Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PRÁVO: Zničit Ratha - toť úkol dne

Tato společnost postupuje mílovými kroky ke stavu, ve které se nachází už v Německu a leckde jinde na bájném Západě. Vedou se války vedené nízkými pohnutkami a emocemi. Nejnovější případ je prověrka v teplické věznici týkající se výlučně Davida Ratha, který zde vykonává trest odnětí svobody. 

Má zdravotní matraci, Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem je v pohybu, protože David Rath je zločinec, který si matraci nezaslouží, ani když ji podle lékařského dobrozdání potřebuje. Soudružka Bradáčová se osobně v této kolosální akci angažuje a Vězeňská služba ČR považuje za nutné se bránit, protože čeho je moc, toho je příliš. To, co ti jakobíni předvádějí, je už za čarou.

Bál jsem se, že nikdo z Pirátů si nepřisadí, ale jen chvilku, než jsem zaznamenal vyjádření Nejvyššího jakobína, budoucího člena Výboru spravedlivých Jakuba Michálka, který horlí, že věznice není hotel a že lidé už mají dost výsad Dalíků, Janoušků a dalších. Ano, to je místopředseda strany, která si dělá ambice na vládnutí v této zemi. Já bych tomu pirátskému sekerníkovi doporučil, aby si (je přece právník) přečetl zákon o výkonu trestu odnětí svobody a aby si přečetl nějaké pojednání o účelu trestu a převýchově. David Rath porušil zákon, jeho vina byla prokázána, trest jej neminul a odpykává si jej. Ale je to netrestaný člověk, do té doby bezúhonný, ¨vzdělaný, jeho náprava je jednoznačně na obzoru a platí, že není třeba jej deptat a ponižovat jako nějakého lotra recidivistu, pro které při výkonu trestu odnětí svobody s ohledem na jejich nenapravitelnost platí jiné cíle výkonu. Tam už je leckdy jen jediný - ochrana společnosti před takovým gaunerem.

Jakub Michálek je představitelem politické entity, která se vymyká všemu myslitelnému, co zde dosud bylo, předčí ji leda snad komouši v 50. letech. Chybí jim jen ta moc. Stačí, když si ve vyhledavači zadáte do fulltextu slovo Piráti, a pak dlouho čtete, že piráti podali trestní oznámení na toho a na toho atd. Jakub Michálek a jeho politické uskupení se oznamováním a udáváním duchovně živí a nepochybně se v budoucnosti budou udávat i navzájem (když to máte v genech, nejde to jinak, a když nemáte nic jiného, musíte hrábnout do vlastních řad), ale do té doby napáchají škod, že se budeme divit. Jestli voličstvo této země podlehne iluzi o schopnostech Pirátů a ti budou ve vládě, máme se na co těšit. Pak ještě budeme vzpomínat na zlaté staré podělané časy Andreje Babiše.

Jakub Michálek totiž není schopen žádné, byť i moderátní empatie. Tak já mu připomenu, že stačí jen velmi málo, například ošklivá dopravní nehoda, při které pro porušení důležité povinnosti podle zákona usmrtí člověka nebo více lidí (každému se to může stát) a až si pak sedne do věznice, jako se to stalo mému známému lékaři před lety, pak teprve ocení diferencovaný přístup vedení věznice. Právě diferencovaný přístup je mimo jiné při výkonu trestu s přihlédnutím ke všem okolnostem povinný.

Ale Jakubu Michálkovi to nevysvětlíte. Bohužel nikdy. Měl by se sebou něco dělat, a to tak, že co nejrychleji, než zvlčí úplně. Možná už je ale pozdě.

Jan Kovanic
24. 7. 2024

Mince snad skutečně vydává Republika Kongo, avšak nabízejí je nám chytráci z provařené firmy ČESKÝ...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Petra K.
24. 7. 2024

Jedno ze dvou letošních překvapení. Kalendář! Sláva veliká!

Jan Ferenc
24. 7. 2024

Je nutné chápat zvolení Ursuly z Leyenů také jako rozhodnutí za plynulé pokračování dosavadní...

Lubomír Stejskal
24. 7. 2024

Za americkým prezidentem zamířil 22. července premiér Netanjahu. Na novou situaci reagoval slovy:...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Josef Kopecký
24. 7. 2024

Na jednání vlády překvapivě dorazil prezident Petr Pavel. Jednal s ní o zprávě o zajištění obrany....

žof Žofie Nováčková
24. 7. 2024

Na obvodním soudě pro Prahu 2 pokračuje hlavní líčení v případu lidí obžalovaných kvůli incidentu...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

V pátek večer bude kvůli zahájení olympijských her vyhlášena nad Paříží a okolím bezletová zóna....

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

Ministerstvo obrany připravuje další část muniční iniciativy pro Ukrajinu, její součástí bude pět...

Martin Zvěřina
24. 7. 2024

Ministerstvo zdravotnictví chce prostřednictvím šestice senátorů-lékařů prosadit lepší očkování,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz