klasifikovat jeho jednání jako nedbalostní trestný čin si netroufli ani jeho právníci, a že se nějak snažili.

Za nedbalost lze u Rátha mít leda to, že přemísťoval sedm nakradených melounů jenom tak ve škatuli od vína.

J. Jurax 13.1.2020 17:57

Všichni soudruzi jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. I v kriminále.

J. Jurax 13.1.2020 17:55

Souhlas.

J. Jurax 13.1.2020 17:52

Co udělal vysoce inteligentní MUDr. Rath špatně? No co - jednak se dal na politiku a jednak zjednodušeně řečeno kradl.

Ale stejně je to špatně položená otázka. Bylo by na místě se ptát, zda vůbec udělal jako politik něco dobře.

R. Zamazal 13.1.2020 15:55

Ono se trochu zapomíná na prostou matematiku. Za půl roku sledování byly získány poznatky o 26 mil. odkloněných panem Rathem. Právníkům se pak podařilo ho z části oklepat, ale když se zamyslíme, že p.Rath byl v politice daleko déle než pět let a s prokázanou nulovou ctí a morálkou měl pod palcem např. úhradovou vyhlášku, kde se rozhoduje, které léky pojišťovny hradí... Ponechám fantazii každého, kolik peněz dotyčný mohl odklonit.

R. Zamazal 13.1.2020 15:55

Ono se trochu zapomíná na prostou matematiku. Za půl roku sledování byly získány poznatky o 26 mil. odkloněných panem Rathem. Právníkům se pak podařilo ho z části oklepat, ale když se zamyslíme, že p.Rath byl v politice daleko déle než pět let a s prokázanou nulovou ctí a morálkou měl pod palcem např. úhradovou vyhlášku, kde se rozhoduje, které léky pojišťovny hradí... Ponechám fantazii každého, kolik peněz dotyčný mohl odklonit.

J. Kraus 13.1.2020 15:19

Jen připomeňme, že sedmimilionový MUDr.Rath byl pouze prostředníkem mezi Konstruktivou Branko a kýmsi neznámým. Kdo se tehdy pohyboval ve stavebnictví ví, že takové jednání, tedy předávání volných peněz bez faktury, bylo běžné nejen u státních zakázek (důvod nebyl honba za ziskem, ale to, že za vytendrovou částku by nebylo možno stavbu provést - dělaly se dva různé rozpočty atd. aby firma přežila). Zatímco šéf a obchodní ředitel Branka, oba chlapi velmi slušní a solidní, byli nepodmíněně odsouzeni bez velkého vzrušení, na MUDr.Ratha jako by si někdo zasedl. Osobní antipatie nemůže být jediný důvod. Přitom chudák doktor, pokud vím, nikoho ze svých šéfů neprásknul. Celá věc čtenáři připomíná prostředí románů a filmů o italské mafii. Politické strany provázané s mocí soudní a výkonnou, snad i zákonodárnou. Co udělal vysoce inteligentní MUDr.Rath špatně? Ti soudci odebírající mu matraci jako by se něčeho strašně báli, to není jednání normálního člověka. Z několika kamínků nelze složit mosaiku. Kdo by si pomyslel, že kdysi samolibého křiváka teď stále více lidí lituje.

J. Vlček 13.1.2020 15:00

Nejde jen o Ratha a ptákoviny. Mne by více zneklidňovalo, kdyby ve věznicích panovala uvolněná atmosféra, kde by si každý dělal co chtěl, celu by si vybavil dle svých představ, oblečen by chodil jako manekýn, že i vězeňský dozorčí by vedle něho vypadal jako občan druhé kategorie. To by bylo to správné nápravné zařízení, do kterého by se štamgasti tohoto ústavu jistě rádi vraceli.

D. Stirsky 13.1.2020 14:39

Souhlas, byť... ona je to zaběhnutá značka. My už jsme tak zblblí, že na prapůvodní význam slova "pirát" zapomínáme. Pořád mluvíme jen o "pirátských DVD" atd.

K. Luboš 13.1.2020 14:03

Jsem v šoku, jaké množství hlavounů má potřebu zabývat se takovou ptákovinou, jako na čem Rath spí nebo v jakých kalhotách chodí na snídani. To fakt nemají na práci nic důležitějšího?

R. Krtek 13.1.2020 13:52

Rath se provinil zejména tím že se přiživoval na mafiánské pračce peněz, jejíž součástí jsou jiní "sekáči" mnohem většího kalibru a v mnohem vyšších ústavních funkcích. Poslechněte si Michala a Petra na YouTube.

J. Vlček 13.1.2020 13:50

Souhlasím s vámi.

A. Nový 13.1.2020 13:25

Zničit Ratha - toť úkol dne ;-D

Rath se zničilsám!!

A. Pakosta 13.1.2020 13:14

Na politickém subjektu Pirátů mi nejvíc vadí už jedna základní věc - jejich samotný název přinejmenším relativizuje, ale spíš oslavuje jeden z nejhorších zločinů v dějinách civilizace, a navíc zločinu, který je v současnosti zcela živý - námořní piráti stále terorizují námořní dopravu na východě Afriky a v Indonézii. No jen si představte, že by mělo existovat politické uskupení s názvem "Lupiči" nebo "Vrazi" - absurdní představa, že? Ale Pirátům to projde, v neposlední řadě i díky sérii "vydařených" filmů jako Piráti z Karibiku atd. Nelze proti tomu bohužel dělat nic, než je nevolit - a toho se držím stoprocentně, i kdyby za ně kandidoval sám Archanděl Gabriel.

Š. Hašek 13.1.2020 13:09

Pan Flener je ........ ehm ........ no, ....... každý není nadán představivostí, že není echt za všecno hned čvrtit za živa.

Nepřeji panu Flenerovi, pokud má tedy řidičák, aby jednoho slunného odpoledne se ohlédl na zadní sedadlo na vnučku ...... a v zatáčce zabil pět osob v protijedoucím ....... a pak byl denně vláčen Norou/Drtinovou/Železným ....... a po pěti letech tahanic .......

Flener je éro tuplované.

Š. Hašek 13.1.2020 13:03

S tímto, obecně, souhlas.

Občas neškodí, pokud "kladivo dopadne na vrchnost, která kladivo kovala".

Nemám soucit se Slánským/Robespierrem ............. ale tu matraci jo. Pokud mu ji tam ovšem doručí některá z jeho žen/přítelkyň/ctitelek/dcer/otec .... zaplatí to. Já podobné faktury nehodlám platit.

I když ...... když ČT09, koloběžky, kino ve vlaku, právo na všechno, 20 pohlaví, ....... proč nezaplatit šíbrovi matraci. To už mě nevytrhne. Platí to moje dcera a můj syn v daních.

Zkráceno. Zjednodušeno. Nutno bráti s nadhledem.

T. Kohout 13.1.2020 13:01

Neměli volební heslo "Pusťte nás na ně"?

A. Pakosta 13.1.2020 12:55

Vždyť o tom autor píše! Až Vám jednou před auto nezodpovědná matka z ničeho nic strčí kočárek a Vy ji i to dítě nechtě zabijete, budete patrně odsouzen, ovšem zločincem se cítit nebudete. A zajisté pak oceníte, když se k Vám i vězeńská správa bude chovat jinak než jako k sériovému vrahovi, a povolí Vám ty knížky a tu a tam i opušťák. Trest odnětí svobody dnes odsouzence nezbavuje lidských ani občanských práv, kromě toho jediného - jít kam chce a dělat co chce. Neříkám, že je to vždycky ideální, ale je tomu tak.

D. Mach 13.1.2020 12:53

Určitý okruh elit má výsady i ve vězení, a celkem správně autor uvádí jména jako Rath, Dalík nebo Janoušek. Jiní jsou také nemocní, také na to mají potvrzení, ale co naplat, odpykávají si trest za svůj zločin, nejsou na dovolené v Karibiku. A pan Michálek a jemu podobní se pouze starají o to, aby všichni měli stejné podmínky při výkonu trestu. Pokud si pan Rath svoji matraci obhájí (čím si obhájí nošení riflí?), tak dobře. Ale bude alespoň případové rozhodnutí o potřebách těch, ze kterých se nesypou prachy nebo jména politických důvěrníků. Pan Holásek zase šlápl vedle (slušně řečeno).

A. Pakosta 13.1.2020 12:45

Pane holásku, celkem s vámi lze souhlasit, až na tu formulaci v prvním odstavci - že prý Dr. Rath "vykonává" svůj trest. To je nesmysl. Odsouzený trest PODSTUPUJE, vykonává jej na něm státní moc, v mezním případě pak kat. Odsouzenec se na svém trestu podílí pouze pasivně, neboli trpně.